Секс по време на бременност

  • 90 645
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 20
Здравейте на всички мамчета и кандидат мамчета  Grinning
Чела съм доста неща по въпроса за секса по време на бременност, но все още не стигам до абсолютно никакво заключение. В едни книги пише, че няма проблеми, в други пише, че не е препоръчително, лекара нищо конкретно не каза. Спомена само - "Оставям на Вас да решите" и толкова  Confused
Някой знае ли нещо повече по въпроса.
А мамчетата който са минали през този период ще помоля да посаветват нас бъдещите мамчета, за своя опит в това отношени.

Лек ден на всички

# 1
  • Мнения: 4 324
Доколкото аз съм чела, знам че не е проблем секса по време на бременност.
Но все още не мога да кажа нищо конкретно по въпроса.
В момента се опитваме да забременеем  Grinning
Е това не е чак толкова лоша задача все пак  Grinning
Даже е една от най - приятните и хубави задачи за изпълнение през живота ми  Grinning Ще се опитам това да не стане фикс идя, че тогава лошо.

Късмет на всички

# 2
Разбира се, че ако на вас ви се иска и ви харесва и не е проблемна бременността /няма изрични забрани от лекар/- няма проблеми Simple Smile

# 3
  • Мнения: 830
Da , ако няма изрична забрана от лекар - няма проблем. Позите се намират според корема - най-трудно е когато е най-голям . Аз лично съм нямала проблем с това през предната ми бременност , а и през тази. По-скоро проблем е променливото желание при мен , както и отока на влагалището( поради разширени венички  ) което е дискомфортно , но .... мъжът ми ме разбира.....
Veriti , писах ти меил , но не знам дали го полу4и? Сега вече имаш моя , ако искаш го използвай.

# 4
  • Мнения: 3 575
Лекарите още от самото начало ми казаха, че секса не е забранен, но трябвало да се внимава и да се намали.
Само че никой не благоволи да ми обясни как по-точно да се внимава и какво значи да се намали -  един път на ден ли, на седмица, на месец?????

При мен на всичкото отгоре ужасно ми се увеличи желанието за секс откакто съм бременна и това ми е доста неприятно, че трябва да го намалям....но все пак съм 3-ти месец, по-нататък може и да се променят нещата.
Един път на ден не ми стига, горкия ми мъж Simple Smile

# 5
  • Мнения: 654
: Simple Smile  Аз мисля че секса по време на бременността е много важен и необходим,освен в случайте на категорична лекарска забрана при реална опасност за бебчетата.Разбирасе не става дума за някакви велики акробатики или пози,а за това че е важно за жената да се чувства желана,красива и необходима,а и таткото да не е напрегнат.Да не забравяме че бременността е физиология а не патология и затова не трябва да променяме рязко навиците си.Аз правих секс с таткото до началото на осмия месец,нямах никакви оплаквания и се чувствах много добре!ТАКА ЧЕ МАМИ ЗАБАВЛЯВАИТЕ И НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙТЕ! Simple Smile

# 6
Zdraveite,

V momenta sam bremenna treti meses i tova mi e vtora bremennost, ne sam spirala da pravia sex. Chetoh napisanoto do momenta i niakoi pitashe za chestota, spored men ako vsichko e normalno ne biva da ima ogranichenia. Razlikata sega  e che vnimavame malko poveche i podbirame pozi pri koito se chuvstvam udobno i  ne izpitvam naprejenie. Mislia che tova  e dobar kriterii.  Grinning

# 7
As sasto ne se ograni4avah ot sex.Edinstvenoto samo,koeto moia lekar mi prepora4a e,da vnimavame da ne vlisa sperma vav vlagali6eto,sastoto v neia imalo substanyii,koito eventualno mogat da predisvikat kontrakzii.Tova go 4uh togava sa parvi pat,no spasih saveta mu.Spodeliam go i s vas,sastoto moje naistina da bade dovar savet.

# 8
Stana mi interesno tova koeto e napisala "schneider", za parvi pat chuvam  za vrazka mejdu spermata vav vlagalisheto pri polov akt i kontraksii? niakoi da e chuval oshte neshto po  tozi vapros?

# 9
Stana mi interesno tova koeto e napisala "schneider", za parvi pat chuvam  za vrazka mejdu spermata vav vlagalisheto pri polov akt i kontraksii? niakoi da e chuval oshte neshto po  tozi vapros?

# 10
  • София
  • Мнения: 6 477
Za men sushto zvuchi stranna tazi zabrana za popadane na sperma vuv vlagalishteto. Oshte poveche che v povecheto knigi kazvat, che tochno tova e momenta, v koito moje bez nikakvo pazene da se pravi sex. No sega se seshtam i za t.nar. 'italiansko rajdane' - ako jenata prenosva bebeto  togava se preporuchva pravene na sex - v spermata se sudurjat veshtestva, narecheni prostaglandini, koito uskoriavat rodovia proces. No vse pak ne mislia, che sa v takiva kolichestva, che da predizvikat prejdevremenno rajdane?!

# 11
Az sum sushto bremenna i za uchudvane na goreprochetenoto ne izpitvam nuzda ot sex. Kogato ustanovih che sum bremenna mi se gadeshe 2-3 meseca, sega puk neshto mi se oburkaha hormonite i izobshto ne mi se pravi sex, a i ne smiatam da se nasilvam.  Rolling Eyes

# 12
здравейте,мислите ли ,че ако не се прави секс по време на цялата бременност това е вредно за жената има ли някакви негативни последици?защото все пак жената е нормално да прави секс и той се отразява благотворно на организма на жената а при поожение ,че 9 месеца не се прави секс дали това въздаържание не оказва отрицателно влияние на бременната?

# 13
  • Мнения: 364
az li4no ne sam pravila sex po4ti ot na4aloto na bremennosta i ne izpitvam dori minimalna nujda,a ve4e sam v 6 mesec.posledniat pat prokarvih i ot togava takav uplah polu4ih 4e dori ne mi minava misalta za tova.lekariat mi kaza 4e niama ni6to strashno ,no az prosto se 4uvstvam gadno i zatova spored men e po-dobre da ne pravia ni6to otkolkoto neprekasnato da si mislia gluposti ot sorta dali bebeto e dobre i dali niama da mu navredia.moje bez sex vsi4ko e na psihi4eska osnova az li4no dosega ne sam umriala Laughing

# 14
  • Мнения: 1 381
аз бих казала, че желанието ми за секс се увеличи, но това което ме притеснява е, че никак не изглеждам секси. За 24 г.с. напълнях доста и се чувствам непривлекателна. Да не споменавам че съпруга ми е доста слаб.

# 15
Не се притеснявайте всичко ще си дойде на мястото когато се родят бебетата.Аз съм бременна в 7месец и не мога да се похваля с редовен секс (като се има в предвид че преди да забременея правехме с мъжа ми всеки ден!) сега понякога...може би веднъж или два пъти в седмицата но не мога да кажа със сигурност...както ни дойде.Той проявява разбиране и за това не настоява.Аз понякога го ограничавам умишлено защото изпитвам болка (една тъпа...) но общо взето и двамата гледаме бебето да е добре.Ако ви е приятно не се притеснявайте важно е да не изпитвате болка или да ви е неприятно другото няма значение Grinning

# 16
Zdraveite budeshti majki,
Na men mi predstoi wtoro  razdane prez maj i da Vi porazkaza za sexa po vreme na 1-ta bremennost. Sus supruga mi ne sme spazvali nikakvi ogranichenija, tyj kato nikoj ne me predupredi za takiva. Sled 6-ja mesec osobenno napravo poludjavah. I tuk shte vmetna za onezi kojto se pritesnjavat za kilogramite - na tumno nikoj muz ne se interesuva ot merki i teglilki, vie si iskajte, a ako njakoj smee da vi otkaze, da ne zabravja, che i toj ima prust za tova vashe sustojanie.
Sega pri vtorata bremennost se ogranichavam poveche poneze bebeto e mnogo nisko i oshte e malko, no vse pak ne spazvam absolutno strogo "Zapovedite" na lekarja, zashtoto inache totalno shte se iznervja.
Tova e. Ako imate vuprosi moga da otgovaram. Chao

# 17
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
А на мен лекарката ми каза никакъв секс през 9 месец защото можело да попаднат някакви бактерии във влагалището. Аз вече съм в 9 месец и все още си имам желание, но не правя секс. На вас казвали ли са ви подобно нещо? Трябва ли да се спазва? Confused:

# 18
лелеее вие сте страшни Simple Smile
аз съм в края на 4-ти месец и съм на моменти - ту ми се иска почти всеки ден, ту ми се спиииииии и ме мързииииии Simple Smile
Но честно казано това, че съм напълняла /вече 6 килца/ ме притеснява доста. немога да си представя в 8-мия например с корема:) е, то позата е ясна де Simple Smile няма избор, но ... незнам.... явно като ми дойде времето ще разбера Simple Smile

# 19
Zdraveite

Samoto pravene na sex predizvikva kontrakcii na matkata, ne znam za spermata kak deistva, no ako imate bezproblemna bremennost nqma strashno da imate sex kolkoto i kakto si iskate  Laughing
Az lichno ne sam pravila sex po vreme na bremennosta mi, zashtoto purvite 4 meseca karvqh mnogo, bqh na leglo i tn .. no sam saglasna, che jelanieto za sex se uvelichava dvoino!  Laughing

Good Luck!

# 20
Здравейте
Ако имате безпроблемна и лека бременност и разбира се желание за секс - това не е проблем. Правете го колкото пъти искате стига да Ви е удобно.

# 21
  • Мнения: 2 381
Сексът по време на бременност е разрешен, ако разбира се лекарят не констатира определена причина за въздържане.
Аз, например в 10г.с. получих кафеникаво кървене(неболезнено) след полов контакт.После взимах Дуфастон-2 опаковки.В края на бременността сексът не се препоръчва.
Моят гинеколог още в самото начало ми каза,че не трябва да попада сперма във влагалището, както беше писала schneider.

Последна редакция: чт, 08 дек 2005, 14:07 от daisy_st

# 22
  • Мнения: 236
Да споделя и аз: от първия до последния момент бяхме доста активни. Първите месеци хормоните ми бяха здраво разбъркани и желанието ми беше по-слабо, но за сметка на това последните месеци бях станала една фурия... Wink
По принцип ако бременността протича без усложнения ПО НИКАКЪВ НАЧИН не можеш да невредиш на себе си или бебето. Дали бременността е "нормална" трябва да каже лекаря. За рискови фактори се приемат предишни спонтанни аборти, преждевременно раждане, кървене по време на бременността и т.н. Друг е въпроса, че към края на бременността по чисто "технически" причини секса може да се окаже трудно нещо -просто корема е доста големичък  Wink

А на мен лекарката ми каза никакъв секс през 9 месец защото можело да попаднат някакви бактерии във влагалището. Аз вече съм в 9 месец и все още си имам желание, но не правя секс. На вас казвали ли са ви подобно нещо? Трябва ли да се спазва? Confused:
Аз лично съм изненадана. Да не би да има друга причина за тази забрана?
В края на бременността сексът не се препоръчва.
Това не е точно така. Навсякъде пише, че сексът се счита за безопасен през всички етапи на бременността, стига тя да е безпроблемна.
Stana mi interesno tova koeto e napisala "schneider", za parvi pat chuvam za vrazka mejdu spermata vav vlagalisheto pri polov akt i kontraksii? niakoi da e chuval oshte neshto po tozi vapros?
Че има връзка, има: спермата съдържа вещество, което предизвиква леки контракции. Ако има малко време до термина, процеса може да се ускори. Мъжът ми след след 8-мия месец свършваше навън, за да не се появи бебо по-рано.

Желая лека бременност и приятни интимни преживявания!  Blush

# 23
do predi da zabremeneia si misleh 4e na vsi4ki bade6ti mam4eta mnogo im se pravi sex.i mai taka i se okaza, a samo na men ne mi se prave6e izob6to,neznam za6to.no ina4e sam 4uvala 4e sexa e polezen za beb4o
 Grinning,ta tova sa hormonite na 6tastieto Joy

# 24
  • София
  • Мнения: 1 397
в спермата имало окситоцин, който предизвиква контракции по принцип.
това обаче не е причина според мен, ако няма ИЗРИЧНА забрана за секс по време на бременността. Ние си практикувахме до последно и мога да кажа че беше много приятно и никакви проблеми не сме имали, освен, че мъжа ми се спичаше малко и гледаше да не е прекалено бурно. Сигурно щях да издивея, ако 9 месеца не се наобичаме едно хубаво Simple Smile

# 25
  • Мнения: 46 437
в спермата имало окситоцин, който предизвиква контракции по принцип....

Простагландин има в спермата, окситоцина се отделя при оргазъм:

" ... Семенната течност на мъжа съдържа хормона простагландин, който омекотява шийката на матката и я прави по-еластична Така се понижава риска от травми при преминаване на плода. По време на оргазъм се отделя хормона окситоцин, който кара мускулите на матката да се съкращават и предизвиква много приятни усещания... "

Копирано от "Бременност и секс".

# 26
  • Мнения: 1 858
До като бях бременна съм правила секс минимум два пъти на ден .Преди да тръга за болницата пак правих секс.Докато бях бременна правех най-готиния секс през живота си!
Но не винаги това е възможно.

# 27
  • Мнения: 330
Аз пък съм питала само майка си за секса по време на бременност LaughingИстината е,че има случай,в които изрично се забранява,но когато всичко е ок,сексът не вреди.Разбира се на говоря за някакви хард изпълнения и челни стоики,трябва да е по-нежен.А и бебето усеща,когато на майката и е хубаво:)

Четох,обаче една статия,в която пишеше,че самия оргазъм можел да предизвика контракции,но не било доказано още newsm12Според мен са глупости...

Общи условия

Активация на акаунт