Брекети Във Варна? Къде и колко струват?!

  • 99 705
  • 262
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Аз ходех при Светослава Стефанова, тая година януари ми свалиха брекетите и съм много доволна. Имах ужасно криви зъби, а сега  нямам нищо общо с преди. Много съм доволна и от вниманието и от работата на целия екип в кабинета й. Братовчед ми ходе при Арнаудска, но не бяха доволни от нея, малкия казваш че се държала много грубо. Знам че има и други ортодонти във Варна, но не знам отзиви за тях. Но със сигурност Д-р Стефанова като сложи брекетите, зъбите докато не станат идеални, все едно ще са за реклама не ги сваля.

# 16
  • Мнения: 1 312
И аз и дъщеря ми сме при Стефанова и сме много доволни,
siqna.muk колко време беше с брекетите?

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Ами доста 3 години бях с тях, но много съм доволна от резултата. Докторката искаше да станат много хубави и тогава ми ги махна.

# 18
  • Мнения: 1 312
aуу много са си три години  Crazy еее важно е резултата,
и аз съм съгласна да ги нося три години само да се получи това което искам Hug

# 19
  • Мнения: 2
Д-р Богданова (кабинетът е на ул. Воден No8) - цени 2500-3000 лв. Много е внимателна.

# 20
Днес ми беше първия преглед при ОД и мога да кажа само положителни неща.Хареса ми отношението на д-р Стефанова и на хората,с които работи.Адски приятни хора.Какво още да кажа освен цените?Бях изненадана,че за около 1 година са се увеличили и то не малко...Метални брекети-3000 лв,естетични-4000 лв.Аз ще се спра на компромисния вариант-горе-прозрачни,долу-метални.Цена-3500 лв.Това е!.Мисля,че си заслужава да платя повечко,но да съм спокойна,че няма да имам проблеми в последствие...

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 272
canella радвам се че ти е харесал Д-р Стефанова и нейния екип, просто са страхотни и крайния резултат също е невероятен. Поне при хората които познавам и са посещавали Д-р Стефанова, аз имах страшно криви зъби сега никой не може да каже че имам нещо нередно в някой зъб.

# 22
Здравейте на всички.
Аз търся къде да сложат брекети на дъщерята(13) но се поинтересувах от цени и прочие.  newsm78 newsm78
Благодарна съм на всякаква информация.  Hug Hug Hug
На мен ми казаха някаква цена от 5000 лв?!  #Crazy #Crazy #Crazy
А и в сайтовете цените са доста старички от преди 1-2 години.

Благодаря момичета!
                                                                                                                                                      Дъщеря ми  се лекува при Др.Йовчев, той е от Пловдив но веднъж в месеца ходи в кабинета на Др.Вълкова на ул.Македония 11. По препоръка на моя приятелка(те също се лекуват при него) отидохме там и останах мн.доволна.Цените бяха  2500-3500.Препоръчвам ,много е внимателен и детето ходи с голям кеф,което също е много важно Peace

# 23
siqna.muk,какъв беше твоя проблем,колко време те понаболяваше след поставянето,притесняваше ли се от мнението на останалите..Абсолютно за всеки от семейството ми съм луда,за да дам толкова пари за зъбите си след като съм станала на 32 години.Но пък след като работя и съответно печеля горе-долу добре мисля,че съм заслужила да се погрижа за себе си...Твърдо съм го решила.Дори съжалявам,че съм се забавила толкова за това си решение.Моя съвет към всички е,че никога не  е късно да направим нещо за себе си и да се почувстваме щастливи

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Ами аз имах много криви зъби и челюстта ми е малка и се наложи да ми извадят два здрави зъба горе, след това се оказа че имам проблем с мъдреците, никога нямало да могат да избият и най-вероятно е можело да ми обездвижват челюстта и ми ги отстраниха с операция. Накратко казано бях доста зле със зъбите. Като ми сложиха брекетите в началото ми беше много гадно, болеше ме, не можех да ям, постоянно ми бодеше някъде много дискомфортно, но като свикнах не ми правеше впечатление че имам брекети даже забравях че съм с тях. Когато обаче ходех да ми ги стягат пак някъде около седмица ми беше гадно и ме болеше. Но като цяло след като свикнеш с тях няма да ти правят кой знае какво впечатление или пък постоянно да усещаш нещо. А за околните честно казано изобщо не ме интересуваше мнението, даже на повечето им беше интересно и ме разпитваха как са ми ги сложили, как ям с тях, не ме ли дразнят и такива въпроси които най-вероятно ще задават и на теб. Аз не смятам че това е лудост когато наистина има необходимост от изправяне на зъби да се дадат толкова пари, спомням си като ученичка че много ме дразнеха за това и ми беше много гадно да не мога да се усмихна като хората, много се радвам че вече нямам този проблем. Ами това е за брекетите не знам друго какво те интересува.  Wink

# 25
siqna.muk,благодаря за отговора...Явно съм от тези,които много премислят нещата преди да свършат нещо.В работата ми постоянно ми се налага да говоря и малко(много малко) ме притеснява дали няма да ми пречат...Проблем ли е и храненето по заведения?Казаха ми,че ще ги нося 2 години(тайничко се надявах да е по-малко)...Другата седмица ще си правя снимките и предполагам,че до месец ще съм  от отбора на брекетоносителите.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Ами за храненето в заведенията единственото което е че ще се ограничиш в някой неща, но то е до самия човек, аз вече толкова бях свикнала и не се съобразявах. Но докато свикнеш е неприятно, има хора които през цялото лечение не смеят да се хранят на вън или все внимават да не се разлепи нещо.

# 27
Твоите прозрачни ли бяха или метални?

# 28
  • Мнения: 50
Здравейте на всички ! Бях с брекети при д-р Светослава Стефанова (ако някой го интересува:  http://www.ortodont.biz ) година и 8 месеца и съм много доволна   от резултата и от цялостното отношение на екипа и. А бе изобщо супер се получи, всичко си стана както трябва без никакви проблеми...

   bouquet  newsm20   bouquet  

Брекетите бяха керамични сапфирени, мисля, че марката беше Inspire Ice на някаква американска фирма и моите познати от метър-два изобщо не забелязваха, че имам нещо в устата. Та значи самите брекети не се оцветяват с времето, а от кафе, червено вино и други подобни "цапащи" храни се оцветяват прозрачните силиконовите лигатури (това са едни малки ластичета към брекетите), които обаче переодично се подменят, така, че това не е проблем, а и можете да си сложите цветни лигатури (аз понякога карах да ми слагат розови  Embarassed ). На мене лечението ми излезе около 4000 лева със всичко, които платих разсрочено, ама сега какви са цените не знам (все пак минаха близо 2 години). Мисля, че цените при нея са диференцирани в зависимост от вида брекети, сложноста на проблема и вида на ортодонтската деформация, така, че цените варират за различните типове лечения. Макар, че е скъпичко, хубавото е, че цената веднъж фиксирана, не се променя независимо колко ще продължи лечението така, че си знаеш от самото начало колко точно ще струва цялата работа
 
 newsm78  Все пак да вметна, че избор на ортодонт само на база цена си е опасна работа, гледайте отзивите са съответния специалист и неговата репутация, да няма после драми след пропиляни години лечение и купища изхарчени пари...  smile3511 newsm45

  atwork Ето ви и едно специализирано форумче с полезно инфо: http://breketinfo.com

Последна редакция: нд, 20 сеп 2009, 14:34 от Crna Maca

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Твоите прозрачни ли бяха или метални?

Метални.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт