НА почивка с бебе

  • 4 960
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
Някой ходил ли е с двумесечно бебе на море ?Може ли да си изкаже мнението?

# 1
  • София
  • Мнения: 504
Аз ходих с 5-месечно бебе и го отчитам като грешка. Добре понесе пътя и в двете посоки, добре прие и водата и пясъка, но той още не разбира. Но получи страшен обрив и на 4 ден се прибрахме. Така и не разбрах от какво е, но на морето знам че има много повече насекоми отколкото в София, може нещо да го е полазило. Така, че моя съвет е да отложите морето за другата година или да оставите детето при баби и дядовци.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 391
Ако бебето е само на кърам елиминираш до минимум най-често срещаните проблеми от воденето му на море, а именно стомашно-чревните. Ние заведохме миналата година и двете си деца (малкото беше на 4м. само на цокане от мама) и не сме имали абсолютно никакви проблеми Peace

# 3
  • Мнения: 116
Да,кърмя го!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 391
В такъв случай не би трябвало да имаш проблеми Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 44 035
аз съм против....т.е. против съм бебе на плажа, в количката на жегата....много голяма вероятност да прегрее, да изгори и т.н.
а и ако е с колики т.е. силно ревящо, ще е безумно неприятно за останалите, опитващеи се да почиват...
Ако е тихо и спокойно по-става...като плажа се избягва или се седи макс до 10 сутрин и след 5 следобяд....


въпреки всичко, варианта планина(с басейн за родителите) за мен е по-подходящ. и то пак подчертавам - ако детето не е ревливо.

# 6
  • Мнения: 9 776
С двумесечно не бих отишла и аз. Прекалено е малко бебето. Дори и да е супер кротко и само да си спинка, пак бих се замислила. Но вие си решавате.

# 7
  • Мнения: 1 167
Ние ходихме с 5 м. бебе за две седмици и то в големите жеги в края на юли, но останахме доволни. Не се  е изприщвало, не е прегрявало. Имай предвид, че вече не е толкова горещо т.е. времето ще е още по благодатно. На твое място бих отишла, но ако ще се притесняваш по-добре не тръгвай!

# 8
  • софия
  • Мнения: 2 140
На мене лично и през ум не би ми минало да тръгна на почивка
с толко малко бебе. #Crazy

# 9
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
С двумесечно бебе на кърма ходихме на планина за 3 дни - на хотел. Проблем не сме имали.
Морето го оставих за следващата година.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Абе, защо не, ама на мен лично двумесечно бебе и почивка
не ми се връзват. Каква ще е тази почивка...изпитание си е...

# 11
  • Мнения: 2 270
Нямам личен опит, но преди време бяхме на море с приятели, чието бебче навърши два месеца там. То по никакъв начин не наруши режима си - къпане, спане, хапване . . .
Не мисля, че има проблем! Peace

# 12
  • Мнения: 1 763
Не съм ходила с толкова малко бебе на море, синът ми е роден през зимата. Но според мен, колкото е по-малко бебето, толкова по-лесно ще бъде. Няма значение дали сутрин и следобед го разхождаш из прашните градски улици или стои на плажа. НИе ходихме за пръв път на море, когато синът ми беше на 8 месеца. Носех АМ, каши и пюрета и си изкарахме супер. Тази година,  вече с дете на 1.7г.,ми беше много по-трудно. Правехме се на шутове с баща му, за да го забавляваме на плажа и да не върши глупости.

Последна редакция: пн, 24 авг 2009, 14:15 от reme

# 13
  • Мнения: 1 053
Аз не бих отишла с такова малко бебе поне до годинка.А пък и по4ивка няма да е.Най много да настине от смяната на климата.Но всеки си решава сам.

# 14
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
С двумесечно бебе ще имаш по-малко проблеми от едногодишно.
И ще усетиш почивката по-добре.
Избягвай обедните жеги и не мисля, че ще има проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт