бисквити

  • 20 028
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Зравейте!Кажете какви бисквити давате на вашите бебета и как ги давате.Ние сме на 6 месеца и една седмица почти.Каза ни педито, че може да ядем обикн.бисквити Житен дар като ги смеля и ги прибаня към млекото.До скоро това правех с бисквитите на Плазмон, но без глутеновите и той ги ядеше.Но тези в такава комбинация не ги иска, изхвърлям млякото, но отделно измешани с вода и с лъжичката ги яде с апетит.Дали мога да пробвам с други бисквити?

# 1
  • Мнения: 2 013
Аз започнах с Плазмон.От начало и давах да си ги гризка,после и ги добавях към пюре или мляко.
Житен дар също е добър вариант. Peace

# 2
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 063
Първо давах безглутенови на Плазном разтворени в АМ. После когато въведох глутена дадох пак на плазмон ама с глутен. После започнах да давам кисело мляко с бисквити /ама минаваше 8 месеца малкия/. И сега давам кисело мляко с едни бисквити на чичи бебе с бананов вкус.

# 3
  • Мнения: 128
сега взех на Плазмон с глутен.Педито каза, че щом няма алергия от мляко, няма проблем вече да яде глутен - дано да е така, ще видя как ще му се отразят.

# 4
  • Мнения: 2 013
сега взех на Плазмон с глутен.Педито каза, че щом няма алергия от мляко, няма проблем вече да яде глутен - дано да е така, ще видя как ще му се отразят.

Права е педито.Алергия към глутен се проявява ако има такава в семейството и детето може евентуално да я е наследило.Ако няма,всичко е ОК. Peace

# 5
  • Мнения: 128
сега взех на Плазмон с глутен.Педито каза, че щом няма алергия от мляко, няма проблем вече да яде глутен - дано да е така, ще видя как ще му се отразят.

Права е педито.Алергия към глутен се проявява ако има такава в семейството и детето може евентуално да я е наследило.Ако няма,всичко е ОК. Peace
Peace

# 6
  • Мнения: 2 495
Аз взех едни на Плазмон, но моя синковец не ги ще в млякото ooooh! Както и да е.
Въпрос към ♥Rbaby1♥ ти откога започна да даваш на Биси бисквитки за гризане?Питам защото, тези плазмонки които взех пише че стават за гризане и няма опастност бебето да се задави... Rolling Eyes Страх ме е обаче да му дам така...а пък ги взех с тая цел, а не да ги слагам в млякото.
Като говорите за Житен дар, има един много хубав и полезен вид "с мляко и калций".Аз умирам да ги ям, точно тях. Twisted Evil
Може да давате и Закуска, аз утре мисля да му направя мляко(АМ)с бисквити, да видим дали ще ги хареса. Peace

# 7
  • Мнения: 125
Аз давам всякакви ,най -вече Чаени,разтварят се лесно в кисело мляко ,както и в кремчета Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 013
Нинчето започнах да давам от 7м.До сега не ми се е задавяла.Като ги смуче,те се размекват и стават на каша и така си ги яде.Ама много цапат дрехи  Laughing
Житен дар с мляко и калции са много добър вариант за бебетата,но май детето трябва да има поне 2 зъбчета за да ги гризка.Малко по-твърди са,а Биси още няма зъби.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз в млякото слагам Закуска защото мн лесно се разтварят.

# 10
  • Мнения: 2 495
Мерси!  bouquet Колкото за Житен дар, могат да се дават с млякото, примерно да направиш кашичка от бисквити с мляко, много бързо се разтварят(така знам от други майки) Peace

# 11
  • Мнения: 2 013
Мерси!  bouquet Колкото за Житен дар, могат да се дават с млякото, примерно да направиш кашичка от бисквити с мляко, много бързо се разтварят(така знам от други майки) Peace

Не се сетих за това.  Blush Мерси  Hug

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 26 330
защо искате да им развалите насила непорасналите зъбки на дечицата с тези бисквити...толкова ли са важни за тях или на мамите е по-лесно...давайте им коричка хляб или сухар,не съдържат толкова захар и подобрители както бисквитките...

# 13
  • Мнения: 128
защо искате да им развалите насила непорасналите зъбки на дечицата с тези бисквити...толкова ли са важни за тях или на мамите е по-лесно...давайте им коричка хляб или сухар,не съдържат толкова захар и подобрители както бисквитките...
И на мен не ми се иска да го тъпча с бисквитите, но ако ми предложиш нещо друго, което да сложа в млякото за да го засити ще ти бъда много благодарна.Ние ядем и пюрета, но всичко завършва с мляко накрая, било и 30 мл. само, но мляко да е.Имам усещането, че няма да се откажем от него, но здраве да му е, то млякото си е хубаво нещо, но само мляко не може.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Каша. Аз от 5 мес та и до сега слагам в млякото малко каша - 2-3-4 л. според дупката на биберона и колко гъсто искам да бъде. Избор огромен, вкусни са, засищат и се предполага, че нямат вредни вещества.

# 15
  • Мнения: 128
Каша. Аз от 5 мес та и до сега слагам в млякото малко каша - 2-3-4 л. според дупката на биберона и колко гъсто искам да бъде. Избор огромен, вкусни са, засищат и се предполага, че нямат вредни вещества.
Ми добре, каква слагаш най-често?

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Мойте най-много обичат бисквитена с банан на Слънчо. Но предполагам, че вкуса е нещо индивидуално.

# 17
  • Мнения: 128
Мойте най-много обичат бисквитена с банан на Слънчо. Но предполагам, че вкуса е нещо индивидуално.
Да разбира се, благодаря ти

# 18
  • София
  • Мнения: 2 004
Мойте най-много обичат бисквитена с банан на Слънчо. Но предполагам, че вкуса е нещо индивидуално.
Да разбира се, благодаря ти
Слънчото е ужасно сладко. Това е единствената каша, на която не пише колко добавена захар има на 100 гр сухо вещество. Нормално де, то захарта е по-евтина от плодовете. Аз купувам Хумана.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Няма лошо, всеки купува най-доброто, което може да си позволи. Аз не мисля, че малко захар ще им навреди при положение че 3 ч.л каша или 2 бисквити на ден им е единствената захар.

# 20
  • Мнения: 98
защо искате да им развалите насила непорасналите зъбки на дечицата с тези бисквити...толкова ли са важни за тях или на мамите е по-лесно...давайте им коричка хляб или сухар,не съдържат толкова захар и подобрители както бисквитките...

 Да допълня и нещо за т.нар хидратирани или втърдени масла Sick . Намерете си рецепти и ги приготвяйте сами. Така ще сте сигурни, че ще избягвате екстрите в храните на децата си възможно най-дълго.

# 21
  • Мнения: 128
Няма лошо, всеки купува най-доброто, което може да си позволи. Аз не мисля, че малко захар ще им навреди при положение че 3 ч.л каша или 2 бисквити на ден им е единствената захар.
Това означава, че само по един път на ден в млякото слагаш каша така ли?Защото ние все още ядем млякото по-често и дохранваме, ако всеки път слагам по 3 л.каша.... newsm78

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 26 330
позволих си да бъда по-крайна,защото на мен нямаше кой да ми каже ,че може и без бисквити и двете ми деца имаха развалени зъби като малки и сега проблемите продължават....Преди известно време зъболекарка сподели ,че не е давала никакви бисквити на сина си още от малък и вече голям няма никакви пломби и кариеси.Позволявала му е само малко шоколад.Според нея голяма вреда нанася комбинацията от брашно и захар.А и децата бързо привикват към вредните,но вкусни храни.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Да, по веднъж на ден вече давам, но и по повече съм давала като са били по-малки. Просто следи теглото, ако почне прекалено да наддава ще намалиш. А за зъбите - хляба и сухара също съдържат въглехидрати, както и чистото АМ и развалят зъбите. Ние просто си ги мием след млякото.  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 15 215
Не съм давала бисквити.
Не съм слагала нищо в млякото.
Ако бебето не се засища с количеството мляко, което му предлагаш, опитай да увеличиш малко дозата.
Що се отнася до пюретата, аз чисто зеленчуково пюре никогане съм давала. Винаги е било приготвено с АМ или кърма. Ако не правиш пюретата сама или не ти се забърква готово пюре с мляко, това, че след пюрето даваш АМ, пък макар и 30мл., според мен е добре. Бебето ти е още много малко. До навършване на 1 година се стараех при всяко хранене на Иво млякото да присъства под една или друга форма.

# 25
  • Мнения: 128
Не съм давала бисквити.
Не съм слагала нищо в млякото.
Ако бебето не се засища с количеството мляко, което му предлагаш, опитай да увеличиш малко дозата.
Що се отнася до пюретата, аз чисто зеленчуково пюре никогане съм давала. Винаги е било приготвено с АМ или кърма. Ако не правиш пюретата сама или не ти се забърква готово пюре с мляко, това, че след пюрето даваш АМ, пък макар и 30мл., според мен е добре. Бебето ти е още много малко. До навършване на 1 година се стараех при всяко хранене на Иво млякото да присъства под една или друга форма.
Да но като увеличих количеството мляко, той не го изяжда цялото и след по-малко от 3 часа отново е гладен.И аз мислех, че му е малко количеството, но не е .

# 26
  • Мнения: X
И моят син понякога не може да издържи 3 часа до следващото хранене,но не виждам проблем в това.Просто го храня по-често.
Това е по-добрият вариант отколкото разширен стомах например.

# 27
  • Мнения: 4 335
В началото давах Плазмонт,сега вече давам Закуска.За прьв пьт дадох кьм 10-я месец.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Давала съм до сега само на Плазмон-първи бисквити.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Аз в млякото слагам Закуска защото мн лесно се разтварят.
И аз така. Само, че съм си купила една машинка за мелене на орехи и си ги меля там за по лесно!

# 30
  • Мнения: 1 062
Аз също не съм слагала бисквити особенно на толкова малко бебе. Сега е на 2г. и все още си пие млякото чисто. Ако огладнява по-често, храня по-често. Нима някой от вас огладнява на точен час?

# 31
  • Мнения: 229
аз слагах преди от плазмон в млякото , сега слагам и от тези на хипп или бисквитена каша - много го обича така млякото, но понеже минахме вече от аптамил ар на милумил джуниър и не мисля, че са му нужни много добавки към млякото. Иначе бисквитки папкаме в комбинация с някакво кремче като бисквитена торта, но редичко. Или с с кисело мляко или плодово мляко, много обича. Така сам да си ги гризка вече е рядкост. Много ми липсват тези бисквитки Закуска от бг, той беше луд фен на бисквитената на Слънчо, но тука няма такива с този вкус. А кашите на Милупа и Нестле са все с маслени бисквити. На Милупа пък пълнозърнестите бебешките те пък хич не са сладки и не ги яде. Плазмон и Хип от бебешките държат класацията.

# 32
  • Мнения: 14 486
бисквити започнах да давам на дъщеря ми като стана на година. преди това според мен е излишно, даже вредно

# 33
  • Мнения: 128
бисквити започнах да давам на дъщеря ми като стана на година. преди това според мен е излишно, даже вредно
Защо са вредни?

# 34
  • Мнения: 2 013
бисквити започнах да давам на дъщеря ми като стана на година. преди това според мен е излишно, даже вредно

Чак пък вредни...
С какво?  newsm78

# 35
  • Мнения: 128
бисквити започнах да давам на дъщеря ми като стана на година. преди това според мен е излишно, даже вредно

Чак пък вредни...
С какво?  newsm78
И аз за това питам

# 36
  • Мнения: 2 013
Май няма кой да даде отговор...

# 37
  • Мнения: 1 062
Вредни са с многото захар в тях, която е вредна дори за възрастните, с подобрителите в тях, с хидрогенираните растителни мазнини, за които се твърди че са канцерогенни. И въобще, са излишни калории и засищат бебето за по-дълго, за сметка на количеството мляко или зеленчуци, които са в пъти по-важни и нужни за едно бебе и малко дете. За мен, това е достатъчно основателна причина да избягвам бисквитите и до сега. Само напишете в Гугъл "хидрогенирани растителни мазнини" и ще разберете какво има в бисквитите.

# 38
  • Мнения: 2 658
Ами няма как бисквитите да са нещо полеzно, все пак.. То е ясно. С какво от съдържанието им биха могли да са?
Не виждам zащо е наложително едно бебе да ги яде.. Да, аz също давам на дъщеря ми да иzяде понякога някоя и друга бебешка бисквита, но то е zащото е доста ящничка и като ни гледа просто трябва да й дам нещо. Та понякога няма начин. Но пак не ми е оправдание, zащото вместо тях може да гриzе парченце плод или коричка хляб, или... абе има какво  Wink
Но чак пък да са zадължителни, да трябва да се дават и да не може да се мине беz тях.. айде стига, моля ви. То даже, както пише Пълнолуние, теzи и zа въzрастни не са полеzни, камо ли zа бебе на 6месеца.
Никога не съм слагала и бисквити (бебшки или каквито и да било) в млякото zа пиене вечер, на никой от двамата. Това пък ми се вижда съвсем иzлишно и неправилно, но всеки си zнае.

# 39
  • Мнения: 164
Аз давам в момента бисквити Житен дар. Други не съм пробвала, защото малката е с АБКМ и трябва да следя за мляко  Peace
Бисквити давам, за да може да разнообразявам храненето, че с тази алергия сме доста ограничени  Confused

# 40
  • Мнения: 14 486
Вредни са с многото захар в тях, която е вредна дори за възрастните, с подобрителите в тях, с хидрогенираните растителни мазнини, за които се твърди че са канцерогенни. И въобще, са излишни калории и засищат бебето за по-дълго, за сметка на количеството мляко или зеленчуци, които са в пъти по-важни и нужни за едно бебе и малко дете. За мен, това е достатъчно основателна причина да избягвам бисквитите и до сега. Само напишете в Гугъл "хидрогенирани растителни мазнини" и ще разберете какво има в бисквитите.

нямаше да мога да го кажа по-добре Peace

извинете ама очаквате като пуснете пост и след 10 минути да ви отговорят ли Thinking

# 41
  • Мнения: 2 013
извинете ама очаквате като пуснете пост и след 10 минути да ви отговорят ли Thinking

Отговаряли са ми и след 2 секунди,но нека не спамим.
По въпроса с бисквитките всяка майка сама може да си прецени дали да дава или не.
Аз давам и не мисля,че вредя на детето си.Тук толкова неща се заклеймяват,че ако трябва да спазваш всички препоръки детето ти трябва да умре от глад или да започне да яде нормална храна след 2г възраст... ooooh!
Спирам! Не ми се спори.  Peace

# 42
  • Мнения: 128
Ами няма как бисквитите да са нещо полеzно, все пак.. То е ясно. С какво от съдържанието им биха могли да са?
Не виждам zащо е наложително едно бебе да ги яде.. Да, аz също давам на дъщеря ми да иzяде понякога някоя и друга бебешка бисквита, но то е zащото е доста ящничка и като ни гледа просто трябва да й дам нещо. Та понякога няма начин. Но пак не ми е оправдание, zащото вместо тях може да гриzе парченце плод или коричка хляб, или... абе има какво  Wink
Но чак пък да са zадължителни, да трябва да се дават и да не може да се мине беz тях.. айде стига, моля ви. То даже, както пише Пълнолуние, теzи и zа въzрастни не са полеzни, камо ли zа бебе на 6месеца.
Никога не съм слагала и бисквити (бебшки или каквито и да било) в млякото zа пиене вечер, на никой от двамата. Това пък ми се вижда съвсем иzлишно и неправилно, но всеки си zнае.
Никъде на пишем, че е наложително да ядът бисквити бебетата, просто питам какво бисквити давате на вашите бебенца за по разнообразна храна. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 1 372
Започнах да давам Плазмон безглутенови на шест месеца, след това постепенно преминах на глутенови, а след това започнах да давам и обикновенни на Житен дар.

# 44
  • Мнения: 1 062

По въпроса с бисквитките всяка майка сама може да си прецени дали да дава или не.
Аз давам и не мисля,че вредя на детето си.Тук толкова неща се заклеймяват,че ако трябва да спазваш всички препоръки детето ти трябва да умре от глад или да започне да яде нормална храна след 2г възраст... ooooh!
Спирам! Не ми се спори.  Peace

Ама разбира се, но бяхте изключително настоятелни да ви се каже с какво са вредни бисквитите. Тонът ми не е назидателен, така че няма и повод за спор.
Аз се опитвам да си храня децата здравословно, избягвам почти всички непрепоръчителни храни, това не значи, че детето ми не яде нормална храна  Laughing. Напротив, яде плодове, зеленчуци, месо, зърнени култури, ядки, мляко и производните му. Изключително разнообразна храна и не е умряла от глад  Laughing. Не яде захар, храни с оцветители и всякакви вредни добавки в тях, избягвам тестените и подсладени храни.
Всеки сам решава, с какво и как да нахрани детето си, аз за моите съм избрала.
П.П. Когато голямата ми дъщеря беше бебе, не знаех. Не бях чела, нямах интернет, не се говореше толкова за здравословното хранене. Сега берем плодовете от моето незнание и грешно хранене, опитвам се да поправя щетите до колкото е възможно.

# 45
  • Мнения: 2 658
Никъде на пишем, че е наложително да ядът бисквити бебетата, просто питам какво бисквити давате на вашите бебенца за по разнообразна храна. Simple Smile
Да де, то и аz писах, че давам чат пат. Няма лошо. Ама просто с такова впечатление останах от първия ти пост. Че доктора ти каzал.. че държиш да даваш.. та zатова пиша, че никак, ама никак не са zадължителна част от менюто, особено пък на 6 месечно бебе. Все пак нищо не му дават точно пък те. Има какво да се дава, ако искаш раzбира се. Ако пък искаш, давай си бисквити. То е ясно, че всеки си решава и преценява.... Ама имаше и въпрос, та ето, отговря се на него, беz никакви zадни мисли  Peace

# 46
  • Мнения: 383
Давах на малката Хип за зъбките, скоро купих пакет обикновени на "Победа" и давам пак за гризкане, в АМ и кисело мляко НЕ слагам!!!

# 47
  • Мнения: 1
zdr ot kolko meseca se davat biskviti i kakvi sega sme na 3 meseca

Общи условия

Активация на акаунт