Да скрия ли, че съм бременна?

  • 3 976
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 803
Темата не е толкова драматична, колкото заглавието Mr. Green

В средата на септември тръгваме на огледи за квартира. По това време вече ще ми личи, че съм бременна. Една приятелка ми даде съвет да не споменавам на евентуалните хазяи този факт, тъй като хора всякакви и може да откажат да ни дадат точно на нас съотвения апартамент. На мен ми се струва малко пресилено, но от друга страна, срещнах какви ли не образи, докато звънях по обяви. Един си дава апартамента само и единствено на грък, друг само на чужденци, трети не иска домашни любимци.
Тъй като това ще ми е първото търсене на квартира, какво бихте ме посъветвали като цяло?

# 1
  • София
  • Мнения: 23 072
Бих казала! Ще е по-драматично да ви изгонят след като разберат хазяите (не е задължително, но хора всякакви). Не бих рискувала  Peace

# 2
  • Мнения: 289
Аз съм дала апартамент под наем, за 3 години наемателите се смениха веднъж.
И едните, и другите ги видях когато им показвах апартамента.. превеждат ми парите по сметка, и с това приключват отношенията ни. Е, чуваме се, когато има нещо, но изобщо не ги наблюдавам кои точно са вътре, и как живеят. Т.е. ако попаднеш на "хазяин" като мен, ще му е все едно двама ли ще живеете, трима ли, и т.н. - вие си плащате сметките, съседите да му мислят за "шума"  Simple Smile Аз лично предпочитам семейства, с идеята, че те наемат апартамента трайно - особено пък когато имат деца, едва ли ще им хрумне без особена причина да се изнесат от днес за утре. Така че, хора всякакви - не можеш да предположиш как ще приемат новината, че ще имате бебе. Аз лично не бих уточнявала, освен ако не ми личи - така мисля - не се чувствай длъжна да ги информираш.
Успех в търсенето  Peace

# 3
  • Мнения: 109
Наистина хора всякакви. Някои пък предпочитат семейство с дете или деца, разчитайки, че ще бъдат по-отговорни и тихи квартиранти. По-добре да се харесате с такива хазяи.

# 4
  • София
  • Мнения: 16 003
Нали вече ще личи - те ще видят и ще преценят дали искат бременна.
Аз давам апартамент, но не бих разговаряла с бременна. Нищо лично - просто веднъж имах майка с малко бебе. Сушаха дрехите по радиаторите, стените мухлясаха и не живяха толкова дълго време, само 8 месеца. След тях го нае  сестрата на мъжа със приятел - почистихме мухъла, боядисахме и вече втора година не се е появявал. Отделно стената зад детското креватче беше омазана с менюто на бебето. След като проходи беше решило да изследва дали тапетите могат да се късат. Естествено мама и тати не са го спряли.

# 5
  • Мнения: 241
И аз бих им казала,предпочитам да са уведомени,да знаят какво могат да очакват,за да не ни изхвърлят после с децата.Да са ни чисти сметките.

# 6
  • Мнения: 8
Според мен, не им влиза в работата. А и дори да те видят, надали ще те питат. Кажи им само ако те питат - в крайна сметка ти плащаш за апартамента, а какво правиш вътре си е само и единствено твоя работа!

# 7
  • София
  • Мнения: 397
 Може би са те посъветвали така, защото законът защитаваше семействата с малки деца и хазяинът нямаше право да ги изгони /сега нямам представа как е/, но много хора избягват заради това.

# 8
  • София
  • Мнения: 16 003
Може би са те посъветвали така, защото законът защитаваше семействата с малки деца и хазяинът нямаше право да ги изгони /сега нямам представа как е/, но много хора избягват заради това.
Това все още не е отменено. И като се паднат някои използвачи - такива циркове разиграват, докато детето навърши 3 год. Пак - нищо лично към авторката на темата.
Щом вече ще личи, хората ще си преценят искат ли ви.

# 9
  • Мнения: 901
Аз бих скрила, че съм бременна.
Наемодателите не са луди по бременни.
За тях това означава неплатежоспособност на наемателите (бременната жена ражда и не работи) и възможни увреди на жилището им (детето почва да пълзи и да сваля тапетите).
Ако ти е възможно, носи нещо по-широчко и не отваряй дума за бременността си.
Все пак в 22-ра седмица не винаги личи, може да те вземат за по-сочна булка просто.

# 10
  • София
  • Мнения: 16 003
Няма смисъл от криене. Нали като отида да взема наема след 2 месеца ще видя и ще и пусна 1 месечното предизвестие.
Мисля, че открити и честни отношения между двете страни са най-важни. Все пак и двете страни разчитат взаимно един на друг.

# 11
  • Мнения: 804
Ами не виждам смисъл да криеш, ако още на огледите ще ти личи. Надявай се да срещнеш нормални хора, които не биха се притеснили от факта, че си бременна.
Нищо лично, но някои постове звучат гадно.
Моите внуци ми изрисуваха тапетите, но от това не произлезе драма, а да и кюлотите си ватирани суша на радиатора, а мухъл няма.

# 12
  • София
  • Мнения: 23 072
Ами не виждам смисъл да криеш, ако още на огледите ще ти личи. Надявай се да срещнеш нормални хора, които не биха се притеснили от факта, че си бременна.
Нищо лично, но някои постове звучат гадно.
Моите внуци ми изрисуваха тапетите, но от това не произлезе драма, а да и кюлотите си ватирани суша на радиатора, а мухъл няма.
Именно - разковничето е в "твоите".  Wink
Но много хора не биха били толкова толерантни към чуждите деца  Peace
И аз си суша гащите на радиатора, ама са си моите (както и радиатора, и апартамента).

# 13
  • Мнения: 804
Именно - разковничето е в "твоите".  Wink
Но много хора не биха били толкова толерантни към чуждите деца  Peace
И аз си суша гащите на радиатора, ама са си моите (както и радиатора, и апартамента).
Разковничето е в наема. Щом плащаш за нещо ти го ползваш, както пише в стереотипните договори "с грижата на добър стопанин", независимо от това дали има или няма деца. Хората си плащат и живеят в имота ти. Ако не ти изнася - не го даваш под наем.  Не знам с какво една бременна жена, а в последствие и едно дете, са по-вредни за имота от платежоспособен мърляч - ерген или отвеян "артист" по душа.  Винаги съм пристрастна към подобни теми, не защото живея под наем, а защото се нагледах на новозабогатели, дребни душици, които скъсват нервите на хората от позицията на силния.

# 14
  • Мнения: 1 897
Mоят съвет е да не криеш. Иначе рускуваш да попаднеш на кофти хазяи.
Добре е те да знаят, че очаквате бебе  и да нямат нищо против да обитавате апартамента им, защото така или иначе ще разберат когато то се появи.
Бях бременна, когато си търсихме квартира-не криехме от хазяите, че очакваме бебе, въпреки, че още не ми личеше. Една от жените директно ни отказа, защото бебето щяло да и "надраска мозайката в коридора с ноктите си"  ooooh! Еми, благодаря за такава хазяйка. Stop
С хората, които се договорихме, и чийто апартамент наехме и до днес сме в приятелски отношения (вече близо година живеем в собствен дом). Прекрасни хора, широкоскроени и с отворени сърца. Всеки път, когато идваха за наема носеха по някое дребно падаръче за сина ми, когато пътуваха до чужбина-също. Радват му се и сега, сякаш им е собствено внуче...

Общи условия

Активация на акаунт