Мека мебел - 5

  • 180 346
  • 905
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 794
Този модел Сирио, който си го гледала в Гатто е различен от Салу, по-голям е. И двата модела можеш да ги видиш и да ги сравниш в 'Зона фор хоум', там ги има изложени. Иначе и аз първо го видях в Гатто. Там за него с два механизма - за спане и ракла + някакво намаление, което има в момента излизаше над 2200 лв. В зоната с двата механизма излизаше към 1800-1900 лв.

# 256
  • Мнения: 1 180
Привет! Днес май ще се поръчват диванчета... На първо четене цената е около 1500 лв - тройка+механизъм и двойка, дамаска. Струва ми се доста прилична цената, чак малко съмнително ниска, но разбирач се изказа добре за диваните Wink. Става дума за "Индива" - скоро откриха магазин в София. Сега се колебая дали да е еко кожа + дамаска, или само дамаска newsm78. Фирмата е варненска, ако някоя варненска мама знае нещо, нека сподели!

# 257
  • Мнения: 79
Привет! Днес май ще се поръчват диванчета... На първо четене цената е около 1500 лв - тройка+механизъм и двойка, дамаска.
Сега се колебая дали да е еко кожа + дамаска, или само дамаска newsm78.

Това, което описваш съответства точно на нашата поръчка, но от Белкаро.
Местя мебелите си често и двойка дивани ми бяха най-подходящото решение.
Питаш за покритието... newsm78 При нас е комбинация на кожа и дамаска. На повечето дивани само подвижните възглавници са с калъфи, което си е проблем, когато подлакътниците и корпуса се захабят. Децата ми са мънички, а поддръжката е важна - това ми беше водещото...Освен всичко е и стилно...Simple Smile

# 258
  • Мнения: 1 180
Значи, ще си настоявам за кожата! Дизайнера ни твъди, че само с  дамаска изглеждало по-добре. А колко според вас е нормалната ширина за спане? Понеже двойката ми не трябва да е повече от 160-165 см, механизъм около 130 см ще се побере ли и достатъчно ли е за спане на двама?

# 259
  • Мнения: 79
Понеже двойката ми не трябва да е повече от 160-165 см, механизъм около 130 см ще се побере ли и достатъчно ли е за спане на двама?

Аз разбрах, че спалния механизъм е на тройката...
Личното ми мнение е, че размера, за който говориш, не би могъл да се вмести в двойката ви.
Ако махнеш ширината на подлакътниците, ще получиш вътрешното пространство. От него махни още около 20 сантиметра и ще разбереш каква би била максималната възможна ширина на механизма.
П.П. Току що повдигнах тройката - при дължина 190, при нас той е 135... Simple Smile

# 260
  • Варна
  • Мнения: 308
http://www.mebelitediva.com/cat.php?pid=87&p=2&id=9
ЗА съжаление механизма за спане на дивана се оказа боклук.Не сме го разпъвали даже а дървените ламели отдолу са изкривени.Съжалявам че дадохме толкова пари,разочаровах се.По-добре да бяхме взели без механизъм.

# 261
  • София
  • Мнения: 722
Много съм доволна, това беше преди няколко години при бившия ми приятел Wink Недостатъка на Нелито беше, че седящата част е малко висока, става по-скоро за трапезна маса, отколкото за кафе-маса. С този модел напълно са оправили този недостатък.
Аз иначе в момента вкъщи съм с Дерби, пак на Тедива, направо потъвам в този диван, имам го в мръсно бяла изкуствена кожа, много лесно за почистване, удобен, широк. Ето като този ми е цвета, но без дървени подлакътници:
http://www.mebelitediva.com/cat.php?pid=87&p=2&id=9
Леле за вашето сиво как ще отива тази комбинация, която гледах - тъмно сиво втъкано, страхотно и възгалвнички в мръсно бяла кожа. Не знам как се казваше текстила, но е от немските, които са си на Тедива. Много стегната тъкана материя. Гледам на сайта им има също Салу в подобен цвят виж:
http://www.mebelitediva.com/cat.php?pid=291&p=0&id=9

Днес ходихме до магазина им на Плиска. Имаха изложен само един диван, но беше друг модел. По-скоро се спряхме на една черна дамаска, за да не се слива сивия диван със стените. Недостатък е, че седящата част не се пере, но все пак ако е черен дано не се цапа толкова много. Тези дни ще отидем и до другия магазин да погледнем, за да не вземем първия диван, който сме видели.  Simple Smile

Благодаря ти, че отделяш време да ми отговаряш.   bouquet


# 262
  • Мнения: 79
Недостатък е, че седящата част не се пере, но все пак ако е черен дано не се цапа толкова много.

Черният цвят не бива да те лъже. Както прахта личи най-много на черни плочки, така и всяка троха ще личи на тъмният диван.
Меката мебел, която сменихме ние беше в тъмно синьо и най-много проблеми ми създаваха именно светлите зацапвания - мляко, бисквити...
Най-благодатни се оказват сякаш меланжовите дамаски... Rolling Eyes
Красиви са и тези, които до цвят и текстура се доближават до натуралния лен:

http://www.evrika.bg/Damaski/damaski.html  - 021

# 263
  • Мнения: 1 952
Аз имам на Тедива от черната дамаска с втъкано бяло, много съм доволна.

# 264
  • Мнения: 42
Значи, ще си настоявам за кожата! Дизайнера ни твъди, че само с  дамаска изглеждало по-добре.

Кожата изглежда по-шик, но ми се струва, че не е много практично решение за дом. По-подходяща е за офис мебели. Аз имах канапе и фотьойл от естествена телешка кожа и на третата година ги махнах. С дамаска ми е по топло и уютно.  Simple Smile

# 265
  • Sofia
  • Мнения: 9 713
http://www.mebelitediva.com/cat.php?pid=87&p=2&id=9
ЗА съжаление механизма за спане на дивана се оказа боклук.Не сме го разпъвали даже а дървените ламели отдолу са изкривени.Съжалявам че дадохме толкова пари,разочаровах се.По-добре да бяхме взели без механизъм.

В какъв смисъл са изкривени? Те по принцип са извити, да не си се объркала newsm78
Моят е без механизъм де, но преди това съм имала със. Сега имам достатъчно легла вкъщи и затова дивана е без механизъм, при всички положения той нарушава мекотата при сядане.
Виждала съм само един механизъм, който няма този проблем и става на разкошна спалня с матрак, на която може да се спи всекидневно. Сега ще го потърся из сайта.
Всичко друго според мен е компромис или с мекотата при сядане или с удобството при ежедневно спане.

ПП. Не го откривам на сайта на Тедива, но беше някакъв белгийски механизъм Диверсити или нещо подобно.

# 266
  • Мнения: 3 453
Не го откривам на сайта на Тедива, но беше някакъв белгийски механизъм Диверсити или нещо подобно.

   Нашият е белгийски и наистина е много хубав. Peace Дивана ни е на фирма Муратев, те работят с Тедива.

  Ето този модел е нашият, , но в тази дамаска http://images.radionovi.multiply.com/image/3/photos/48/500x500/7 … mp;nmid=290073265

# 267
  • Мнения: 404

ПП. Не го откривам на сайта на Тедива, но беше някакъв белгийски механизъм Диверсити или нещо подобно.

Този ли е?
 

# 268
  • Sofia
  • Мнения: 9 713

ПП. Не го откривам на сайта на Тедива, но беше някакъв белгийски механизъм Диверсити или нещо подобно.

Този ли е?
 

Да, точно този е  Peace

# 269
  • Мнения: 37
Днес се разходихме до Гато travel, имат и нов магазин в Борово. Няколко модела са ни удобни, но искам да огледам още фирми.

За силиконовия пух питах дали сляга - казаха ми, че винаги сляга, затова обикновено новите дивани са напомпани повече.
За механизмите гледам коментирате - имало най-различни механизми за спане - от 100 до 700 лв. според качеството - също споменаха, че най скъпите са белгийски.  /предполагам, че това важи за всички фирми, затова го пиша/

Като цяло моделите с възглавници ми изглеждат някак не много равни - все ми седят накриво. Как смятате, това от изпълнението ли е, или просто с възглавниците винаги е така. Е, на снимка, разбира се, е другичко...  newsm08

Общи условия

Активация на акаунт