Ели да почерпи АВГУСТовската дружинка, Ади става на 1 годинка!

  • 32 579
  • 741
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 544
Здравейте, момичета!

Асе, честита ученичка! Дано винаги ходи с желание и да ти е здравичка!

Герадост, Честита годишнина! Желая ви още много години щастлив семеен живот!

Интрига, мисля че си взела правилното решене и не се чувствай виновна за колегата. Ти също имаш право на щастие.

Дони, страхотни сте!

Ани, ние довечера ще правим прощъпулник. Измислила съм да сложа това:
топка-спортист;                           апарат за кръвно-лекар;
черпак-готвач;                            шише-барман;
камионче-шофьор;                      лента със снимки-фотограф;
макара за шиене-шивач;            калкуратор-счетоводител;
пари-банкер;                               линия за чертане-инженер;
конструктор-строител                 плюшено кученце-ветеринарен лекар;
пистолет-полицай                       мишката на компютъра-програмист
книжка с приказки-учител                            

Мама Галка, стискам палци бързо да решите проблема. Дано косултацията с психолог ви помогне.

Бланш, има едно лекарство по аптеките, което е против смукане на пръст и гризене на нокти. Мисля че е като лак и се мажат ноктите с него. Горчиво е и отказва децата от вредните навици. Една позната така отби детето си - каза че два пъти само си е намазала гърдите с него и готово. Забравих му името, но ако те интересува кажи и ще я питам как се казваше.

Брит, браво на Точица, но моят Марти за съжаление е жив пример за НЕсамостоятелността на дете, гледано от майката. Явно си зависи и от детето и от майката, защото той е на 5 години и аз все още го храня, обличам, мия и всичко, което правя със Светли. Предполагам вината е моя, че не съм настоявала да се обслужва сам, а сега вече е хитър и не иска. Ако не го нахраня, ще стои цял ден гладен. За гледането на дете от познат мисля, че е по-добър вариант от ясла. Възглавницата трябва да е висока колкото е разстоянието от вратлето до рамото.

При нас няма нищо интересно. Всеки ден едно и също, аз затова и не пиша често, но редовно чета.

# 91
  • Мнения: 26
Еййй ама страхотни са августовските ни малки мъже  Heart Eyes

Герадост разбира се че не го забравям този момент, но се надявам да не се стига до там.  Peace

За яслата както казах всеки решава сам за себе си. Няма правилно или грешно мнение. Голямата ми дъщеря е със самочувствие и вяра в собствените си възможности, връзката ни е много силна ( и според мен, и според психоложката ), ужасно самостоятелна е от съвсем малка и умее да отстоява интересите си. Тръгнала е на ясла на 1 год и 2 месеца  Peace Надявам се и вярвам, че с Вики ще бъде по същия начин.  Praynig
Аз лично за себе си реших, че децата ми ще са по-щастливи и ще растат по-пълноценни личности, ако мога да им осигуря нормални условия на живот, където мама може да си поиграе с тях, да ги заведе на кино, сладкарница или заведение без да мисли с притеснение за парите в портфейла.  Живяла съм и по двата начина. Wink
Но все си мисля, че в тези психологически извадки има нещо не съвсем вярно, защото в много от страните където са правени подобни изследвания, майчинството продължава да е в пъти по-кратко отколкото в България. http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2326&sectio … =5&id=0001401

# 92
  • Мнения: 702
Здравейте и от нас!
Времето и при нас е ужасно,и през по голямата част от деня сме си в къщи,Петър не се заиграва много с играчки,добре,че имаме детски център близо до нас и го водя там до обяд, и минава времето!
Гале и аз като другите ще кажа,че проблема наистина е сериозем,дано скоро отшумят нещата!
Интрига,мисля,че си взела най правилното решение!
Всички снимки са страхотни,честито на всички проходили малчовци,друго засега не се сещам,хубав ден на всички!

# 93
  • Мнения: 3
Брит при мен няма нужда от коментар. Денис от 6 месеца го отглежда баба му и се справя чудесно. Детето е щастливо, наддава и даже ми се струва, че дори се престарава за да е той добре.  Wink Мисля, че варианта баба да го гледа е по-добър от гледачка. Лично мнение  Peace За спането аз слагам в калъфка една хавлиена кърпа сгъната на две, просто да не е съвсем на чаршафа. Още не съм купила възглавничка. Но много често той и тази не ползва защото се върти като пумпал в кревата  Mr. Green За съжаление или не и при мен положението е като при Брани. Баткото хич не е самостоятелен, или тоест не е самостоятелен окгато аз съм край него. Иначе в училище и при бабите си се справя доста добре, но аз там ли съм, глезотията е пълна. Но пък на мен ми доставя удоволствие да си го глезя, да го обличам и да го храня. Явно съм някакъв вид мазохист. Също така не мога да го отуча от навика да яде в стаята си. Всеки ден чистя и се карам, но сагата си продължава. Явно каквото съм си посяла, сега ще го жъна  Laughing
Брани ти си гений бе жена. Направо супер неща си измислила. Надявам се няма да имаш против и аз да го изкопирам. Нямаше да се сетя за толкова много неща със сигурност  Embarassed Сега само чакам рецепта за питката  Mr. Green

# 94
  • Мнения: 57
Момичета, не знам дали сте обсъждали темата за изследванията, които се правят на 1 год., затова ме извинете. Моят въпрос е има ли дечица с нисък хемоглобин и какво правите по въпроса? При нас е 90 и ни изписаха Малтофер, които от опит знам, че никаква не я свършва.

# 95
  • Мнения: 38
Пиаф, на Калоян хемоглобина му е нисък - сега е паднал на 87 от преди 90. Но най-първото при нисък хемоглобин е да се направят нови изследвания да се види дали наистина е желязодефицитна анемията, преди да си пие желязо. При Калоян например се оказа, че желязото му е в идеална норма. И след безброй притеснения от моя страна, ходихме при проф. Бобев (хематолог) в Сепарева баня и накрая се оказа, че при Калоян ниския хемоглобин е наследствено от баща му. Затова сега като видях, че е още малко паднал и не се притесних вече. Той (Калоян) нека да расте здрав и голям мъж като съпруга ми (115 кг.), пък и да е с нисък хемоглобин. Това е при нас за хемоглобина. Пиша ти, защото нашата педи тръгна веднага да ми изписва Малтофер, ако не я бях аз попитала за допълнителни изследвания, тя нямаше да ни изпрати. А после: "за да сме по-прецизни, да му направим допълнителни изследвания, преди да му изпиша желязото..."

За възглавницата аз знам, че е най-добре изобщо да я няма.

Снимките са страхотни, а момчетата - още по-по-страхотни  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Наистина е хубаво да има повече, да радват окото  Hug

Асе, кураж, мила! Не че и аз не бих плакала като теб, но най-доброто успокоение е, че тя се чувства добре! Чакаме пресни новини около първия "учебен" ден на Пуканката.

Аз мисля, че самостоятелността и собственото самочувствие, както и психическото равновесие на детето (човека) са следствие от толкова мноооооооого неща като характер, възпитание, и още ред по-дребни подробности. А не точно от това дали ще се пусне детето рано на ясла или от това дали ще се кърми детето до 3 години. Просто всяко едно решение, щом е взето от майката, значи е най-доброто за нейното дете. Важното е майката да е спокойна и щастлива, за да е доволно и щастливо и детето.  Sunglasses

 Hug

Последна редакция: пн, 07 сеп 2009, 17:47 от valeni

# 96
  • Мнения: 544
Дони, мерси, някои от нещата ги измисли Марти. Не можах да се сетя какво да сложа за юрист, та ако се включиш пак и ми подскажеш с нещо съдийско, ще съм ти благодарна  Hug
Забравих да напиша блистер vit C-фармацефт.

# 97
  • Мнения: 3
ами ако имаш някаква юридическа литература под формата на книжка, би свършила работа. или пък някоя изостанала черна перелина на Марти от някой Хелоуин, която може да свърши работа като тога. друго сега не ми идва на ум, но ако се сетя ще ти пиша  Peace Wink

# 98
  • Мнения: 2 376
За смукане на пръстите, Даум Екзол се казва лекарството Simple Smile, но аз бих ви препоръчала Цитросепт, хем е полезно, хем е мнооого горчиво.
За близкия, аз си мислех баща ми да я гледа, ако се наложи. На майка ми, колкото и да се фука, колко перектно ме е гледала, откакто я хванах да крещи на Точица и да я разтърсва, доверие НЕ. Да не говорим, че се опитва да и пробутва кексове и разни други простотийки. Баща ми не се прави на разбиращ, не поема инициятиви, но ако му кажеш какво да прави, го прави. Освен това, носи на рев Simple Smile

За хемоглобина, ние сме с доказана анемия. Давам всеки ден месо, предимно телешко. Комбинирам го с зеленчуци богати на нехемово желязо - броколи, грах. Цвеклото също е добър източник на желязо. Давам сини сливи, червена чушка. Коментираше се чай от коприва. Мисля да дам, но госпожицата не пие друго, освен вода и..кафе. hahaha Давам половин доза малтофер, от това, което ни изписаха, непосредствено след като е яла плод. Нехемовото желязо се усвоява много по-добре, когато се комбинира с вит. Ц. Добри резултати може да има и от лечение с зелени водорасли, но аз не посмях  Thinking

# 99
  • Мнения: 57
valeni , нещо подобно изглежда е и при нас. Аз съм си с анемия. Не знам обаче защо веднага изисват Малтофер, например повреме на бременността на мен изобщо, ама изобщо не ми подейства. Да не говорим, еч допълнителни изследвания и на мен никой не ми прави... Изглежда пак трябва всичко да знаем и да настояваме за неща, които би трябвало да ги правят така или иначе. Аман! Писна ми от простотии!
Britt и аз гледам да спазвам същите неща, защото и без това си предполагах че е с нисък хемоглобин като мен детето. Да добавя още и червено цвекло под всякаква форма (сок, салатка, сготвен...).
Ще пробвам аз хомеопатия един месец, ако не стане... сериозни изследвания!

# 100
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 441
Аз мисля, че самостоятелността и собственото самочувствие, както и психическото равновесие на детето (човека) са следствие от толкова мноооооооого неща като характер, възпитание, и още ред по-дребни подробности. А не точно от това дали ще се пусне детето рано на ясла или от това дали ще се кърми детето до 3 години. Просто всяко едно решение, щом е взето от майката, значи е най-доброто за нейното дете. Важното е майката да е спокойна и щастлива, за да е доволно и щастливо и детето.  Sunglasses
 Hug
Абсолютно съм съгласна.

Брит, аз лично предпочитам, ако има частна ясла в Бургас, да го запиша, отколкото да го гледат бабите. И двете не му се отразяват добре. Прекалено много му треперят над главата, а аз го давам по-лежерно!  Wink Макар че те така или иначе са далече и няма как да го гледат, така че напролет ще си ходи в държавната ясла. Grinning Grinning

Пиаф, пробвай наистина най-добре хомеопатията и тогава другите неща.  Peace Peace

Бранимира, много благодаря за идеите, сега остава някой да пусне и рецепта за питката  newsm78

# 101
  • Мнения: 38
Днес аз явно ще съм черната станция  Mr. Green

Най-лесната рецепта за питка - поръчваш си от някъде и после отиваш да си я вземеш  Peace

най-любимата ми питка  bowuu - Празнична пита за Никулден
Бон апети
декември 2005 г.

Продукти:
1 кг брашно
120-140 гр разтопено масло
400 мл хладка вода
3 яйца
1 пакетче мая
1 ч.л. захар
1 ч.л. сол
1 ч.л. маково семе
1 ч.л. сусам
1 жълтък


Начин на приготвяне:

Маята се поставя в купа, залива се с част от водата, поръсва се със захар, налива се останалата вода. Оставя се да шупне за 10 мин.
В брашното се оформя кладенче, счупват се яйцата и се разбиват. Налива се маслото (60-70 гр.), разбърква се и се посолява. Бъркането продължава като се налива и водата с маята. Меси се върху набрашнен плот. Поставя се в купа и се покрива с кърпа (аз го поставям в голяма тенджера намазнена с олио и затварям с капака), оставя се да втаса за около 30 мин. След това се премесва 2-3 пъти. Тестото се разделя на 16 топки. Всяка се разточва върху набрашнен плот - трябва да се получат тънки кръгове с диаметър една педя. Намазват се с останалото размекнато масло от двете страни. Всеки кръг се затваря и навива и се вързва на възел. Нареждат се в намаслена тава. Тавата се покрива и се оставя да втаса за 20 мин. Намазват се с разбит жълтък. Пече се в предварително загрята фурна на 200-220 С, около 20-25 мин. 5 мин. преди да се извади от фурната се поръсва сусама и маковото семе.

Понеже съм малко мързелива и направо го изкопирах от форум тук... Но питката става страхотна, вкусна и въпреки, че не съм почитателка на месенето, винаги ми става много хубава. Само дето, са ми казвали, че питките за повод трябвало да са сладки (със захар или козуначено тесто). А за сладка питка - рецепта не знам  Blush Но както си решите, аз в повечето случаи съм оставяла тези работи на свекърва ми тя да ги прави, че да не ми нарежда кое как се прави  Whistling и да нямаме повод за каране.

# 102
  • Мнения: 1 090
Бранимира, и аз си допълних списъка с твоите предложения. Ние ще правим прощъпулника в сряда. Ето и някои идеи от мен:

четка за рисуване - художник
ножица - фризьор
химикал - писател

Питката ще я правя по една рецепта от форума. Днес направих репетицията и ми хареса.  Joy

2 ч.ч. прясно мляко(или 1 кофичка кисело с 1 к.л. хлебна сода)
4 яйца (единия жълтък оставям за намазване)
1 ч. л. сол
1 с. л. захар
2 - 3 с. л. олио
20 гр. жива мая (половин пакетче)
Брашно - около 700 гр. (да се оформи топка, и да не "маже" под бъркалките)

Забърках я в машината за хляб, после втаса още веднъж след като я оформих и пекох на 160 гр.


За яслата Марина тръгна на ясла на почти 2 години, свика лесно и ходеше с желание, но боледува много. Сега е много самостоятелна, когато си поиска.  Joy  Алекс най - вероятно ще го гледам до 3 год, защото тук ясла е много скъпа. От 3 години ще го дам на градина и тогава ще си търся работа.

За възглавницата Алекс спи без възглавница. Той се върти из цялото креватче и няма смисъл да му слагам.

Герадост, Честита годишнина и от мен!

# 103
  • Мнения: 955
Ани, на заглавната страница качвах линкове за прощъпулника. В единият има идеи за предмети, а в другият рецепта за питка:
Прощъпулник 1
Прощъпулник 2
За яслата - Ивайло не мисля да го давам на ясла. В момента работя 2 работи от къщи и за сега сме добре. Мисля да започна първо на половин работен ден, за да свикне без мен детето. Честно да ви кажа не знам кога ще стане това обаче. Човека е залепен като кърлеж за мен и това си е. За 1 час най-много съм го оставала и постоянно ме търси, мрънка, ходи из стаите и само "мамо" повтаря.
Иначе ми е много добричък, прави белички, но няма как  Wink. С всеки изминал ден става все по-интересен, научава нови думички и прави различни номерца. Мъчи се да повтаря всичко и почти винаги успява. Животните ги познава и казва какво правят, знае и цялата рода, като вчера каза и вуйчо (вуйо)  на брат ми Laughing. И той като Точица се мъчи да се облича, но все още не му се отдава много. Зъбките растат с пълна пара, днес е избил още един кучешки и вече си има общо 13  Mr. Green. С яденето имаме малък напредък - почти всеки ден си хапва на обяд няколко лъжички супа. Най-обича пилешка, зеленчукова, домати с ориз и супа с пилешко дробче. Преди 3 дена му направих за пръв път и той взе, че я хареса. Каши продължава да отказва и се чудя какво друго да предложа. Пюрета от пресни плодове също не иска, нито пък сокове  Rolling Eyes. Иначе краставици, ябълки, грозде си гризка и после ги плюе.
Пиаф, на Ивайло е 110 и му изписаха Малтофер без да му правят никакви други изследвания. Аз му дадох само веднъж. При нас проблема е малко по-различен, защото той отказва да яде и трудно ще му набавя желязо с храна. Но правя каквото мога.
Галка, звучи страшно, това което описваш. Дано бързо се намери решение на проблема  Hug.
Интрига, напълно те подкрепям Hug. Само не разбирам защо си гузна, не заслужаваш ли и ти щастие?! Това не ти пречи да си най-добрата майка на Марти. С теб съм  Hug.
Асе, браво на госпожичката. Наш Ивайло само си го представям как се дере от рев и вика "мама мама". Това не е въображение, а сцена, която съм виждала доста пъти  Sad.
Герадост, честита годишнина!
Всички дечица, които видях на снимките са страхотни  Heart Eyes!

# 104
  • София
  • Мнения: 1 338
Момичета, благодаря за подкрепата. Нищо сериозно не е това с колегата, но все пак ми липсваше нещо такова. Все още съм с баща му на Мартин и най-вероятно ще е так, докато го пусна на ясла и започна работа. Целувам Ви всички Hug

А сега ми е още по-криво и заради скапаното време. Имам чувството, че всичко умира. Щ енастене студ, мрак и гадно време. Искам лятоооооо и слънцеее..

Общи условия

Активация на акаунт