Ели да почерпи АВГУСТовската дружинка, Ади става на 1 годинка!

  • 32 537
  • 741
  •   1
Отговори
# 285
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 290
Здравейте, в Бургас днес е поредния забравен от лятото ден, да видим докога ще е така. Много е топло. Калоян беше по къси гащи и бос  Laughing

От два дни става сутрин в 10ч и спи само веднъж на ден. Сигурно вече си променя режима. Я кажете вашите деца как се хранят вече. Тук ми обясняват че вече трябвало да бъде на 4 хранения , а пък Калоян още пие мляко сутрин и вечер и съответно е на 5 , а по някога и на 6 хранения. Ако яде суп в 19ч, в 21ч пие към 120-150 гр. мляко, ако не яде супа пие по 200гр. Сутрин към 7ч пак пие окло 150гр мляко и после закусва в 9.30-10ч зависи кога е станал. Изяжда не повече от 160-180гр овесени ядки или кус-кус или 3 сухарчета за попара. На обяд яденето от кухнята. Следобяд плод или плодово пюре 17-17.30ч и в 19 ч супата , ама не винаги защото не я харесва. В повечето случаи докопва нещо от нашето ядене. Накрая за заспиване пие мляко.

# 286
  • Мнения: 2 376
Аз за яденето какво да кажа, наблягаме на плодовете. Ако хапне, друго си е бонус. Жули праскови и грозде.
Онзи ден я водихме на ресторант. Напращя се с пържени картофи и свински ребърца, а за мен остана бебешкото пилешко  Rolling Eyes За пръв път в живота си спа непробудно. Вчера повторихме екшъна без ребърцата и  се събуди само два пъти. Засега спираме с опитите, но ако един ден реша да спирам нощното кърмене, смятам, че вече знам как ще стане "и вълкът цял и агнето сито"  hahaha Joy
п.п. И тук е топло, но нямаше как да не се изфукаме с джинсова рокля и чорапогащник Simple Smile с новите обувки- стана страхотна комбинация. А за обувките, взехме чико-тъмнокафяви на розови сърца  bowuu

# 287
  • SZ
  • Мнения: 10
Здравейте,банда! Hug

Чета,чета и се чудя:само мойтУ чадо ли още само мучи и не казва смислени думички newsm78Само сочи с пръста и "ъъъъъъъ" и че се и ядосва страшно като не му уцелиш мерака от раз hahaha

Цитат
От два дни става сутрин в 10ч и спи само веднъж на ден.
Искаааам и аз такаааааа Sob
Ани,ние сутрин сме на попара,кроасан или каквото друго хареса,на обед сме на яденето от кухнята или каквото сготвено имам и е подходящо за него,следобед кремче,киселче или банан и вечер супичката от кухнята,после цяла нощ през час ,най-много през два-кърма.

Дони,честит ти доктор Денис!!! newsm10

Валени,как си мила,какво стана онзи ден с интервюто?Стискам палци бързо да си намериш бавачка! Hug

Ел,и аз съм така нощем,но да е жив и здрав свекър ми,че сутрин го взема и аз си доспивам до към 10-11ч.Ако стана с Митко(7-7.30ч) после цял ден вървя като ударен самолет и съм много,много крива,да не си ми насреща Wink

Интрижка и моите парички се бавят,но аз го очаквах.Като се подава нова декларация винаги се забавят нещата.

Пеп4о,честит нов дом.Много добре те разбирам като казваш че те чака мнооого чистене,аз още не съм подредила всичко вече втори месец.А това с температурата е направо страшничко,аз също не мисля че е от зъби.

Брит,дай да ги видим
Цитат
джинсова рокля и чорапогащник Smile с новите обувки- стана страхотна комбинация. А за обувките, взехме чико-тъмнокафяви на розови сърца  bowuu

Много сладки бебоци по последните странички!!!  love001

# 288
  • Мнения: 26
Влизам много набързо....

Надеждите ми за Пуканка от снощи, тази сутрин девойката ги попари с вряла вода Sad Към 6:00 вдигна 38 Т я свалихме чак следобеда. Водих я отново на лекар и каза силно зачервено гърло и обилен гноен секрет Sad Та резултата е , че сме на АБ (Сумамед) Sad Много ми се намъчи детенцето, ама дано вече се оправи и след това започвам да и давам Сребърна вода (дано повече гадини не хваща  Praynig )

# 289
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 290
Асе, гушки много на Пуканката,  Hug миличката ми, представям си колко му е гадно на детенцето!

Пухи, включвай се по-честичко, липсваш ни!  Peace
 
Брит, чакаме фотосесия на модмоазел!  Wink

# 290
  • София
  • Мнения: 1 339
Момичета, има спешен въпрос: къде в София има сервиз на "Чиполино"? Количката ни се счупи, а на гаранционната карта пише за сервиз само в Пловдив Thinking

# 291
  • Мнения: 6
Здравейте...
Отдавна не съм писала и все се каня, но нали уж използваме последните хубави дни за навън...
Следя ви постоянно и виждам всички дечица растат, хубавеят и стават все по оправни и оправни Simple Smile

За жалост на нас ни се случи нещо неприяно съвсем скоро  Confused На 15ти биха на Жаки Priorix-a и уж ме предупредиха само за Т или обрив, като станична реакция, а то какво  #Cussing out  На 20ти тя се събужда и не може да ходи, всичко я боли, направо си бяхме глътнали сърцата всички. Веднага я заведохме на лекар, днес пак бяхме, защото и се появи и обрив, в петък също ще ходим за изледвания. Вече е по добре пу-пу, но пак и е трудно да ходи без да я държим, а тамън беше почнала да препуска сама. Като се разрових и се разчетох намерих, че много рядко може реакцията да се изрази в ставни болки...Егати...На дете на 1 година! И лекарката в спешното и личната, вдигат рамене и се чудят, може и от ваксината да било, ама имало и такъв вирус сега...За съжаление алтернатива на тази ваксина няма Sad Не съм твързо против ваксините, нито за, но при такива рекации въобще нямаше да дам да й я сложат  #Cussing out Както и да е, Жаки вече е доста по-жива и се молим всичко да е отминало вече  PraynigА по разни чужди източници чета, че реакцията след тази ваксина може да се появи до 42 дена след поставянето й...ужас Shocked

Като изключим това, Жаки е като всичките си връстници...Бърбори много, имитира, прави физиономии точно на място, разбира почти всичко, което се иска от нея. Все повече ми харесва да комуникирам с нея, интересно е, двустранно вече. За сега успявам да я забавлявам, дори и ако се наложи да сме в къщи, но и тя предпочита сред хора. Няколко пъти я водя до детската градина на майка ми и тя ме изненадва със самостоятелността и любопитството си . Все едно забравя, че съм там, а се включва сред заниманията на децата.
Тази неделя, ако е по добре ще я водя пак тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=428586.30 За преданта среща Татянка /Мишимади/ беше пуснала линк. Запознах се с нея там. Бях с една приятелка и с нейното дете и беше весело.

Ани, Жаки отдавна сама си нагласи ядене 4 пъти в деня...Даже е по-скоро 3 пъти и следобед хапва по 3-4 хапки плод...Ей, ама хич не обича плодове това дете. Но продължава с кърменето нощно време, и един път през деня и вечер преди заспиване  Rolling Eyes

Интрига, за парите и аз знам, че ще се забавят, А за сервиз в София, най-добре да се обадиш в Софийския магазин.

Пепчо
, как 42 градуса....Направо бърза помощ щях да викам

Асе, съседчето го пуснаха на ясла преди 10 дена и вече е 2 пъти се разболява. А майка му цяло лято го имоностимулира с хомеопатия, но явно е неизбежен този период.

Хайде изчезвам за сега да видя Жаки, че много се поти...пак реакция...преобличам я на 1-2-3 часа...

# 292
  • София
  • Мнения: 1 339
Боже, Светле изтръпнах направо. Какво е това нещо, какво е това чудо Shocked тея хора нормални ли са да създават не качествени ваксини #2gunfire знам, че при всички ваксини има странични реакции, но това вече е прекалено #Crazy
Priorix-a е ваксината, която поема ЗК и се слага на 1г. 1м. нали?
Дано всичко е отминало и нямате повече такива инциденти Praynig Hug
Бързо оздравяване на Теди и Вики Praynig
Ани, Мартин и той яде 4ри пъти на ден Peace
7:30-8ч. 240мл. АМ
13ч. основното от кухнята или супата с 1 сухар
18ч. десерта от кухнята, плодово пюре или каша
22ч. 240мл. АМ
през ноща ако се размрънка му давам 60-70мл. сок и разреждам с още горе-долу толкова вода.

На мен днес не ми е ден. 1во нямахме вода до 15ч., после видях, че ми се е счупила количката, а за капак от работата цял ден никои не ми вдига телефона и ако трябва да отида на място ще вдигна грандиозен скандал. Ясно ми е, че се бавят парите, но и за това не ги получих началото на септември. Работодателя ми казва, че ги е подал в НОИ, а те пък ми казват, че нямат декларация. И всичко това ме навежда на мисълта, че просто не са подали декларацията в НОИ.

# 293
  • Мнения: 6
Priorix-a е ваксината, която поема ЗК и се слага на 1г. 1м. нали?

Да, същата  Confused Или казано по друг начин Морбили, рубеола, паротит. Това е "качествената" ваксина, преди години е била друга...
Както четох, ако при някой, недай си боже, има доживотни последствия, те влизат в графата на % за такива случай, примерно, както % смъртност от заболяването, ако не се сложи ваксина...Тъпа работа  Confused

# 294
  • Мнения: 82
Здравейте,ние вече окончателно се прибрахме от морето  Sunglasses
от сутринта се опитвам да прочета нещо,но Дара не ми оставя вече и една свободна минута когато е будна,а спи само по 1ч през деня(и сутрин доспива 1ч,но тогава и аз с нея  Grinning )  и кое по- напред.......та не мога сега да се включа по темите,но ще наваксам тези дни.. Wink
М/у другото ако някой му е интересно може да ни види с Дара в новия брой на списание ОК,пускам няколко снимки от сесията


# 295
  • София
  • Мнения: 1 339
Започвам да се чудя дали да слагам изобщо това подобие на ваксина на Мартин Shocked

Гледахте ли новините? Току-що чух защо една мйка е способна да изостави новороденото си бебе.. потресена съм от това какв и хора има. Как може с такава лека ръка да изоставиш детето си на улицата като някои парцал Shocked Много тъжно ми стана като видях момиченцето и като казаха, че ще го настанят в дом Confused

# 296
  • Мнения: 6
Започвам да се чудя дали да слагам изобщо това подобие на ваксина на Мартин Shocked

Танче, еднозначен отговор няма  Confused Някои деца въобще не я усещат. Леля ми, като медицинска сестра сподели, че при по-светлите деца имало повече ракциии, но едва ли това може да се вземе за меродавно...

# 297
  • Мнения: 11
Добро утро   bouquet
едно ободряващо кафенце от мен 

Асе дано пуканка се оправи мн бързо ( мн е неприятно когато дечицата ни страдат  Cry )
Светла_мама  радвам се , че Жаки вече е почнала да се възтановява  Hug и аз искам на срещата  да се видим , но май няма да успея  Sad пиша си дипломната работа и нямам време  на 14 окт. съм на защита  Confused
момичета снимките са страхотни  Hug
Танче за сервиза питай тук Фирмен магазин "Чиполино" - София бул. Тодор Каблешков 53; Търговски комплекс "FRIENDS"
тел.: 02/869 41 58, 02/869 39 90, 0884 554 774, 0878 921 928
ох исках още нещо да пиша , но... мисълта ми бяга
жалая ви Приятен ден   bouquet

# 298
  • Мнения: 202
Добър ден! Как сте, аз още не мога да се разсъня smile3507
Асе-дано Вики оздравее по-бързо, душичка малка newsm17. Явно, че докато изградят имунитет, ще боледуват, няма друг начин.
Светле-ужасни емоции сте имали Shocked. Хубавото е, че Жаки вече е по-добре. Аз с Али съм нямала абсолютно никакви отрицателни реакции от имунизации, но винаги съм била със смесено чувство по отношение на тях. Майка ми навремето не беше поставила нито една на брат ми като бебе, защото на наше приятелско семейство, бебето им, вследствие на имунизацията против детски паралич се разболя(очевидно не е било здраво, като са я слагали) и беше инвалид цял живот(почина миналата година на 33 г. Cry)....Та въпросът е спорен, дали си заслужава . Аз се надявам да избирам по-малкото зло, като ги поставям newsm78. Коментираната ваксина още не е поставена на Мари-нали беше настинала и отложихме за 28.09. Но като гледам, май и тогава няма да я сложим, защото Мари, като резултат от разстройството, което прекара, се подсече така, както не е било, откак се е родила ooooh!. Кошмар някакъв и сега клепам с разни мазила, но дупето още е в окаяно състояние и не вярвам до понеделник да се оправи...
За храненето-Мари отдавна яде по 4 пъти дневно; сама се натрои на този режим. Сутрин закусва или попара или кисело мляко с плазмони; обед-второто от кухнята или пюре; следобед-десерта от кухнята, или каша и вечеря-супата от кухнята със сухар и жълтък. Категорично отказва АМ да пие-сменях няколко марки и така изхвърлях, спрях да настоявам вече Peace. Откак я отбих, поне прави пауза по 12 часа без храна-това е невероятен лукс за мен, спомняйки си по колко пъти се кърмихме на нощ Mr. Green.
И такова е ежедневието при нас: посрещам Али от у-ще, обядваме, оставям я да готви домашните, ние с дребното излизаме-използваме "циганското" лято да събираме последни слънчеви лъчи; после, като се приберем, проверявам домашни, коригирам, обяснявам, крещя Joy и така #Crazy

# 299
  • Варна
  • Мнения: 27
Здравейте мамчета!
Оказасе че е някакъв вирус с температура и разстройство. Теди е ужасно кисела и иска постоянно да я гушкам цял ден се разнасяме и не иска да яде. Ужас направо.
stella_a страхотни сте ! непременно ще си го купя!
Днес времето е страхотно , хубав ден на всички !

Общи условия

Активация на акаунт