Ели да почерпи АВГУСТовската дружинка, Ади става на 1 годинка!

  • 32 583
  • 741
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 955
Здравейте мацки!
Кинли, мерси за кафенцето.
Асе, Пепчо, дано бързо се оправят децата.
Светле, настръхнах  Shocked. Ивайло го имунизирахме преди месец и не е имало никакви реакции, но ако бях прочела поста ти преди това, щях да се замисля и аз дали да я слагаме  Sad.
Ивайло се клати в кошарата като маймунка и говори на бебешки, чак се е запянил от приказки и май се кара на някой  Joy.
П.П. В къщи е много студено 17 градуса, но ме е срам да пусна пак климатика с това слънце дето пече на вън Sad.

Последна редакция: чт, 24 сеп 2009, 10:26 от Ellle

# 301
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен!  Hug
Направо съм втрещена от поста на Светла  Shocked Как е възможно такова нещо, не знам. Е сега как да се реша дали да я слагам или не  newsm78  #Crazy Още по-притеснена съм от болестта на Пуканката, защото едва няколко дни ходи на ясла детето и колко време вече не може да се оправи.  #Cussing out За капак на всичко не знам дали да се радвам или да се притеснявам, че тая седмица си прибирам Денис. На него също му предстои тръгване на ясла в началото на октомври  Sick Отделно имам куп други задачи с банки, кредити, майстори и обзавеждане и въобще не ми побира акъла как ще се спарвя  #Crazy  ooooh! Ако денонощието е 48 часа може би ще успея  Crazy Оффф, изгубих всякаква вяра в себе си. Може ли да се оправям и с двете деца, ясли, училища, майстори, обзавеждане, работа и т.н. Ами ако не се справя  newsm78 Егати майката съм и аз. На всичкото отгоре сънувах и че съм бременна с трето  #Cussing out Аз поне другите отгледах, че чак пък трето  Rolling Eyes  Close Сори за поста, ама днес не ми е ден. Ще се хвърлям в джаза пък каквото стане  Naughty Приятен ден на вас  Hug

# 302
  • SZ
  • Мнения: 10

Дони,спокойно,мила,ще се справиш! Hug
Поотъркай се в Асето да прехванеш от нейната супермобилизация.Признала съм я аз нея!  bouquet

Бланш,пробвай с Пиоктанин ако искаш. newsm78

Ел,ми реши си кое е по-силно срама или студа Wink

Светле,ужас и при вас.На Митака днес трябва да му я сложат тази ваксина,но той ми е сополив и ще отложим.И ще си имам едно на ум Sad

Стели,разкошни сте с Дара,както винаги! Heart Eyes

# 303
  • Мнения: 202

Бланш,пробвай с Пиоктанин ако искаш. newsm78
Пухче-знам за него, но досега ме спира факта, че много цапа и няма изпиране SickНо го имам предвид-той и седящите вани със смрадлика са ми "тежката артилерия", ако не овладея положението до ден-два, ги включвам Peace
Дони-какво си се наплашила, я по-позитивно го давай Stop. Не е задължително Денис да боледува често, всяко дете си е различно; мисли за това, че ще е при теб, това трябва да ти дава сили Hug. Незнам доколко са пророчески сънищата, но и аз снощи те сънувах: имаше рожден ден, на който бях поканена, но аз забравям за него EmbarassedИ говоря по телефона с Ани да я питам сърдита ли си ми, а тя ме насмита по най-бързия начин да идвам към вас... Joy Joy Joy

# 304
  • Мнения: 3
Нелка това ми напомня за факта, че е крайно време вече да се видим  Hug   bouquet Явно доста ти е домъчняло. А за рождения ми ден съм сигурна че няма да го пропуснеш.  Wink Аз съм си хербаризирала цветето което ми подари на предния. Сложила съм си го над телевизора в хола  Hug
Пухи с Ася уж сме една зодия, а имам доста да уча от нейния хъс и оправност  Wink Не ми остава време да се търкаме по-честичко с нея, но се надявам като поулегнат нещата да се виждаме пак по-често  Flutter  Mr. Green
Стелка адмирации и от мен за снимките. Както винаги сте много красиви с Дара   bouquet

# 305
  • Мнения: 202
Дони-така е, домъчняло ми е за качествена женска компания Wink. Трябва да се организираме! В почивните дни случайно се видяхме с malkabubi във "Заимов"-тя е почнала отново работа и милата не разполага засега с никакво регламентирано време за почивка ooooh!. Борис и Мариела бяха много смешни-повървяха заедно двамата, поблъскаха се един друг и накрая, типично по любовному, избухна скандал помежду им заради една туба с крем Мустела Mr. Green. В крайна сметка, Мари чисто по женски му се развика, а Борис, типично по мъжки се врътна и я остави да си квичи сама hahaha. А като видях снимките на Стела и Дара(които са страхотни, не ги коментирах, просто защото вече съм го направила във фб), се сетих, че вчера докато бях в градинката при Народния театър, мина край нас една жена, която много ми заприлича на майката на Стелка. Смешното е обаче, че аз не я познавам, нито съм я виждала наживо, само от снимки Blush...
А тези дни мислех и за Малчева-дали са се установили там, как са, как се справя тя с новото място и липсата на децата...-Ками, ако четеш понякога, пиши, моля те!
Е хайде стига съм спамела за днес, отивам да се приготвям за разходка. На всички хубав ден  bouquet

# 306
  • Мнения: 104
Здравейте!При нас все същото, освен,че напоследък Мити трудно заспива и аз съм ужасно недоспана.ООО,щях да пропусна, правихме прощъпалник, човека си избра химикала пред всичко останало.Продължава да си цока усилено и безразборно докато има.
За ваксината, още не сме я правили че и той е сополив, но помня,че при дъщеря ми давахме ериус преди и след ваксината и май малко я позабавихме. Иначе, да си призная малко се поизплаших.
 Моите деца май ще трябва да преживеят развод или поне раздяла с баща им.За сега държа фронта, гледам да мълча и да си гледам децата,но все е нещо и не знам дали е правилно пък постоянно да ни слушат споровете и кавгите. Руми вече е научила псувните на баща си сигурно и Мити ще проговори първо това.Ще трябва да напуснат и дома в който са израстнали newsm78, абе лоша работа.Трябва да взимам съдбовни решения.
Бързо оздравяване на болничките!

# 307
  • Мнения: 990
И аз често я мисля Малчева, дано са добре там, както и децата тук  Praynig

Светле  Hug Днес сложихме ваксината на Кирил, странното е, че сестрата ни каза, че била от леките ваксини без странични ефекти, дори Т не вдигали децата  Shocked

Нели, и аз много крещя по Вальо, чак не се понасям вече...  ooooh!

Края на седмицата заминаваме за Павликени, дано малко си почина и да отделя повече време за книжки и игра с децата... вкъщи не мога да смогна  Tired

Меви, прецени кое е най-добре за децата... Няма за какво да съжаляваш  Peace

Ставам, че Кико прави бели, после ще се опитам пак да пиша...

# 308
  • Мнения: 10
включвам се набързо за ваксината, че и аз настръхнах. Нашата педиатърка ни препоръча сироп АЕРИУС 3-4 дни преди ваксината и 7 след самата ваксина. Реакции не е имало, ама никакви. Даже вече бях забравила, че ваксина е бита. Може би наистина има ефект, защото схващането на ставите също би могло да е алергична реакция. Дано не се случват вече такива неща. При ваксините е лошото, че трябва да се избира по-малкото зло.....
Хубав ден

# 309
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Привет, мили момичета!

И аз се шашнах от ваксината на Жаки, Светле, бързо да се оправяте  Hug. И на нас педиатърката ни каза че няма никакви странични реакции и беше така, нищо не съм давала преди или след нея. Обаче си спомням като дете, около 5-6 год. съм била и при мен имаше такъв ефект една ваксина, и аз не можеш да ходя, и майка ми беше много уплашена, явно при всеки е индивидуално.
Дано и Пуканката скоро закрепи положението, че такова ербап момиче не може да се даде на едни сополи, нали Асе   Wink.
Дони, сигурна съм, че с всичко ще се справиш, но не е лошо да се оплачеш на някой, поне тук ти съчувстваме, че вкъщи не знам дали впечатляваш някого с притесненията си, у дома поне никой не ми обръща внимание  Wink.
Ел, Ани-д, СМГ, Пинки,Валени и всички момичета, които пишат редовно - благодаря, че поддържате темичката, че аз нещо й изневерявам в последно време  Embarassed. Наистина много с порастнали децата и всички са много, много красиви и усмихнати.
Сега да ви се оплача и аз. В петък се събрахме на женско парти приятелки от детинство, уж всичко беше много хубаво, бях забравила да водя нормален разговор, незасягащ Калина, и едната ни приятелка съобщи, че е болна от рак. Не може да се оперира, минала е няколко курса химиотерапия, но са я спрели, сега са й назначили лъчетерапия, но не може да започне, защото няма свободни места  Sick, за да има ефект от терапията й трябват 30 ампули лекарство, всяка на стойност 5000 лв. Shocked. Тя е само на 36 г. с две деца  #Cussing out, защо е толкова несправедлив живота?! Вече загубих една приятелка на 29 год. беше само, не искам още една  Praynig. От тогава мисля само за това, много ми е подтиснато, не знам нито как да й помогна, нищо. Всичките ми притеснения, а те не са никак малки в момента ми се струват смешни и незначителни, единствено Калинчето ме радва.
Иначе и тя като Митьо Пухин почти нищо не говори освен мама, баба, ба, иначе от скоро си говори много, но на неин си език, закодирано, само баба й медиума говори от нейно име и казва какви желания има детето  Joy. Вече ходи доста уверено, носи вече предмети в ръцете си из цялата къща, крие ги на невероятни места, наднича под леглото, кляка, става, върти дупе, не спира за секунда. Имахме някъде един крачкомер, ако го намеря ще й го закача да видя какъв километраж навърта, че не мога да й смогна  Twisted Evil.
И яденето промени много - вече не иска да яде попара, която преди обичаше много, хапва много малко - едва стигаме 100-120 гр. на ядене, супа не мога да я излъжа да хапне, и тя като баща си и брат си не е по манджите, дай й месо и домати и няма никакъв проблем  newsm78, чудя се какво ще я правя занапред.
Аз съм с 5 кг. повече, отколкото като родих  Embarassed, уморих се вече от диети и от гладуване, и ефекта да е винаги ++. Не знам вече какво да опитам, много ми е мъчно, пък и мъжа ми, а отскоро и колегата ми правят непрекъснато забележка да се стегна и да отслабна, и още повече се смачквам. Като ви гледам по снимките направо ме е срам да покажа моя  Confused.
Като изключим това сме добре  Joy, имам надежди да отидем още веднъж до морето, но всичко опира до пари, дано да дойдат, уморих се да ги чакам  Thinking.
И едно питане към мамите, завършили ВТУ - гледах в сайта им, че имат дистанционно обучение, и то хубави специалности. Някой завършил ли е така, научава ли се нещо практично, признава ли се дипломата, тежко ли е за учене? Ще ми се да изкарам една икономическа специалност, за всеки случай, така и така съм свободна в момента, че с тази криза ... нищо не се знае. ще се радвам на всякакви отзиви.
Сега отивам да си направя една салата с рукола, моцарела и от прекрасните ми лично приготвени сушени домати, поне да си доставя сама удоволствие, докато спи Калинчето, а на вас желая хубав и слънчев ден!

# 310
  • Мнения: 990
Ковачева, съжалявам за приятелката ти... дано се оправи жената  Praynig
Аз съм завършила ВТУ, и аз поглеждам често към дистанционното, но мисля другата седмица на място да отида да разпитам, ако искаш пиши ( може и на лични) какво те интересува и ще разпитам и за теб, все пак друго си е на място да се пита  Peace

# 311
  • София
  • Мнения: 1 338
Привет, милички Hug

Кинли, мерси отново за кафето Grinning
Хриси, много съжалявам за твоята приятелка. Надявам се да стане чудо и да се излекува Praynig
Меви, не знам какво да ти кажа, но мисля, че не трябва да допускаш децата ти да растат в такава среда. За мен не е правилно децата да чуват кавгите м/у родителите си, а още по-малко обиди и псувни. Дано вземеш правилното решение Hug
Дони, не се притеснявай, мила. Вярвам, че ще се справиш с всичко. Силна жена си ти Hug
Крис, аз пускам климатика на 24градуса за малко като станем, защото все ми се струва, че е студено Peace
Дано и всичко с Ками да е наред Praynig

Благодаря на всички за отзивчивостта. Баща му на Мартин занесе количката във фирмения магазин, от там щели да я пратят в Пловдив за ремонт, сега чакам да ми донесе оборотната, за да излезем на разходка :е:
И сега да поФаля синковеца преди малко си свърши голямата нужда в гърнето за пръв път Crazy

# 312
  • Мнения: 174
При Емо нямаше реакция от ваксината, така че не се притеснявайте, това не е правило!
Аз да ви помоля за съвет... Не знам как да реагирам, малкият е НЕВЕРОЯТЕН инат. Постоянно реве, когато нещо му се откаже, постоянно се тръшка, в градинките се стига направо до истерии. Не мога да го взема в ръце, не мога да го вържа в количката, такова опъване е, че направо ръцете ме заболяват.
От известно време и не ще да яде нищо готвено. Дай му само суха храна и банани. Всеки ден отиват един куп пари за пустата му храна от кухнята, а той не я близва. Прави сцени, крещи, направо ме подлудява. Днес вече реших да сложа край, не може повече така. И от закуската (към 9) досега не е ял нищо. Отвреме навреме му предлагам супа, той ми бута ръката и предпочита да стои гладен, само и само да не хапне манджа. Не знам правилно ли е. Не знам какво да правя.
По цял ден сме заедно и той за минута не се заиграва, за миг не ме оставя сама. Някъде сбърках, ама къде... Понякога се чувствам голяма некадърница.

И сега прочетох на Ковачева постинга... боже, с какви глупости ви занимавам! Как така няма да има места за лъчетерапия?! Ковачева, надявам се момичето да намери начин...

# 313
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 447
Ковачева, много съжалявам за приятелката ти! Какво ужасно нещо е живота понякога, направо на човек му иде да  #2gunfire #2gunfire

Барабар, това с ината е лоша работа.  Thinking  Може някой да ме упрекне, но според мен е по-добре човек да се опита да се справи, докато детето е малко, защото с годините става още по-ужасно.  Naughty Боят работа не върши, много са малки още, но за това пък не трябва да им се отстъпва и да им се позволява всичко. Peace

Меви, съжалявам че сте стигнали до там, но наистина нездравословната среда е пагубна за децата. Поговори със съпруга ти и ако видиш , че повече няма накъде, по-добре гледай децата ти да се добре. Когато са малки бързо приемат промените, по-опасното е когато са големи и започнат сами да разсъждават и обвиняват!

Калоян, нещо днес е с разтройство. Още не мога да разбера дали е от някаква храна или е нещо вирусно. Дано се разминем. Praynig

# 314
  • Мнения: 6
Да, не е казано, че трябва при всеки да има реакция. Комплексно е, но ако се бях поразровила по-рано, както правех за предните, а не да се доверя, нямаше да я сложа. Още преди Котката Марта беше казала, че това е една от ваксините с най-много странични реакции.  

Жаки проявява типични симптоми на рубеола. Разрових се из форумите и установих, че има и други случай сходни с нейния, на не ходене, потене, обрив и т.н. , дори на майки от този форум, но отпреди няколко години.

Днес идва детски лекар от бърза помощ. Чичо ми работи там и прецених, че положението налага да викне някого от неговите колеги. Дойде много внимателна лекарката, която обстойно прегледа Жаки. И тя е категорична постреакция след ваксината. И тя както няколкото лекари, с които до сега се консултирам каза, че детео трябва да е мин. 10 дена здраво преди ваксината, а Жаки беше малко хремава и отложихме с една седмица. Тя също, както и другите каза, че това една от най-тежките ваксини, с реакции, които не се проявяват веднага, а след 5-10, дори 15 дни, а аз четок из чуждата литература за 42 дори  Confused Но пак всичко очевидно си е много индивидуално. Утре ще я водим на изследвания и ще видим. Каза, че може би няма да е зле да я види ревматолог, защото болките в ставите са, като артритните...егати....Напомня ми на филма за Бенджамин Бътън  Confused В крайна сметка Жаки си върна двигателното развитие с 4 месеца назад. Трудно и е да пълзи или да се изправи сама права или да ходи сама и това всичко за какво!!! Имам съученик, който въпреки битата ваксина е глух с едното ухо, защотот се е раболял от заушка и очевидно не е имал продобит имунитет.

Ковачева, много е жалко това...Хората поголовно са оставяни сами да се борят с болестите без да могат да разчитат на лекари и лечение. Както напълно разбирам Бланш, защото баща ми беше в същото положение преди 6 години, отношението е отвратително и малцина с атези, които получават адекватна и навременна помощ.
Както каза чичо ми днес, че линейката дошла толкова бързо (35 мин), защото първо той се обадил и второ ставало въпрос за дете. Минимален брой екипи на бърза помощ за град София, бавят се по 2-3 часа и им се налага да избират измежду кой повече има нужда.

Бланш
, дай ми скайп или нещо друго, за да ти изпратя една рецепта за кремче за подсечено, която се приготвя в аптека. Първата лекарка, която идва да посети Жаки след разждането ми я изписа и аз все я давам на приятелки, защото кремчето е много добро и на приятелка, на която бебето и се беше подсекло до рани й помогна и та все още си поръчва само от него.

Елле, и аз живея в къща и знам, че е по студено, откокоот в апартамент и климатика го пускам още от първото застудяване да поддържа хубава Т вкъщи.

Дони, наистина всяко дете е различно и може да не му се отрази така на Денис. Важно е децата да са здрави, а с всичко останало съм убедена, че ще се справиш.

Меви, аз бях писала и преди време - мисля, че на едни деца ще им е по-добре със спокойна майка, дори да живеят само с нея, отколкото да усещат/виждат напрежение и неспокойни родители. Аз взех такова решение, без да съм живяла в подобна ситуация и мога да кажа, че вече съм човека, който се харесвам да бъда.

Отивам малко да поовправя, докато Жаки спи.

Общи условия

Активация на акаунт