Ели да почерпи АВГУСТовската дружинка, Ади става на 1 годинка!

  • 32 576
  • 741
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 1 338
Ама Точица голяма бизнес дама Crazy много е сладка Grinning

Мартин също "говори" по телефона и казва: "аля, аля", аз като кашлям, той си слага ръката пред устата и издава: "пуф пуф", също си слага салфетка на носа и се прави, че си духа нослето. Кара се ако дисплея на телефона не свети, ако телевизора не работи ми подава дистанционното, за да го включа, като му кажа: "папа" или "амам" започва да си търси ядене, като му кажа да гушне мечето, татко си, мен или някои друг го гушка веднага, като му кажа да дойде да ми даде целувка идва и ми дава най-лигавата и сладка целувчица на света, също така като ме види да отварям шкафа с неговите манджи веднага очаква да му дам бисквитка или нещо за гризкане, започна и да недоволства баща му като го вади от ваната и непрестанно иска да цъка на компютъра Grinning
С всеки изминал ден прави все нови и нови неща, попива всичко и се чуди каква пакост д сътвори Heart Eyes

# 526
# 527
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Здравейте, имам малко откраднат безжичен нет, докато лаптопа на мъжа не е тръгнал с него на работа. Срязаха ни кабела за интернета на домашни и сега тъна в информационно затъмнение Crazy
И ние сме в отбора на сополивите, че и бабите прихванаха, та дружно подшмъркваме...
Нашият режим е:
4-6ч.-голямото сутрешно кърмене
6ч.-ставане ат сън
9ч.-закуска от моята,2-3 лъжички овесени ядки, обикновено ги изплюва.Кърмене
9:30ч.-излизаме на разходка
12ч.-кърмене и опитва от моя обяд
13-16ч.-опит да я приспя, в повечето случаи неуспешен.Много боричкане и мнооого цокане
17ч.-разходка и поцокване по трасето между пясъчника и пързалката Simple Smile
22-23ч.-лягане, с мноого цокане

# 528
  • Мнения: 202
Здравейте!

Отдавна не съм писала; не съм ви забравила, но както съм споменавала, семейството ми преживява труден период и не съм добра компания за никого, дори за себе си Cry

Искам да попитам(предварително се извинявам, че "предъвквам" вече писани навярно неща) как се вземаха изследванията(кръв и урина) на 1 г.? В смисъл-на гладно ли? И урината стерилна ли трябваше да бъде или не е задължително да е с колектор и може и в гърне? Утре най-сетне ще ходя до лабораторията, за да ги пусна...

# 529
  • Мнения: 3
Нелка кръв се взима на гладно, а урината мисля, че не трябва да е стерилна, но аз въпреки всичко я взех с колектор и я сложих в стерилно шишенце  Peace

# 530
  • Мнения: 26
Здраейте и от мен!

За режима -

през седмицата:

ставане - 06:30
обличане до 07:00
караме кака на училище - 07:15
отиване в яслата - 07:30
 в яслата :
доспиване до към 09:00
закуска до 10:00
занимания (ман.праксис;рисуване;литература;музика;математика ) - до 12:30
обяд до към 13:30
следобеден сън до 15:30-16:00
16:00 следобедна закуска - плод
игра докато дойде мама да я вземе
после с мама на пазар до към 19:00-19:30
малко игра и към 20:00 къпане
вечеря 20:30
игра до към 22:00
и 22:00-22:30 децата са по леглата


Нелке по-добре е с колектор в стерилно шише, защото ако е замърсена урината, ще трябва да пускаш пак. Wink Урина в стерилно шише не значело, стерилна урина ми обясниха в лабораторията. Wink

Момичета аз нощес пътувам и ще Ви изоставя до другата събота. Целувки и умната!  Hug Heart Eyes


# 531
  • Мнения: 3
Асе лек път и мнооого весело изкарване. Очакваме те освежена, заредена и с много снимков материал  Mr. Green

# 532
  • Мнения: 276

занимания (ман.праксис;рисуване;литература;музика;математика ) - до 12:30

Какво включват тия занимания? ShockedАйде рисуването и музиката добре,но литература и математика за едногодишно дете  Rolling Eyes.Много ми е интересно да разбера.Ние от понеделник сме на ясла.От 2 нощи не съм спала,нито яла.И така общо взето ми е много притеснено и си поплаквам от време на време.Само се моля да ми е здрав нищо друго. Praynig

# 533
  • Мнения: 990
Нели, вече са ти казали за изследванията, за другото  Hug Praynig Heart Eyes

Асе, пак на път а? Wink И ние така ама в неделя Flutter

Режим няма да пиша, че никакъв го няма  Crazy

Теди, напълното те разбирам, аз Вальо на 2г. и 5 месеца беше като го пуснах на детска градина направо, голям рев ревах първия ден, че и втория като имаш предвид, че детето нито един ден до сега не ми се е опънало да ходи или да ревне, ама той си е общителен... А Кирил от сега ми идва да ревна, като го гледам как е залепен за мен  ooooh!

Вчера бях на зъболекар и предвидливо отиваме заедно с баща ми, той ще го държи отвън. Предишния ден всичко беше ок, но вчера явно му се спеше, а и доста работа имаше с мен зъболекаря и се забавих около час. Е, няма такова реване, влязоха за малко уж да го успокоя, той млъкна. И след като го подадох на татко да го изнесе, че имаше за още 5-10  минутки работа, пак рев рев...  ooooh! Бързам аз да изляза, той милия целия зачервен, хълца, чак тикове получил от рев и няма сили да плаче, трепереше горкичкото като го взех и се поуспокои, но един час е хлипал... Направо не ми се мисли какво ме чака с него  Sad хем ми е жал, хем ми е притеснено.
Пак да се повторя с Вальо до сега такъв момент никога не съм имала, даже му се карам, че все се завира в непознати и тръгва на някъде  ooooh! Прекалеееено контактен, сега с нетърпение чака да се прибираме в Елхово да ходи на детска градина при децата  Peace

Та така де, всяко дете си е различно - характер, и та са човечета!  Mr. Green

# 534
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 434
Здравейте бандаHeart Eyes
Гледам има леко раздвижване в активността, което много ме радва.
Аз бях малко на гости на мама и тате в Пазарджик и нямах нет. Изкарах една седмица там с Калоян и го оставих за още една седмица да го гледа майка ми. Малко ми е притеснено, защото е доста палавичък и на майка сигурно ще й е трудно, но вече исках малко да го отделя от себе си, защото смятам, че добре ще ни се отрази и на двамата!  Wink
Днес се прибрах в Бургас и сега чакам с нетърпение Дария да свърши училище и да отида да я взема, че и нея не съм я виждала цяла седмица и ми е домъчняло.

Както Асето е писала вече, миналата събота им бяхме на гости в София. Голям дъжд беше обаче и много съжалявам, че срещичката не можа да се осъществи. Ако случайно остане за другата седмица, може би ще успеем да се включим. Пуканка е страхтоно дете, а за кака й думи нямам. Калата и Пуканка успяха и да си поиграят и да се скрат, естествено, няма начин! Grinning

Най-после успях да взема снимките от фотото от първата годинка на Калоян и ги качвам да ни видите.

     

И още нещо, някой ако може да ми прати от къде мога да си изтегля някоя програма за колажи или такава за фотошоп , че искам да се пробвам да си направя подобни снимки, като първата на която е Калоян с тортата.

# 535
  • Пловдив
  • Мнения: 197
Здравейте момичета!
ani_d, снимките ви са прекрасни  Hug , аз така и не направих такива в студио.
Дани и той е в групата на болните. Има хрема вече една седмица. Слагам Виброцил, давам вит.С и Изопринозин. Температура не е вдигал, дано се оправя скоро  Praynig.
Гледам режими сте обсъждали. С редки изключения нашия е такъв:
7,30-8,00 ч. става и пие по 200 мл. АМ
9,00 ч. лека закуска като плодове или хапва от моята закуска
12,30-13 ч. обяд от кухнята с 1 сухар
14 ч. - 16-17 ч. сън
16-17 ч. - десерта от кухнята
20 ч. - супата от кухнята с 1 сухар
22 ч. 120-150 мл. АМ
Плодове, солетки и бисквитки хапва по всяко време.
Днес ми се обади шефа да ме пита дали и кога ще се връщам на работа. Казах му след 10 месеца  Mr. Green. Иска ми се още да си го гледам детенце, но ще трябва да се работи, няма начин.
Този месец не са ми превели майчинството още и искам да попитам момичетата от София дали им е преведено, става въпрос за малката сума вече.
И накрая да се оплача, че съм се зарибила по тоя La Redout и скоро ще фалирам  Confused.

# 536
  • Мнения: 2 376
Ани, много хубави снимки! Безплатна програма е The Gimp. Можеш да ползваш Photoshop, Corel Draw, Macromedia Fireworks като за последната има мисля един месец безплатен период и можеш да я изтеглиш от сайта.

# 537
  • Мнения: 26
Съвсем набързо, че ще ставам в 1:00 Simple Smile

Теди сега чета програмата им за деня (всяка седмица ни дават какво са правили децата)
- математика : броене на пръстчетата, на предмети; цветове; голямо, малко; пространствени положения - КЪДЕ Е КУБЧЕТО?
- български език : БЕБЕ И КАКА - по сюжетна картна се показва и назовава по отделно за бебето и каката, и какво правят те.
- светът около мен: КЪДЕ СИ ЕЖКО? - кой е Ежко, къде живее и за какво се готви.
- художествена дейност : Ежко от пластилин.
- мануален праксис: различни действия с ръчичките, под формата на игра ( имала баба къщичка - събрани като къщичка ръчички и т.н.)
- конструктивен праксис : работа с кубчета и чашки

Много ми е криво, че си оставям за цяла седмица дечицата Sad Отивам да си ги нагушкам и да дооправя багажа.

Целувки от мен !  Hug

# 538
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз само да се оплача. Вчера Максим от 6 до 9 часа вечерта не спря да плаче, нон- стоп, никога не ми се беше случвало подобно нещо и с двете ми деца.
Днес рано се стегнахме към Токуда и откарахме до 13 часа от сутринта. Правиха му изследвания и безибидната хрема и лека кашлица се оказа остър назофарингит. Sad

# 539
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 434
Айде, Асе, чакаме снимки, да знаеш! И много хубаво да си починеш!  Wink

Да се включа и аз по въпроса за режима и храненето.

7ч - мляко 120гр
9ч - закуска - попара, овесени ядки, кус-кус, оризови макарони
13.30ч - обяд от кухнята около 220гр
17.00 - плод, плодово пюре, мляко с бисквити, кремче
19.30 - 150гр супа с 1 сухар
21ч- 150гр мляко

Спи от 10.30-12ч и от 15.30-17ч
Ако сутрин стане по-късно, спи само веднъж през деня.

Стискам палци всечки болни дечица да оздравяват.

Стела как е Дара???

Общи условия

Активация на акаунт