Колко струва раждането с присъствие на бащата в Майчин Дом

  • 6 089
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Много Ви моля ако някой знае какви са цените за присъствие на  таткото по време на раждането в Майчин Дом и при избора на лекар!!!?
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 2 567
Ама да не искаш да кажеш, че това нешо се заплаща?????Shocked
Не отива на добре здрваната реформа в България,  тук си е съвсем в реда на нещата бащата или някоя приятелка, майка и тн да присъстват, стига да искат.
Би ми било интересно да разбера колко искат за това в майчин дом?

6о6i

19та седмица  :B-fly:

# 2
  • София
  • Мнения: 6 555
в сайта на Св. София, тази екстра май е оферирана на цена отоколо 200 лв. (допуска се таткото само при норм. раждане), та сигурно и в другите болници ще е там някъде - не зная за какво ги вземат тези пари, може би за да го обеззаразят ли що ли ??? Confused  Confused

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: bibi
не зная за какво ги вземат тези пари, може би за да го обеззаразят ли що ли ??? Confused  Confused

Ако не беше толкова трагично, направо си е голям майтап

# 4
  • Мнения: 8 769
Цитат на: 6o6i
Ама да не искаш да кажеш, че това нешо се заплаща?????Shocked
Не отива на добре здрваната реформа в България,  тук си е съвсем в реда на нещата бащата или някоя приятелка, майка и тн да присъстват, стига да искат.
Би ми било интересно да разбера колко искат за това в майчин дом?

6о6i

19та седмица  :B-fly:

Шоши, не знам от колко време не си в България, но тук за ВСИЧКО се плаща-прочети и други подобни теми! Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 2 567
Цитат на: Туфи
Цитат на: 6o6i
Ама да не искаш да кажеш, че това нешо се заплаща?????Shocked
Не отива на добре здрваната реформа в България,  тук си е съвсем в реда на нещата бащата или някоя приятелка, майка и тн да присъстват, стига да искат.
Би ми било интересно да разбера колко искат за това в майчин дом?

6о6i

19та седмица  :B-fly:

Шоши, не знам от колко време не си в България, но тук за ВСИЧКО се плаща-прочети и други подобни теми! Rolling Eyes


Да, явно е така, за съжаление. И тук започнаха да въвеждат доста медициснки услуги със заплащане, но аз лично не смятам, че е "екстра" бащата да присъства. Както и да е.....

# 6
  • Мнения: 8 769
Цитат на: 6o6i

Да, явно е така, за съжаление. И тук започнаха да въвеждат доста медициснки услуги със заплащане, но аз лично не смятам, че е "екстра" бащата да присъства. Както и да е.....

Да, и аз мисля така, но БГ болниците не. Постоянно се оплакват, че държавата не им дава пари (това за общинските боници) и това е начин да те пообръснат още малко. Частните пък-нали и те трябва да вземат парици...Абе ние сме объркана държава....

# 7
  • Мнения: 966
Цитат на: kalinad
Много Ви моля ако някой знае какви са цените за присъствие на  таткото по време на раждането в Майчин Дом и при избора на лекар!!!?
Благодаря предварително

Neveroiatno ne moga da razbera zadhto triabva da ce plashta abe tatkovcite da ne bi i te da rajdat diavol da go vzeme ili parite ce vzemat v cly4ai 4e tatkoto ce yplashi i zeme da pririta i parite ce vzimat za eventyalnata reanimacia na kandidat tatkoto Confused: .

# 8
  • Мнения: 1 770
Не знам колко е за присъствие на таткото, но за избор на лекар е 80 лв.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Туфи
Цитат на: 6o6i
Ама да не искаш да кажеш, че това нешо се заплаща?????Shocked
Не отива на добре здрваната реформа в България,  тук си е съвсем в реда на нещата бащата или някоя приятелка, майка и тн да присъстват, стига да искат.
Би ми било интересно да разбера колко искат за това в майчин дом?

6о6i

19та седмица  :B-fly:

Шоши, не знам от колко време не си в България, но тук за ВСИЧКО се плаща-прочети и други подобни теми! Rolling Eyes


 Laughing  Laughing  Laughing Така е! И защото ние така сме свикнали да си плащаме, та нашите законотворци само се чудят какво да измислят да не би да ни остане някой излишен лев  Laughing  Laughing - ето от догодина не само ще плащаме като ходим на лекар, но ще си плащаме и като НЕ ХОДИМ Sign Exclamation  Цитирам: "Глоба от 50-100 лв ще бъде налагана и на пациентите, които не се явят на задължителен медицински преглед". А бре мислят ги те тез работи, не стоят със скръстени ръце:02_grin:

# 10
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: mariane
Neveroiatno ne moga da razbera zadhto triabva da ce plashta abe tatkovcite da ne bi i te da rajdat diavol da go vzeme ili parite ce vzemat v cly4ai 4e tatkoto ce yplashi i zeme da pririta i parite ce vzimat za eventyalnata reanimacia na kandidat tatkoto Confused: .

Според това, което съм чела във форума по тоЗи въпрос, правя иzвода, че се плаща, тъй като раждането става в zали, в които раждат едновременно няколко жени. А когато присъства таткото или някой друг, жената ражда в самостоятелна zала.
Дано да съм раzбрала правилно. Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 1 422
Цитат на: bibi
допуска се таткото само при норм. раждане


ама защо само тогава?

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: rosa

Според това, което съм чела във форума по тоЗи въпрос, правя иzвода, че се плаща, тъй като раждането става в zали, в които раждат едновременно няколко жени. А когато присъства таткото или някой друг, жената ражда в самостоятелна zала.
Дано да съм раzбрала правилно. Rolling Eyes


Да - това е причината. И в интерес на истината при настоящото положение на болниците не разбирам всеобщото възмущение срещу заплащането за самостоятелната зала - за момента очевидно това е начина да се осигури отделна зала. И друг път съм го казвала по този повод - това въпреки всичко е едно добро начало.

За МД - миналата година, когато щях да раждам там цената беше 20 лв за самост. зала - лекарят ми беше казал, че ще бъде свободна, понеже почти нямало желаещи да раждат в присъствието на бащата.

# 13
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Aбе мами, това си е чиста подигравка. Аз съм от Варна и за първи път чувам, че в София раждат няколко жени в една зала.
Тук жените си раждат отделно в самостоятелна зала. Това да не е обор за животни, що за щоротия. Вместо да гледат да намалят стреса на майката те го подсилват с още крищящи жени покрай теб. Тези лекари вече много жестоко ни се подиграват. :([/b]

# 14
  • Мнения: 204
в МД за присъствието на таткото плащаш 100 лв, но ако израждащия доктор разреши!!!! Въпреки че в заповедта на шефа на болницата пише - при желание за присъствие на таткото в еди коя си родилна зала (имат вече специална - само за една родилка, точно заради таткото) и се заплаща струва 100 лв, чух че някои доктори са против присъствието на таткото и не го допускат!!!
а по принцип в БГ, в която и болница да отидете евентуално ще пуснат срещу заплащане САМО таткото! Аз питах изрично на всякъде, защото не искам таткото да присъства, но питах дали може майка ми да бъде с мен (за кураж) - на всякъде вкл. в Света София - казаха  -НЕ, само таткото, а в МД и евентуално!
Аз затова се уговорих с доктор - поне едно познато лице да имам в родилна зала, и после се оказа че той е от тези които ако са на смяна в МД няма да пусне таткото ви при никакви обстоятелства.

# 15
  • Мнения: 204
не винаги става въпрос за самостоятелна зала. В Св. София си плащаш първо за самостоятелна стая - 100лв, а ако искаш да присъства таткото плащаш още 100 лв и така цената става общо 200!
В МД не знам как изглеждат родилните зали защото още не съм раждала (макар че ще раждам там) но разбрах че имат сега спец. зала, водят я ВИП зала, но там не плащаш двойно! Ако искаш тази вип зала не знам каква е таксата, но ако искаш да присъства таткото не плащаш веднъж за татко и веднъж за вип зала - плащаш си една такса!
До клокото разбирам тук от форума за вип зала трябва таксата да е 20 лв. Предлага се вип услуга - вип зала с вип стая после, но забравих колко е, защото аз така или иначе няма да се възползвам (в МД е безмислено, в нормалните стаи - сте по две, пък и ВИП стаята не била кой знае какво)

# 16
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
И аз питах в МД колко ще струва присъствието на таткото и отговора беше-100лв., в които е вкл. и самостоятелната зала. Но за първи път чувам за това ограничение " само ако израждащия лекар разреши" Cry Толкова искаме с таткото да бъде до мен в този момент...

# 17
  • София
  • Мнения: 2 181
здравейте,
и аз ще раждам в майчин дом преЗ септември живот и здраве.
това което ми е обяснил лекаря-
присъствието на бащата не е желателно.лекарски екип по желание-80лв+20лв ако присъства таткото.вип стая 25лв на ден.
това св заплаща по регламент някъде си,с/у документ

# 18
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Цитат на: galq4
здравейте,
и аз ще раждам в майчин дом преЗ септември живот и здраве.
това което ми е обяснил лекаря-
присъствието на бащата не е желателно.лекарски екип по желание-80лв+20лв ако присъства таткото.вип стая 25лв на ден.
това св заплаща по регламент някъде си,с/у документ


А защо точно не е желателно да присъства? Аз например си мисля, че ще бъда много по-спокойна и аз, и близките ми, ако сме заедно със съпруга ми. А това че не е желателно ми намирисва на желанието на лекаря да няма кой да държи сметка после как се отнасят с родилката и бебока Imp

# 19
Здравейте, момичета! Много се изумих от цените, които цитирате за МД - имам приятелка, която роди там преди 20 дни. Имаше уговорка с лекар, на който на ръка даде 300 лв. и каза че там няма родилка, която да не е плащала сума под 400-500 лв.- говоря за нормално раждане, дори не споменавам ВИП условия. Ако наистина има някоя от вас, която си е платила само 100 лв за екип, моля нека потвърди, защото аз ще раждам след 2 седмици и още се чудя как да постъпя

# 20
  • Мнения: 204
ако нямаш уговорка с лекар - не плащаш нищо!!! и в МД включително!
Ако имаш уговорка с лекар - плащаш сумата която сте се разбрали на доктора и ако не е на смяна тогава когато раждаш за да си го избереш има такса на болницата - 80 лв.
За присъствие на таткото - 100 лв (ако израждащия ти лекар разреши и вие искате)
за вип стаите  - не знам, някой написа 25 лв на ден, но не ти ги препоръчвам, не са нищо особено, а обикновените са по двойки!
Редхед - ти с уговорка ли си или ще ходиш в МД ей така - на когото се паднеш?

# 21
Много интересно........ за същата услуга в Тина Киркова плащаш 500 лв....... А знаете ли как стои въпроса с епидуралната упойка в МД - дали се "дърпат" или веднага, щом пожелаеш ти слагат/ с/у заплащане разбира се/.   Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 2 181
не е желателно ,тъй като повечето мъже не издържат и се чудят кой да свестяват майката или бащата,независимо колко издръжливи казват че са мъжете и защото гледката не е сексапилна.това са аргументите на лекаря.
не го прави за да ми е зле,тъй като ми е познат и освен това е доста възрастен т.е. препатил.тъй като и аз и таткото не искаме той да присъства не съм се впускала в подробнисти да споря с лекаря.това си е мое мнение.
иначе и той каза че вип-стаята не си заслужава.
за пари нищо не ми е казал освен това което е за болницата,но и да не ми каже аз ще му дам колкото преценя,така 4е пак се връзват към 400-500 с упойката,която там струва 80лв.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 181
доколкото до това как се отнасят с родилката и бебока -таткото присъства на самото раждане-след това 4-5 дена никой не може да ти помогне.бебо си е при теб и ти виждаш как се грижат за него,но през повечето време си се гледате самостоятелно.
моля ако има скоро станали мами в майчин дом да споделят как е

# 24
  • Мнения: 204
Цитат на: bill_b
Много интересно........ за същата услуга в Тина Киркова плащаш 500 лв....... А знаете ли как стои въпроса с епидуралната упойка в МД - дали се "дърпат" или веднага, щом пожелаеш ти слагат/ с/у заплащане разбира се/.   Laughing


веднага ти слагат! Стига да не си с 7-8 см разкритие! Епидурала се слага от 4 до 6 см. разкритие! Така че ако искаш по-добре си кажи веднага!
Ти имаш ли уговорка или ще ходиш ей така?
Стаите за родилки са двойни в МД, като бебето си стои при теб, а между всеки две стай има заградена стъклена стая, в която сестрите на бебетата ги придърпват няколко пъти на ден за преглед, преобуване и къпане!! Това на 12тия етаж де, където са нормално раждалите. На 7мия - за недоносени и секцио бебето не стои при теб!

# 25
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Ами Били, засега без уговорка съм решила, но ако до раждането не променя мнението си или не се наложи секцио, защото при секцио съм категорична, че ще е с уговорка.
А ти къде се загуби-няма те по последните сбирки на августинките? Поздрави на твоето коремче и ако искаш пиши на лични при кой реши да си в МД и колко излиза удоволствието? Ще съм благодарна за всяка насока за лекар!

# 26
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Момичета, сигурни ли сте за тези цени? Аз раждах в "Св.София" и цените бяха доста по-високи, но пък съм доволна и живот и здраве в бъдеще пак ще бих отишла там. В МД повечето лекари са много добри, но акушерките са ужасни, дано в родилно да не са така. Колкото до присъствието на таткото...това ще е голям удар за него, сигурни ли сте, че искате да го подложите на това - жените са много по-устойчиви и психически и физически отколкото мъжете  Simple Smile  Каквото и да решите, желая ви успех и леко раждане. Стискам палци  thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт