Любители на котки - тема 30

  • 46 780
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 219
Благодаря ти Месечнике Heart Eyes Heart EyesАми как...лудница е Grinning Grinning
Арес /стафа/има проблем единствено с мъжки кучета,но за сметка на това -голям.Иначе към котките е доста добродушен и търпелив-и като малък са го драли и сега отнася по някой нокът от Лъко,но величествено подминава обидата.Знае,че нищо не трябва да им прави и да отвръща..
Ходи да се радва на хамстерите-скимти им на клетките/те са разделени защото се бият/облизва решетките,бута с муцуна а свари ли ги вън ги облизва целите...
Сара/дребното куче което има снимки в албума ми в снимка.бг/прибрах и нея от улицата-измръзнала,трепереща от страх и от студ и очевидно скоро изхвърлена.Личеше си че е домашно куче,с нашийник и тн...личеше си и че е зверски наплашена и бита също така...Като кляках да я погаля в къщи залягаше и се напишкваше от страх.Оправи се в значителна степен,но не и напълно.Още е твърде резервирана към чужди хора,мъже съвсем не понася никакви също и други кучета.
Лъко съвсем наскоро има някаква положителна промяна.Отначало го беше страх от кучетата истински и си личеше-улична котка е все пак,прекарала години да се пази от тях.Сега със сигурност не го е вече страх но не дава и да го наближат прекалено.Да го подушат примерно без да забие шамар е немислимо.Иначе си минава като реши съвсем спокойно покрай тях,върху тях дори ,ноо....незнам защо го прави това..
Стаелитко е малък и лесен,свикна с всичко...играе си с дядо Лъко,който го прие много добре.Само в паницата не дава да му бърка.
Абе да са ми живи и здрави...не мога и секунда без тях...

# 46
  • Мнения: 219
На онази снимка е стария ни котак Ози...той ни беше като дете и беше привързан към нас като куче.Един ден просто не се прибра.Живеем в къща и го пускахме навън,нямаше удържане вътре...Преди това бяхме в апартамент и там израсна,но все по прозорците висеше и все го гонехме по стълбището-само дебнеше да се открехне вратата и беше бърз като куршум по стълбите.
После се преместихме....забременях,по същото време и кучетата станаха две,беше немислимо да останем там.И някъде година живя тук и един ден вече не се върна....как го преживяхме не ми се говори и спомня....никога няма да го прежалим...Знам си животните и съм убедена,че за да не се върне е бил мъртъв....Оттогава котка вече навън не пускам колкото и да иска.Обица ми е и то тежка.

# 47
  • Мнения: 4 116
Уникално -  http://media.snimka.bg/1098/008451019.jpg  Жалко, че го няма кота. Много е сладък!

# 48
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Много са готини всичките Hug Милата Сара, какво ли е преживяла... Но е извадила късмет, както и писанковците. А Аресчо явно е страхотен куч, щом приема всички като приятелчета Simple Smile
А за Ози много жалко наистина, душичка...

Теди, Нико се е разположил като на слънчеви бани hahaha hahaha hahaha

Сателитко и той имаше някакви такива пози, много се смях Joy

# 49
  • Мнения: 416
smile3532 newsm62 newsm62 newsm62 Ще ме уморите от хилеж вееееееее....  hahaha Joy Какви са тия пози от вашите любимци......
На Сателитко много му отива името с тези ушички....но какви очички има... да го изпапкаш... Джес беше долу горе същата,виждаха се едни очи и уши, беше като скакалец,но ето че сега е дама-кривотия...  newsm53

# 50
  • София
  • Мнения: 940
Moonlight , благородно ти завиждам заради кучетата, много искам да имам, но няма как... Cry
За Лъки личи си че си похапва стабилно  Laughing.

Ted_cat и малкото ни коте спи така  Joy

Ето малко снимки и от мен:
Кака Шери ни мие: http://pics.data.bg/albums/18085/snimki/2edc6ba492b16fcbd01e3494cc1d49ba/p9080581
Правим се , че бозаем: http://pics.data.bg/albums/18085/snimki/be057178fbdc474c6329b2572180134b/P9080583

http://pics.data.bg/albums/18085/snimki/b4f5d399c13a215e52b5ea13bdc2ec7d/P9080590



# 51
  • Мнения: 219
Много ви благодаря за милото посрещане момичета,страхотни сте....
Арес наистина ми е душица и който говори за тези кучета,че са зверове и убийци просто не ги познава ама грам...по-предано и мило куче от тях наистина няма.Израснала съм с кучета,не сме били без животно още откакто съм била бебе и мога да направя разликата.Стават такива ако собствениците им ги насърчават и искат това...много се отплесвам на тая тема,сори...но няма по-голям лигльо от него и умира от радост на всеки и всички.Веднага скача,гивези се,дава целувки...Първата му работа беше да измие старателно Сателитко/преди и след банята му/.Адски умно и чувствително куче е.Моя е вината,че го изтървах с никаква социализация с кучета и с никакво училище-убедена съм,че нямаше да има проблем дори и с мъжките кучета.Но...самотна мама с дете на година и половина и с куче-бебе...
Лъко е лакомник да,час по час е на паниците/които са им винаги пълни/ и ядат на корем...и Сaтелитко ще го охраня Grinning
Озата и той беше доста едър/беше кастриран ако изобщо има значение това/,защото Лъко не е но си е доста едър.Като го прибрах от улицата беше доста мършав.
Този месец на Сателитко му е втората ваксина и ми казаха,че имали някаква от 45 лв която покривала значително повече заболявания,та доста клоня да сложим нея.И по един въпрос се чудя от месеци....има ли смисъл да кастрирам Лъко?!?!Не е никак първа младост та ми е жал тепърва  това да му причинявам...но пък имам една позната която си кастрираха котака на 15 години и ми каза,че сякаш живеел втора младост.Имало голяма разлика в преди и след кастрацията му-станал много по-игрив и жизнен.Вие дали бихте ме посъветвали нещо?!?!
На Сателитко кастрацията не му мърда просто,но за Лъко ми е сложно да реша....

dessitto кака Шери е страхотна красавица

# 52
  • София
  • Мнения: 940
Ох да се оплача момичета туко що какво стана....Ами оказа се, че Шери си има топки... ooooh! с две думи е момче, не момиче както си мислехме 1 година  #Crazy.

Да се смея ли да плачали нямам идея. Сега се чудя и за името дали да остане Шери или да го сменяма, но е свикнал/а с него.

Moonlight , благодаря ти ма май от красавица стана красавец. Не бяхме заглеждали ама грам, то по корема от косми нищо не се вижда. Сега приятеля ми я/го гушна и си помисли, че е гушнал таткото Тоби. Сравнихме им дупетата, те се оказаха еднакви  #Crazy . В шок съм направо, красавицата ми се оказа красавец.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Десито, знам, че не е смешно, ама ме разхили рано сутринта  Joy Hug Не за друго, ами защото два пъти сме имали същите преживявания преди години. Все искахме женско коте и уж такова си вземахме, пък като поотрасне малко и - изненада Whistling Затова и сега с Кетя докато не потвърди ветът не бях 100% убедена, че е момиченце, макар че на такова си изглеждаше Crazy Първият ни котарак се казваше Джули Flutter После като видяхме че е момче, се чудихме как да го наречем, ама то как се свиква, уж е женско и изведнъж... та докато измислим име му викахме Муце, и накрая така си остана - Муцко Blush
Второто коте го нарекохме Макси, от една книга "Ще превзема Манхатън", там главната героиня се казва така. Е, то поне отива и на мъжки котарак, та проблемът с измисляне на ново име, когато открихме истината, отпадна Mr. Green
Аз съм разказвала и случката от селото на една приятелка - имали си котарак Мишо. И веднъж като отишла на село и питала бабата какво прави Мишо, тя отговорила "Ааааа, той Мишо роди" hahaha
Moonlight,
така е, някои мъжки кучета просто не понасят "конкуренцията", въпреки че към хора и други животни са много любвеобилни. И аз съм се чудила, ама е факт - кучето на братовчедка ми е същото.
За кастрацията на Лъко - аз сякаш не бих го кастрирала, щом е възрастен, няма здравословни проблеми и не прави белички, ама... може би ветът ще даде препоръка, или някое от момичетата, които имат котараци Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 940
Ох и на мен ми е смешно сега, как може цяла година да не забележим , че имаме момче не момиче.  ooooh! Спокойно можем се номинираме в темата за Муня и Муньо.  hahaha
Ние сме гледали когато беше бебе и явно още тогава топките ги е нямало, ама са ги има и не са малки  Laughing. За името незнам, свикнал си е с Шери и се чудя дали да го сменявам или на нещо подобно да го прекръстим.

Хванал е малката писанка и се опитва да си играе сега с нея, ама той огромен и като я награби и тя почва да вика и цялия блок разбира. Като му се скрие започва да нервничи и да мялка .

# 55
  • Мнения: 4 116
Деси, Деси......... добре, че съм сама още в офиса, да не ме гледат странно колегите като се превивам от смях. Как може толкова време да не сте забелязали  Laughing при вет не сте ли го водили?
На мене от детските години ми е навок пържо като гушна коте да проверя пола. Като раждаха котките ми , най ми беше интересно да видя котенце е женско и кое мъжко и да им дам имена. Имах си даже списък със свободни имена ... за бъдещите поколения  hahaha
Като стана дума за имена, в студентските години, с приятелката ми си правихме списъци за имена на децата ни, какви само сме ги измисляли не е истина .... едни латиноамерикански, едни изкълчени.... а уж умни момичета бяхме  Laughing Най- странно ми е, че аз смао момичешки имена измислях, явно не съм допускала да имам момчета, а то какво стана...
Деси, така като гледам... Шари, освен Шаро да стане  Mr. Green
Месечинке   Hug
Moonlight , и аз завиждам за кучетата, но и за къщата!!! Ех, де да имахме къщичка.... един зид ще избацам  и в двора коткиии, коткииии, куче( едно ми стига) , таралеж, зайци. Няма да откажа на сърничка, малко мече и лъвче. Олях се вече  Embarassed

# 56
  • София
  • Мнения: 940
 Теди за последно ходихме юли месец, понеже вече момченцето ни падна от терата от 2-рия етаж. Лекарката го прегледа обстойно, но не спомена че Шери всъщност се момче.  Може да ме е гледала странно , но явно не съм обърнала грам внимание. Може да си е помислила, че ме влече да му говоря в женски род и да е с женско име hahaha. Ако знаела , че е момче кой знае после как се е смяла.   Joy После приятеля ми го води на инжекции, сигурно си е помислила,  че и двамата сме куку.  Crazy

Moonlight, сега успях да ти разгледам снимките, понеже в нас snimka.bg не ми се отваря. Имаш прекрасни животинки  Heart Eyes.
Сателитко е много сладък и в какви пози спи само  Party За кучетата няма да казвам каква слабост са ми.

Последна редакция: чт, 10 сеп 2009, 10:25 от dessitto

# 57
  • София
  • Мнения: 5 655
Предлагам Шери да стане Шерьо  Mr. Green. Добре си е криело топките момчето Whistling

# 58
  • Варна
  • Мнения: 25 212
misleto,
как е Пинко, оправи ли се?

# 59
  • Мнения: 0
                Здравейте момичета!
                Днес случайно попаднах на вашата тема.Не съм чела какво сте писали, но ще го направя, тъй като имам две котета сини персийки у дома. Котарак Честър на четири години и дъщеря му Киара на две години. Киара до няколко дни трябва да роди и тъй като това й е за първи път /същото се отнася и за мен, за първи път ще ми се наложи да помагам на котето/, ще поровя при вас за съвети.
                evhen - относно проблема със съпруга ти. Аз имах същия случай миналия август. Моя котарак от ревност ме одраска по крака. Крака ми се поду, зачерви, посъбра гной и когато отидох в спешния кабинет веднага ме приеха в болницата.Последва спешна манипулация с пълна упойка, дренажи, ударна доза антибиотик - инжекции на шест часа. Престой от пет дена в отделението. Така, че потърсете помощ ако трябва при хирург. И при мен в началото джипито ми каза, че нищо ми няма - ще мине с мазила, ихтиол и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт