Лош дъх при малко дете

  • 44 183
  • 27
  •   2
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте,
Напоследък ми прави впечатление,че дъщеря ми има неприятен дъх в устата си рано сутрин. Мислех си,че при толкова малко дете ( 3годинки) няма как да е ако няма някакъв проблем затова и пускам тема. Зъбките са и перфектни като изключим ,че още няма кътници. Мием ги редовно, вечер преди лягане задължително ( след това обаче пие мляко).
Трябва ли да се притеснявам според вас или е нормално?

# 1
  • Мнения: 27 524
Синът ми е на 4 и пие плодово кисело мляко по половин литър нощем и няма дъх. Не е от зъбки или мляко. Остава другата възможност - от стомаха. Какво яде преди лягане, през деня....

# 2
  • Мнения: 324
От опит и от лекари знам, че ако детето има ацетонов дъх, това означава, че има здравословен проблем - винаги когато е с хрема на синът ми му се появява този дъх.
Предимно при ангина.

# 3
  • Мнения: 21
Опитвам се да я храня само с готвени неща и плодове. Преди лягане обикновенно вечеря нещо готвено + задължително краставици.
Не и давам никакви чипсове, снаксове и шоколад. Пие по много прясно мляко. Даже мисля,че прекалява с него,защото като е жадна иска вода разредена с мляко,но не и чиста вода  Confused

# 4
  • Мнения: 66
И според мен има някакъв проблем,защото неможе на малко дете всяка сутрин да му е лош дъха.Най-добре се консултирайте с лекар

# 5
  • София
  • Мнения: 15 435
И внука има сутрин лош дъх,притеснявах се за диабет, но лекарката му каза, че трябва да пие повече течности.А Унг-то каза,че е от сливиците, но извадихме третата и пак си има дъха.Той е с гастрит, може и от това да е, но и течности не можем да го накараме да пие много.

# 6
  • Мнения: 21
Ще се консултирам непременно.... Благодаря ви

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 316
Забелязала съм, че два-три дни преди да се разболее и моето момиче (4г.) има лош дъх в устата и то не само сутрин, а и след следобеден сън. През другото време всичко е нормално.

# 8
  • Мнения: 2 110
Аз намерих това ,дано да бъда полезна !
http://www.zabolekar.info/new_site/index.php?option=com_content& … =56&Itemid=48

# 9
  • София
  • Мнения: 6 971
Случвало се е и при синът ми, обикновено след ден-два се разболява - хрема, температура, кашлица.

# 10
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Случвало се е и при синът ми, обикновено след ден-два се разболява - хрема, температура, кашлица.
Peace И при нас е така - най-честите случаи са хрема!  Peace

# 11
  • Мнения: 2 960
При дъщеря ми веднага разбирам кога сливиците и се възпаляват от това-променя и се дъха.

# 12
  • Мнения: 826
Ета какво намерих в Бг-мамма:

"Лош дъх в устата. Това неприятно явление е по-често у възрастните с болни зъби (парадонтоза). Среща се обаче и у деца, и то още от ранна възраст. По принцип лошият дъх може да произхожда от носа, от устата, от стомаха и от белите дробове. Малкото дете може да напъха в нослето си някакво топче, парче от плат, дунапрен и какво ли не още. Задържането на това чуждо тяло предизвиква гнойно възпаление, което се проявява с лош дъх, но освен това гнойна, дори гнойно-кръвениста секреция от едната ноздра.
Децата с хроничен гноен бронхит и хронична пневмония, които отделят гнойни храчки, също могат да имат лош дъх от устата. Изключително рядко причината може да бъде в стомаха - хроничен гастрит.
Най-често лошият дъх на детето се дължи на възпалителен процес в устата и гърлото. За остро настъпване на лош дъх причината е стоматит , а за хронично проявен лош дъх - хроничният тонзилит. В такъв случай детето често се оплаква от гърлобол, спи с отворена уста и хърка, а вие виждате големите сливици, които почти запушват гърлото на детето."

Дано да не е нищо от гореизброените, че ми се струва страшничко.

# 13
  • Мнения: 324

Децата с хроничен гноен бронхит и хронична пневмония, които отделят гнойни храчки, също могат да имат лош дъх от устата. Изключително рядко причината може да бъде в стомаха - хроничен гастрит.
Най-често лошият дъх на детето се дължи на възпалителен процес в устата и гърлото.  В такъв случай детето често се оплаква от гърлобол, спи с отворена уста и хърка, а вие виждате големите сливици, които почти запушват гърлото на детето."

Дано да не е нищо от гореизброените, че ми се струва страшничко.
Peace Но не мисля, че е толкова страшничко. На всички деца им се случва за съжаление - времето рязко се промени и започват настинките  Confused

# 14
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Да при всички деца лошият дъх се дължи на настинките и аз съм се уверила в това.Така,че заведи детето на лекар да го прегледа.В повечето случаи децата имат лош дъх при запушен нос и зачервено гърло.

Общи условия

Активация на акаунт