Фондю

  • 14 829
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 983
Здравейте,
от няколко дни сме притежатели на фондю, засега само го гледам и му се любувам.
Досега четох рецепти за него, но ще се радвам да прочета и нови.
Ако искате може тук да споделяме рецепти и идеи относно приготвянето му.
Също така ме интересува откъде мога да си закупя и готова смес?
Сега гледах в сайта на магазин "Дар от Боговете", но там имаше само вина. А Метро ми е далеч. Tired

# 1
  • Мнения: 35
Здравей

Първо поздравления за покупката. Аз имам фондю от години не го ползвам често, но когато го изкарам за гости всички са мн впечатлени.
Тъй като споменах че не го ползвам често и скоро не съм купувала гел за него, но сега реших да го извадя и се оказа че нямам достатъчно гел да изкараме гостито. Интересува ме какво точно представлява твоето и с какъв гел се пали, а също и от къде си вземате гела.  
Благодаря предварително.

Иначе за рецепта за сирена не мога да ти споделя, тъй като аз правя месно фондю

# 2
  • Мнения: 1 983
Здравей,
гел все още не съм си купувала, защото си донесох и пълнители за пълнене.
Но доколкото знам има гел в Метро. Моето фондю е мъничко. Довечера ще го снимам и ще ти го покажа. Peace

# 3
  • Мнения: 3
аз също имам фондю и влиза в употреба доста често ... натърквам дъното и стените на фондюто  с чесън, намазвам с масло и добавям оваляни в брашно късчета кашкавал. Сипвам вино (сухо бяло) и оставям на слаб огън, като бъркам непрекъснато.След като кашкавалът се разтопи, добавям сметана и малко черен пипер ..   eat 

# 4
  • Мнения: 1 236
2 шоколада и няколко лъжици прясно мляко във фондюто, ягоди на шишче и коняк в другата ръка  Wink

# 5
  • Мнения: 1 983
Снощи го сефтосахме. Сложих топено сирене, камамбер, бри и настърган пармезан, малко бяло вино, черен пипер и малко индийско орехче. Облизахме си пръстите. Ето и малко снимки http://www.facebook.com/photo.php?pid=436147&id=1636172435#/ … amp;id=1636172435

# 6
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
 Snarky Chimpfanny, а онези специалните вилички не са ли в комплект с основния съд ? newsm78

# 7
  • Мнения: 207
Извинявам се за тъпия въпрос, но за какво е този гел?  newsm78
Иначе винаги го правим със сирена, кашкавал и вино! Голяма вкусотия!
А, за варианта с шоколад, не ми се мисли колко ще е вкусно!

# 8
  • Мнения: 1 983
Snarky Chimpfanny, а онези специалните вилички не са ли в комплект с основния съд ? newsm78
В комплекта са, но не съм ги снимала. Махнах ги, за да не ми пречат докато бъркам с дървената лъжица. Blush

# 9
  • Мнения: 1 236
Извинявам се за тъпия въпрос, но за какво е този гел?  newsm78


Гелът се запалва и така се загрява фондюто. Има и вариянти със свещ вместо гел и др.  Peace

# 10
  • Мнения: 1 983
Аз да си кажа, та онази вечер като го запалихме, много малко от гела се употреби.
Изгасихме го и довечера ще ползваме същия пълнител. Икономично върви явно. Peace

# 11
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Едно време в някои ресторантчета в подобно нещо слагаха рибена чорбичка на масата и всеки си я сипваше топла-топла. То не става ли и фондюто за такъв гъдел  Laughing

# 12
  • Мнения: 1 236
Едно време в някои ресторантчета в подобно нещо слагаха рибена чорбичка на масата и всеки си я сипваше топла-топла. То не става ли и фондюто за такъв гъдел  Laughing

Става, що да не става  Party
Друго дето става с фондюто е да се сложи нещо като бульон с много подправки в купата, а отделно се сервира телешко на много тънки дълги ивици или тънки филийки. С виличката се бодва парче месо, топва се във врелия бульон, държи се за минута, през което време месото е предостатъчно сготвено. Отделно има панички със сос или сухи подправки, в които се топва след това мръвката и се хапва.
Може и с вече приготвено месо - сварено и сервирано на парчета, или просто хляб. Във фондюто се прави гъст сос, в който се топва месото\хляба.
http://www.dvo.com/newsletter/monthly/2009/february/images/fondue.jpg

Аз предпочитам шоколадовото фондю, с ягоди или банани, и marshmallows бонбонки  Heart Eyes
По-сръчните може и да топят топки сладолед  Crazy
http://www.yowazzup.com/blog/images/haagen-dazs-fondue.jpg

# 13
  • Мнения: 27 524
Тук има предложения за рецепти.  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 98
А някой дали е пробвал да си направи фондю без спецялния уред ???

Общи условия

Активация на акаунт