За бадемовото масло и лесното раждане

  • 8 546
  • 42
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Момичета, чувала съм, че ако по време на бременността си мажеш всеки ден перинеума с бадемово масло, раждането е много лесно, без разкъсвания и без да се налага епизеотомия...Има ли нещо вярно в това, някой пробвал ли е? Какъв беше резултата?  Wink
При първото раждане бях с много голяма епизеотомия, която много болеше след това и това ми е най-големия страх при раждането!  Embarassed  Imp Ако има начин да се предпазя от разкъсване или разрязване, ще взема мерки още от сега...

# 1
  • Мнения: 1 655
За първи път чувам за мазане с бадемово масло, но като се замисля може би имаш право. Бадемовото масло може би ще направи кожата по еластична а от там и избягване на епизиотомията. И на мен ми правиха по време на раждането и знам колко трудно и болезнено е възстановяването, така че нека някой по-запознат да си даде мнението. И аз смятам да имам второ дете и подобна информация би ми била полезна

# 2
  • Мнения: 654
Това го чувам за първи път,но по принцип аз мажа Краси след къпане с бадемово масло на Икаров,което ми препоръча един дерматолког и каза че е по-хубаво дори от зехтина.Незнам за по-лесното раждане,но при всеки случай няма да навреди!

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Не съм специалист, но доколкото си ги представям нещата, струва ми се, че няма начин да си намажеш перинеума Confused Този мускул май се простира по цялото протежение на влагалището, покрай ректума и пикочния канал, така че просто не би могла да "бръкнеш" вътре в тялото си Wink Но ако става дума за мазане на кожата около изхода на влагалището, по-скоро си мисля, че бадемовото масло може да помогне, просто защото ще я омекоти и направи по-разтеглива.Но все пак епизиотомията се прави при нееластични тъкани на самата мускулатура, нали?А не на кожата...Поне аз така си ги представям нещата, от това, което съм прочела по книжките и из нета, не все пак не съм лекар, нито съм раждала все още Confused

# 4
  • Мнения: 18 542
По-скоро ще помогнат упражнения за подобряване еластичността на мускулите, отколкото мазане на кожата.

# 5
Подобно нещо четох в mama.ru, и там даже беше описана методиката на масажа - как се застава и как точно се масажира. За маслото беше писано и прасковено май, не съм сигурна.
Като го четох Embarassed си помислих че сигурно е много приятно и води до пристрастяване Embarassed  Embarassed , направо ми заприлича на мастурбация Embarassed
Има логика според мен, прави кожата и тъканите по еластични, описано беше даже точно с кои пръсти да се прави и как да се масажира и вътре във влагалището - доколкото разбирам от руски де Embarassed  Rolling Eyes
Но мен друго ме гложди - ако пробвам, няма ли да си докарам някоя инфекция Imp

# 6
  • Мнения: 8 769
Цитат на: cheta
По-скоро ще помогнат упражнения за подобряване еластичността на мускулите, отколкото мазане на кожата.

Да, и аз така мисля, макар така и да не успях да ги направя както трябва тези упражнения....накрая се оказа,ч е е нямало и нужда, но това е друг въпрос! Grinning

# 7
  • Мнения: 1 975
Никога не съм го чувала това за бадемовото масло  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 655
За масаж не знам, но съм чела за 'гимнастика' май му казваха. Стискаш се сякаш ти се пишка, задържаш малко от отпускаш.  Удобно е да го правиш дори и докато си на работа Simple Smile Това тренира мускулите на перинеума.

# 9
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Аz пък съм виждала един уред, които е точно zа трениране на мускулите на перинеума, zа да се иzбегнат раzкъсвания при раждането.
А някъде четох и че не е лошо да се мажеш със специално масло или олио, но в момента не мога да се сетя какво масло беше (не беше бадемово)

# 10
  • Мнения: 8 163
Аз се мазах. Прочетох за това в "Красива и в бременността". Ала-бала. Пак ми правиха епизиотомия.
А упражненията по-скоро помагат за еластичността на влагалището и бързото му възстановяване (за радост на мъжа ти) след раждането. Хич не ти е нужен уред. Просто трябва да правиш т. нар. "kegels": докато си седиш, стягаш и отпускаш сфинкетра - мускулът, който контролира дали ще пишкаш или ще стискаш. Значи, свиваш, задържаш няколко секунди и бавно отпускаш. Започни с 20 и постепенно ги увеличавай до 100 на ден.
Толкоз.

# 11
  • Мнения: 175
Аз наблегнах на упражненията. Винаги когато се сетех си ги правех. Въобще не личи, така че можеш да ги правиш навсякъде. Можеш да си слижиш ръката за да усетиш по-добре свиването на мускулите. А можеш да ги упражняваш и по отделно- свиваш само тези около ануса, после само тези около влагалището, после заедно и така. Все пак при раждането ми направиха епизиотомия, но беше малка и се наложи по-скоро заради това, че се бях изморила да напъвам, а бебо трябваше да излезе. Иначе акушерката до последно изчакваше, защото виждаше че мускулите още могат да се разпънат. Така че не мога да кажа със сигурност дали тези упражнения имат ефект, но определено не биха навредили.

# 12
  • Мнения: 5 539
Струва ми се че много доктори прибягват до епизиотомия, дори да няма нужда, може би с цел да избегнат евентуални разкъсвания или просто за да си заслужат парите, които си им дал на ръка.

Но дори и така да е упражненията за перинеума са полезни защото после възстановяването е по-лесно и се избягват някои проблеми от друг характер в седмиците след раждането.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Когато бях в 7 месец една непозната продавачка в бебешки магазин ми препоръча 40 дни преди термина да започна да пия сутрин на гладно по лъжица зехтин   Shocked  - за лесно,безшевно раждане. Стори ми се странно,но изглеждаше интелигентна жена и твърдеше, че го е правила успешно. Но мен не ме касае този въпрос, понеже раждах и ще раждам секцио другия път,така че нямам личен опит.

# 14
  • Мнения: 466
За да те успокоя, ще ти кажа, че ако веднъж си раждала с епизиотомия, вероятността втория път пак да бъде приложена е много по-малка, така че не се притеснявай толкова.
Аз това съм го чела все пак.Нека майчетата с по две деца /първото с епи.. / да кажат дали е вярно. Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт