За бадемовото масло и лесното раждане

  • 8 578
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 483
аз също се извинявам на бъдещите мама, занапред ще внимавам много какво пиша или ще упоменавам предварително Embarassed

# 31
  • София
  • Мнения: 18 679
О, я стига Imp Тоя форум нали е за това, да си казваме истината!Който е със слабо сърце - да не чете!Извинявам се за емоционалния тон, но ако и тука почнем да си цензурираме разказите, та сакън някой да се не стресне...По-добре да си подготвен психически за евентуалните проблеми, пък нека всичко си мине нормално, отколкото да чакаш цветя и рози и накрая да раждаш два дни, та да ти се отще да повториш...
Пак се извинявам, ако съм била рязка Embarassed Но просто това е, което най си му обичам на форума - че всеки си споделя опита, личните изживявания.И смятам, че е много ценно!!!
Поздрави и целувки!

# 32
  • Мнения: 8 163
Донякъде си права. Защото има хора всякакви. Майката на кръщелника ми дори ми изпрати касета със заснети нормални раждания и раждания с усложнения, всичките проведени без анестезия. Та тази жена беше изгледала касетата още в 6-тия месец.
От друга страна обаче, едва ли има жена, която тръгва към родилно и очаква да не я боли. Пък и тези, дето са раждали два дни не е задължително да не повторят. Но сред болшинството, тези, дето са родили за 4-6 часа без проблем със сигурност има също жени, дето са се стреснали и няма да повторят. И това си е строго индивидуално.
Ама ако постинга почва с "много ме е страх" или нещо от сорта, ми да не наливаме масло в огъня. Такава жена няма да изкара спокойна бременност, защото няма да иска да роди от шубе.
Не че някой ще я пита иска или не иска като почнат контракциите  Rolling Eyes

# 33
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: Abadjieva

Не че някой ще я пита иска или не иска като почнат контракциите  Rolling Eyes


Именно Grinning

# 34
  • София
  • Мнения: 2 493
Заинтригува ме масажа с бадемово масло. Не бях чувала/чела за него никъде, но сега като разбрах за подобен метод ме интересува как точно се прави масажът. Mishence, би ли обяснила моля те!

# 35
  • Мнения: X
Цитат на: Yanche
Заинтригува ме масажа с бадемово масло. Не бях чувала/чела за него никъде, но сега като разбрах за подобен метод ме интересува как точно се прави масажът. Mishence, би ли обяснила моля те!


 Grinning
Ami az ne sum naj-golemija kapatsitet po vaprosa, ama shte objasnja kakvoto moga.
Znachi preporuchitelno e da se pravi vecher sled toalet. VSJAKA VECHER v poslednite 2 mesetsa ot bremennostta. Masazjira se tselija perineum, kakto i sramnite ustni. Masazja e ot 3 do 5 minuti, pravi se dokato se pochustva zatopljane/zagrjavane na mjastoto. Posle ne se izmivate, no masloto bi trjabvalo da e popilo v kozjata.
Spored akusherkite koito ni objasnjavaha tija neshta, pulnija efekt se poluchava v kombinatsija s mnogo razhodki, pluvane i sex prez tsjalata bremennost (ako tja e bez uslozjnenija razbira se).
Tova e. Ne moga da buda po-konkretna i podrobna, samo tolkova mi e info-to.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 493
Mishence, благодаря. Със сигурност ще опитам. А дали мога да започна по-рано? Т.е. не 2 месеца преди да родя ами да речем още от сега? Скоро влизам в петия...

# 37
  • Мнения: 485
Аз пък съм чувала за босилек да се пие за по-лесно раждане.Стори ми се доста странно...,мислех да пробвам за втория път,но кой ти има време за  такива работи.Та пиело се в момента когато усетиш ,че дошъл момента,т. е.когато те хванат болките.Но според мен всичко е строго индивидуално и  момичета перинеума е разстоянието от ануса до входа на влагалището,май някой не са на ясно...

# 38
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Vase
.Но според мен всичко е строго индивидуално и  момичета перинеума е разстоянието от ануса до входа на влагалището,май някой не са на ясно...


Аз не бях на ясно и питах, благодаря ти за отговора!

# 39
  • Мнения: X
Цитат на: Yanche
Mishence, благодаря. Със сигурност ще опитам. А дали мога да започна по-рано? Т.е. не 2 месеца преди да родя ами да речем още от сега? Скоро влизам в петия...


Mi, otkude da znam  Confused
Sega seriozno - ami edva li e problem da zapochnesh po-rano. Mozje samo da ne e vseki den, i da se sledish masazja da ne ti predizvikva kontraktsii ili bolki ili neshto drugo obezpokoitelno.

A tova s bosileka sushto sum go probvala - pri men ne dejstva Simple Smile

Abe, kakvo li ne probvah - prenosih 10 dena, a se bjahme prigotvili za razjdane dosta predi termina - po prognozite na 3-ma lekarja....

uspeh, momicheta !

# 40
  • София
  • Мнения: 2 493
I za bosileka ne bqh chuwala, no iskam da wi kaja za bilkite (imam predwid i bosileka) trqbwa mnogo da wnimawate. Dobre e ako moje da poprochetete i da se posywetwate s nqkoi wesht w bilkite, zashtoto ima nqkoi koito e za predpochitane da se izbqgwat po wqreme na bremenostta. Napr. aloe vera ama drugite ne si gi spomnqm. Ako iskate shte pogledna p[ak w knijkite kydeto go chetoh towa i shte wi napisha.

# 41
  • Мнения: 1 497
Тук пият чай от малинови листа.

# 42
  • Мнения: 590
В едно списание за бременни от преди няколко години прочетох, че чаят от малинови листа помага за повишаване на еластичността или за узряването на маточната шийка - не съм много сигурна. Ще погледна довечера.
А много билки са опасни, защото предизвикват контракции.
Между другото и аз прочетох за масажа на перинеума, но ми се стува доста възбуждащо...

Общи условия

Активация на акаунт