Майчинството - счетоводно - 22

  • 32 682
  • 688
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 34
Здравейте мили майки, които се грижите за нашето "информационно обслужване".
Имам следния проблем: Сумите от Декларация 1, която е подадена в НОИ за майчинството ми се разминават с тези в Интернет справката от НОИ. И съответно НОИ ми изчисляват майчинството на по-малките пари (тези от Декл.1). Има ли начин да накарам НОИ да се коригират и да ми възстановят разликата, при условие, че работодателя не ми съдейства за корекция на декларацията?

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте момичета, бихте ли ми казали по време на болничен имам ли право на 1/2 от майчинството си имам предвид половината от 240 лв?


да,имаш право

# 17
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Здравейте мили майки, които се грижите за нашето "информационно обслужване".
Имам следния проблем: Сумите от Декларация 1, която е подадена в НОИ за майчинството ми се разминават с тези в Интернет справката от НОИ. И съответно НОИ ми изчисляват майчинството на по-малките пари (тези от Декл.1). Има ли начин да накарам НОИ да се коригират и да ми възстановят разликата, при условие, че работодателя не ми съдейства за корекция на декларацията?

Не разбрах точно - работодателят подава по-високи осиг. доходи в обр. 1 , а в НОИ са отразени по-ниски? Това не ми изглежда възможно, защото в сайта на НОИ информацията постъпва от НАП, а в НАП я представя работодателят ти. Възможна е някаква грешка, но провери първо при работодателя  Thinking

# 18
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Здравейте мили майки, които се грижите за нашето "информационно обслужване".
Имам следния проблем: Сумите от Декларация 1, която е подадена в НОИ за майчинството ми се разминават с тези в Интернет справката от НОИ. И съответно НОИ ми изчисляват майчинството на по-малките пари (тези от Декл.1). Има ли начин да накарам НОИ да се коригират и да ми възстановят разликата, при условие, че работодателя не ми съдейства за корекция на декларацията?
първо направи справка в счетоводството, каква сума те посочват в декларация 1. Възможно е и да има някаква грешка Thinking

# 19
  • Мнения: 406
Записвам се и в новата тема. И предварително благодаря на всички носители на информация  Simple Smile  bouquet

# 20
  • Мнения: 659
След края на 410-те дни какви документи трябва да се подават и къде?

# 21
  • София
  • Мнения: 2 901
и аз ще се запиша

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
След края на 410-те дни какви документи трябва да се подават и къде?

работодателят ги подава в НОИ

1. МОЛБА - ДЕКЛАРАЦИЯ за изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете на основание чл. 53 от КСО - (Приложения 3 изтегли от тук http://www.account-bg.info/e107/e107_plugins/links_page/links.php?cat.6)

2. Копие от акта за раждане на детето

3. Заявление, че желаете да получавате обезщетение за отглеждане на малко дете

4. Декларация по чл. 46 ал. 1 от НРВПО

Ето един примерен текст за заявлението:


З А Я В Л Е Н И Е



От ................................., ЕГН: ................. , на длъжност .....................

На основание чл.164, ал.1. КТ и чл.46, ал.1, НРВПО,

Заявявам, че ще ползвам отпуск за отглеждане дете до 2г., считано от ............... до .............. г.


Прилагам:
1. Декларация по чл.46, ал.1 НРВПО за обстоятелствата, свързани с правото ми да ползвам отпуска
2. Акт за раждане на детето. – за справка


                                                                            С уважение:

                                                                                                   ..........................


Дата: ................
гр. Пловдив


Ето я и декларацията:

ДЕКЛАРАЦИЯ
по чл. 46, ал. 2 от Наредбата за работното време, почивките и отпуските

Долуподписаната ……………………………………………………………… с ЕГН ………………..……… с постоянен адрес : ……………………………… л.карта № ……………………… , издадена на …….……….... от ……………….
на длъжност ………………………………….



ДЕКЛАРИРАМ

1. Детето ми, ……………….,родено на …….………... г., с ЕГН ……….……………. не е настанено в детско заведение.
2. Не съм дала съгласието си платения отпуск за отглеждане на дете по чл.164, ал.1 от Кодекса на труда да се ползва от бащата /осиновителя/ или от някой от моите или неговите родители,работещи по трудово правоотношение, съгласно чл.164, ал.3 от Кодекса на труда.
3. Детето ми не се отглежда от безработно лице по програмата в „Подкрепа на майчинството”.

Известна ми е предвидената по чл.313 от Наказателния кодекс отговорност за деклариране на неверни данни.


дата: ………………….                                                                     ДЕКЛАРАТОР: ............

град:Пловдив

# 23
  • Поморие
  • Мнения: 186
Момичета,имам едно запитване към вас-как стои въпроса за майчинството когато си назначен на трудов договор по чл.68,ал.1,т.1.
Ще съм ви много благодарна ако ми отговорите!

# 24
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
момичета въпроса ми е малко глупав .Само  ако уведомите писмено в работата с бележка от гинеколога, сте защитени по Кодекса на труда от уволнение .Наистина ли е така,ами тази бележка неможе ли да се изхвърли?


Искайте да ви сложат входящ номер на ваше копие и така ще знаете че всичко което е зависело от вас е ок.

# 25
  • Мнения: 3 835
Здравейте мили майки, които се грижите за нашето "информационно обслужване".
Имам следния проблем: Сумите от Декларация 1, която е подадена в НОИ за майчинството ми се разминават с тези в Интернет справката от НОИ. И съответно НОИ ми изчисляват майчинството на по-малките пари (тези от Декл.1). Има ли начин да накарам НОИ да се коригират и да ми възстановят разликата, при условие, че работодателя не ми съдейства за корекция на декларацията?
първо направи справка в счетоводството, каква сума те посочват в декларация 1. Възможно е и да има някаква грешка Thinking

Коя Интернет справка имаш предвид? СУмите по ПИК ли?

# 26
  • Мнения: 7
Здравейте ,искам да ви попитам нещо.
Имам детенце което скоро ще стане на 3г., при навършването му на 2г. прекратих договора си с фирмата в която работе, защото така ни беше уговорката. Последната една година се осигурявам само здравно сама и си гледам детето, което сега тръгна на градина, а попринцип имам повече от12 месеца трудов стаж.
Сега съм в началото на втората си бременност .
Кога трябва да бъда назначена на трудов договор за да получавам 2г. майчинство?

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте ,искам да ви попитам нещо.
Имам детенце което скоро ще стане на 3г., при навършването му на 2г. прекратих договора си с фирмата в която работе, защото така ни беше уговорката. Последната една година се осигурявам само здравно сама и си гледам детето, което сега тръгна на градина, а попринцип имам повече от12 месеца трудов стаж.
Сега съм в началото на втората си бременност .
Кога трябва да бъда назначена на трудов договор за да получавам 2г. майчинство?

малко преди издаването на 45 дневния болничен преди термин.тогава ще получаваш минималното 240 лв за 2009 г

ако те назначат по-рано и на по-голяма осигуровка,ще е по-голямо обезщетението за бременност и раждане.

Последна редакция: пн, 14 сеп 2009, 22:10 от Elfita

# 28
  • Мнения: 7
Elfita, благодаря за бързия отговор!

# 29
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Здравейте ,искам да ви попитам нещо.
Имам детенце което скоро ще стане на 3г., при навършването му на 2г. прекратих договора си с фирмата в която работе, защото така ни беше уговорката. Последната една година се осигурявам само здравно сама и си гледам детето, което сега тръгна на градина, а попринцип имам повече от12 месеца трудов стаж.
Сега съм в началото на втората си бременност .
Кога трябва да бъда назначена на трудов договор за да получавам 2г. майчинство?
Можеш и месец преди болничните, но първоначалното обезщетение-болничният ще е в минимален размер.

Общи условия

Активация на акаунт