Добър ортодонт в Русе?

  • 62 729
  • 149
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 745
Аз ходех като ученичка при нея и тогава беше около 60-70 годишна... Мисля, че беше добър ортодонт!

# 136
  • Русе
  • Мнения: 7 056
Аз ходех като ученичка при нея и тогава беше около 60-70 годишна... Мисля, че беше добър ортодонт!
Починала е преди 2-3 месеца на 72 години.
И аз водех сина ми при нея преди 13-14 години и още тогава си беше с бяла коса.

# 137
  • Мнения: 17 972
Не бях минавала отдавна по ул. "Ниш". Вчера минах и видях, че д-р Радка Иванова е починала. Бог да я прости. Знам, че не работеше, но го пиша за информация.

Ооо, жалко за жената, голямата беше при нея, доволни бяхме

# 138
  • Мнения: 29
Здравейте. В следствие на два извадени зъба захапката ми се промени. Странното е, че стана много бързо - за 2-3 месеца. Проблема е , че от дясната страна горните и долните зъби нямат контакт. За сметка на това пък долните ми предни зъби почти опират в горните два предни, заради което имам и болка в единият зъб. От променената захапка започнах и да стискам зъби силно вечер. Искам да попитам тезипроблеми как може да се коригират? Със специална шина ли или брекети? Моят стоматолог тук в Германия ми направи една доста дебела шина, която да нося вечер заради стискането. Той твърди, че с тази шина ще ми се коригира захапката. Аз обаче не съм сигурна. Потърсих и друго мнение и ми казаха ,че  най-вероятно се нуждая от специялна шина или брекети.

# 139
  • Мнения: 2
За клиниката на д-р Дуков мнението ми е,че няма по-алчни и същевременно посредствени в работата си стоматолози.
Надявам се да ви предпазя от техните услуги.

# 140
  • Мнения: 1 745
За клиниката на д-р Дуков мнението ми е,че няма по-алчни и същевременно посредствени в работата си стоматолози.
Надявам се да ви предпазя от техните услуги.
Късно е... Вече съм им пациент/клиент.

# 141
  • Мнения: 761
Здравейте и от мен! Напоследък много често се споменава д-р Кинова. Трябва да слагаме брекети на младежа и се чудя при кого. По принцип се бяхме насочили към Малина Димитрова, но за известно време спира да приема пациенти. Не ми се иска да губим време, затова търся мнение за Кинова. Поне във фейса често я хвалят. Чудя се и за Златева...

# 142
  • Русе
  • Мнения: 1 512
Години наред бях пациент на д-р Кинова. Вече не съм, стана много алчна и тя и сериозни проблеми съм имала със зъбите след като тя е работила по-тях. Иначе кабинетът й е супер модерен, но тази жена се самозабрави.

# 143
  • Мнения: 761
Години наред бях пациент на д-р Кинова. Вече не съм, стана много алчна и тя и сериозни проблеми съм имала със зъбите след като тя е работила по-тях. Иначе кабинетът й е супер модерен, но тази жена се самозабрави.
В крайна сметка ще се доверим на Малина Димитрова. Спечелила е доверието ми отвсякъде.

# 144
  • Мнения: 40
Здравейте! Търся мнение за д-р М. Божинова относно поставяне на брекети. Моля, ако може някои да сподели лично мнение Simple Smile

# 145
  • Русе
  • Мнения: 223
Здравейте да.повдигна темата малко и аз с питане за.добър ортодонт.  Дъщеря ми е за.брекети и незнам при кого да отидем. При Малина Димитрова е.мн трудно в момента за час тъй като е била по майчинство досега. Колебая се за Сербезова и Златева, някой със скорошно посещение при тях?

# 146
  • Мнения: 1
Може ли някой да напише къде е кабинета на Д-р Светлана Гамакова?Казаха ми ,че е след дълги години е завършила в Букурещ стоматология и е секретар на майка си пенсионер в кабинета.Никога не е работила като стоматолог а още повече като ортодонт.

# 147
  • Русе
  • Мнения: 7 056
Аз нищо не разбрах. След като не е работила като заболекар, за какво ще ходите в кабинета и?

# 148
  • Русе
  • Мнения: 1 512
Д-р Гамакова направи прекласна усмивка на дъщеря ми след 2г. и половина носене на брекети. Махна ги преди 2 месеца. Сега носи ретейнери /или както там се казва/. Наистина е завършила в Букурещ и се намира в Сити Мед до МОЛа на третия етаж. Млада е, така че вероятно няма десетки години опит, но когато се обадя за час ми дава за след около 3 седмици, така че има доста пациенти преобладаващо деца. Държи се много мило с децата.

# 149
  • Мнения: 1
С голямо закъснение ще изразя личен опит. Преди около 4 години направих опит за корекция на зъбите си с алайнери при известна лекарка от известна русенска клиника. Проблемът - предните ми 4 горни зъба имаха малко разстояние, бяха леко напред и застъпваха долните малко повече от нормалното. За моят проблем ми бяха препоръчани прозрачни шини - алайнери. Предполагаемият срок за корекция следваше да отнеме 6 месеца. Имах някакъв прогрес докато носех алайнерите /носех ги през цялото време на лечението, с изключение на времето за хранене и миене на зъбите/, но с тези темпове лечението щеше да отнеме поне година. Много недоволна съм - в хода на лечението позволих да ми бъдат изпилени долните предни зъби уж с идеята горните да се приерат по-бързо. При това долните ми предни зъби бяха изпилени накриво. Резултатът е, че дадох пари, а след 6 месеца носене на алайнерите резултатът беше по-лош отколкото в началото. Не ми се поставиха ритейнъри и след като долните ми предни зъби бяха изпилени горните застъпиха долните още повече. Преди 6,5 месеца си поставих брекети при д-р Гамакова. Познавам две нейни пациентни, които ми я препоръчаха и резултатите при тях бяха много добри. До момента нямам забележки - като отношение или компететност на лекарката. Преди да се обърна към д-р Гамакова съм ходила на консултация и при д-р Кинова - в две консултации с период между тях около 6 месеца тя изрази две противоположни мнения относно предложеното ми лечение - 1. че може да ми се поставят брекери само на горна челюст. 2. че трябва да ми се сложат брекети на двете челюсти. Именно разнопосочните мнения ме отказаха да си поставя брекети при нея. От позицията вече на пациент с брекети и след като изчетох и изгледах много неща по темата осъзнах следното - за да се получи добър резултат трябва да се поставят брекети на двете челюсти - разбира се, че всичко зависи от конкретния проблем, но в огромната част от случаите това е верния подход. Признавам, че бях изкушена от по-лесните и по-бързи методи, но това определено не само при мен не даде добър резултат. Доста ортодонти и извън България рекламират алайнерите като метод за лечение за 6 месеца, но за да няма възвръщане на зъбите се изисква период от 4-6 месеца задържане. Успех на всички, които планират ортодонтско лечение.

Общи условия

Активация на акаунт