Раничката стегнах аз, вече съм във ТРЕТИ клас /26/

  • 45 788
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 282
Ето и нашият отчет- започваме в 8,00, което е супер. Само първа смяна цялата година. Помагалата допълнително са само 25,00 лева.
Eeeee, най-сетне намерих някого, на когото да завиждам благородно!  Wink

# 46
  • София
  • Мнения: 416
И в нашия клас има доста нови деца.А как стои при вас въпроса със занималнята?

# 47
  • Мнения: 2 556
При нас първия час започва в 8.20, така са си от 1 клас, което е супер  Simple Smile

# 48
  • Карлово
  • Мнения: 4 644
В нашето училище до 4-ти клас се учи само 1-ва смяна, от 8 часа до 12,30. Събират ни 20,60 за помагала. Някаква тетрадка по музика Shocked, учебник и тетрадка по ЗИП английски и още нещо, което детето не запомнило. Имат нови чинове и най-накрая започна да я обхваща ентусиазмът на започването на училището.

# 49
  • Мнения: 984
И в нашия клас има доста нови деца.А как стои при вас въпроса със занималнята?
при нас въпроса е само частна занималня в района. Аз съм в голяма чуденка дали да не пробвам да се прибира сама в къщи и да се подготвя сама или да давам около 200 лв. на месец за занималня.

# 50
  • Мнения: 367
При нас първия час започва в 8.20, така са си от 1 клас, което е супер  Simple Smile
Завиждам и то съвсем не благородно Mr. Green Ние сме от 7:30.Ставането в 6:30  не ми се  нрави  Crossing Arms

# 51
  • Мнения: 2 556
Така си е, 6.30 не си е работа. Аз и в 7.30 ставам със зор, но до 8 като се приготвим, за 10 мин. го закарваме, което си е ОК. Нашето обучение е целодневно от 1 до 3 клас, в 1 клас дори спяха в училище, имаха си стая с креватчета. Взимаме ги между 15 и 16 часа всеки ден.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Може би започвам да се успокоявам, че сме втора смяна, това ранно ставане при положение, че понякога и не спя нощем заради малкото наистина би могло да ме довърши.  Tired
Днес тя стана в 11ч, не знам как ще я караме за напред и кога точно възнамерява да отделя време за домашните си, ще ги сънува ли, какво ще прави не знам, но съм и дала срок до седмица да се взима в ръце.

За прибирането сама тя много иска и да ходи и да се прибира сама, но аз съм малко на друго мнение, тъй като се пресича доста оживено кръстовище, където никой с нищо не се съобразява и си карат и по тротоара даже, ако зависи от мен ще я водя и прибирам до към 12-ти клас.  Crazy

На занималня сега няма да я записвам, то може и да няма, че нямало госпожа за занималнята за големите, само за 1-ви клас била сигурна, после като минат първа смяна ще видя, мен ми се иска да ходи, но тя не иска, та не знам как ще се разберем.

Tess, това къде е?  Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 2 556
Valeria, това е в Плевен, в началните класове на Езиковата гимназия. Общо са 3 паралелки за целия град. За да си запишеш детето, пращаш мъжа си от предната вечер на пост, преседява една нощ там - родителите си правят списък - и на сутринта успяваш да си запишеш детето  Mr. Green Моят мъж беше изкарал добре, защото се е улучил със свои съученици, чакащи да си записват децата и не са скучали.

# 54
  • Мнения: 367
И аз бих се прежалила една нощ да съм на пост пред училище,за следващи три години спокойствие  Whistling
Катето сега каза,че са седемнадедесет деца,дано това да е за тяхно добро и госпожата да има време да им обърне повече внимание!

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Тази практика със стоенето на пост мислех, че вече е отшумяла, явно все още се "забавляват" родителите по този начин.
Явно си му дала и достатъчно суха храна за доброто изкарване.  Laughing

# 56
  • Мнения: 2 556
Не помня как беше, но не е бил недоволен  Grinning

# 57
  • София
  • Мнения: 3 421
  В класа на Креми има 3 нови момичета.
  Сутринта я подсетих, че трябва да се държат добре с новите деца и да не ги изолират, а баща й я майтапеше - "Нали знаеш, като влезе чужда кокошка в курник как се държат останалите?!"
 
   Направо с учебниците отидох в книжарницата, мерих и взех всички подвързии точни. Беше ми писнало всяка година да ги нагласям, режа, намествам...

 Утре е нормален учебен ден! Бяхме се подготвили психически, че няма да учат и много се зарадвах като разбрах новината. Отделно ни зарадваха, че отварят занималнята на 23.09 вместо очакваното - 01.10.
Колежките в офиса учудени ме попитаха - Как така няма занималня? По телевизията били съобщили, че за всички деца ще имало осигурена занималня! Хъм...като знам колко деца са в частни занимални, поради липса на други в училищата...какво да им обяснявам.
 
 

# 58
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Такааа... Сменили са ни учителката по английски! Лошо! И да мрънкаме полза няма. Новата учителка стоя 20 минути по време на родителската в задаването на въпроса "Имате ли въпроси?". Нямала да променя метода на предишната госпожа, така щяла да препитва, така щяла да преподава, така щяла да изисква. За мен това значи, че си няма метод. А е по-възрастна от предишната. Мисълта за школа по английски все по-упорито се мярка в главата ми.
Униформите ще са задължителни за носене всеки ден. Детето има две, които му стават (едната му е леко малка, а другата леко голяма  Laughing) и не се тревожа.
Искаха ни по 30 лв. : 18,60 за помагала, атлас, тренировъчни упражнения и 8 лв. за учебна тетрадка по английски. Остатъка ще остане за класа. Още не сме направили снимки за бележника и личната карта. Има ли някой идея За какъв ... е нужна тая лична карта?..., че ме хваща яд. На вашите деца да е притрябвала миналата година?
Медицинското лице влезе на родителската среща и съобщи, че в у-ще няма да се продават никакви вредни храни, че закуските ще са здравословни и съобразени с наредбата. Бравос! Според наредбата ще е забранено да излизат извън училищния двор . Това също е ново.
Имам и още за споделяне, ама да не прекалявам.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 421
   Jumanji точна за личната карта си говорехме с Вени.
   Само дето съсипах една снимка миналата година. Не я е използвала никъде. Доколкото знам, с нея се вадят карти за градски транспорт(еее и удостоверяват самоличност, но тя не се разхожда сама насам-натам). Тази година няма да и правя лична карта(имам само една снимка за бележник Mr. Green)

Общи условия

Активация на акаунт