51 ОУ в София, моля за мнения

  • 112 896
  • 447
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2
Привет, и аз да се включа с искането за информация за сега водещите 4 клас. Ще имаме първокласничка наесен. Всякаква информация ще ми е от полза.

# 421
  • Мнения: 40
Здравейте, и аз се интересувам от отзиви за бъдещите госпожи на първолаците, както и за всякаква информация относно занималнята. Благодаря предварително!

# 422
  • Мнения: 23
И ние сме с първокласник в 51во тази година. Преподавателите са Миланова, Михайлова, Митева и Хаджийска. Пряко впечатление нямам от нито една.

Занималнята изобщо не ни я изрекламираха от самото училище. За 4 паралелки първокласници имат 3 паралелки занималня за първи клас, 2 паралелки за втори/трети и четвърти и съответно децата на занималня са много. Според тях това не е добре и препоръчват частна занималня или да си взимаш детето вкъщи. Отделно занималнята е до 17:00...

Това съм получила като инфо, дано ви е полезно. Предстои тепърва да видим как ще са нещата. Ако някой има пресен опит от занималнята - нека сподели.

Друго, което ме изненада е, че столовата е в отделна сграда и няма топла връзка с училището.

# 423
  • Мнения: 40
И ние сме с първокласник в 51во тази година. Преподавателите са Миланова, Михайлова, Митева и Хаджийска. Пряко впечатление нямам от нито една.

Занималнята изобщо не ни я изрекламираха от самото училище. За 4 паралелки първокласници имат 3 паралелки занималня за първи клас, 2 паралелки за втори/трети и четвърти и съответно децата на занималня са много. Според тях това не е добре и препоръчват частна занималня или да си взимаш детето вкъщи. Отделно занималнята е до 17:00...

Това съм получила като инфо, дано ви е полезно. Предстои тепърва да видим как ще са нещата. Ако някой има пресен опит от занималнята - нека сподели.

Друго, което ме изненада е, че столовата е в отделна сграда и няма топла връзка с училището.

Благодаря Ви! Simple Smile

# 424
  • София
  • Мнения: 9 525
И на мен ми казаха за занималнята, че са много деца. Записах моето в сряда. Друго нищо не мога да кажа.
Дадоха ми да попълня някаква бланка за допълнително спортно занимание, но не беше уточнено какво е то. Надявам се да разбера повече на родителската среща, която обещаха, че ще организират.

# 425
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте! Дали може някой да сподели мнение за прогимназията в 51-во. Преподаватели, подготовка за НВО...
Благодаря!

# 426
  • Мнения: 15 459
Детето ми не учи в 51-во, но моя приятелка, чието дете учи там, сподели във ФБ благодарствено писмо от директора към родителите на децата, с което им благодари за помощта и подкрепата по време на дистанционното обучение. Много хубаво впечатление ми направи този жест и дори смятам, че всеки един директор трябва да последва неговия пример Simple Smile

# 427
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Здравейте, а относно гимназиалните паралелки ... и по-скоро ме интересуват униформите. Задължително ли се носят, кои части ползвате най-много, че се чудим какво да поръчаме ...

# 428
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Нищо не се носеше.
Купихме елек и вратовръзка. В началото ги задължаваха да ги слагат,но много скоро отпадна и си отлежаха и умаляха в шкафа...
Ако сте с момче,мога да ви ги дам Sunglasses

# 429
  • София, България
  • Мнения: 2 222
А, супер, с момче сме, да Simple Smile Ще ви пиша на лични.

А тениските и блузките с дългите ръкави ... мислех все пак дали да не му взема по една - две, както и суичери - по един тънък и един дебел ...

# 430
  • Мнения: 173
Здравейте, интересува ме гимназиалната степен в 51-во? Какво е нивото на общообразователните дисциплини?

# 431
  • София
  • Мнения: 9 525
Като майка на завършващо първи клас дете ще дам малко информация. Дано е полезна за бъдещи първолаци.

Униформите първоначално казаха, че са задължителни. Накупих няколко комплекта, че да има да се пере. Още през октомври се оказа, че съучениците на моето дете масово са без униформата, само суитчера носят и моето категорично отказа да слага други части от униформата. Само пари дадох.

Столовата я посещаваше в началото. Злояда е и започнах да правя кутии с каквото яде. Иначе според нея порциите са достатъчни, но тя не е критерий, защото не яде много.

Занималнята е болна тема. Много деца, няма време да се обърне внимание на всяко. Шумно е, защото децата викат и дъщеря ми често идваше с ненаписани домашни, защото са й пречели другите деца. Но от други родители разбрах, че техните деца успяват да си напишат. Явно зависи самото дете успява ли да се концентрира на шумен фон.



Правя уточнение, че НЕ критикувам учителката с това, което предстои да напиша в следващия абзац.  Напротив! Тя наистина демонстрира , че върши работата си с желание. По-скоро характеристика на образователната ни система се наблюдаваше по отношение на четящите вече деца. Според мен е така във всяко училище.

Ниво на преподаване не коментирам, защото детето ми тръгна на училище четящо, пишещо и смятащо. Реално ниво ще мога да наблюдавам чак във втори клас когато вече ще надгражда знания, които сега само поддържаше. Направи ми впечатление, че  не е предвидено нищо, с което активно да се ангажира вниманието на вече четящите /пишещите/ смятащите докато класа учи буквите/ цифрите. За нас това беше проблем, защото детето свършваше в пъти по-рано от останалите с поставените задачи и докато ги чака скучаеше, изнервяше се и в крайна сметка демонстрираше поведение, което прави лошо впечатление.
 За сравнение по английски език нямаше подобни проблеми, защото знанията й по този предмет се надграждаха в училище и не й оставаше време да скучае.
Пак казвам, вина нямат нито учителката, нито училището според мен, а образователната ни система, която от една страна въвежда учене на букви още в ДГ, но от друга страна явно не е доизмислено, защото същото се повтаря детайлно в училище и е факт, че в ДГ масово не постигат успех в обучението на децата.

# 432
  • София
  • Мнения: 3 026
Здравейте, интересува ме гимназиалната степен в 51-во? Какво е нивото на общообразователните дисциплини?

И аз се присъединявам към питането за гимназията. Особено ме интересува паралелката със Софтуер и хардуер.

# 433
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Сина ми е втора година - Компютърна графика. Нямам забележки. Сериозни ми се струват нещата.

Аз имам питане  - как става местенето след четвърти клас? Някой правил ли го е?

# 434
  • София
  • Мнения: 3 026
Сина ми е втора година - Компютърна графика. Нямам забележки. Сериозни ми се струват нещата.

Аз имам питане  - как става местенето след четвърти клас? Някой правил ли го е?

Благодаря! А обучението на ниво ли е? Има ли дисциплина? Учат ли английския език на високо ново? Видях, че учебният план на 51-во е същият като на езикова гимназия, напр. 2 АЕГ, което на пръв поглед е супер.

За преместване трябва да има място в съответното училище или уточнение с директора му, в което иска родителят да си мести детето и се попълва молба към директора. Новото училище издава уверение към старото, че ще приеме детето и да му издаде всички необходими документи и това е. С това уверение се отива в старото училище и се предават всички учебници и се взима документ за оценките, ако имат сега такива. Правила съм го, но в трети клас.

Общи условия

Активация на акаунт