Гладене на детските дрешки

  • 3 592
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 793
Цитат на: belinda
 

Моля ви се, братовчедка ми изваряваше щипките, с които простира дрешките на бебето Grinning  Grinning  Grinning


 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Shocked ей това ме разби тотално.

# 16
  • София
  • Мнения: 15 216
Иво е на 1г. и 1м. и все още гладя всичко негово. Докато навърши 6м. гладех дрешките му и от двете страни (от вътре и от вън), но се вразумих и започнах да гладя само отвън. И май-май скоро няма да се откажа.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Гладя основно мачкаемите дрешки и хавлийки разни, че стават съвсем мекички и пухкави.Но често  пропускам и направо от телта навличам бебата с някой любимо боди.. Обичам да гладя, но времето е много топло... не върви да се заседявам пред гладачната маса...  Rolling Eyes .....

# 18
  • Мнения: 8 769
Цитат на: belinda

Моля ви се, братовчедка ми изваряваше щипките, с които простира дрешките на бебето Grinning  Grinning  Grinning

 Shocked #CrazyА въжетата за простиране с дезинфектант минаваше ли или и тях изваряваше?    :turn-l:  :turn-l:  :turn-l:  :turn-l: Wink  Sign Exclamation

# 19
  • Мнения: 522
И аз знам, че бельото (долните дрешки на бебчо) е добре да се гладят до 1 годинка. Да не споменавам, че моето бельо все още го гладя...   Embarassed

# 20
  • Мнения: 18 542
Цитат на: vilito
И аз знам, че бельото (долните дрешки на бебчо) е добре да се гладят до 1 годинка. Да не споменавам, че моето бельо все още го гладя...   Embarassed

Aма момичета, бебетата са с памперси на дупетата, какъв е смисъла да се глади бельото?

# 21
  • Мнения: 522
Цитат на: cheta
Цитат на: vilito
И аз знам, че бельото (долните дрешки на бебчо) е добре да се гладят до 1 годинка. Да не споменавам, че моето бельо все още го гладя...   Embarassed

Aма момичета, бебетата са с памперси на дупетата, какъв е смисъла да се глади бельото?


Верно, права си, но малкият е с толкова чувствителна кожа, че ме е страх да не се изрине и от това...

# 22
  • Мнения: 18 542
Цитат на: vilito
Цитат на: cheta
Цитат на: vilito
И аз знам, че бельото (долните дрешки на бебчо) е добре да се гладят до 1 годинка. Да не споменавам, че моето бельо все още го гладя...   Embarassed

Aма момичета, бебетата са с памперси на дупетата, какъв е смисъла да се глади бельото?


Верно, права си, но малкият е с толкова чувствителна кожа, че ме е страх да не се изрине и от това...


Може да се изрине, ако прането не е добре изплакнато. Аз продължавам да твърдя както и за стерилизирането на бутилките, че детето трябва да си изгражда имунитет. Иначе като стане на възраст за пълзене и лапане на всичко което му попадне в ръчичките, и търкаляне къде ли не и най-безобидния бацил може да го повали.

# 23
  • Мнения: 522
Cheta, а шишетата до кой месец ги стерилизира?

# 24
  • София
  • Мнения: 366
И аз гладих до 6 месеца. И напълно поддържам мнението на Чета - ако са в стерилна среда прекалено дълго, как ще си изградят имунитет? А като пропълзят и проходят - както гледат да се докоснат до всичко -  то е нон-стоп атака на бацили и мърсотия. И колкото и да им трепериш - спасение няма. По-добре да си изградят имунитет. А и като я вземем да си играем в нашия креват за каква стерилност говорим -аз със сигурност не пера и гладя нашите чаршафи всеки ден.

И шишетата ги стерилизирах до 6-я месец. След това около месец 1 път седмично - профилактично, да не е много рязък прехода. И от тогава - само миене.

# 25
  • Мнения: 18 542
Цитат на: vilito
Cheta, а шишетата до кой месец ги стерилизира?

Докато пропълзя звяра и загуби смисъл стерилизацията - около 6-8 месец. От тогава си пускам понякога да се стерилизират, защото са на д-р Браун с едни тръбички и не знам до колко добре се измиват с тия четчици. Шишето за вода не съм стерилизирала от тогава нито веднъж.

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Туфи
Гладя всичко-и бебешки, и наши, долни, горни-всичко! Горна възраст за гладенето и дезинфекцията няма, поне според мен.

  Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap

И аз така...   Hands Thumbsup   Hands Thumbsup   Hands Thumbsup   Hands Thumbsup   Hands Thumbsup
И понеже ме чакат 2 перални за гладене...отииииииивам  Bulb
Еееееееех,само ако можех да си облека негладената дреха на мен  Embarassed  или на децата  Embarassed  ми можеш да си "седя" сега тук и да си чета на воля!  Grinning

# 27
  • София
  • Мнения: 9 457
О, и аз гладя все още всичко на Христи- 4г.4м. Laughing
В началото непрекъснато тормозех педиатърката ни: ама докога с това гладене и дезинфикциране??? Нали само до 6м.???
Да, ама после така си свикнах всичко да ми е изгладено и подредено в детските чекмеджета, че свикнах с гладенето и сега не мога да си представя да облека на детето нещо негладено. Не ми приятно някак си. Уж слагам прах, омекотител, пък накрая да го облека негладено! Ми то половин работа, някак си. Wink

И още му гладя и чаршафи и бельо и пр. Така ще бъде и с бебето. Simple Smile
Но наши чаршафи и бельо- абсурд да гладя! а сега де! Neutral Face

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Цитат на: kopche
О, и аз гладя все още всичко на Христи- 4г.3м. Laughing
В началото непрекъснато тормозех педиатърката ни: ама докога с това гладене и дезинфикциране??? Нали само до 6м.???
Да, ама после така си свикнах всичко да ми е изгладено и подредено в детските чекмеджета, че свикнах с гладенето и сега не мога да си представя да облека на детето нещо негладено. Не ми приятно някак си. Уж слагам прах, омекотител, пък накрая да го облека негладено! Ми то половин работа, някак си. Wink

И още му гладя и чаршафи и бельо и пр. Така ще бъде и с бебето. Simple Smile
Но наши чаршафи и бельо- абсурд да гладя! а сега де! Neutral Face


Копче, това все едно аз съм го писала. Аз и досега гладя и на двете деца всичко. И то защото ми харесва по скриновете всичко да е изгладено и подредено като по конец. Като му приготвиш дрехите за деня да са хубави, и изгладенки. Гладя всичко, включително и спалното им бельо. Но нашето бельо посмъртно не можеш да ме накараш да изгладя. Веднага ще заобяснявам как се развалят ластиците, как не се мачка, как няма смисъл, защото... и т.н.  Embarassed

И аз по принцип ненавиждам да гладя, но за децата го правя с удоволствие. По тази причина на децата дрехите се разпределят изгладени по скриновете за отрицателно време, а нашите се мъдрят в панера за гладене до момента, в който не ми потрябват. Понякога с дни...  Cry

# 29
  • Мнения: 216
Аз също винаги съм гладила дрехите на дъщеря си (1г. 3м.), но целта ми като че ли никога не е била стерилностт, по-скоро го правя от естетическа гледна точка. А и омекотителя има по-голям ефект, когато дрехите се изгладят Wink
Сега обаче (лятото), малката вече ходи, цапа се по-бързо и понякога се случва така, че докато намеря време да изгладя голямата купчинка изпрани дрехи, те са отново в пералнята Shocked

Общи условия

Активация на акаунт