В очакване на Бебчо

  • 1 607
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Мили Мами искам да ви попитам ....

Значи прибирам се от работа вчера и се засичам с една съседка. И започнахме разговор за Бебо, та тя ме попита дали съм копувала дрешки памперси и т.н. за Бебо, но аз не съм взимала още нищо, защото мисля че ми е рано. Та тя каза че е трябвало вече да съм купила всичко най необходимо. Но незнам, защото имам и доста приятелки, който децата са им по-голями и мислят да ми дадат техните дрешки.

И така незнам какво да правя дали да започна да пазарувам.

Моля ви за Съвет  Hug

# 1
  • Мнения: 288
И аз мисля,че е още много рано,съдейки по линийката ти.Има време за пазар. Wink
Но то това си е твоя преценка,ако имаш желание,нищо лошо няма,ама чак пък да ТРЯБВА...
Лека бременност и най-сладкото и здравичко бебче! Hug Flowers Four Leaf Clover babydust7

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Ами ако ти е вярна линийката и наистина си в 5-та седмица мисля че е прекалено рано да купуваш
каквото и да е за бебето. Та ти все още не си преминала през първия триместър.

# 3
  • Мнения: 370
Още ти е много рано за пазар, но ако искаш да се порадваш нищо не ти пречи да купиш нещо за човечето. Леко бременеене  Grinning

# 4
  • Мнения: 718
Не 'трябва', но ако искаш - няма нищо лошо.  Wink Повечето момичета изчакват няколко месеца. Но ако си решила, първо си състави списък с всичко, което ще ти е нужно за бебето. Примерни списъци можеш да намериш във форума и интернет, а  също имаше и една темичка с ненужни покупки - може да ти е от полза. После виж какво ще ти дадат приятелките и оттам нататък можеш да започваш. Финансово ще ти е по-леко, ако си пръснеш разходите през цялата бременност, отколкото ако ги съсредоточиш в един месец. Успех!

# 5
  • Мнения: 1 677
Зависи ти какво искаш и как се чувстваш. И за двете си деца започнах да пазарувам, когато се появи желанието ми за пазаруване - след трети, четвърти месец.

# 6
  • Мнения: 603
Раничко е, ако имаш голямо желание за покупки тръгвай по магазините Simple Smile Ако ти се чака по нататък, аз лично пазарувах в 8мия месец като бях, тогава се престраших  Crazy преди това леко суеверие ме беше обзело  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 293
Първо не си преминала през рисковите 3 месеца, второ не знаеш какъв е пола на бебето, или поне не със сигурност, трето - ще има толкова нови неща на пазара към края на бременността ти... и четвърто...пето... Съседката ти се е направила на многознайка! Не се впечатлявай от чуждите приказки, те тепърва започват. Ако имаш време и желание се огледай за разни неща, но по-добре остави покупките за по-късен период! Лека бременност!   bouquet

# 8
  • Мнения: 84
Благодаря ви Мами  Hug

Ще изчакам още няколко месеца и тогава ще започна с  пазаруването

# 9
  • Мнения: 151
Аз започнах с пазара в осмия месец. Всичко е въпрос на личен избор, няма задължителни срокове за това.

# 10
  • Мнения: 1 473
До 8-ми месец всичко вече беше купено, изпрано и подредено в очакване на бебето.
Много ми харесваше да разглеждам каталози с бебешки дрехи и други стоки и да си избирам за моето бебе нещата.
Успях без напрежение да приготвя това, което сметнах за необходимо, така че в началните седмици след раждането да не ми се налага да мисля за пазар. Е, имаше неща които така и не ми потрябваха, но здраве да е.
Памперси и АМ се налагаше да се купуват всяка седмица, но това не е толкова проблематично.
Всеки си решава кога да пазарува за бебето си, аз съм доволна, че още преди да се роди имахме всичко необходимо за него и си спестих време и нерви.

# 11
  • Мнения: 1 159
Освен списъците с нужни и ненужни покупки,разгледай и тези за чантата,с която ще влизаш в родилното,тя е преди всичко!Но можеш да пообиколиш и да си "свериш"часовника Peace!
Мен лично в четвъртия месец ме беше обзела истинска мания!Още не ми личеше бременността,дето се казва,а аз пазарувах в несвест спални комплектчета,играчки...

# 12
  • Мнения: 239
Прекалено раничко е да започваш с покупките, виж мойта линийка, чакам бебка всеки момент, а едва преди няколко дни й купихме най-необходимите неща. Все пак е хубаво да изчакаш, всичко да протече нормално до края, а и да знаеш пола на бебето Hug Лека бременност ти пожелавам Hug

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Абе недей, утре ще те срещне друга съседка и ще те одума кво си се разкупувала толкова рано  Laughing

# 14
  • Мнения: 2 447
Ако линийката ти е вярна и наистина си в 5г.с. смятам,че е доста раничко да купуваш още...А,кога Трябва в крайна сметка си определята вие,а не съседката...

Общи условия

Активация на акаунт