Как да поискам......

  • 4 444
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
55  Здравейте
Имам намерение да раждам без предварителни уговорки и плащания. Искам обаче да ми сложат епидурал а незнам как да си го поискам, защото разбрах че трябвало много да те боли за да ти сложат Sick  Sick  Sick
Ако е от значение избрала съм Шейново Rolling Eyes
 :smile_wink: Поздрави на всички :smile_wink:  :smile_wink:  :smile_wink:

# 1
  • Мнения: 18 542
Шейново...хм...не разчитай.  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 97
Neznam kakyv syvet da ti dam, tyj kato az sy6to mislja da rajdam v 6ejnovo i naj-verojatno s takava upojka, no opredeleno smjatam da si platja. Dokolkoto razbrah tazi upojka struva 50 evro, a ugovoren ekip,kojto da ti vodi rajdaneto e 300 evro to4no v tazi bolnica.
Uspeh Grinning

# 3
  • Мнения: X
Цитат на: Zlobayo
Neznam kakyv syvet da ti dam, tyj kato az sy6to mislja da rajdam v 6ejnovo i naj-verojatno s takava upojka, no opredeleno smjatam da si platja. Dokolkoto razbrah tazi upojka struva 50 evro, a ugovoren ekip,kojto da ti vodi rajdaneto e 300 evro to4no v tazi bolnica.
Uspeh Grinning


Е за упойката ще си платя просто неискам уговорен екип Wink

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Защо не провериш в самата болница. Опитай се да се запознаеш с някоя анестезиоложка. Аз също родих без уговорки /В Св. София/, само с анестезиоложката ме свързаха познати по време на самото раждане и така получих благодарение на нея повече внимание и грижи. Накрая не съм плащала нищо просто се отблагодарих на жената както аз сметнах за най-добре.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
В МА съм виждала разлепени листчета с точно такова инфо.  Grinning
Погледни дали и в Шейново няма такива листчета?!?!?  Rolling Eyes
Отиди и виж с 2 думи.  Grinning  Grinning  Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 9 395
Мен ме тревожи точно същият въпрос. Wink
На консултацията, където ходя, работят акушерки, които израждат в Окръжна. А аз ще раждам там, живот и здраве.
Та разпитах един ден една от тях, как стои въпроса с епидуралната упойка. Аз също като теб няма да се ангажирам с никой за раждането. Та тя ми каза, ч е всъщност всичко зависи според ситуацията. Всичко се решава в момента на място. Можеш да отидеш да раждаш с такова разкритие, че въобще да не се наложи епидурал. Защото поставена в по-късен етап от раждането, вече на финал има опасност бебето да излезе упоено. Не желая това. Close
Другият вариант е да споделиш намеренията си предварително с екипа и те да решат на кой етап е добре да се постави такава упойка.
Съществува обаче и малък процент възможност, ако отидеш да раждаш през нощите, въобще да няма компетентно лице, което да ти я постави. За Шейново не знам, този вариант дали е въобще възможен. Wink
Та жената обобщи с една дума, че всичко се решава на място в момента.
Но все пак това са думи на една акушерка. Neutral Face

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
За Шейново не мога да ти кажа, но в Св. София в общи линии гледат ако можеш да издържиш - да родиш без упойка, но не защото бебето ще бъде упоено ( при епидр. и спиналната изобщо не стига упойка до него - не знам защо на Копче така са казали Neutral Face ), а защото обикновено момичетата не напъват достатъчно силно. Аз доста настоявах за упойка ( понеже изобщо не крещях явно мислеха че не ме боли чак толкова Wink ), но в крайна сметка ми сложиха, понеже имах контракции около 13 часа и бях адски изтощена, та решиха да ми спестят още час-два болки, за да имам сили за напъните. Та така с упойките....

# 8
  • София
  • Мнения: 2 157
И аз мислех да раждам с епидурална упойка, но в процеса на раждане да реша дали да си поискам - ако много ме боли. Но, както Копче сподели, разбрах от лекарка от Окръжна болница, че всичко зависи от конкретния случай. При разкритие 7 - 8 см и да искаш, няма да ти сложат упойка. В Майчин дом могат да ти сложат без предварително да си се уговорил и после плащаш. А в Окръжна болница трябвало предварителна уговорка с анастезиолог и пак после се плащало, но не самата упойка, а т.нар. "сет" - необходимите материали за поставянето / игла, катетър и т.н./.  
Така че трябва да се провери наистина на място.
 Аз мисля да раждам в Окръжна болница. На 20.07. ще ходя там да ми правят запис на тоновете на бебо и мисля да потърся някой анестезиолог, за да уточня подробностите.  После ще споделя - за мамите, които са се насочили натам.

# 9
  • София
  • Мнения: 9 395
Цитат на: Sunny bunny
Аз мисля да раждам в Окръжна болница. На 20.07. ще ходя там да ми правят запис на тоновете на бебо и мисля да потърся някой анестезиолог, за да уточня подробностите.  После ще споделя - за мамите, които са се насочили натам.


О, много ще се радвам да споделиш! Особено, ако до тогава не съм родила. Laughing
Кога е твоят термин и имаш ли в предвид някой лекар от Окръжна?
Въобще при кого ходиш там? Confused:

# 10
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Моят съвет е много да настояваш, а не само веднъж да попиташ дали може да ти сложат епидурална. И пак не е гаранция. Аз попитах още на 5 см разкритие-казаха, че няма проблеми да ми сложат, обаче много бързо получих разкритие до 8 см и оттам нататък всички казваха "ами, че ти си почти родила" и така и не получих упойка. Пак за Шейново става въпрос.
Стискам палци и леко раждане Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 2 157
Мислех да раждам без уговорка с лекар, но по настояване на съпруга ми се разтърсихме за познати и попаднах на д-р Жекова / не знам дали не бъркам и името /. Само един път съм ходила при нея да ми направи запис на тоновете на бебо / беше миналата седмица /, така че нямам трайни впечатления от нея и не мога нито да я препоръчам, нито да я отрека като специалист. Иначе подробно ми обясни каквото я попитах - за условията в болницата и други "технически въпроси". Беше внимателна и човечна. А мен май точно това ми трябваше. Защото това ще ми е второ раждане и като знам какво беше първия път, направо си ме е хванало шубето.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: Sunny bunny
При разкритие 7 - 8 см и да искаш, няма да ти сложат упойка.  


И това не е съвсем така - много е индивидуално - на мен ми сложиха упойка на 7 см, понеже хич не се очакваше скоро да стигна заветните 10 Imp

# 13
  • София
  • Мнения: 9 395
Цитат на: Sunny bunny
Защото това ще ми е второ раждане и като знам какво беше първия път, направо си ме е хванало шубето.


На мен също. С разлика 4г. и 5м. между двете. Simple Smile
За Жекова съм чувала добри отзиви. Доколкото знам, тя е шефката на Родилното отделение в Окръжна. Ако правилно са ме информирали. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 694
Аз раждах в Шейново с епидурална(платих на екип), но мисълта ми е, че имаше едно момиче в твоето положение когато започнаха силните болки тя си поиска и и сложиха като я предупредиха, че струва 100лв. Но имаше и друго момиче което умираше от болка и крещеше като ненормална, анестезиолога я чакаше само да си поиска, но тя не го направи. В последствие разбрах, че тя не е знаела, че трябва да си каже, за да и сложат. Та че трябва да им кажеш за желанието ти, та нали от това печелят.

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: мими
Но имаше и друго момиче което умираше от болка и крещеше като ненормална, анестезиолога я чакаше само да си поиска, но тя не го направи. В последствие разбрах, че тя не е знаела, че трябва да си каже, за да и сложат.


А тоя анестезиолог какво е имал в устата, че не и е предложил упойка?!?!  Shocked  Close Ами акушерки и лекари, които са и видяли състоянието?

# 16
  • Мнения: 694
Незнам какво е имал в устата, но аз лично останах потресена и от незнанието на майката, че съществува такава упойка.
Незнам до колко е вярно, но чух че тази упойка би трябвало да е безплатна и затова докторите си мълчат ако отидеш да раждаш без екип(за да може когато я поискаш да ти кажат, че им дължиш пари). Цената на упойката не влиза в касата на болницата, а в джоба на анестезиолога това поне го видях с очите си.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: мими
Незнам какво е имал в устата, но аз лично останах потресена и от незнанието на майката, че съществува такава упойка.
Незнам до колко е вярно, но чух че тази упойка би трябвало да е безплатна и затова докторите си мълчат ако отидеш да раждаш без екип(за да може когато я поискаш да ти кажат, че им дължиш пари). Цената на упойката не влиза в касата на болницата, а в джоба на анестезиолога това поне го видях с очите си.


И аз се почудих за майката - все трябва да е чувала за начини за обезболяване - но айде, тя е в стрес, не знае или каквато там е била ситуацията, ама лекар да не предложи облекчение - брррррррр Imp

# 18
  • Мнения: 18 542
Цитат на: мими
Незнам какво е имал в устата, но аз лично останах потресена и от незнанието на майката, че съществува такава упойка.

Аз знаех за епидурала, но изобщо не бях в състояние да си поискам...не се сетих... Embarassed  Rolling Eyes  Shocked
Момичета, не всички бъдещи майки се помотват в интернет  Wink

Цитат
Незнам до колко е вярно, но чух че тази упойка би трябвало да е безплатна и затова докторите си мълчат ако отидеш да раждаш без екип(за да може когато я поискаш да ти кажат, че им дължиш пари). Цената на упойката не влиза в касата на болницата, а в джоба на анестезиолога това поне го видях с очите си.

По принцип ако ти поставят епидурал/или каквато и да е друга упойка/ по лекарска препоръка, упойката се плаща от болницата, ако си поискаш упойка, ти си я плащаш. В случая за под масата - пишат, че по препоръка на водещия раждането са ти сложили епидурал и готово. Парите, които ти си дала на ръка отиват в джоба на лекарите.

# 19
  • sofia
  • Мнения: 562
по принцип не само заради упояването на бебето не искат да слагат на 7-8 см епидурална,по-важната причина е че трябва време да се сложи първо някаква проба,после да се влее не знам там какво(не съм запомнила)и на края трябва и време да подейства за това оптимално е на 5-6 см!
в МА струва 80лв поставянето стига да поискаш!мисля че и в Шейново би трябвало да е така,е без цената разбира се!а щом си плащаш няма проблем!
успех на всички и леко раждане на бременните!

# 20
  • Мнения: 3 200
Цитат на: мими
Аз раждах в Шейново с епидурална(платих на екип), но мисълта ми е, че имаше едно момиче в твоето положение когато започнаха силните болки тя си поиска и и сложиха като я предупредиха, че струва 100лв. Но имаше и друго момиче което умираше от болка и крещеше като ненормална, анестезиолога я чакаше само да си поиска, но тя не го направи. В последствие разбрах, че тя не е знаела, че трябва да си каже, за да и сложат. Та че трябва да им кажеш за желанието ти, та нали от това печелят.


Ама това е ужасно, не трябва ли те да ти кажат, аз не съм лекар че да знам кога каква упойка ми трябва и кога.
Това нормално ли е?
Ето, ако не е форума, ама никога нямаше да ги знам тези неща!? Shocked

# 21
  • Мнения: 172
От личен опит зная/родих януари в Шейново/,че е желателно да си направиш уговорка с екип,защото ти обръщат внимание все пак,не си крещиш така и да примираш от болка,и после тази лекарка или лекарс който се уговориш трябва предварително да са се уговорили с анестезиолога за упойка.Ти откъде знаеш кога шще родиш,амои ако е посред нощ като мен и си извиках лекарката а тя се обади на анестезиолога да дойде той не бе на работа в момента.Друг е въпроса че ме приеха с 3 см. разкритие и докато попълня документите по приема, и разни подготовки за раждането и докато се изкъпя и разкритието стана 6 см. и не можаха да ми сложат епидурална /тя се слага на 3см./а ми сложиха спинална,само че много трудно бе защото използвахме антракта между 2 контракции а не трябва да се движиш изобщо,а с болките е трудно да се осъществи.Така че уговори се с лекар макар и за по малко пари.А упойката директно на анестезиолога като родиш-100лв.Това е мое мнение базирано на опит.А ако си с второ раждане имай предвид че разкритието се увеличава за минути буквално.

# 22
  • София
  • Мнения: 985
Аз също родих с епидурална упойка в Шейново. Имах уговорка с акушерка, на която си платих и тя извика анестезиолога да ми сложи упойка, като преди това предупреди лекарката, че искам упойка. Сложиха ми я на 4 см разкритие. Мисля че е най добре след като не искаш да плащаш на екип да си направиш уговорка с анестезиолог само. Аз платих 100 лева за упойката.

# 23
  • Мнения: 473
Аз нямах уговорка с доктори.Родих преди два месеца във втора градска.Преди това изчетох де що намерих в нета за този вид упойки и от минали по този път мами.  Всички съветваха- като те приемт си казваш че искаш упойка защото се слага на малко разкритие. Хубаво де ама аз- като един достоен Марко тотевец, изтещоха ми водите в 1,30 през нощта срещу 6 май- нали се сещате 4 почивни дни. Отивам в болницата и от врата - искам упойка. да ама не - трябва   еди кой си анестезиолог да ти я сложи а той замина в провинцията Shocked
Ами сега????Да не продължавам с подробности но с уточнение че така и си родих без упойка.
Та съвета ми е- ако ще искаш упойка се уговори с анестезиолог.
Но и без упойка няма страшно - даже може и за добре да е- всичко си зависи от организма ти.
Успех и леко раждане

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Я малко уточнение - как така нямало анестезиолози, та се налагало да ги викат Shocked - в смисъл в болницата трябва да има дежурни анестезиолози - ами ако се наложи спешно секцио например?

Аз раждах в събота вечерта и анестезиологът, който си беше на смяна ми сложи упойката - нямах никакви предварителни уговорки.

# 25
  • Мнения: 204
аз не съм раждала още, но моя колежка роди в Шейново, доколкото знам без уговорка с екип (но може и да греша) - беше си поискала епидурал и й бяха сложили без никакъв проблем. До колкото знам в Шейново, св. София и МД винаги има анестезиолог дежурен, който може да слага епидурал!!!! По принцип в родилните домове винаги има дежурен анестезиолог понеже освен епидурала има и други обезболяващи, които обаче се дават само от анестезиолог! Друг е въпроса колко е добър съответния доктор и как ще ви сложи епидурала?
По принцип спинална при нормално раждане въобще не трябва да се слага, и ако ти предложат спинална на края колкото и да те боли - откажи я!!! Спиналната обездвижва долните крайници и нямаш никаква чувствителност от кръста на долу и съответно не усещаш напъните!!!!!
Епидурала се слага до 5-6 см. разкритие (не до 3 както беше написало едно мамче по нагоре). По принцип обезболяване не се дава докато не неправиш 4 см, чак когато се счита че навлизаш в активно раждане, до тогава се счита латентна фаза, която може да спре всеки момент. (особено пък ако ти дадат каквото и да е обезболяващо)
Та епидурал се слага от 4 до 6 см. разкритие. Не се слага в по-напреднала фаза, защото спира раждането (или поне го забавя)! При епидурал усещаш напъните без да чувстваш болка!!
Надявам се че съм била достатъчно обстоятелствена  за повече инфо можеш да отидеш на бг-мама има няколко статий за епидурлал и спинална!

# 26
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Sunny bunny
При разкритие 7 - 8 см и да искаш, няма да ти сложат упойка.


Не мен ми сложиха спинална упойка на 8 см. разкритие. 40 мин. по-късно родих. Раждах в Св. София. не познавах никого, отидох без уговорка. Поисках обезболяване. Доктора след преглед веднага ми предложи спинална. Анестезиоложката през цялото време беше до мен и ме питаше как съм. после дойде в родилното да ме види след като ме пусна упойката  Grinning

# 27
  • Мнения: 8 163
Цитат на: Vache
Раждах в Св. София. Анестезиоложката през цялото време беше до мен и ме питаше как съм. после дойде в родилното да ме види след като ме пусна упойката  Grinning


И с мен беше така. Бяха безкрайно внимателни, никакви проблеми с упойката. Явно, че не съм единичен случай за Св. София, ако се вземат предвид и четирите ми колежки, които също раждаха там (в рамките на 2-3 месеца; голям урожай за нашия офис Wink  ).

# 28
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Abadjieva
и четирите ми колежки, които също раждаха там (в рамките на 2-3 месеца; голям урожай за нашия офис Wink  ).


Е, не  Grinning . Остана ли някой да работи в тая фирма  Shocked  Grinning  Grinning

# 29
  • Мнения: 8 163
И има още една, дето ще излиза в майчинство тоя месец... Както казва шефът, явно не ни е натоварил достатъчно с работа, щом като се приберем имаме сили за секс  Wink
А иначе сме 150 души. Има кой да бачка.

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: Billy
По принцип спинална при нормално раждане въобще не трябва да се слага, и ако ти предложат спинална на края колкото и да те боли - откажи я!!! Спиналната обездвижва долните крайници и нямаш никаква чувствителност от кръста на долу и съответно не усещаш напъните!!!!!


Biliy, извинявай мила, ама като за нераждала съвета ти е доста странен Wink Аз раждах нормално, със спинална упойка - напътствията на екипа бяха прекрасни и макар да не усещах напъните Мартин се роди на четвъртия - нямаше никакви проблеми. Ваче също е раждала нормално със спинлна, а също и много други жени - така че раждането може да протече съвсем нормално с такъв тип упойка.

# 31
  • Мнения: 694
Е дотук стана ясно, че каквото и да пишем и да говорим трябва да си кажеш предварително че желаеш упойка. Еми май това е.
В Шейново винаги има дежурни анестезиолози.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: мими
Е дотук стана ясно, че каквото и да пишем и да говорим трябва да си кажеш предварително че желаеш упойка. Еми май това е.
В Шейново винаги има дежурни анестезиолози.


Ама нали казах, че не съм имала предварителна уговорка за упойка - и други момичета казаха, че са си поискали в хода на раждането - освен ако обобщението не касае Шейново Wink

# 33
  • София
  • Мнения: 15 198
Цитат на: pandora
55  Здравейте
Имам намерение да раждам без предварителни уговорки и плащания. Искам обаче да ми сложат епидурал а незнам как да си го поискам, защото разбрах че трябвало много да те боли за да ти сложат Sick  Sick  Sick
Ако е от значение избрала съм Шейново Rolling Eyes
 :smile_wink: Поздрави на всички :smile_wink:  :smile_wink:  :smile_wink:


Аз раждах в Шейново. Имах уговорка с лекар, но не мисля, че това е от особено значение в случая.
От момента, в който влязох в предродилната зала, казах, че искам епидурална упойка. Моят лекар като че ли беше малко изненадан от решението ми, но каза, че имам право да си избера начина на обезболяване и повика дежурния анестезиолог, който прецени, че трябав да ми сложи спинална, а не епидурална упойка. Платих 100лв. за упойката, както беше посочено в официалния ценоразпис на болницата-сигурно си го виждала залепен на първия етаж.
Анестезиолог в Шейново ми беше д-р Петров. Супер е! Сложи ми 2 спинални упойки (наложи се да родя със секцио, в крайна сметка) и нямах никакви оплаквания. Самият той през цялото време-от момента на поставянето на първата упойка до раждането на бебо-ми стоеше до главата и ми създаваше страхотно настроение. Ако той ти се падне на смяна-не се тревожи изобщо. Ще бъдеш в добри ръце.

Ако искаш да ти бъде поставена упойка-кажи го възможно най-рано:
1. Така ще има достатъчно време да ти влеят разни течности, благодарение на което ще избегнеш главоболието, от което се оплакват някои майки, на които е слагана такава упойка.
2. Ще следят разкритието ти и няма да пропуснат необходимото разкритие за поставяне на епидурална упойка. Не че след това не може да се сложи спинална, но тя има по-различен ефект.

# 34
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Abadjieva
А иначе сме 150 души. Има кой да бачка.


Абе знае ли човек, та вие 5 от 5 сте уцелили, пък какво остава за 150 Laughing  Wink . Е, като извадим мъжете (не знам колко мъже имате, да предположим половината) ставате примерно 75 Rolling Eyes

Абе важно е деца да се раждат, а пък работата все ще се избута  Grinning

# 35
  • Мнения: 272
За Жекова съм чувала добри отзиви. Доколкото знам, тя е шефката на Родилното отделение в Окръжна. Ако правилно са ме информирали. Simple Smile[/quote]



Май месец раждах при нея ,имах трудно раждане заради нея.Въпреки че се знаеше че бебето ще е голямо(4100) и всички други доктори ми препоръчаха да раждам със секцио и въпреки голямото ми желание да родя именно така тя се заинати и каза че трябва да раждам нормално.Трябва да кажа че имах първо раждане пак секцио преди четири години.Тази жена ме измъчи близо 10 часа с ужасни болки.През цялото време се молих за епидурална упойка ,но ми беше отказана.Молих се и за секцио,но и то ми беше отказано.Болките бяха страшни и траеха часове ,но не бях обезболена.Сега имам смъкване на тазовото дъно(със своите последици) и хемороиди Sad  Sad  Sad
Първото ми раждани(секциото) беше песен пред изражданито на д-р Жекова.
Слава Богу ми се роди едно здраво ,сладко момиченце.
Трябва да кажа,че бях склонна да си платя

# 36
  • София
  • Мнения: 2 157
Цитат на: annivo
За Жекова съм чувала добри отзиви. Доколкото знам, тя е шефката на Родилното отделение в Окръжна. Ако правилно са ме информирали. Simple Smile




Тази жена ме измъчи близо 10 часа с ужасни болки....
Първото ми раждани(секциото) беше песен пред изражданито на д-р Жекова.
[/quote]


Ей, уж за хубаво се насочих към нея и се бях поуспокоила. А сега пак започнах да се плаша - и то най-вече именно от болките, които ме очакват. Ако няма да ми сложат нищо за обезболяване... Дали да не отида в друга болница без уговорка?

# 37
  • Мнения: 272
Цитат на: Sunny bunny







Ей, уж за хубаво се насочих към нея и се бях поуспокоила. А сега пак започнах да се плаша - и то най-вече именно от болките, които ме очакват. Ако няма да ми сложат нищо за обезболяване... Дали да не отида в друга болница без уговорка?



Съжалявам че те уплаших ,но това беше най-кошмарния ден през живото ми като изключим появата на бебка.Ако си решила да си при нея ,мога само да те посъветвам да се уговорите предварително при поискване да ти сложи епидурална упойка и то точно и ясно без да я оставяш тя да преценява.Че за мен така ги прецени че.....

# 38
  • София
  • Мнения: 2 157
Цитат на: annivo
Цитат на: Sunny bunny







Ей, уж за хубаво се насочих към нея и се бях поуспокоила. А сега пак започнах да се плаша - и то най-вече именно от болките, които ме очакват. Ако няма да ми сложат нищо за обезболяване... Дали да не отида в друга болница без уговорка?



Съжалявам че те уплаших ,но това беше най-кошмарния ден през живото ми като изключим появата на бебка.Ако си решила да си при нея ,мога само да те посъветвам да се уговорите предварително при поискване да ти сложи епидурална упойка и то точно и ясно без да я оставяш тя да преценява.Че за мен така ги прецени че.....


На 20.07. ще ходя при нея да ми записва тоновете на бебо и още тогава ще поставя въпроса ребром. Благодаря за съвета!

# 39
  • Мнения: 272
Няма защо.Sunny Bunny,пожелавам ти едно безпроблемно раждане и едно здраво, сладко бебче :lilangel:

# 40
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
В Св.София, ако си поискаш слагат без проблем, струва 100лв, даже и да не си поискаш, ако имаш много болки те ти предлагат. Но щом си решила да раждаш с упойка, поискай си още при постъпването. Не знам как е в Шейново Neutral Face А тази лекарка, която коментирате, сигурно е чакала пари, един съвет, ако ще искаш да раждаш при някой конкретен, уговори си се с него предварително. Желая ти успех  Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 9 395
Цитат на: PetiaK
В Св.София, ако си поискаш слагат без проблем, струва 100лв, даже и да не си поискаш, ако имаш много болки те ти предлагат.


Е, добре, де, нали уж само в Св. София тази упойка не се плащала?! Shocked  Confused:

# 42
Аз ходих на училището за бременни в Света София и относно упойките докторът каза, че се поставят при поискване от пациентката и ако са налице условия за това - 4-5см. разкритие и стабилна родова дейност! Не спомена за плащане но уточни, че някои жени не били "подходящи" за анестезия при раждането и тогава им се отказва. Така и не ми стана ясно по какви критерии преценяват дали жената е "подходяща" или не!Явно трябва да си платиш за да "прецени" екипът, че е необходимо обезболяване!

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: PetiaK
В Св.София, ако си поискаш слагат без проблем, струва 100лв, даже и да не си поискаш, ако имаш много болки те ти предлагат. Но щом си решила да раждаш с упойка, поискай си още при постъпването. Не знам как е в Шейново Neutral Face А тази лекарка, която коментирате, сигурно е чакала пари, един съвет, ако ще искаш да раждаш при някой конкретен, уговори си се с него предварително. Желая ти успех  Simple Smile


Стига бе, официално ли плати - на касата с фактура? Кой ти ги поиска тия пари? На мен ми сложиха упойката съсвем безплатно и не съм чула да имат тарифа за упойките.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: beloslava
Аз ходих на училището за бременни в Света София и относно упойките докторът каза, че се поставят при поискване от пациентката и ако са налице условия за това - 4-5см. разкритие и стабилна родова дейност! Не спомена за плащане но уточни, че някои жени не били "подходящи" за анестезия при раждането и тогава им се отказва. Така и не ми стана ясно по какви критерии преценяват дали жената е "подходяща" или не!Явно трябва да си платиш за да "прецени" екипът, че е необходимо обезболяване!


Не си права - за упойките има и противопоказания. И със сигурност не го казват, за да си платиш. Прости има случаи, в които не е удачно да се поставя упойка - и по-добре да ти откажат и всичко да е наред, отколкото да ти сложат и недай боже да стане сакатлък!
Не търсете под вола теле Wink

# 45
  • Мнения: 272
Цитат на: beloslava
Аз ходих на училището за бременни в Света София и относно упойките докторът каза, че се поставят при поискване от пациентката и ако са налице условия за това - 4-5см. разкритие и стабилна родова дейност! Не спомена за плащане но уточни, че някои жени не били "подходящи" за анестезия при раждането и тогава им се отказва. Така и не ми стана ясно по какви критерии преценяват дали жената е "подходяща" или не!Явно трябва да си платиш за да "прецени" екипът, че е необходимо обезболяване!



Бях си направила абсолютно всички изследвания и ги носих със себе си-от алерголог,от анестезеолог,кръвна картина и кръвна група.Даже по препоръка на Жекова ходих да давам пак кръв ,за да се разбере и подгрупата- имах всички необходими документи и тя даже каза ,че не е виждала по изрядни документи-всичко си беше наред за упойка.И какво от това след като през цялото време се молих да ми бъде поставена такава ми бе отказано под предлог ,че съм имала някога секцио.Аз не виждам връзка и на който доктор и да кажех мотива и не можеше да повярва.А преди това като говорих с нея за упойките не ми каза ,че аз не ставам за такава.
Относно заплащането не съм говорила директно по въпроса за пари ,но все си мисля,че като сме се разбрали да и звънна като тръгна да раждам,за да дойде в болницата то си влиза и послеследващо заплащане.И някак си не ми се връзваше по време на самото раждане да размахам сто лева и да кажа искам да си платя,а и в момента нямаше от къде да ги извадя.(бях само по нощница)

# 46
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Стига бе, официално ли плати - на касата с фактура? Кой ти ги поиска тия пари? На мен ми сложиха упойката съсвем безплатно и не съм чула да имат тарифа за упойките.[/quote]

Лично аз съм раждала секцио, имах си уговорка с лекар и нямах никакъв проблем. От него знам, че упойката върви 100лв. Да не говорим, че имам позната, която ражда малко преди мен, т.е ноември 2003г, имала е страшни болки, предложили са и упойка - тя се е съгласила и като всичко е пхриключило и казали, че дължи 100лв. Не знам кога си раждала, но то и в болницата си се говори каква е тарифата. Не разчитайте да ви сложат упойка без да си платите, това е някакво изключение...

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: PetiaK

Лично аз съм раждала секцио, имах си уговорка с лекар и нямах никакъв проблем. От него знам, че упойката върви 100лв. Да не говорим, че имам позната, която ражда малко преди мен, т.е ноември 2003г, имала е страшни болки, предложили са и упойка - тя се е съгласила и като всичко е пхриключило и казали, че дължи 100лв. Не знам кога си раждала, но то и в болницата си се говори каква е тарифата. Не разчитайте да ви сложат упойка без да си платите, това е някакво изключение...


Не е изключение - много моля - поне м.г. не беше - ти не прочете ли мненията и на другите момичета раждали там? Аз питах ти на кого си дала тези пари - оказа се, че не са ти искали. А доколкото разбирам на приятелката ти първо са сложили, а после са и казали, че дължи 100 лв, така ли?! Много странно - нали вече са я обезболили, какъв е смисъла от последващо плащане - и ако не плати какво? И на кого ги е дължала - на болницата ( с фактура) или на анестезиологана ръка?

# 48
  • Мнения: 204
Цитат на: mam4e
Цитат на: Billy
По принцип спинална при нормално раждане въобще не трябва да се слага, и ако ти предложат спинална на края колкото и да те боли - откажи я!!! Спиналната обездвижва долните крайници и нямаш никаква чувствителност от кръста на долу и съответно не усещаш напъните!!!!!


Biliy, извинявай мила, ама като за нераждала съвета ти е доста странен Wink Аз раждах нормално, със спинална упойка - напътствията на екипа бяха прекрасни и макар да не усещах напъните Мартин се роди на четвъртия - нямаше никакви проблеми. Ваче също е раждала нормално със спинлна, а също и много други жени - така че раждането може да протече съвсем нормално с такъв тип упойка.


че аз не съм писала че не може да протече нормално, а че не се усещат напъните!
Извинявам се че давам съвет при условие че не съм раждала, но доста четох по въпроса, а ходих и на училище за бъдещи родители и там спец. ни обясни всичко. посъветваха ни да не си искаме спинална и аз просто споделям чужд съвет но от специалист.

и междувременно и аз ходих в училището на Св. София. Не зная как е било преди, но сега упойките (епидуралната поне със сигурност) там са безплатни!!! Преди години може и да не са били, но днес са!!!!

# 49
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Billy

че аз не съм писала че не може да протече нормално, а че не се усещат напъните!
Извинявам се че давам съвет при условие че не съм раждала, но доста четох по въпроса, а ходих и на училище за бъдещи родители и там спец. ни обясни всичко. посъветваха ни да не си искаме спинална и аз просто споделям чужд съвет но от специалист.

и междувременно и аз ходих в училището на Св. София. Не зная как е било преди, но сега упойките (епидуралната поне със сигурност) там са безплатни!!! Преди години може и да не са били, но днес са!!!!


Били, каква упойка ще се сложи преценява доктора. Аз бях с 8 см разкритие и нямаше време за епидурал, затова ми сложиха спинална. Вярно е, че не се усеща абсолютно нищо, но пък ти вливат окситоцин на всяка контракция. не забравяй, че освен тебе самата матка придвижва бебето напред... Grinning Така че няма страшно, ако акушерката е добра и води добре раждането всичко е наред, ама това важи и за случаите без упойка Grinning

# 50
  • sofia
  • Мнения: 562
Цитат на: beloslava
Аз ходих на училището за бременни в Света София и относно упойките докторът каза, че се поставят при поискване от пациентката и ако са налице условия за това - 4-5см. разкритие и стабилна родова дейност! Не спомена за плащане но уточни, че някои жени не били "подходящи" за анестезия при раждането и тогава им се отказва. Така и не ми стана ясно по какви критерии преценяват дали жената е "подходяща" или не!Явно трябва да си платиш за да "прецени" екипът, че е необходимо обезболяване!



стига бе тия се излагат!ами какво ако някоя жена и се наложи секцио ще я срежат на живо понеже не е подходяща?в МА слагат епидурална за 80 лв плащаш на касата след раждането,за да те изпишат трябва да си платил,още си пазя фактурите,ако естественото раждане не се осъществи и се наложи секцио епидуралната аналгезия не се заплаща!така е в МА!
до достигането на 2.5 см минаха около 5 часа,на система с окситоцин ,контракции през 3 мин.и ми сложиха и други обезболяващи за отпускане на мускулатурата! сложиха ми на 2,5 см разкритие епидурална!не само че не ми се загуби родовата дейност ами за около час получих необходимото разкритие!не можех много да си усещам напъните та беба я дръпнаха малко с вакуум,но е било много малко не се личеше въобще че е дърпана с вакуум!
така че всичко си зависи от раждането кога ще ти сложат обезболяващо!
P.S.забравих да спомена че два дни преди да родя бях претърпяла тъй нареченото пробно раждане!

# 51
  • Мнения: 61
И аз съм си избрала Шейново. С лекарят ми сме се уговорили предварително за епидурална и за него това си беше нещо съвсем естествено като желание от моя страна. Цената е 100 лв. Плаща се на ръка след раждането. Поне аз така знам, но имай предвид че не съм пациент по НЗОК.

# 52
  • Мнения: 61
Към "Аssia""P.S.забравих да спомена че два дни преди да родя бях претърпяла тъй нареченото пробно раждане"

Здравей, моля те ако имаш време разкажи за това "пробно раждане".

# 53
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз се присъединявам към горната молба!За първи път чувам за "Пробно раждане" Shocked Я раздуй......Поздрави!

# 54
  • sofia
  • Мнения: 562
разбира се че ще ви разкажа!
терминът ми беше за 18 октомври а на 7 ноември все още нямах  никакъв признак за раждане!по преценка на лекарски екип плацентата беше остаряла и поради  започващо намаляване на околоплодната течност решиха че трябва да ми направят ФОТ!не знам какво означаваше всяка от буквите на  това съкращение но в общи линии слагат бременната на окситоцин и очакват да видят някакъв резултат!
аз бях в този момент със леко обърната шийка и тя въобще не беше се изгладила,бебето не се беше смъкнало!запушалката си беше на място!
лежах в предродилна зала 9 часа и беба малко се смъкна и ми изпадна  запушалката!апарата отчиташе контракции като за раждане и накрая ми изключиха окситоцина,защото както обясниха по-нататъчно вливане нямало смисъл!контракциите НЕ бяха болезнени!не получих и милиметър разкритие!и се прибрах у нас!
всичко това се правело за да се отключи евентуално някаква родова дейност!в много случаи след тази проба бременната раждала без други намеси до дни!в моя случай пак ме включиха на окситоцин!ако не беше се получило нищо щяха да направят секцио!с предварителното раждане също се цели да се види как ще реагира бебето на вливане на окситоцин!жената до мен и направиха секцио на 6 см разкритие! пробното раждане се прави в отделна предродилна зала(в същност жените на окситоцин са в отделна предродилна зала от другите!) при пълен и постоянен запис на тонове и контракции,те се поставят в картона с който те приемат!
с две думи това се прави когато има такова закъснение от термина като моето и няма изгледи за раждане скоро!при мен причината е била много съединителна тъкан около шийката!
и тъй като сме на темата за епидуралните лекарят каза че е много веротно благодарение на епидуралната да съм постигнала пълно разкритие!
дано съм била от помощ!

# 55
  • София
  • Мнения: 18 679
Беше!Мерси Grinning  Grinning  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт