Искате ли да се обединим?

  • 55 879
  • 735
  •   1
Отговори
# 120
  • до морето
  • Мнения: 2 282
Радина на Приморски ли го водиш, ако е така кажи ми какви са условията. Славяна е с обущарски гръден кош и ни препоръчват плуване. Какви са цените, в какви часове посещавате.Какво се иска за записване, кога се формират групите?   bouquet

# 121
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Езиците не ги причислявам към спорта.
Въпросът ми е от позицията на..."масовия спорт". Питам и за желанията на децата /моето е момиче и мисля че в тази възраст това вече е от значение/, избора им, който удовлетворяваме като родители - как избирате, според локацията на дома, това което предлагат в ДЗ или нещо друго?
Харесвам българските народни танци и съжалявам, че в нашето ДЗ няма такава опция вече. Детето беше ентусиазирано преди година.

# 122
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ние се опитахме това лято да запишем Симона на плуване на Приморски, но се оказа, че още пролетта е трябвало да го направим - нямаше свободни никакви места. Сега я записахме и от 30-ти започва стандартни и латиноамерикански танци в Младежкия дом. Иначе в градината ходи на рисуване и спортни танци. Всичко е по нейно желание.  Peace Днес заяви, че иска да ходи и на карате.  Laughing За език смятам, че е рано и до голяма степен безсмислено на тази възраст. Rolling Eyes

# 123
  • до морето
  • Мнения: 2 282
Благодаря и аз се замислям за алтернативи, но пък Славяна всичко отхвърля.Сигурна съм обаче , че като я заведа ще се отпусне, нали затова са преподавателите. Simple Smile
Това с танците е чудесно.

# 124
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
... За език смятам, че е рано и до голяма степен безсмислено на тази възраст. Rolling Eyes

Не споделям това мнение. Дея от 01.10 започва трета година. На повечето места обучението е съвсем по детски интересно и ненатоварващо, а резултат има.

# 125
  • Мнения: 3 379
Езиците не ги причислявам към спорта.

Ами да, и аз не ги причислявам към спорта, би било доста глупаво ако е така, нали? Не знам защо така ти е прозвучало...

Аз също смятам, че не е рано за езика. Не че ще научи кой знае какво, но свиква с идеята, че трябва да се концентрира, да учи и да се подготвя. Гого обича да с езанимава със задачи, букви, думи, цифри и просто използвам желанието му, за да го насоча.

Спортът го избирам не аз, а детето  Naughty Не съм го записала никога на нещо, което не е искал. Питам и той отговаря. Но правим уговорката, че ако почне - продължава до край. В общи линии предлагам избор от налични в детската спортове (за разнообразие докато е на детска, не заради това, че там научават кой знае колко) и от такива, които традиционно се практикуват в семейството ни и около нас. Така стигнахме до таекуондото, плуването и тениса, като за плуването желанието му дойде още първия път, когато се озова в басейн, но го пуснах чак това лято.

# 126
  • Мнения: 5 713
Аз също писах по-напред, че от тази седмица тръгва на карате в училището, което е до нас. По нейно желание е. Иска още на танци, кънки на лед, плуване, рисуване. Но не мога на всичко да я запиша, ще стане каша. Нека видим сега как ще потръгне с каратето. Танците и рисуването ги проучвам какво предлагат в квартала. Кънките на лед- миналата година се качи пробно и се разплака. Студено и било, страх я било. С плуването също има разни страхове, хем е с нас, на плитко и с плувки. Досега не съм я записвала на курсове и кръжоци. Езиковите курсове отпадат при нас. Доволна съм, че вторият език и е френски. Английски ще научи неминуемо в училище. По-натам вече от самата нея зависи какъв език допълнително ще и е интересен.

# 127
  • софия-napoli
  • Мнения: 211
здравейте мами и от мен
аз имам голяма кака на 10 години
а малкия е роден на 4.11.2004г
от мен браво на смелите които се навиват за още деца  bouquet

# 128
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Като по поръчка днес се оказа, че са възстановили заниманията по карате в ДЗ  Grinning. Записах я.

# 129
  • Мнения: 544
Здравейте!

Изненадвам се, че детските ви градини предлагат толкова извънучебни занимания. В нашата има само танци и английски (което не се брои за спорт). Марти досега не е проявил интерес към никакъв спорт, а и аз не съм настоявала да тренира нещо.
За английския мисля че му е рано и не смятам да го записвам докато не тръгне на училище.

# 130
  • Мнения: 7 723
Бройте ме и мене, записвам се за темата  с дете Нети- 6.10`2004 Hug

# 131
  • Мнения: 990
Страхотна тема сте подхванали. та да се изкажа и аз Wink

Вальо ходи на народни танци миналата година, което не е спорт, но друга опция нямаме в нашия малък град  Twisted Evil ( ето защо искам да се махнем от тук ). Прекъсна, защото прихвана един розов лишей и мисля да го пробвам пак дали му се ходи като се приберем от гостуването ни при баба и дядо...  Thinking Дано да му се ходи... Приятел на мъжа ми го привиква да ходи на борба, но аз нещо не съм впечатлена, но ако му е интересно  Thinking, въпреки че ще е най-малкия... Лятото сме винаги по басейни или на море, даже се научи сам да плува тази година, много обича водата, което много ме радва  Flutter Това за спортовете!

За езиците едно професионално мнение като човек изучил 4 чужди езика Wink но не е само мое мнението: 4 годинки е идеалната възраст за започването на първи чужд език, 6 годинки втори чужд, това ако си в БГ естествено, за майките в странство проблемът е никакъв, най-добре и лесно децата учат езика: вкъщи на български навън чуждият език  Peace Вальо ходи на английски в детската градина, от мен вкъщи научава и по някоя дума на италиански, ей така на игра Wink Имала съм си един малък ученик преди време и направо се изумявах от скоростта, с която запаметяваше всичко...  ooooh! за 1 месец беше научил около 500 думички на италиански, и можеше да води елементарен разговор и това с 2 пъти по 45 мин седмично  ooooh! Така, че сега му е времето за езика, докато не са им обременени мозъчетата и всичко приемат на игра  Peace

# 132
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Здравейте!
За зъбчетата-не е рано да падне зъбче на около 5 годинки, на Цвети и паднаха 2 наведнъж и доста търсих кога сполетява това и другите деца.Паднаха юни, значи е била на 4 години и 9 месеца.Ето:
http://redhat.snimka.bg/children/cveti.286454.15114642
Сега има пораснали дополовивна 2 зъбчета(е, едното малко криво, ама Embarassed)
За извънградинските занимания и тя е инициативна тази година-освен на художествена гимнастика(ходи в ДГ от 1-ва група) иска и на карате и английски, пак в ДГ.А извън градината ходи на народни танци към читалището в квартала.

# 133
  • Мнения: 2 255
Вярко, ти си бойна мадама и с 3 ще се справиш още повече че децата са ти добрички и ще помагат. Hug

Радвам се да видя,че и мами в БГ са готови на 3-то. Там да се гледат 3 деца си е геройство наистина.  bouquet
Джу, аз, че ще се справя то това е ясно  Peace д..е знае 2 и 200  Joy ама тук в цивилизованата ни държава наистина си е приключение с повечко деца  #Crazy ЕВАЛА на смелите  Peace
...а и за помощта ...вече не е много сигурно ...големия прелива все повече от хормони  hahaha и все по-рядко се връзва да понагледа малкото магаре  Mr. Green

Преди 10-тина дни ходихме на гости на роднини с бебка и Криси 2 дни й се "отмачка" яката нали е девойка  Grinning и аз го питам "Искаш ли маме една сестричка сега да ти родя" ...а той се обърна и ми вика Да бе като остареете още малко с баща ми аз да ги гледам 2-ма пикльовци...а не мерси  newsm62...а пък малкото "центърче на вселената" - зетя ти ...не иска изобщо да чуе за братче/сестриче ... та така,че дилемата е приключена  Wink

# 134
  • Мнения: 2 255
а по въпроса за зъбките  Rolling Eyes
на Калоян му се изрониха/счупиха предните горни 4 зъбчета още нямаше 2 г  Sick и с големи битки, ревове и истерии в началото ...а после вече свикна   Mr. Green му ги изградиха  Hug Сега вече ходи на прегледи при зъболекарката като на разходка  Joy
Слава богу всички останали са съвсем здрави и няма проблеми  Peace иначе нито 1 не му се клати още ..и по-добре - не държа да ги сменя рано  Rolling Eyes Батко му на 4 и половина му паднаха 3-4 зъбчета и после почнахме и по-рано съответно да ги правим  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт