Искате ли да се обединим?

  • 55 847
  • 735
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 5 246
SZA, Йоан ходи само на плуване. А за леката атлетика и каратето, преди 7 години не ги вземат.
hrrisss да на Приморски ходи. Записахме го още пролетта, първо беше при един треньор, но не се получиха нещата. Сега е при друг и има доста голям напредък, харесва му и ходи с желание. Самите тренировки са понеделник, сряда и петък от 17:20-18:00 часа. Записването става доста трудно, голям късмет беше, че го взеха  Rolling Eyes

# 136
  • Мнения: 112
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА КАЛОЯН НА 2К! ДА РАСТЕ ЗДРАВО И ЩАСТЛИВО МОМЧЕ И ДА РАДВА РОДИТЕЛИТЕ СИ! nbirthday  ura

# 137
  • София
  • Мнения: 7 097
Запис  с юлска щерка 2004 г.  Simple Smile

# 138
  • гр. Варна
  • Мнения: 17
Здравейте мили, мами!
Да се включа и аз в отбора: имам си дъщеричка, родена на 01.02.2004г. - Елица.
Закъсняла, но щастлива съм - да обменим полезна информация за нас и децата ни.

# 139
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Браво за хубавата идея да се обединим в една тема.  Peace Подкрепям я изцяло. Малко късничко си давам гласа, но не бяхме в София за известен период и чак сега видях предложението.
За статистиката: каката Теодора е родена на 16 март 2004 г., а малкият Александър е на 2 години, роден е на 3 август 2007 г.
Признавам си без бой, че не съм чела назад - само първа страница.  Embarassed Но в момента ми пуши главата от работа, че имам да наваксвам след отпуската. Обещавам обаче да се поправя при първа възможност и да се включа и аз активно в темите на деня.
От мен - поздрави и целувки на всички наборчета  Hug

# 140
  • Мнения: 990
Нати, дай малко повече инфо, как се казва госпожицата, на коя дата е родена Wink

Ние от вчера с дребничкия пак ( за 2ри път) се тръшнахме от летния вирус с повръщането  Sick За това нямам много сили да пиша, влизам само да добавя новите майчета на първа страничка Wink

И да ви питам нещо, вашите сладури спят ли на обед: Вальо, ако не спи става много нервен и се кара с всички, направо ужас, а вечерта рано рано е в леглото... На обед пък все с караници си ляга, но поне е свеж до вечерта... Кофти период...  Confused

# 141
  • Мнения: 959
Steli_Meli, Денис не спи на обяд ( поне в къщи - в градината твърди, че спи ) от повече от година ... издържа си човека, не е кисел - и вечер ляга рано - не по късно от 21.30.  Simple Smile

# 142
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Привет и от мен. Идеята ми се струва доста добра, предвид, че една юлска я пълним една година.

Steli_Meli , ние сме заедно и в Августинките, много лошо , че сте болни. И Алекс ми е с кашлица, а този вирус и нас ни мина по два пъти. Скорошно оправяне.

Запиши ме, с дъщеря Александра родена на 16 Юли 2004г.

# 143
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Стели Мели, крайно време е да те произведем в звание "Почетна Мама от 2004г." за това, което направи с настоящото и реализирано вече обединение  Grinning bowuu Та оздравявайте, вирусът е мн кофти и ние го изкарахме, след нашия финал и татито се натръшка.

За спането следобяд не мога да дам обективно мнение, з нашето диване не спи следобяд от 2г. си възраст.

 

# 144
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
За училището обаче исках да ви питам. Независимо кога го планирате /2010/11г./ и конкретно към тези, решили детето им да посещава държавно у-ще в БГ. Мъчи ме нещо тая мислА, нищо че все още не е на дневен ред. Водене, прибиране, занимания в къщи, тези дни и тук във форума и по медиите коментират тежките раници на първокласниците. Извинявам се за емоционалния и лаишки въпрос, но ще се радвам да прочета мнения, особено от позицията на опит с по-големи братчета и сестричета. При нас опцията "баба" не може да се реализира. Изобщо интересува ме всичко, свързано с училището и началното образование само моля не ме пращайте в "деца в училищна възраст" - не успях да намеря удовлетворителен отговор на въпросите си и затова си позволявам да попитам тук

# 145
  • Варна
  • Мнения: 11 340
нашето диване не спи следобяд от 2г. си възраст.

И Мони е така. Понякога твърди, че в градината спи следобяд, но е мно-о-ого рядко. Rolling Eyes

А за чуждоезиковото обучение смятам, че е рано, защото, дори и да научат 50-тина думички, това няма да им е от полза по-нататък, когато започнат по-сериозно да изучават езика. На мен не ми е попречило да знам английски идеално това, че започнах да го изучавам в 5-ти клас. Peace Просто не виждам смисъл да давам пари толкова отрано.

Довечера ще водим Мони на танци, ще видим дали ще й харесат. Party

Честит рожден ден Калоян на 2К! Желая му весело детство, много игри и здраве!!!



мама САННЯ
, въпреки че все още не е на дневен ред, и аз съм си задавала същите въпроси. Точно заради воденето, ще запишем Мони в училището до нас, където се надявам, че ще има занималня (ако няма - ще търсим такава някъде другаде, защото през времето, през което не е на училище, трябва да е на занималня, не може да стои сама вкъщи от толкова мъничка). Освен това си мисля, че повечето й другарчета от ДГ ще са в същото училище и така ще е по-лесна адаптацията. Носенето на ученическата чанта препълнена ми се струва много недомислено, едно време (до 3-ти клас) почти всичко ни стоеше в класната стая, доколкото си спомням само тетрадките си носехме. Не виждам и сега защо да не е така. Rolling Eyes

# 146
  • Мнения: 544
Здравейте!

Иренка, станахме три от августинките  Grinning

СтелиМели, бързо оздравяване  Hug
Марти не спи следобед вече една година. Лятото ставаше сутрин към 10 часа и без проблем издържа до вечерта. Сега покрай градината започна в почивните дни да става към 8 и вечерта е много крив и реве още по-често от обикновено, но не иска и да чуе за лягане на обяд.

За училището идея си нямам как ще се справяме с водене, взимане и т.н. Май още е рано да мисля за това, защото незнам дотогава кой от домашните с какво свободно време ще разполага.

# 147
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Ох, освен необходимото лично обгрижване и това ми е другата мъка "Носенето на ученическата чанта препълнена ми се струва много недомислено, едно време (до 3-ти клас) почти всичко ни стоеше в класната стая, доколкото си спомням само тетрадките си носехме. Не виждам и сега защо да не е така."
При нас не беше така, всичко си мъкнехме назад-напред, а когато имаше физ въз и рисуване в един ден направо си беше драма. Чета по разни др теми тук обаче, че и формАта и съдържанието на многото гланцирани учебници за малките утежнява ситуацията. Мамите пишат и за раници с колелца - честно казано Grinning ми идва да предложа/хумористично-реалистично/ да почнем да ги чекираме още от входа на дома Joy. В държавните у-ща обаче няма "условия" /разбирай заключващи се шкафчета/ за съхранение на тези помагала, или както там се наричат - освен учебник и учебна тетрадка какво др имат по основните предмети?
Абе не знам, започвам личното си проучване от 0 и се надявам да си изясня проблемите, а за евентуалното им разрешаване ще мисля след това.

# 148
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Ох, да се успокоя, че не само моето диване не спи на обяд.  ooooh! А си мислех, че проблемът е в нашия телевизор. От доста време отказва да спи. Понякога кротко ляга и си "чете" книжка, друг път е нопоносима и скъсява съня на брат си плюс нашите нерви. Казва, че в ДГ спи. Но ето, че вчера е пропуснала и там следобедния сън. Явно е всеобщ период. Thinking
За училището аз съм се размислила от доста време. Теди твърдо ще тръгва на 7,5 години на училище, тоест не мисля да я давам по-рано заради това, че е родена март месец. Имаме училище точно пред нас обаче е гадно. Така че ще опитам да я запиша за някое от другите две квартални. Едното е мааалко по-близо, другото - по-далече. И в двата случая обаче си иска водене и прибиране сериозно. От друга страна малкият ще е по туй време на градина - тоест и него някой трябва да го води, защото тя е също на 15 минути пеша от нас. Абе ще има задължително двама ангажирани с тая работа. Добре, че си имаме баба под ръка, да е жива и здрава, ще помага поне за едното от децата. А и за подготовката на Теди за училище. Майка ми е начален учител, макар и пенсионер, така че поне проблемът със занималнята засега не стои на дневен ред. Но как ще се получи с извънкласните занимания хич не мога да го измисля. Тя ходи на плуване, което поне е близо. Но иска и балет, който пак е близо, но в другата посока. На мен пък ми ще от догодина да започне да учи чужд език. Да не говорим, че сега в ДГ освен за балет, е записана и за таекуондо, което доста й върви и според баткото е добре да продължи, защото има данни. И кой ще я води на всички тези неща? Голяма обърквация. Thinking И като добавим към всичко това огромната и тежка раница с учебници... ooooh!

# 149
  • Мнения: 112
Митето не спи вкъщи отдавна. В детската казва,че спи. Дори и да не спи не е кисел вечер, стои с нас до 22-23 часа. Ако легнем двамата да спим следобед (понякога и това щастие ми се случва) тогава спи най малко 3 часа. Просто му е трудно заспиването, но може да спи , може и да не спи.
За тръгването в първи клас за сега  не се притеснявам, защото ми се струва далечно, пък и ние живеем в малък град и при нас всичко е наблизо. Въпреки това в началото някой трябва да го води и посреща, а и малката ще тръгне на градина. За сега имаме две баби, да са ни живи и здрави - тогава ще са пенсионерки и се надявам да помагат.

Общи условия

Активация на акаунт