Искате ли да се обединим?

  • 55 853
  • 735
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 544
Здравейте, момичета!

Искам да ви питам: Какво ви е мнението за противогрипните ваксини? Слагали ли сте и ще слагате ли на децата?

# 211
  • Мнения: 1 280
  Аз съм против, не съм слагала никога и няма да слагам. Лекарката ни също е против.  Peace

# 212
  • Мнения: 3 379
iveto_, а защо ти и лекарката сте против, някакви причини?

Аз лично съм ЗА ваксините и от миналата година слагам противогрипна на Гого - миналата година беше половин доза, от тази е цяла. Разбира се, това е по съвет на педиатърката, която дори дойде в събота да му бие ваксината. Аз лично смятам, че не си струва риска, когато има превантивни мерки, доказано ефективни. Но всеки си има мнение, не съдя нигоко  Peace

# 213
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
И аз съм против. Веднъж си сложих, защото в работата ни имаше такава опция и изкарах възможно най-гадната зима - постоянно бях болна и все тежко минавах през разните вируси и грипове. Така че не повтарям - нито за мен, нито за децата. Naughty Единственото, което давам за украпване на имунитета през есента е Саностол и бронховаксом.

# 214
  • Мнения: 1 280
 Ами аз по принцип съм против ваксините /изключвам задължителните бебешки разбира се, не съм толкова крайна/, предпочитам алтернативни методи. Не съм сигурна и че са доказано ефективни. Ще се опитам да обясня доводите си конкретно за грипната ваксина, но не съм специалист дано го напиша разбираемо. Грипния вирус е най-лесно видоизменящия се, т.е. мутира постоянно. Ваксината е разработена с/у един вирус, но той се изменя след месец примерно и се заразяваш с изменения и става нещо средно - нито си болен, нито си здрав.
  Аз лично не искам да "заразявам" зорлем организма, но това е моето усещане за нещата.  Peace

   Аз давам Осцилококцинум веднъж седмично и витамин Ц.
  

# 215
  • до морето
  • Мнения: 2 277
за първа година давам Бронхо ваксом, да видим....

# 216
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Аз се ваксинирам всяка година, детето още не съм.

# 217
  • Мнения: 1 168
Ами аз по принцип съм против ваксините /изключвам задължителните бебешки разбира се, не съм толкова крайна/, предпочитам алтернативни методи. Не съм сигурна и че са доказано ефективни. Ще се опитам да обясня доводите си конкретно за грипната ваксина, но не съм специалист дано го напиша разбираемо. Грипния вирус е най-лесно видоизменящия се, т.е. мутира постоянно. Ваксината е разработена с/у един вирус, но той се изменя след месец примерно и се заразяваш с изменения и става нещо средно - нито си болен, нито си здрав.
  Аз лично не искам да "заразявам" зорлем организма, но това е моето усещане за нещата.  Peace
   Аз давам Осцилококцинум веднъж седмично и витамин Ц.  
Иве  Hug...и аз така. С Мила сме изцяло на хомеопатия. Лекарят ни е позволил, когато има много болни деца в групата, да и давам по една капачка Осцилококцинум сутрин.
Иначе сега и давам всяка сутрин по една лъжица мед с лимон.

# 218
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ами аз по принцип съм против ваксините /изключвам задължителните бебешки разбира се, не съм толкова крайна/, предпочитам алтернативни методи. Не съм сигурна и че са доказано ефективни. Ще се опитам да обясня доводите си конкретно за грипната ваксина, но не съм специалист дано го напиша разбираемо. Грипния вирус е най-лесно видоизменящия се, т.е. мутира постоянно. Ваксината е разработена с/у един вирус, но той се изменя след месец примерно и се заразяваш с изменения и става нещо средно - нито си болен, нито си здрав.
  Аз лично не искам да "заразявам" зорлем организма, но това е моето усещане за нещата.  Peace


Моето мнение напълно съвпада с горното. Peace
Досега не сме се ваксинирали, нито ние с мъжа ми, нито пък Симона.

# 219
  • 7800
  • Мнения: 243
...
Иначе сега и давам всяка сутрин по една лъжица мед с лимон.

Дано да не изглежда глупав въпросът ми, но ме заинтересува това с мед и лимон: в какво съотношение е и предварително ли си го забъркваш или на момента?

# 220
  • Мнения: 1 168
skali4ka , вземам една супена лъжица (равна) мед, слагам в чашка и отгоре накапвам 5-10 капки лимон. Тя сама си го бърка и си го хапва още в леглото, за разсънване.  Simple Smile
 

# 221
  • 7800
  • Мнения: 243
Много благодаря за отговора, daindi. Още от утре започвам с тази "профилактика".

# 222
  • Мнения: 5 713
Относно ваксините- аз съм от "крайните"  Wink. Как обичам тази дума...и не само нея.  Laughing

"не искам да "заразявам" зорлем организма"- това се случва с всяка една ваксина. Simple Smile

# 223
  • до морето
  • Мнения: 2 277
skali4ka , вземам една супена лъжица (равна) мед, слагам в чашка и отгоре накапвам 5-10 капки лимон. Тя сама си го бърка и си го хапва още в леглото, за разсънване.  Simple Smile
 

а някои слагат и орехи в сместа

# 224
  • Мнения: 1 280
Относно ваксините- аз съм от "крайните"  Wink. Как обичам тази дума...и не само нея.  Laughing

"не искам да "заразявам" зорлем организма"- това се случва с всяка една ваксина. Simple Smile
 

  Вери съгласна съм  Peace Но не посмях да откажа бебешките, не съм била готова, а и още не съм. Но при грипната, която е изцяло пожелателна не съм се колебала никога.

  Мед и лимон давам и аз, но само когато е болен. Не съм се сещала да давам профилактично

Общи условия

Активация на акаунт