С кой посредник е най-изгодно да се пазарува от САЩ?

  • 205 917
  • 739
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 136
не разбрах кой превозвач ползвате, papeshonka?

# 571
  • София
  • Мнения: 9 850
От преден отговор, лично аз останах с впечатление, че не ползва превозвач от САЩ, а поръчва с доставката на Амазон. Разбира се, може да бъркам.

# 572
  • Мнения: 229
От преден отговор, лично аз останах с впечатление, че не ползва превозвач от САЩ, а поръчва с доставката на Амазон. Разбира се, може да бъркам.
не разбрах кой превозвач ползвате, papeshonka?

Точно така. Не ползвам превозвач от САЩ, а ползвам превозвач от Англия - Габиели.
Просто поръчвам от американски сайт, където е възможно , до английския адрес на Габиели. И всичко това, за да не се занимавам с нашите митници, а с английските, където досега винаги електронно сама си плащам и освобождавам пратката и Габиели нямат никакъв ангажимент, освен от техния адрес да ми я докарат до България.

# 573
  • INFJ
  • Мнения: 9 127
За да не пускам нова тема, направо ще питам тук - има ли превозвачи на пратки от Канада? Единственият вариант, който намерих е някакъв чуждестранен сайт, който работи с Арамекс, Shop&Ship, но за да си направиш акаунт и имаш достъп до адреси в много страни, трябва да се заплатят 45$ еднократно.

За една пратка, не си струва, та... някой, ако знае други варианти, моля да сподели. Сайтът, от който поръчвам доставя само в Канада.

# 574
  • Мнения: 141
Здравейте, искам да купя бебешка количка от Walmart.com. Пуснах запитване към няколко превозвача за доставка до България, но пътя и таксите  ми излизат към 600-700 лв, ако не и повече. Четох по- назад някъде,че може да се превози стока през Англия и да се избегне мито. Въпросът ми е как точно става?

# 575
  • Мнения: 2 241
Няма как да се избегнат мита. Във Великобритания просто е по-лесна процедурата по освобождаване от митница.
С GGBG цената за доставка от САЩ последно беше 20% от сумата на продукта, плюс 10$ на кг.

# 576
  • INFJ
  • Мнения: 9 127
Няма начин да се избегнат мита. Трябва стоката да е от ЕС, за да няма такива такси. Всичко друго е "под ножа".

# 577
  • Мнения: 141
Благодаря ви за бързите отговори.

# 578
  • Мнения: 5
Здравейте!
По-рано стана въпрос за
https://www.eshopwedrop.bg/
но никой не изказа мнение.
Проверих им цените и са по-изгодни от другите с които сравнявах,
обаче срещнах малко трудности с регистрацията.
Искам да попитам дали някой ги е ползвал и да каже отзиви.
Поздрави

# 579
  • Мнения: 74
Здравейте! А сайтовете, които имат доставка до България, например: http://www.shopalldisney.com/clothes-wholesale , как става? Само си поръчваш и ти идва, или отива на митница?

# 580
  • Sofia
  • Мнения: 15 509
Този сайт е фалшив, така че митническото обмитяване е най-малкият ти проблем с него. Grinning

# 581
  • Sofia
  • Мнения: 4 679
Disney имат европейски сайт.

# 582
  • Мнения: 515
Здравейте!
По-рано стана въпрос за
https://www.eshopwedrop.bg/
но никой не изказа мнение.
Проверих им цените и са по-изгодни от другите с които сравнявах,
обаче срещнах малко трудности с регистрацията.
Искам да попитам дали някой ги е ползвал и да каже отзиви.
Поздрави
  Не знам внос от коя страна ви интересува,но вкарах параметрите на моя пратка от Щатите и ми показа 2 пъти по-скъпо от това,което плащам при ggbg!

# 583
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Да използвам темата и да попитам - някой знае ли с кой превозвач е най - изгодно да се изпращат пратки от тук до САЩ? Става въпрос за малки неща, около1 кг.

# 584
  • Sofia
  • Мнения: 15 509
Да използвам темата и да попитам - някой знае ли с кой превозвач е най - изгодно да се изпращат пратки от тук до САЩ? Става въпрос за малки неща, около1 кг.

Какво имаш предвид под "превозвач"?
Най-евтино да пратиш пакет до САЩ е с "БГ-Пощи", но в момента, заради положението в света, доколкото разбрах, тракинг системата им не работи.

Общи условия

Активация на акаунт