Спешно!!! колко плащате за частна занималня вучилище в София

  • 10 478
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
 Здравейте Мамчета,
 Обръщам се към тези от вас които имат малки ученици!
 Тази година(синът ми е 2-ри клас) нямаме безплатна занималня в училището, и ни обявиха цена от 80лв. на месец. Абсурдното е че в тази цена е включен и наем, който училището ще получава за това, че предоставя помещение за тази цел....
 Та питам аз, нормално ли е , като не са си извоювали бюджет за безплатна занималня да им плащам и наем (защото той идва от тази такса) на помщението в което така или иначе са длъжни да ми гледат детето?????? И каква е тая такса 80 лв. за времето от 12.30 до 18 часа...
 Другата простотия е за "безплатните" учебници, които не стига, е получихме попълнени с рещени упражнения, и ни казаха да си ги замацаме с коректор, ами и отделно ни искат по 28 лв. запомагала... и отделно по 10 лева на срок за училището, и отделно да си ремонтираме сами класната стая и да си вземеме нови чинове....
 Бясна съм и утре ще ходя да се разправям с директорката, защото всичко това според мен е плод на нейната некадърност, но исках да проверя как са цените за занималня на други места, за да я попитам с кой акъл е приела тази за 80 лв. И въобще трябва ли родителите да издържат училището, при положение че си плащат данаци и исигуровки, и имат право на безпкатно образование на децата си??

  Много съм ядосана и се извинявам ако текста е леко несвързан или неясен, но моля за мнения и примери !

# 1
  • София
  • Мнения: 39 744
И миналата и тази година частната занималня в у-щето на дъщеря ми е 60лв.
Учителката от занималнята ги поема след приключване на редовните им часове. Води ги на стол (по 1.50лв на ден, извън таксата за занималня). Взимам дъщеря си от занималня към 17:00.
Все още не е минала РС. За сега се събират само по 3.50лв за помагала по БЕЛ.
Дъщеря ми е 2рокласничка.

Заповядайте в тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=419432.0

# 2
  • Мнения: 2 401
Какви са тия цифри в анкетата?  Shocked Нали питането е за частна занималня? Най-малката сума, която съм плащала е била 180 лв.
Всичко останало, което си писала, мисля го има навсякъде.

# 3
  • София
  • Мнения: 224
В първи клас занималната ни беше безплатна. Във втори беше по начина, по който си описала идваше г-жа от частна занимална в нашата класна стая. Отначало таксата беше 60 лв, но от февруари стана 80 лв. Тази година /в трети клас/ също ни предложиха този вариянт, но моят син няма да ходи на занимална. Прибират се от училище с приятелче и сам си пише домашните.

# 4
  • Мнения: 2 037
Здравейте Мамчета,
 
 Та питам аз, нормално ли е , като не са си извоювали бюджет за безплатна занималня да им плащам и наем (защото той идва от тази такса) на помщението в което така или иначе са длъжни да ми гледат детето?????? И каква е тая такса 80 лв. за времето от 12.30 до 18 часа...
 

 

Сандидани,  Hug, мила, но никъде не пише, че са длъжни да ти гледат детето в другата половина на деня. Това, какво ще се случва с детето ти извън учебното време е твой личен избор. Дали да е на занималня или не.
Виж, ако се приеме образованието до 4 клас да стане целодневно, друго ще си говорим.

Нашата такса е 190 лева за два месеца, месец по месец не се плаща. Включва и чужд език. Но ние не ходим.

# 5
  • София
  • Мнения: 135
Здравей, при нас се плаща 250лв на срок. Миналата година беше 240лв.

# 6
  • София
  • Мнения: 8 932
7 лв на ден (140 лв при 20 работни дни) и е до 17.30. Така че 80 лв ми е направо мечта. Много ми се струва, но нямаме избор.

# 7
  • София
  • Мнения: 403
15 лв. за половин ден, но занималнята е извън училището. Така че 80 лв. и на мен ми се струва мечта.

# 8
  • Мнения: 574
На родителската среща имаше предложение - ако се съберат поне 15 деца от четвърти клас да се сформира група за частна занималня, по 3 лв/ден /гласувах с 60 лв/. Няма да има, понеже няма достатъчно желаещи деца, така че не знам ден за ден ли е плащането или за пълен месец, независимо от присъствията newsm78 Купон за стол - 2.20 лв.
Училищната такса, за която споменаваш при нас е 25 лв за цялата година; отделно събрахме по 10 лв. за учебник по ЗИП Информационни технологии и други помагала, свързани с външното оценяване в края на годината.

# 9
  • Мнения: 2 132
За никакво безплатно образование не може да става дума.Втори клас сме,занималня -  6лв. на ден,стол-1,50лв.За мен въпросителната е - защо госпожата,която им предава до обяд,трябва след това,в същата учебна стая да има частна занимална в държавно училище?Нима няма безработни учители,който да поемат децата в следобедните часове?Или отново на децата се гледа ,като парично средство?

# 10
  • София
  • Мнения: 39 744
учителката на дъщеря ми миналата година каза "имаме право да водим занимални, но в друго училище. В нашето у-ще занималните се поемат от учители от друго училище". Нещо като разменни начала. В 1ви клас децата не сменяха класните стаи. Тази година сменят.
Процент от парите за занималните се прибират от у-щето и мисля, че съвсем малко остават за преподавателя.

# 11
  • Мнения: 2 132
AnMary,още в първи клас бяхме по тази схема!Съгласна съм друга госпожа да ги занимава срещу заплащане,но не класната им!Защото ,отношението към децата е различно!Случваше се доста често да не знаем за някой неща,който те са правили в занималнята,което беше много неприятно.Тази година - нещата се повтарят!

# 12
  • Мнения: 2 132
За мен решението е целодневно обучение на децата до 4 клас.,да се премахнат платените занимални и родителите да препускат,като спортисти.

# 13
  • Мнения: 361
частните занимални са си скъпа услуга, дори и извън софия. за тази учебна година пък ние се опитваме да организираме занималня на ниска цена с добро качество- 50 лв на месец. да видим как ще се развият нещата. можете да сметнете, че само заплатата на учителката си е солиден разход, а освен това има и други разходи. учителите от едно училище по принцип нямат право да преподават на същите деца след учебно време- това обаче утежнява донякъде ситуацията с намирането на външен учител...

# 14
  • Мнения: 2 132
Всеки труд трябва да бъде възнаграден,особено за работа с деца,но съм против по-горе посочените негативи.Спекулира се с невъзможността на повечето родители пред избора - или плащай или "сам в къщи".Мисля,че тук отново има незаинтересованост от страна на компетентните органи.

Общи условия

Активация на акаунт