Ски в Италия/Австрия

  • 72 514
  • 466
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 592
http://holiday.schladming-dachstein.at/accommodations/?searchstate=1

Това е още едно предложение. На 26 януари 2010 тук ще бъде нощният слалом от световната купа за мъже. Peace
Благодаря   bouquet - тук за първи път видях оферти за частни къщи.

# 16
  • Мнения: 562
http://holiday.schladming-dachstein.at/accommodations/?searchstate=1

Това е още едно предложение. На 26 януари 2010 тук ще бъде нощният слалом от световната купа за мъже. Peace
Благодаря   bouquet - тук за първи път видях оферти за частни къщи.

Нотар, в сайта на Ливиньо също са дадени частни апартаменти, а в сайта на Алта Бадиа трябва да зададеш какво търсиш и до ден-два ти отговарят собственици на къщи/апартаменти. За съжаление там няма свободни места за Нова Година  Sad

# 17
  • Мнения: 592
Да - получих към 15-на отговора и навсякъде ми се извиняват че нямат места, ама резервацията не зависеше само от мен, чакахме и лелята да каже дали ще е свободна за тогава. Само на две места имаха свободни, но на едното искаха да отидем от 26 вм. 29, а на другото искаха минимум 11 дни престой -!!!!!!
За догодина ще знам, живот и здраве!

Последна редакция: ср, 30 сеп 2009, 11:38 от notar

# 18
  • Мнения: 562
Само на две места имаха свободни

Уж криза, пък навсякъде фул  Wink

Тук бяхме миналата година, но е по-далече - до Гармиш Партенкирхен:

http://www.ehrwald.com/

# 19
  • Мнения: 404
И аз се интересувам от темата и също сме с две малки деца - 5г. и 3г. Кажете в кой месец времето ще е най-подходящо за ски с деца? Имам предвид - да не е кучешки студ, т.к децата няма да издържат дълго навън. Предполагам, че зависи от височината на курорта и пистите, така че моля, посъветвайте ме къде и кога.

# 20
  • далечно
  • Мнения: 1 029
От 2003 ходим на ски или в Италия или в Австрия. Определено съм по-голям фен на Австрия, но пък сега живеем в Италия, така че повечко сме тук. От австрийските дестинации, които съм посетила, препоръ4вам силно Zillertal и Mollltaler. Nassfeld-Hermagor не ми хареса, но пък бяхме в много претъпкан период (училищна ваканция), а и 2006 г. нямаше добър сняг.

От италианските алпийски дестинации сме пристрастни към курортите във Вал Д'Аоста, тъй като живеем наблизо: Cervinia ни е любимо място и екстра се комбинира със Zermatt (швейцарската страна на Матерхорн). Харесваме и Монте Роза -   Champoluc, Gressoney, както и Courmayour. М.г. бяхме за дълъг уикенд а Доломитите и единия ден бяхме на Мармолада - хареса ми (от малкото, което видях).

Като цяло смятам, че в Австрия е по-евтино и си ми харесва като ски дестинация. Тази година ще ходим със сигурност на Livigno за по-дългото каране и пак нашите близки дестинации в Монте Роза. 

# 21
  • далечно
  • Мнения: 1 029
за ски с деца смятам, че март и април по глетчерите е най-добре (над 2500-3000 м). От горепосочените от мен те съветвам за Cervinia/ в Италия (или Zermatt, ама швейцарската страна е доста по-скъпа), Zillertal и Molltaler в Австрия

Януари е доста студено (както и февруари) и има мъгли. Ние тази година за пръв път ще качваме нашето на ски - досега винаги си викахме баби да ни го гледат - и ще ходим в края на януари. Но пък той няма да е по цял ден на пистите.

П.С. През февруари доста италиански дестинации са ужасно фул, тък като тогава са зимните ски ваканции на децата (май по различно време в различните региони и/или провинции, но със сигурност през февруари)
П.С.С. Видях, че сте гледали Шладминг Дахщайн. Ако си спомням добре в Шладминг има доста писти по глетчери. Ние като любители на мартенските и априлските ски си търсим винаги места с много писти по глетчери.

Последна редакция: сб, 03 окт 2009, 23:10 от Loreley

# 22
  • Мнения: 404
Благодаря ти за отговора. Значи ще гледаме да се организираме през март, за да е по-приятно времето.
Би ли препоръчала и места за нощувки, които да са по-близо до пистите?

# 23
  • далечно
  • Мнения: 1 029
За Италия или Австрия?

# 24
  • Мнения: 404
Австрия  Peace

# 25
  • далечно
  • Мнения: 1 029
всъщност и на Цилертал, и на М/олталер, и на Насфелд бяхме на по 10-15-тина км от глетчербан-а или до долната станция на лифтовете. Не знам дали ти устройва. Пиши дали те устройва, за да ровя за имената на селцата/апартаментите. Вероятно е имало автобусни ски линии (май стандартна услуга за повечето ски курорти, където съм била - със сигурност може да се провери), но не знам със сигурност тъй като в Австрия винаги сме били с кола.

В Италия (Вал д'Аоста) сме били близо до пистите, тъй като няколко пъти сме били без кола, която сме оставяли вкъщи на бабите гледащи Мартин.

# 26
  • Мнения: 105
Здравейте,аз също съм голям фен на Алпите и ходим винаги когато можем,но все в Австрия.Тази година си мисля,че не е лоша идея да сменим дестинацията и по тази причина се включвам в темата.Ще се радвам,ако ми дадете инфо относно цените в Швейцария и Италия,много голяма ли е разликата с Австрия?Ние по принцип не държим на скъпарски хотели,абсолютно би ни устроила някаква стая в семеен хотел примерно.Най-много ни интересуват условията за ски,да има много писти,много сняг и възможност и за екстремно каране.Много ще съм ви благодарна,ако ме ориентирате към кои курорти да се насоча,тъй като са много и малко ми е трудно да изплувам от морето с инфо в нет-а което ме заля:)Благодаря ви предварително
П.П. Също така да ви питам,как си занасяте екипировката до там като пътувате без кола,а със самолет примерно?/имам предвид ски,обувки,каски и т.н/

# 27
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Понеже много ми хареса последния път като ходихме (април), бих ти препоръчала Breuil-Cervinia/Zermatt. Breuil-Cervinia Valtournenche Zermatt  са към 350 км писти общо - част от итал.страна на Матерхорн (Breuil-Cervinia Valtournenche) , част от швейцарската страна (Zermatt). На мен швейцарската страна много ми харесва, но принципно от червиня до зермат стигаш за около час-час и нещо  (каране и лифтове), а ако останеш да спиш в Zermatt е гот, но и доста по-скъпо от Cervinia. Освен това Зермат се намира в края на една долина, в която влизането с мпс е забранено - т.е. ако си с кола си оставяш колата в началото на долината и се качваш на ел. влакче и си там (из Зермат се движат ел. автобуси, абе много гот и еко).

 За цени в червиня се разрови в интернет - зависи дали искаш да си близо до лифтовете (в червиня) или сте с кола. Ние живеем в Италия и си ходим на ски в Италия или Австрия с кола, така че идея си нямам как е с пренасянето на ски екипировка по летища. Май за ските някои авиолинии искат допълнителна такса багаж.   

Breuil-Cervinia http://www.cervinia.it/Il-domaine-skiable/Il-comprensorio.aspx
Zermatt - http://www.zermatt.ch/en/

надявам се да съм ти помогнала

# 28
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
И аз да се разпиша в темата. Три години подред ходим в Цилертал в Австрия и горещо го препоръчвам (прекрасни условия за ски, даже и през март, над 600 км писти, глетчер, зимен аквапарк....). Обаче ни се иска да разообразим малко, а нямаме никаква представа как са другите курорти. Търсим място, което да  е горе-долу в тази ценова категория като на Цилертал, защото по курортите във Франция и Швейцария цените са най-малко двойни. Като варианти остава Австрия и Италия. Обаче в Италия доколкото знам са по-ниски курортите, рядко стигат до 2000 м. Също така ни се иска да има да може да направим и културна програма - около Цилертал например направихме няколко такива разходки - до Залцбург, до Иинсбрук, музеят на Сваровски, Мюнхен, замъкът Нойшвайнщайн в Германия.
Та накратко - да има много писти, да са на по-високо като надморска височина, ако може да има и какво да се види наоколо.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 3 359
gadamer , можеш ли да дадеш по-точни координати къде сте спали, даже ако е възможно линк ? В семейно хотелче ли бяхте или нещо по-голямо ? И през агенция ли резервирахте или директно ?

Точно в тази част на Австрия ми се ходи, но и аз трудно се ориентирам в офертите в нета. Предварително благодаря .

Общи условия

Активация на акаунт