Споделете тук вашите първи признаци

  • 12 778
  • 63
  •   1
Отговори
Здравейте бъдещи и настоящи майчета,
Отдавна чета вашия форум с огромен интерес, но за пръв пиша тук и имам едно питане.
Предполагам че тези от вас които са планирали своята бременност, а може би и някои които не са ще могата да ми отговорят на въпроса!
Забелязали ли сте някакви признаци за бременноста си още преди да сте направили първия тест /т.е- когато все още е било твърде рано за тест/.
Ние правим опити за бебе и на мен толкова ми се иска да е станало, че нямам търпение да изчакам още няколко дни за теста, а откривам някои признаци и се чудя дали не си внушавам!
Много ще съм ви благодарна ако ми отговорите!!!

# 1
  • Мнения: 1 655
Здравей,
аз бях сигурна че съм бременна още преди да дойде време за цикъла ми. При мен признаците бяха - чувствителни гърди (дори болезнени при допир), бързо изморяване и лесно доспиване още по обяд. Около периода когато трябваше вече да ми дойде цикъла започнах да усещам гадене при вида на храна.

Така беше при мен.
Желая надеждите ти да се оправдаят и след 9 месеца да има още едно здраво бебче на тоя свят:) Успех!

# 2
  • Мнения: 466
Ами при мен беше следното:вътрешно чувство и то много силно ,че нещо не е както преди и другото, което е по-важно е , че гърдите ми бяха много напрегнати , но не както преди цикъла, а още по-напрегнати. Stuck Out Tongue

# 3
  • София
  • Мнения: 6 522
и аз бях така с гърдите, но не бях сигурна, защото дразненето при мен се появява някой път и преди да ми дойде.
обаче яко ми се виеше свят, особено вечер и като стана рязко, вечер в банята;
също така главата ме болеше отпред, когато се къпя от топлата вода, като се наведа да отворя фурната, абе от всичко топло Laughing ;
хайде и късмет - чакама да се похвалиш  Grinning

# 4
  • Мнения: 18 542
Първият признак беше, че не ми идваше вече 13 ден. Моят цикъл е малко щантав, за това не бързах с теста.  Simple Smile
Няколко дни след това започнаха да ме болят гърдите и да ги чувствам напрегнати, а след още 2-3 дни ми се промени обонянието. Не понасях миризма на цигари и кафе. Така до към 5-6 месец.

# 5
  • Мнения: 100
по принцип моят цикъл не е редовен,даже изобщо не подозирах че можеби съм бременна.Но един ден тръгвайки за банята (гола) се загледах в огледалото и забелязъх ,че нещо съм напухкавяла,но си помислих ,че може би е от цикъла и че скоро ще ми дойде,е да ама не.След като ми закъсня с рекордните 20-тина дни Neutral Face ,казах на мъж ми да ми купи тест за бременност Twisted Evil ,а той ме погледна с ей такива очи Shocked .Но както и да е, направих теста и резултата беше положителен  bigdance2 .И двамата бяхме много изненадани. И сега се радваме на нашата малка принцеса.

И на теб ти го желая от сърце.

P.S. Да ни кажеш след това какви са резултатите.

# 6
  • София
  • Мнения: 235
Osven gurdite i umorata, az stanah mnogo chuvstvitelna na bolka i toplo i nai-pokazatelnoto, koeto si go obqsnih sled tova beshe, che pieh mnogo voda - neshto, koeto ne e harakterno za men!

# 7
  • София
  • Мнения: 235
Osven gurdite i umorata, az stanah mnogo chuvstvitelna na bolka i toplo i nai-pokazatelnoto, koeto si go obqsnih sled tova beshe, che pieh mnogo voda - neshto, koeto ne e harakterno za men!

# 8
  • Мнения: 3 200
На мен единствения ми признак беше, че не ми дойде Simple Smile
Никаква друга промяна нямах, нито имах гадене в началото, както чувам, че други имат.
Гърдите ми започнаха да се променят чак към 3-я месец, но тогава вече отдавна знаех, че съм бременна.
Мисля, че това е строго индивидуално, едва ли има общи признаци!!

# 9
  • София
  • Мнения: 366
И мен първо ми се напрегнаха страшно много гърдите - още преди да е време за цикъла. Пиех много вода, а скоро след това ми се спеше нон-стоп - направо имах чувството, че още малко и ще падна по нос върху клавиатурата и ще заспя като труп  Laughing

# 10
  • sofia
  • Мнения: 562
пък на мен ми се подуха краката,била съм бременна на десетина дни!беше посред зима (около 20 февруари)!така ме боляха глезените а цял ден не бях правила нищо кой знае какво!гинеколога каза че това е един от първите признаци!успех!дано да си бременна!няма нищо по-хубаво от това да си имаш бебе!

# 11
  • Мнения: 694
освен по-горе изброените, получих и киселини. по това разбрах защото никога не съм имала, а ме мъчиха цели девет месеца, само колко газирана вода изпих само аз знам. Премери си базалната температура рано сутринта и ако е около 37 значи е станало до края на третия месец тя не спада- ако не се лъжа така беше.
Стискам палци и да се похвалиш по-бързо

# 12
Аз си чаках бебока повече от година и винаги си въобразявах, че нещо не ми е като друг път и все ми идваше цикъла. А когато забременях не разбрах преди да ми закъснее.

# 13
  • Мнения: 426
ЗДРАВЕЙ, АЛИСА!И ЗА КАТО ТЕБ БЯХ НЕТЪРПЕЛИВА ДА УЗНАЯ ПРЕДИ ТЕСТА,ЩЯХ ДА СЕ ПРЪСНА ОТ ВЪЛНЕНИЕ.  girluu   : НЯКЪДЕ КЪМ 7- ДЕН ОТ ЗАКЪСНЕНИЕТО УСЕТИХ ГЪРДИТЕ СИ ПО НАПРЕГНАТИ И ПО -ТВЪРДИ(КАТО СИЛИКОНОВИ)ОТ ОБИКНОВЕННО,ЧЕСТО МИ СЕ ДОСПИВАШЕ БЯХ ПЕРМАНЕНТНО УМОРЕНА.ГОРЕ -ДОЛУ ТОГАВА ОБОНЯНИЕТО МИ СТРАНО СЕ ИЗОСТРИ. ПРИ МЕН ТЕЗИ ПРИЗНАЦИ БЯХА ДОСТА ПОКАЗАТЕЛНИ.НАДЯВАМ СЕ СКОРО ДА СЕ ПОХВАЛИШ И ПРИСЪЕДИНИШ КЪМ НАШЕТО МАЛКО ГОЛЯМОСЕМЕЙСТВО  bigdance2

# 14
  • Мнения: 5 241
И аз разбрах че съм бременна по гърдите си,колкото и странно да звучи  Wink Бяха напрегнати,а зърната ми бяха станали като "царевични пръчици" Embarassed   Laughing Изчаках до деня в който трябваше да ми дойде и направих тест и се появиха двете така желани чертички(като споделях с мойте приятелки, че имам съмнение ,че съм бременна те ми се смееха и ми повтаряха че си въобразявам  Confused ) Но не си въобразявах бях бременна и много щастлива.И след 3 седмици живот и здраве ще си гушкам бебето  Wink
Пожелавам ти всичко най,най и стискам палци  Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт