До колко вреди честото пиене на антибиотик?

  • 25 995
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Бебчето ми вече е на 1г. и 1 м. , а за трети път и изписват антибиотик, горе долу през 3 месеца. И трите пъти започваше със сополи, които обаче слизат на долу , вдига температура, която продължава повече от седмица и накрая докторите казват, че явно организма не може да се пребори сам и дават АБ. Но аз се притеснявам да не увредя бъбреците от толкова често АБ?
Споделете при вас как е  и мнението ви?

# 1
  • Мнения: 4 555
Доколкото знам, честото пиене на антибиотик намалява съпротивителните сили на организма и по-често се стига до усложнения при боледуване.
От три пъти едва ли чак ще му се увредят бъбреците, но предвид, че идва грипния сезон, трябва да помислите за някакво стимулиране на имунитета. Какво му давате, докато има цяла седмица температура? Ако никакво лечение не се предприеме, е нормално да се стигне до антибиотик.

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Вреди не вреди, това е положението. Моята щерка е същата- започва с хрема, слиза към гърлото и след два дни е с пневмония. Да не казвам за 4 години живот колко АБ е изпила  Confused
Да чукам на дърво, все повече закрепва детето с възрастта.

# 3
  • Мнения: 9 436
По-добре да се излекува отколкото да остане.
И да вреди и да не вреди няма друг изход .

# 4
  • Мнения: 668
Бебчето ми вече е на 1г. и 1 м. , а за трети път и изписват антибиотик, горе долу през 3 месеца. И трите пъти започваше със сополи, които обаче слизат на долу , вдига температура, която продължава повече от седмица и накрая докторите казват, че явно организма не може да се пребори сам и дават АБ. Но аз се притеснявам да не увредя бъбреците от толкова често АБ?
Споделете при вас как е  и мнението ви?

разбира се, че вреди
има и други начини за лечение и засилване на имунната система, така че да няма нужда от антибиотика
например-хранителни добавки като коластра и т.н, хомеопатия и т.н

# 5
  • Мнения: 1 558
Дъщеря ми също много боледува.На 11 м е и вече 3 пъти е пила антибиотик Tired Баткото беше същия- сега е на 2г и е изпил толкова антибиотик,колкото аз за целия си живот ooooh! Сега педиатърката му изписа едни имунностимулиращи прахчета  „Broncho-Vaxom„ Peace Много са добри,вече 2 пъти започва да му тече нослето без да слиза до гърлото и отминава значително по-бързо Peace

# 6
  • Мнения: 240
И моята щерка е така. ного рядко се разминава без антибиотик. За 1.7м. е пила поне 5 пъти и веднъж на инжекции Sad.
Когато я усетя рано давам осцилококцинум, не съм убедена обаче, че върши работа. Иначе при по-сериозно положение хомеопатията никога не ни е помагала.
Сега започнах с витамините есента, пък да видим.

# 7
  • Мнения: 493
Досега никога не са изписвали и не съм давала АБ Peace
Тук АБ дават единствено в изключително належащ случай Peace Peace Peace
Моето дете също е боледувало и с хреми и кашлици

# 8
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Антибиотиците са много вредни и сравнително малко помагат. Освен проблемите, които вече си забелязала - увреждане на бъбреци, увреждане на черен дроб (доказано), отслабване на имунната система и други, водят и до приспособяване на вирусите към тях - на нас са ни изписвали 3 последователни антибиотика - първия една седмица без резултат, сметя с втори - без резултат, сменят с трети - трета поредна седмица антибиотично лечение - я, подейства....

Съгласна съм, че не може да се остави бебе или възрастен болен, без лечение. Но нека лечението е адекватно на заболяването. Има много видове лекарства, които не са антибиотици!

Има имуностимулиращи препарати. Има хомеопатични, от които хората са много доволни (аз съм позвала сравнително рядко, но също съм удовлетворена от резултата). Има и лекарства по симптоми - ако е само хрема - нека лекуват само него с промивки и капки. Ако е кашлица - нека е сироп за кашлица. Ако е температура - нека е парацетамол (има разни детски, подсладени сиропи или свещички за дупето...).

Имам и едно интересно наблюдение в Германия. За съжаление в България е трудно приложимо. Там каквото и да те боли, в супермаркета има чай за това заболяване. Германците са луди по чайовете и имат невероятно разнообразие, включително ориентирани по болестни симптоми. Не вярвах че действа, но когато бях много болна, със симптоми, при които в България ми изписваха поне 7 дена антибиотик, плюс всички придружаващи витамини, капки за нос, спрей за гърло или лекарство за мазане, сироп за кашлица и каквото още се сетите... там ми препоръчаха преди да отида на доктор, да пробвам тяхната терапия с чаеве. Купиха ми веднага според симптомите кутийка за хрема, кутийка за гърлобол, кутийка за главоболие, кутийка за температура.... Както и да е, отдавна беше. Но си спомням, че след 2 дни бях почти излекувана, след 3 вече смътно си спомнях, че съм била болна. Мислете каквото си искате, но според мен с антибиотиците се прекалява, а в страна като нашата билките са безкрайно много пренебрегнати (не визирам "билковите таблетки" в аптеките, а чистите отвари под формата на чай).

Чела съм, че по-често от веднъж на 6 месеца не бива да се приема антибиотик, а дори и тогава - пак са си вредни. Нямам обяснение за пристрастеността на някои лекари (защото далеч не всички го правят) към изписването им по всякакви поводи. И още нещо - не всеки антибиотик действа на всеки вирус. Без антибиограма, на принципа, че актуалния за сезона бацил се мори с модерния към момента антибиотик е абсолютно погрешен. Това само води до намаляване на защитните сили на организма и го отваря съвнем скоро за нова вирусна атака. В момента съм в Италия и положението е едно към едно с България - личната лекарка на дъщеря ми изписва антибиотик по всякакви поводи. Дори да не помага. Ужас!

# 9
  • София
  • Мнения: 44 088
то всъщност АБ на вирус изобщо не действа.... само на бактерии... просто при вирусни заболявания, ако детето поддържа висока Т, повече от 3-4-5 дни се предполага, че преминава в бактериално и тогава изписват.....

това с чайчетата е хубаво.... но пък мисля, не всички билки могат да се пият от деца..особено ако са под формата на отвара....

# 10
  • Мнения: 2 587
Колкото и да вреди понякога няма начин,особено ако хомеопатия и разните хранителни добавки не дават задоволителен резултат.

# 11
  • BG
  • Мнения: 1 900
Както са пили вече по-горе,колкото вреди,толкова и помага АБ.В повечето случай без него не става.За 3 месеца,е нормален период все пак.

# 12
  • Мнения: 668
Иначе при по-сериозно положение хомеопатията никога не ни е помагала.
Сега започнах с витамините есента, пък да видим.


Spirit,  по-точно е да се каже, че до сега хомеопата ви не ви е помагал. Сменете го.Ако сте при боаронски хомеопат, няма съмнение, че няма да ви помогне.Трябва класически хомеопат.

x-x-x , много хубаво правят в Германия, дано и при нас стигне тази практика

а за антибиотиците-те не действат на НИКОЙ вирус, те действат само на бактерии
за грип и стандартните вирусни инфекции е напълно малоумно да се предписва антибиотик
дано лекарите ни научат и това някой ден

Последна редакция: пт, 09 окт 2009, 03:12 от AnMary

# 13
  • Мнения: 1 322
Дъщеря ми също много боледува.На 11 м е и вече 3 пъти е пила антибиотик Tired Баткото беше същия- сега е на 2г и е изпил толкова антибиотик,колкото аз за целия си живот ooooh! Сега педиатърката му изписа едни имунностимулиращи прахчета  „Broncho-Vaxom„ Peace Много са добри,вече 2 пъти започва да му тече нослето без да слиза до гърлото и отминава значително по-бързо Peace
Бронховаксона, доколкото знам не е имуностимулант, а ваксина, която нашия хомеопат напълно отрича.

# 14
  • Мнения: 1 763
Вреди не вреди, това е положението.

Абсолютно съм съгласна. При някои просто не минава без антибиотик. Моят син досега не е пил, но виждам другите деца  на площадката. Уж се разболяват всички от едно и също нещо, някои за два дена се оправят , други се влошават и им изписват антибиотик.

Общи условия

Активация на акаунт