болнични след използвани 40 дни за календарната година

  • 3 211
  • 4
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 358
Здравейте

искам да попитам има ли някой, който да е ползвал повече от 40 дни болничен заради болест на детето/цата си в една календарна година и дали той е бил платен? В наредбата пише, че ако е издаден от ЛКК ще е платен, а педиатърката ми казва, че как така с ЛКК, и че и ЛКК да ми го издаде пак няма НОЙ да ми го платят. За съжаление децата ми много боледуват и вече имам 40дни болничен за тази година, а болестите тепърва започват - да споделя че ходим на ясла. Когато бях бременна имах рискова бременност и съм ползвала повече от 40 дни за година с ЛКК и болничните ми бяха платени, но това е друг случай. Моля споделете каква точно е процедурата с ЛКК в случая и има ли варянт за плащане на болничния.

# 1
  • Мнения: 1 428
Би трябвало всеки болничен издаден от ЛКК да се изплаща.Това ограничение от 40 дни важи само за болничните, които издават личните лекари.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 104
Тази лекарка говори пълни глупости.
Изпраща те на ЛКК, оттам ти издават болничен и той , разбира се, бива платен от НОИ.
Peace

# 3
  • софия
  • Мнения: 257
От личния лекар имаш право на 40 дни еднолично издадени с прекъсване в една календарна година ,независимо дали е за детето или за теб. След това болничните се издават от ЛКК. Относно плащането - платени са 60 дни за гледане на дете в една календарна година независимо от кой е издаден болничния лист.

# 4
  • Мнения: 458
както каза cony  - 60 дена за гледане на дете.
тука да вметна, че ако детето ти се разболее от шарка и дните за гледане са повече от 60 , то те се плащат.. има си "наредба за медицинска експертиза на работоспособността" и там са упоменати колко може да се ползват болнични.
давам и линк http://www.homeopathybg.org/members/DeJure/naredbi/naredba31052005.html

Последна редакция: вт, 13 окт 2009, 15:57 от xamelion

Общи условия

Активация на акаунт