дрехи на починали близки

  • 12 925
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 594
Какво да направя с дрехите на починали близки?
Мога ли някъде да ги предам, става дума за София, където да са от полза?




# 1
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
В Червен кръст newsm78

# 2
  • Мнения: 514
Или в някоя черква.

# 3
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
В домове за стари хора или за хора с увреждания.

# 4
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И аз мисля, че ако ги занесеш в някоя черква дрехите ще стигнат до наистина нуждаещи се хора

# 5
  • Мнения: 64
В църква наистина е много разумно решение. Ще помогнат на нещастните хорица  Cry
Друг вариант е да ги изнасяш до контейнери с боклук и клошарите ще си ги приберат.

# 6
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
В църква наистина е много разумно решение. Ще помогнат на нещастните хорица  Cry
Друг вариант е да ги изнасяш до контейнери с боклук и клошарите ще си ги приберат.
....До контейнера ....докато изнесеш първия чувал и се върнеш за втория , първия вече го няма  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 13 200
В църква наистина е много разумно решение. Ще помогнат на нещастните хорица  Cry
Друг вариант е да ги изнасяш до контейнери с боклук и клошарите ще си ги приберат.
....До контейнера ....докато изнесеш първия чувал и се върнеш за втория , първия вече го няма  Peace
Аааа не! Аз така един път разчиствах с майка ми, Сложихме чисти и прани дрехи в чисти чували и ги оставихме до контейнерите. Мина циганката, изсипа ги в контейнера, порови, порови и нищо не взе.. Щях да сляза да я пребия... #Cussing out ама бързо изчезна гадината...

# 8
  • Мнения: 64
Циганката си е била кофти.
 Но пък така не се ангажира нито с час, транспорт и време.
Просто се отърваваш оттези дрехи, още повече , че като са вкъщи , непрекъснато напомнят за починалия човек  Cry

# 9
  • София
  • Мнения: 2 901
Сигурно сте чували, че могат и да се раздадат на близки хора. Не е нужно да се казва от кого е даже, за хората, които ще го приемат като някакво петно върху себе си. Ако си обичал тези хора, защо да не носиш дрехи от тях. Говоря за дрехи, които могат да се носят, нито ретро, нито вехти.

Малко вън от темата, но метнах веднъж на контейнера едни мои черни дънки (даже си бяха много здрави, сигурно са ми били омалели, защото не се сещам да съм ги протривала точно тях на обичайното място) и един ден пред мен едно младо момиче ромче се фръцкаше с тях - направо си бяха моите. Да ви кажа - драго ми стана, че някой е доволен!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 827
Сигурно сте чували, че могат и да се раздадат на близки хора.
Доколкото аз знам поверието е, че след като почине човека се дава на няколко близки нему хора да носят по нещо запазено от него. Едва ли всички дрехи на починалия ще са подходящи за носене. Но... Иначе аз повече дрехи в църква не нося. Като занесох преди няколко години в кварталната църква ми казаха: ааа, ми те циганките идват тук и си ги избират, я по добре направо при контейнерите им ги остави. А ми е писнало от дрехи, които просто се валят като парцали по тротоара до контейнера. Не бих желала читава дреха, която до преди вчера съм я носила да я видя така.
Така, че според мен най-доброто решение е в домове за стари хора и хора с увреждания.

# 11
  • Мнения: 174
Дадохме ги в дом за стари хора. Част от тях оставихме до един контейнер, но далеч от къщи, понеже ако бях видяла дрехите разровени и нахвърляни по улицата, щеше много да ми домъчнее. 
Няколко блузи и една рокля запазих за себе си, за да ми напомнят за нея...

# 12
  • Мнения: 594
Благодаря ви на всички за отговорите. Помагат ми да се ориентирам какво да правя.


Някой знае ли такива домове в София?

# 13
  • Мнения: 174
Намерих списък на
http://roditeli.bg/%D0%94%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0 … D0%BE%D1%80%D0%B0

Ако бях аз, щях да се обадя по телефона на някой дом в твоя град и да ги питам дали имат нужда от запазени дрехи.

# 14
  • Мнения: 594
Дадохме ги в дом за стари хора. Част от тях оставихме до един контейнер, но далеч от къщи, понеже ако бях видяла дрехите разровени и нахвърляни по улицата, щеше много да ми домъчнее. 
Няколко блузи и една рокля запазих за себе си, за да ми напомнят за нея...




Барабар, а в дома за стари хора имаха ли някакво изискване към дрехите? Пиятелка ми каза, че трябвало да са минали на химическо чистене?  newsm78



Общи условия

Активация на акаунт