Запек?!?

  • 1 724
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Помагайте майчета!
Бебо е на 2 месеца, изцяло на кърма.
От около две седмици ака само по веднъж в седмицата. Според всички мнения това не е запек защото е като крем супа-извинявайте за обясненията но съм доста притеснена..
Та последно е акал миналия петък и от тогава - нищо. Само пръцка доста силно. Но от два дни и особено днес плаче много силно когато се напъва и резултат никакъв.
Давам му чай на Блевит за разхлабване - нищо. Ям плодове и пия вода - при мен има ефект - при него не.
Додо беше писала в една предишна тема за Дуфалака - днес си купих и пих на обяд но пак нищо.
Дайте съвет какво да правя - така плаче че ми е много жал и не мога да помогна.

# 1
  • Мнения: 3 042
Цитат на: Charr

Додо беше писала в една предишна тема за Дуфалака - днес си купих и пих на обяд но пак нищо.

ама Дуфалак трябва да пие бебето, не ти Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 826
Цитат на: Павлина
Цитат на: Charr

Додо беше писала в една предишна тема за Дуфалака - днес си купих и пих на обяд но пак нищо.

ама Дуфалак трябва да пие бебето, не ти Rolling Eyes



Тц.........Додо бе6е пила Дуфлак и след като е накърмила Ерик е имало пълен памперс.Предполагам,4е лекарството преминава в кърмата............ Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 3 042
вече припадам  Shocked
е защо да си причинявам на мен си меки изпражнения, ако нямам нужда, и да чакам и на бебето да повлияе
все едно на него да предпишат Ефералган за висока температура и аз да го изпия и да чакам на него да спадне Т Confused  Confused
не ми се връзва просто
който има запек - да си пие Дуфалак

# 4
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Павлина

който има запек - да си пие Дуфалак

Tака ами! Wink Дъщеря ми на 2 месеца също имаше ЖЕСТОК запек-предписаха й Дуфалак и до към 4-5-я месец само така акаше...после , като мина на разнообразна храна нещата се оправиха. И досега обаче е с много нередовно акане (17m). Grinning

# 5
  • Мнения: 694
Здрасти, при нас положението беше същото. Лекарката ни предписа Дуфалак(сироп), но да го пие детето не аз. До колкото си спомням се дава по 2,5мл. в млекото вечер. Имаше резултат. Но когато стана на 2,5 месеца започнах да я захранвам с плодови пюрета от круши, сливи, ябълки. От тогава няма проблем.
Пробвала съм даже и с мушкато когато положението стане напечено, както при вас.

# 6
  • Мнения: 826
Цитат на: Павлина
вече припадам  Shocked
е защо да си причинявам на мен си меки изпражнения, ако нямам нужда, и да чакам и на бебето да повлияе
все едно на него да предпишат Ефералган за висока температура и аз да го изпия и да чакам на него да спадне Т Confused  Confused
не ми се връзва просто
който има запек - да си пие Дуфалак



Еееее,аз просто написах какво е направила Додо. Wink
Не ми се карайте на мен.......... Embarassed

# 7
  • Мнения: 3 042
twins mama, не се карам Sunglasses , пояснявам просто, момичето да не се шашка
Дуфалакът може да подейства чак на 3-я ден, ама действа де Sign Exclamation  
И ние минахме по тоя запечен път, сега като по-големи магаренца ни оправят сините сливи и крушата Laughing

# 8
  • Мнения: 473
А каква е дозата за бебета някой знае ли.
Педиатърката не мога да я открия в момента!!!!!!!
Ама и аз случих на едни педиатри, ама това е друга тема.

# 9
  • Мнения: 3 042
преписвам ти дозировката от листовката на Дуфалака
кърмачета
5мл( 1 чаена лъжичка) начална дозировка(3-4дни)
поддържаща дозировка 5мл(1чаена лъжичка)
по-лесно се усвоява с течности като вода, плодов сок и тн
цялата дневна доза се приема сутрин, еднократно

# 10
  • Мнения: 473
Благодаря ти много

# 11
Моя бебок също пие дуфалак, но ми казаха първата доза да е 5 мл., а след това на полавина. След като нямаше ефект до 15 ден, увеличих дозата постоянно на 5мл. И сега прескача по някой друг ден, но поне е рядко акото. Успех в начинанието.

# 12
  • Мнения: 242
И Радина имаше такъв проблем когато бе на 1м. и тя пи Дуфалак по една кафяна лъжичка. И сега имаме такъв проблем но вече го решаваме с различни разхлабващи храни. Успех

# 13
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравей! Давай Дуфалак сутрин на гладно, но почни от 3мл, защото бебчето е малко. Иначе на опаковката пише 5мл. Ние бяхме със същия проблем и все още сме (вече 7мес.), но докато бебока беше на 2-3мес. педиатърката ни каза да взимаме по 3мл - помага. Той по принцип е гъст и лепкав и ако на бебето му е гадно може да го разтваряш в малко водичка или кърма. Успех.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: Павлина
вече припадам  Shocked
е защо да си причинявам на мен си меки изпражнения, ако нямам нужда, и да чакам и на бебето да повлияе
все едно на него да предпишат Ефералган за висока температура и аз да го изпия и да чакам на него да спадне Т Confused  Confused
не ми се връзва просто
който има запек - да си пие Дуфалак



Защо припадаш? Simple Smile
Независимо, че Дуфалака се дава и на кърмачета, много майки имат задръжки да дадат на бебето си когато то е съвсем мъничко - на седмици например. Така беше и при мен.
Въпреки че знаех, че дуфалака няма да му навреди, мисълта слабително да е първият по-различен вкус след кърмата, който ще опознае бебето ми ме смути. И затова реших да пробвам ако аз го изпия дали пък няма да му подейства на него имайки се придвид, че кърмя. А също и че аз самата имах нужда от леко побутване Embarassed
Та така се получи... и Ерик се изака. И аз го споделих във форума.
Не разбирам това защо е повод за възмущение Sad

За зла участ обаче преди три дена пак опитах с този номер, но не подейства този път Sad
А по темата - Ерик също не ака с дни. Сега последният път се изака сам на 6ият ден.
Не се тревожа защото акото му е кишаво, демек не може да става въпрос за запек. Пък и четох, че това е нормално състояние за кърмените бебета Grinning

Общи условия

Активация на акаунт