Как да станем богати

  • 12 082
  • 118
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 589
Имайки предвид една друга тема" как да си хвана богат мъж" пускам тази.Мен пък ме интересува как АЗ да стана богата. Mr. Green
Това да си богат изисква ли да пренебрегнеш моралните си ценности и да караш през просото  Thinking.Изобщо можеш ли с честен труд да направиш богатство  newsm78.Що за психика трябва да имаш,как да преценяваш риска и докъде можеш да стигнеш т.н. newsm78Може и примери да се дават.
Някъде тук четох че да си богат означава да не работиш ти, а парите да работят за теб.Затова и обмислям да напусна работа, но нямам пари които да работят за мен  Thinking Mr. Green.И, че ако ходиш от 8 до 5 на работа няма как да забогатееш.
Как мога да изкарам пари толкова че да ми остават без да се лишавам от нищо Whistling.

Правило 1 : Никога не си позволявай да общуваш или да имаш приятели които са бедни.  newsm78
Това ми го каза преди години един евреин ,който е въшливо богат   MoneyВ момента има верига казина и се занимава с мебели.
Същия той до 15г. възраст е износвал дрехите на по големите си братя,а обувките когато му омалеят ги е рязал от пред, да не ми стягат на пръстите.
Другото което ми каза "никога не оставяй сирене при мишките".Това вече го разбрах защото беше по повод на една случка  Peace

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Хубава тема. И аз не знам как се става толкова богат. В смисъл - чела съм сума ти истории за хора, бедни като църковни мишки, които покоряват света едва ли не, но на мен такова нещо не може да ми се случи Laughing
Абе здраве да има, чак толкова пари дори не знам дали искам да имам.

# 2
  • Мнения: 6
Взимаш една ябълка, избърсваш я добре и я продаваш на пазара. с парите купуваш 2 - продаваш. Купуваш 4 -продаваш и.......
И един ден печелиш джакпота на тотото  или разбираш, че си богата наследница на неизвестен досега за теб чичо. Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ако трябва да отговоря сериозно - не знам как става, не съм успяла да стана неприлично богата.

# 3
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Хубава тема. И аз не знам как се става толкова богат. В смисъл - чела съм сума ти истории за хора, бедни като църковни мишки, които покоряват света едва ли не, но на мен такова нещо не може да ми се случи Laughing
Абе здраве да има, чак толкова пари дори не знам дали искам да имам.

най-вече с акъл, после идва амбицията и не напоследно място хъс!

# 4
  • Мнения: 388

Някъде тук четох че да си богат означава да не работиш ти, а парите да работят за теб.Затова и обмислям да напусна работа, но нямам пари които да работят за мен  Thinking Mr. Green.И, че ако ходиш от 8 до 5 на работа няма как да забогатееш.

Аз пък съм чувала, че трябва поне пет /осем, десет.../ години да храниш мечката, преди тя да започне да те храни.
Не знам как да стана богата, но имам примери пред себе си. Забогатели и по честен, и по нечестен начин. Не са свръх хора, даже част от тях не са и особено интелигентни /пак някъде съм чела, че капацитета умствен не винаги е гаранция за финансов успех... и си е така/, просто насочват мисълта си само в една посока. Ама само в една, цел - гонене, и успех. Е, едната успяла я хванаха след 7-8 години. А си мисля, че тези които успяват по честен начин губят много, точно заради това, че тази целеустременост слага едните му капаци.

Да де, знам че гроздето е кисело...  Wink

# 5
  • Мнения: 2 175
С амбиция и инициативност.. Sunglasses

# 6
  • Мнения: 28
Имайки предвид една друга тема" как да си хвана богат мъж" пускам тази.Мен пък ме интересува как АЗ да стана богата. Mr. Green
Това да си богат изисква ли да пренебрегнеш моралните си ценности и да караш през просото  Thinking.Изобщо можеш ли с честен труд да направиш богатство  newsm78.Що за психика трябва да имаш,как да преценяваш риска и докъде можеш да стигнеш т.н. newsm78Може и примери да се дават.
Някъде тук четох че да си богат означава да не работиш ти, а парите да работят за теб.Затова и обмислям да напусна работа, но нямам пари които да работят за мен  Thinking Mr. Green.И, че ако ходиш от 8 до 5 на работа няма как да забогатееш.
Как мога да изкарам пари толкова че да ми остават без да се лишавам от нищо Whistling.


Пускай тото  Peace

# 7
  • Мнения: 1 236
питай султана на Бруней дали си търси още една жена и ако да, се кандидатирай  Mr. Green  Laughing

# 8
  • Мнения: 26
Миии всеки живее така, както си го направи  Grinning
Богат можеш винаги да станеш, не е трудно. Стига да имаш възможностите затова.

# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
питай султана на Бруней дали си търси още една жена и ако да, се кандидатирай  Mr. Green  Laughing
Гледай сега, тя иска ТЯ да е богата, той султана на Бурней да не е прост с токлова жени се е изучил човека да си кътка париците  Mr. Green
По темата: по нечестен начин не се вълнувам как се богатее, не ме влече. Сега мъчим честния да видим какво ще излезе накрая.

# 10
  • Мнения: X
Ами в Бг по честен път-трудна работа.
Не е невъзможно,но сигурно се броят на пръсти хората,които с абсолютно законен бизнес и по абсолютно честен начин са натрупали парите си.
Освен ако не са реститути и по наследство са им върнали имоти на родата!

Особено ако си жена,това се превръща в мисията невъзможна...
Сега ,преди да скочите ...имам предвид наистина богата,и то сама.Не като Дарина Павлова и сие,които наследиха "бизнеса" на мъжете си.Или жени на по-ръководни постове,които печелят добре ,но все пак са на заплата...

# 11
  • Мнения: 1 559
Аз пък не искам да съм толкова богата Flutter.Парите развалят...и ако имаш тях-гаранция е ,че няма да имаш другото-човекът до теб,нормално семейство(със всичките му битовизми..но пък по трайно и по здраво вътре в крепостта).Ще се чудиш само,кой иска да те прецака и да се облажи от теб...Ба...неща такъв живот.Искам да сме ЗДРАВИ(тва е най голямото богатство)
Искам да не сме лишени(ние и сега не сме)..просто искам да не ни удря кризата(щото се усеща в работата на мъжо,че идва със страшна сила #2gunfire)...

# 12
  • Мнения: 562
Аз пък ще "скоча".  Mr. Green  Въпросът не е в пола, а в мотивацията и преследването.  Peace
И веднага давам пример - друго място, където по принцип сме ощетени, са научните среди. И не защото нямаме мисловен капацитет (дори имаше изследване, което доказваше, че жените имат по-голяма възможност в това отношение, но не се наемам с тази теза, както и да е Simple Smile ), а защото традиционно на жените преди не е било позволявано да учат, след това са им натяквали, че трябва да се грижат за семейството, излизали са в майчинство, което означава, че са губели години, през които мъжете са се утвърждавали и т. н. Поради това преподавателите в университетите са изключително мъже. Да, има и жени (предимно млади специално в моята сфера, което означава, че от скоро са навлезли по-масово като преподаватели), но рядко са повече от доцент. Е, аз пък имам една преподавателка, която е И майка, чиято дъщеря се развива изключително (не знам колко деца има) и която преподавателка вече е професор!!! Поклон пред нея, защото е един от най-стойностните преподаватели според мен!  bowuu  Така че - просто голяма част жените не са достатъчно мотивирани, а не че нямат възможността!  Peace

Последна редакция: пт, 23 окт 2009, 09:36 от Pavlina Nikolova

# 13
  • Мнения: 1 559
Павлинка,ама нали не мислиш,че само тез дето са учели се замогват Mr. Green
Особено пък в БГ hahaha

# 14
  • Мнения: 562
Павлинка,ама нали не мислиш,че само тез дето са учели се замогват Mr. Green
Особено пък в БГ hahaha

Не съм казала, че преподавателката е богата!  Naughty  Дори не знам какво е финансово й състояние, но е вероятно да е от т. нар. "средна" класа (просто у нас едва ли може да се говори за истинска средна класа, поради което думата е в кавички) или не много добре с парите, или добре ... но не заради ученето, разбира се.  Laughing  Просто казвам, че жените могат да постигнат това, което го постигат предимно мъжете.  Peace  Казвам, че в научните среди сме ощетени по ред причини, но има жени, които стават професори, защото са се устремили към този връх, тогава защо да не могат да станат богати, ако го искат и започнат да се борят за това? Именно това беше и мисълта ми.  Peace  Надявам се сега всички да са ме разбрали правилно. Simple Smile

Последна редакция: пт, 23 окт 2009, 09:50 от Pavlina Nikolova

Общи условия

Активация на акаунт