Докторантурата

  • 357 583
  • 2 261
  •   2
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 1
Здравейте момичета, имам желание да продължа образованието си, в момента следвам магистратура(която не е по специалността ми),а  завърших висше образование преди няколко години. Искам да кандидатствам за докторантура по специалността ми,но  проблемът е там, че аз отдавна нямам никакви контакти с преподавателите, ръководителите   и т.н виждам че обявяват конкурси, но от други лица разбрах, че за тях си има вече предварително подбрани хора. Знам, че е най-добре да поговоря с някой преподавател, но твърде  рано е за това, тъй като аз не съм завършила магистърската степен, просто искам да  се информирам, как стоят нещата - как  се кандидатства всъщност е това което най-много ме интересува Simple Smile Моля да ме извините, ако въпросът ми  не е за тази тема.

# 1 021
  • Мнения: 6 548
Защо да е рано? Поговори с тях...тъкмо ще ти се изяснят някои неща докато завършиш!
Ще следя темата  Hug

# 1 022
  • Мнения: 1
Защо да е рано? Поговори с тях...тъкмо ще ти се изяснят някои неща докато завършиш!
Ще следя темата  Hug
Ще поговоря, задължително Simple Smile

# 1 023
  • Мнения: 2 697
Влизам и аз предколедно в темата да се похваля, че най-после приключих с дисертацията, изпратих я на научния ми ръководител и имам положителната му оценка, заедно с коментара, че много добре съм се справила с малкия ми помощник - в лентичката ми Mr. Green В понеделник депозирам два броя дисертации и чакам след Нова година да ми назначат рецензенти Wink Толкова странно се чувствам, след 3 години и малко отгоре работа по дисертацията, сега ми е малко празно и особено. Но пък трудното тепърва предстои на вътрешната защита Crazy

# 1 024
  • Мнения: 2 980
Честито, Шехина - успех със защитите!

# 1 025
  • Свищов
  • Мнения: 871
Честито и от мен!
При вас няма ли вътрешни обсъждания, преди назначаване на рецензентите?

И аз да се похваля. Дисертацията ми е сред допуснатите до последния етап за участие в конкурса за високи научни постижения в дисертации на Съюза на учените в България, с още 3 дисертации и разбира се една - печеливша. Чакам свидетелство по повода. Много се зарадвах, защото не очаквах, че мога да достигна чак до там - 5 дисертации, от почти всичски научни области от цялата страна.

# 1 026
  • Мнения: 671
Пожелавам успех на всички! Ако някой има магистратура или докторантура в сферата на биологията бих се радвала да сподели впечатления от следването, дисертацията и реализацията след това. Аз съм все още в хода на бакалавърската си степен, но много искам да се занимавам със зоология и то на наша почва, а родителите ми ме съветват да се насоча към нещо свързано с лингвистика (другата ми страст, макар и не толкова голяма), защото е по-вероятно да си намеря добре платена работа.

# 1 027
  • Мнения: 419
Шехина, krem4et0, комплименти   bouquet

# 1 028
  • София
  • Мнения: 716
Шехина, честити радости - за бебчето и за дисертацията. Сигурна съм, че ще ти мине леко вътрешната защита, пък и особено с малкото помощниче! Hug

Кремче, браво и на теб! Това е много голямо постижение и според мен вече си победител! В коя област е дисертацията ти? Hug

# 1 029
  • Мнения: 1
Здравейте, дами Simple Smile От три дни чета темата за да не изръся нещо, което сте бистрили вече в тези 69 страници. Поздравления към Шехина и Кремчето за приключените "етап 1 от финала". А пропо, доколкото разбрах, Шехина ме "води" с един месец: аз съм зачислена на 01.03.2010. Моят бебо се роди 3 месеца преди термина и обмислям да се захвана с писането поради липса на друго занимание. Всъщност, мисля си, че е добре да използвам това време, тъй като след това детето ще има нужда от всичкото ми внимание и време. Когато забременях всичко беше ок, но само след два месеца нещата се объркаха и тъй като безмерно много уважавам ръководителите си (аз съм с двама ръководители) и състава на двете катедри реших, че е редно да прекъсна докторантурата си. Сега съм малко в цайт-нот (лингвистите могат да ме поправят неограничено), но никой не ми дава зор, а даже напротив - подкрепят ме за всичко, за което им благодаря.

# 1 030
  • Свищов
  • Мнения: 871
Благодаря. В направление икономика ми е дисертацията - 05.02.08 Приложение на изчислителната техника в икономиката.

# 1 031
  • Мнения: 2 697
Честито и от мен!
При вас няма ли вътрешни обсъждания, преди назначаване на рецензентите?

Кремче, ами аз предположих, че ще търсим рецензенти именно за вътрешната защита Thinking, но не знам всъщност - може и за публичната защита да са. Иначе, да, разбира се, че има вътрешна защита и тя даже май била по-стресираща от публичната. Ще видим Wink
Поздравявам те сърдечно с успеха ти - еха, това е голямо признание наистина!

Момичета, много ви благодаря за поздравленията! При мен междувременно помощниците станаха двама, така да се каже, не беше планирано да се получи точно така, но Божа работа - само дано не се наложи на защитата да съм вече много бременна Mr. Green

Лита, наистина те водя с 1 месец Wink Хубаво е, че имаш подкрепящи научни ръководители - не всеки проявява разбиране към младите майки Wink Когато се роди синчето ми, аз за себе си предпочетох да не прекъсвам, но определено е много трудно, особено както беше при мен - да нямам баби и особена помощ наоколо. Моят съвет е за писане да използваш времето докато бебето е по-малко и относително по-неподвижно, понеже после си иска повече внимание, а и очи на 4 Wink Успех!

# 1 032
  • София
  • Мнения: 716
Момичета, случайно дали знаете - възможно ли е да бъде задействана процедура за защита на дисертационен труд, ако докторантката е в майчинство или болничен, свързан с майчинството? Имам предвид да се предаде завършената дисертация, да се назначат дати за вътрешна защита, рецензенти и т.н. И възможна ли е защита на труда, по време на майчинството?

# 1 033
  • Мнения: 1
Веси (адаш   bouquet) не виждам пречка/причина да се влезе в процедура по защита докато си в отпуск по майчинство ако трудът е предаден и съответно приет и хората, които участват в процеса не са възпрепятствани (и не възпрепятстват). До колкото съм чувала, по-голям проблем е неспазването на дадени срокове отколкото правене на нещо преди крайния срок Simple Smile В смисъл такъв, че отпускът по майчинство/болничен се явява един вид удължаване на срока, а докато си в удължение не се водиш "изпаднал от кораба".

Шехина, такива хубави неща да се чуват и четат само Simple Smile Предпочетох да прекъсна, тъй като те винаги са били много отзивчиви и открити с/към мен и мисля, че това беше правилното решение. Малко или много те ми възлагат някакви отговорности, които аз по една или друга причина не съм в състояние да оправдая. Още от втория месец имах проблем с двигателната активност (не можех да седя седнала, задушавах се) и това щеше да попречи за водене на упражнения, работа със студенти и самата научна работа. Определено се опитвам да оползотворявам уж свободното си време в дисертационната насока. Имам син на 11 г., но той беше ужасно кротък като бебе ... че и после ... Но пък той беше близо 4 кг. за разлика от брат си ... и аз бях с 11 г. по-млада за разлика от настоящия момент  Wink ... и така ... Искам да кажа, че никаква дисертация не може да заслужи повече внимание от детето ми Simple Smile Така че, ще й го обърна сега, когато все още има възможност.

За протокола, моята дисертация е в научно направление 02.21.10 - Приложение на принципите и методите на кибернетиката в различни области на науката.

# 1 034
  • София
  • Мнения: 716
Веси (адаш   bouquet) не виждам пречка/причина да се влезе в процедура по защита докато си в отпуск по майчинство ако трудът е предаден и съответно приет и хората, които участват в процеса не са възпрепятствани (и не възпрепятстват). До колкото съм чувала, по-голям проблем е неспазването на дадени срокове отколкото правене на нещо преди крайния срок Simple Smile В смисъл такъв, че отпускът по майчинство/болничен се явява един вид удължаване на срока, а докато си в удължение не се водиш "изпаднал от кораба".

Мерси, Веси. Hug  bouquet

Разчитам и на други мнения, за да мога да имам повече информация. Но се надявам всички да затвърдят написаното от Веси. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт