Бебешка гимнастика и масажи; Вит. Д

  • 6 066
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Само да добавя, че знам, че може да се слага орехова шума във ваната за витамин Д.

# 31
  • Мнения: 1 354
Започнах да и правя масаж след първия месец, гимнастика не правя, защото се стяга и изобщо не се отпуска и поради тази причина не я мъча, но си поритва  и маха с ръчички през целия ден доста Laughing , за витамин Д давам на обяд 5 мин. преди пюрето Peace

# 32
  • Мнения: 793
Масаж правим след 1ви месец,гимнастика някъде след 2ри,витамин Д давам сутрин на гладно и после веднага я храня. Като започнахме със 1 капка сега сме на 4 Peace

# 33
  • Мнения: 485
ами чесно казано преди и правих тука от около 2 седмици несъм й правила масаж.... това бърка ли се ? Вит. Д си давам всеки ден по ч капкчица ...

# 34
  • Мнения: 381
Според мене майката трябва да се води по детето - какво му харесва или не. Това за масажите и гимнастиката. Иначе знам, че трябва да се почнат от втория месец. Ти сама ще видиш какво му харесва на бебето и ще го правиш повече, а онова, което го кара да се дърпа, мръщи, мрънка или плаче - просто не го прави. При нас гимнастиката на крачетата е много любима, с ръчичките е по-трудно, защото още ги държи в повечето време свитички, но не протестира, по-скоро му е странно и започва да се пули когато ги раздвижа в различните посоки. За масажа - обича погалването, а пощипването/колкото и да е нежно/ не толкова...въпреки това лекичко го правя, защото протестът не е много силен, по скоро понеже му е ново нещо.
Витамин Д давам всеки ден, по 2 капки, понякога сутрин, а като забравя - наобяд, и веднага след това се храним - така каза педиатърката. Няма проблем да се даде веднага след това храна, не трябва да се дава СЛЕД храна, защото е мазна консистенция и ще предизвика повръщане на вече поетото мляко. Peace

# 35
  • Мнения: 485
ами тя по цял ден рита мята ръце наляво надясно Simple Smile има ди достатъчно гимнастика Mr. Green но ще започна да си и правя пак масажите и всичко както си му е реда ... в понеделник сме на ортопед да видим какво ще каже доки Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 39 747
При Алекс гимнастиката и масажите ги започнахме по-късно, трябваше да стане 4кг май.
Вигантол давах в началото, след това го спрях.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 524
подобна тема
бебешка гимнастика от 1-6 месеца
масажите- може и от първия месец. ето повече тук
аз масажирах от 1вия месец, ръчичките и краченцата, после и останалите части постепенно, гръбчето не можеше веднага, ставите да се избягват и да се внимава.
витамин Д- сутрин на гладно, след 20 ден доколкото помня, капките се определят от педиатъра според детето Peace
баните се орехова шума не мисля че могат да се прилагат на новородени, срещала съм статии за деца над 3 годишна възраст и те са само при необходимост от това (рахит, остеопороза и още някакви заболявания бяха изброени) след предписание от лекар.

# 38
  • Мнения: 56
кога започнахте с масажите на бебето и как да ги правим

# 39
# 40
  • Мнения: 1 512
Започва се от двуседмична възраст на бебето, а как да се прави се разрови,прочети и ще разбереш.

# 41
  • Мнения: 9 431
Гимнастика започнахме да правим някъде към втория месец.

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 16:50 от AnMary

# 42
  • Мнения: 9 814
Масажи при навършен един месец и над 4 кг.

# 43
  • гр. София
  • Мнения: 81
Нашата лекарка ни каза да пием вит. Д от след 20 ден, а гимнастиката да я започнем след като направим 1 месец.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Гимнастика и витамин Д от втори месец.

Общи условия

Активация на акаунт