Бебешка гимнастика и масажи; Вит. Д

  • 6 067
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Цитат
здравейте дами,
имам девойка дарина на 35 дена и ми казаха, че трябва всеки ден да правим гимнастика и масаж от 20тя ден. но в клиниката където я водя лекарките ми дадоха различни инструкции по въпроса и сега се чувствам объркана. мн ви моля да споделите вашият опит.

поли
zdraveite dami,

imam devoika darina  Simple Smile na 35 dena i mi kazaha, 4e triabva vseki den da pravim gimnastiha i masaj ot 20tia den. no v klinikata kadeto ia vodia lekarkite mi dadoha razli4ni instrukcii po vaprosa i sega se 4ustvam obarkana. mn vi molia da spodelite va6iat opit.

poli


-----------------------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: нд, 25 окт 2009, 16:14 от AnMary

# 1
  • Мнения: 1 219
не съм много сигурна,но гимнастиката май се започваше след третия месец.може и аз да бърка,но имам такива спомени по въпроса.Иначе се разрови в търсачката.Ще намериш много теми относно масажа на бебета и гимнастиката Peace

# 2
  • Мнения: 62
и моята беба е на 2 мес и половина но още не правим гимнастика.Ами пробвах но тя започва да плаче като започна да и движа краченцата и ръчичките , вероятно и е по-приятно тя сама да си ритка.

# 3
  • Мнения: 5 790
В този форум се пише на КИРИЛИЦА!
Гимнастиката започва след навършване на 1 месец.

# 4
  • Мнения: 444
 Нашата педиатърка ни каза да започваме с масажа и гимнастиката след като направи два месеца Ния. Честно казана гимнастика правих месец и половина-два. След това Ния не харесваше гимнастиката, но за сметка на това е толкова активна, че не се спира по цял ден. Води се по детето  Peace

# 5
  • Мнения: 3
Цитат
здравейте,
изписаха ни витамин Д на капки и ни казаха, че трябва да се дава на гладно. някой знае ли за колко време се усвоява от организма и колко време след даването мога да и кърмя, че голям рев пада при изчакването
zdraveite,

izpisaha ni vitamin D na kapki i ni kazaha, 4e triabva da se dava na gladno. niakoi znae li za kolko vreme se usvoiva ot organizma i kolko vreme sled davaneto moga da i karmia, 4e goliam rev pada pri iz4akvaneto  Cry.


-------------------------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: нд, 25 окт 2009, 16:10 от AnMary

# 6
  • Мнения: 3
sorry za latinicata, no klaviaturata e nemska i tarsia bukvite na kirilica po polovin 4as  Blush

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Правих масажи на детето след първия месец,а след 40-тия ден и гимнастика. То гимнастиката не е точно гимнастика, а много фини движения.

# 8
  • София
  • Мнения: 76
Аз го давах като се събуди и след 20 минути вече ядяхме. (бяхме много ящни та и 20те минути му бяха много)

# 9
  • Мнения: 246
Давам по една капка всекиден, 10 мин преди закуска  Peace

# 10
  • Мнения: 237
давам по 1 капка, но не винаги сутрин

# 11
  • Мнения: 1 424
Давам всяка сутрин по 2 капки 10-тина минути преди ядене. Peace

# 12
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 248
давам по 1 капка, но не винаги сутрин

Преди давах по 2 капки,но от около половин година вече по 1,не винаги сутрин обаче

# 13
  • Мнения: 1 424
Правя масаж и гимнастика на Томи още от първия месец. Не се плаши ,дори много я абича и докато му мърдат и двете крачета заедно постоянно се смее. Движенията наистина трябва да са много финни и внимателни Peace Масажът и гимнастиката ги правим вечер след банята по 10-тина минутки.

# 14
  • Мнения: 200
Аз давам вечер след баня и преди млякото.

# 15
  • Мнения: 543
По съвет на нашата лекарка - сутрин преди първото хранене. Не чаках много време, случвало се е и веднага след това да яде.

# 16
  • Мнения: 9 814
По съвет на нашата лекарка - сутрин преди първото хранене. Не чаках много време, случвало се е и веднага след това да яде.

 Peace
Никога не съм чакала повече от минута-две преди да й дам да яде.

# 17
  • Мнения: 9 814
В този форум се пише на КИРИЛИЦА!
Гимнастиката започва след навършване на 1 месец.

Или когато теглото на бебето е над 4 кг.
За масажът важи същото.
Разрови се из нета, има много сайтове, където нагледно е показано как се прави масаж и гимнастика.

# 18
  • Мнения: 2 521
И аз не съм чакала да мине време.Давах веднага след капките да яде.Че то се събужда гладно като мече Simple SmileКак се държи 10-20 мин гладно бебе.Ами  ще протестира яко.

# 19
  • Мнения: 42
Аз също давам на моя мушмурок по 2 капки сутрин в 6,00 или в 9,00 ч, изчаквам 5 мин и после яде. Просто повече време няма как да го оставя да чака за храненето, защото ще се изпонапукат прозорците от неговия рев Wink Simple Smile Laughing baby_neutral


# 20
  • Мнения: 1 740
Аз не съм чакала да мине време, след капките давах да яде.

# 21
  • Мнения: 1 796
И аз давам по 2 капки и веднага след това я храня-какви 10-20 минути тя и секунда не чака а рева е просто оглушителен smile3518

# 22
  • Мнения: 1 372
Не съм давала витамин Д, никога, а гимнастика съм правила много малко, защото дъщеря ми не спираше да рита и маха с ръчички. Единствено галех с въртеливи движения коремчето и гръбчето.

# 23
  • Мнения: 83
на нас пък ни казаха след първият месец, но Хриси беше толкова жизнена и игрива че не подлежеше на никакви манипулации, и без масажи мина (освен първите няколко опита)

# 24
  • Мнения: 406
По съвет на нашата лекарка - сутрин преди първото хранене. Не чаках много време, случвало се е и веднага след това да яде.
И аз така. Колкото до гимнастиката - започнах след първия месец по мъничко.

# 25
  • Мнения: 3 929
Не съм му правила гимнастика, оставях го да си рита сам, когато му сменях памперса или преди да го къпя. Иначе му правех масаж на крачетата, когато го мажех с олио след къпане.
Що се отнася до Вигантол-а, давах му по 2 капки, когато се сетя - сутрин или през деня, но съм му давала веднага след това да яде, ако си е искал.

# 26
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Синтетичен вит.Д не съм давала, а след първия месец се галехме и масажирахме лекичко всеки ден след баня - беше приятно и за двете страни. Гледай бебето да е в добро настроение ( най-добре половин час след ядене  Wink).

# 27
  • Мнения: 1 473
Витамин Д давах всеки ден до като стана на 1 и 4 месеца.
Масаж правех след къпане, с олио на Weleda, но след като стана на два месеца.

# 28
  • София
  • Мнения: 209
Витамин Д давам по 2 капки сутрин преди хранене още от двадесетия ден. Не чакам да мине време преди да го храня. Масаж правя всяка вечер след къпане. Докторката каза, че му е рано за гимнастика, така че още не сме правили.

# 29
  • на Русе
  • Мнения: 358
Педиатърката показа как да правим масажи, като избягваме ставите, областта на бъбреците и гръбначния стълб; иначе гимнастика правим само с крачетата и то по-скоро защото облекчават коликите, но на Светльо му харесва. Иначе ръцете и без друго ги размахва некоординирано все още  Crazy
За вит Д - започвам да храня веднага, че като ревне и няма укротяване  ooooh!

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Само да добавя, че знам, че може да се слага орехова шума във ваната за витамин Д.

# 31
  • Мнения: 1 354
Започнах да и правя масаж след първия месец, гимнастика не правя, защото се стяга и изобщо не се отпуска и поради тази причина не я мъча, но си поритва  и маха с ръчички през целия ден доста Laughing , за витамин Д давам на обяд 5 мин. преди пюрето Peace

# 32
  • Мнения: 793
Масаж правим след 1ви месец,гимнастика някъде след 2ри,витамин Д давам сутрин на гладно и после веднага я храня. Като започнахме със 1 капка сега сме на 4 Peace

# 33
  • Мнения: 485
ами чесно казано преди и правих тука от около 2 седмици несъм й правила масаж.... това бърка ли се ? Вит. Д си давам всеки ден по ч капкчица ...

# 34
  • Мнения: 381
Според мене майката трябва да се води по детето - какво му харесва или не. Това за масажите и гимнастиката. Иначе знам, че трябва да се почнат от втория месец. Ти сама ще видиш какво му харесва на бебето и ще го правиш повече, а онова, което го кара да се дърпа, мръщи, мрънка или плаче - просто не го прави. При нас гимнастиката на крачетата е много любима, с ръчичките е по-трудно, защото още ги държи в повечето време свитички, но не протестира, по-скоро му е странно и започва да се пули когато ги раздвижа в различните посоки. За масажа - обича погалването, а пощипването/колкото и да е нежно/ не толкова...въпреки това лекичко го правя, защото протестът не е много силен, по скоро понеже му е ново нещо.
Витамин Д давам всеки ден, по 2 капки, понякога сутрин, а като забравя - наобяд, и веднага след това се храним - така каза педиатърката. Няма проблем да се даде веднага след това храна, не трябва да се дава СЛЕД храна, защото е мазна консистенция и ще предизвика повръщане на вече поетото мляко. Peace

# 35
  • Мнения: 485
ами тя по цял ден рита мята ръце наляво надясно Simple Smile има ди достатъчно гимнастика Mr. Green но ще започна да си и правя пак масажите и всичко както си му е реда ... в понеделник сме на ортопед да видим какво ще каже доки Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 39 756
При Алекс гимнастиката и масажите ги започнахме по-късно, трябваше да стане 4кг май.
Вигантол давах в началото, след това го спрях.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 524
подобна тема
бебешка гимнастика от 1-6 месеца
масажите- може и от първия месец. ето повече тук
аз масажирах от 1вия месец, ръчичките и краченцата, после и останалите части постепенно, гръбчето не можеше веднага, ставите да се избягват и да се внимава.
витамин Д- сутрин на гладно, след 20 ден доколкото помня, капките се определят от педиатъра според детето Peace
баните се орехова шума не мисля че могат да се прилагат на новородени, срещала съм статии за деца над 3 годишна възраст и те са само при необходимост от това (рахит, остеопороза и още някакви заболявания бяха изброени) след предписание от лекар.

# 38
  • Мнения: 56
кога започнахте с масажите на бебето и как да ги правим

# 39
# 40
  • Мнения: 1 512
Започва се от двуседмична възраст на бебето, а как да се прави се разрови,прочети и ще разбереш.

# 41
  • Мнения: 9 437
Гимнастика започнахме да правим някъде към втория месец.

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 16:50 от AnMary

# 42
  • Мнения: 9 814
Масажи при навършен един месец и над 4 кг.

# 43
  • гр. София
  • Мнения: 81
Нашата лекарка ни каза да пием вит. Д от след 20 ден, а гимнастиката да я започнем след като направим 1 месец.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Гимнастика и витамин Д от втори месец.

# 45
  • Мнения: 1 428
Гимнастика и масажи не сме правили.Витамин D давах по 2 капки всеки ден,но не по едно и също време.

# 46
  • Мнения: 767
Питам, защото аз поспрях с масажите, а моят син е на 4 месеца.  Rolling Eyes Правих му до скоро много редовно, но нещо напоследък все така се случва че или забравям Embarassed, или не остава време...Той вече е доста активен, непрекъснато маха с ръце и крака и се движи..Та исках да попитам до кога трябва да се правят масажите и гимнастиката на бебето?
Бях чела че се прави някъде до годинка, но ми се струва много... newsm78, вие до кога правихте масажи?

# 47
  • Мнения: 322
Ами масажа е много полезен,хубаво е че си го правила досега/много майки въобще не го правят/,ако не те мързи те съветвам да си го продължиш,ако не всеки ден ,то поне 2-3пъти седмично Peace

# 48
  • Мнения: 3 483
При мен се получи добре с две октомврийски бебета. Мазани са със зехтин докъм шестия месец, масажчетата правехме направо при мазането. Напролет като запълзяха и започнаха да се обръщат, спрях. То като ти е детето често-често в ръцете и си играете с ръчички и крачета, си е чиста гимнастика, което при нас вече замести масажа.
Иначе ако не те мързи, прави си, удоволствието е голямо

# 49
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
По принцип можеш изобщо да не спираш с масажа... аз с първото детенце правих , но с бебко изобщо не съм се сещала, но той ми е непрекъснато в ръцете почти

# 50
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Не съм се занимавала с гимнастики и масажи особено. Много играем с бебето, мачкам я по цял ден, така че не виждам смисъл от тях.
Витамин Д давах първите няколко дни( считано от 21-я) и спрях. Предпочитам естествения прием на витамина чрез слънцето. Не пропускаме ден без разходка и се надявам да няма проблеми с рахит.

# 51
  • Мнения: 803
Не съм се занимавала с гимнастики и масажи особено. Много играем с бебето, мачкам я по цял ден, така че не виждам смисъл от тях.
Витамин Д давах първите няколко дни( считано от 21-я) и спрях. Предпочитам естествения прием на витамина чрез слънцето. Не пропускаме ден без разходка и се надявам да няма проблеми с рахит.

И ние сме така. Дарина е изключително подвижно бебе, не спира да рита и маха с ръчички и крачета. Слагам я и на активната гимнастика. Като шило е  Grinning На едно място хич не й се стои. Когато ходихме на ортопед го питах за гимнастика и масаж, и той ми каза, че тя е изключително раздвижено бебе и според него нямало нужда от допълнителни упражнения.
Витамин Д давах около 20ина дена по 2 капки. После го спрях, защото сме изцяло на АМ и в него има витамин Д. А и почти не пропускаме разходка, не я крия особено от слънцето и се надявам това да е достатъчно. Пък и Дара рядко качва повече от 900гр. на месец.

# 52
  • Мнения: 5 996
ние навършихме месец ама доки нищо не ни каза,ама тя все ми повтаря ти си знаеш как да го гледаш

# 53
  • Мнения: 3 675
масажи правя, но рядко
гимнастика гледам да правя всеки ден, тя и без това се върти и бие шутове на повивалника
имаме активна гимнастика и смятам да я сглобя, вече й е време
витамин д давам по 2-3 капки, въпреки че педиатърката каза 7 от което се защисах и е абсолютно вредно
проблемът при нас е ,че много качваме и сме на диета, над 1.200 е много

# 54
  • Мнения: 303
Чудя се дали да продължавам с Вигантола при положение, че вече е слънчево. Как мислите?

Общи условия

Активация на акаунт