Тук мамите се чудят-момиче или пък момче ще е МАЙското дете! №5

  • 25 568
  • 761
  •   1
Отговори
# 750
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Змейче ти за Kiddicare ли говориш, че не ми се рови назад в темите.

# 751
  • Русе
  • Мнения: 764
Момичета, имам няколко счетоводни въпроса. Ще съм благодарна ако някой ми отговори.
Брутната ми заплата е 700 с начисляване на клас 721. Нетната ми заплата е 564.54 лв. Видях, че майчинството е 90% от БТВ, но не повече от нетното. Първият ми въпрос е аз 564 лв. майчинство ли ще вземам? А втория-ако сега си взема болнични и ми се наложи да си взема пак няколко пъти преди 45-те дни, това ще се отрази ли на майчинските ми ?

# 752
  • София
  • Мнения: 3 558
~Magi_TM~, ако през последните 12 месеца преди 45-дневния болничен си получавала нетно 564,54 лева, обезщетението ти ще бъде горе долу толкова, но ще варира +/– 30 лева според броя работни дни в даден месец.
Ако болничните ти са без прекъсване до излизане в 45-дневния няма да се отрази, но ако са с прекъсване ще се отрази.

# 753
  • Пловдив
  • Мнения: 4 128
Змейче ти за Kiddicare ли говориш, че не ми се рови назад в темите.

Да  Peace Сега видях, че точно тоя модел Хоук са го махнали, но има по-хубави

Грийни, защо ще се отрази болничен с прекъсване - аз смятам от декември до към март да работя живот и здраве  newsm78

# 754
  • Русе
  • Мнения: 764
green_dawn , много ти благодаря! В такъв случай за сега ще се въздържа от болнични, май.

# 755
  • Мнения: 62
никой ли няма да ни направи новата темичка? Shocked

# 756
  • Мнения: 293
Ето ме пак  Grinning Тъкмо се връщам от зъболекар . Толкова съм доволна и изумена , че чак не мога да повярвам. Дълги години ходих при едно есмейство зъболекари тук в Бургас.Не работят със здравна каса , но пък работят прилично добре и са много внимателни. Реших да ги сменя наскоро , понеже напоследък колкото пъти си отворя устата при тях все коронки искат да ми правят вместо да лекуват зъба и да  му сложат пломба. Новия зъболекар , при когото отидох се отнесе доста сериозно към проблема и ми обясни всичко което може да се направи сега и всичко , което не може , както и защо не може , кога ще може и кои са най добрите варианти за мен.Бързам да уточня , че зъбите са ми слабото място . По време на  първата бременност имах възпалена киста във венеца.Цялата се бях подула , чак окото ми се бе затворило.След като родих се наложи операция и за това сега искам да взема превантивни мерки , до колкото е възможо.Всъщност имам няколко пломби за смяна ,  две коронки , които се оказа , че сега няма как да пипам  Sad и зъбен камък за почистване. Ходя вече втора седмица при него , работи изключително внимателно и бързо.До сега не беше ми вземал нито лев ,въпреки , че аз си питам колко дължа (при  другите зъболекари едно зяпване ми е излизало поне 50 лв. , без значение какво се прави  Close )Днес завърши първата пломба.Игра си 40 мин.Пломбата е перфектна , няма никакви забележки и ми взе само 40 лв!  Shocked  Едно на ръка парите, но съм доволна много от отношението , професионализма и не на последно място от перфектната чистота в кабинета smile3501
Азмного писах май , но ако някоя мама от Бургас има нужда от добър зъболекар , който при това не рабити с кожа на клиента , нека ми пише , ще дам координати.

Относно дандънията в блока , днес намерих домоуправителката и взех телефоните на родителите.Звъннах първо на майката , но се оказа, че каквато дъщерята, такава и тя.Не можах да се разбера с нея.Бащата беше по сговорчив , но е далече и ми се струва почти невъзможно да озапти щерка си от 500 км. разстояние newsm78. Чакам половинката да се прибере от път и ще мислим варианти ( хубу , че с него поне комуникацията пак е на лице  Wink )

Гледам , че си ходите на консултации и си правите изследванията .Тук ЖК не приема тази седмица , а както вървят нещата , май и другата....Тъкмо се гласях за БХС и ФМ .Имах час за понеделник при лекаря.Ако обявят национална грипна епидемия ще изтърва сроковете , а държа да си направя изследванията в периода 11-13 седмица Thinking Чудя се какво да правя newsm78

# 757
  • Мнения: 467
количката на хаук не е зле, но ме притесняват дръжките, не се регулират, нито удължават.

аз съм за последното заглавие в списъка, мисля че е много подходящо, а до коледа ще изпишем поне още 3/4 теми, така, че мисля поне темата преди паразника да я озаглавим така.
Някой заел ли се е с новата темичка?

Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 14:25 от Tinaina

# 758
  • Мнения: 91
Май никой не се е заел с новата тема ....  Wink
Аз искам да направя една,но това ще стане отпуската от 18.12 до 11.01 все ще се налага да се пуска нова,заплювам си да е за мен,че сега с работата....  Tired

# 759
  • Мнения: 0
kapri z , аз бих искала координати на този стоматолог ако може  Hug Имам да правя 8 кариеса . Като забременях с баткото си оправих всички зъби , но след бремеността и 1г и 3 м кърмене съм се сдобила с 8 кариеса  #Cussing out
А за женските консултации , може не още 1 ами още 2 седмици да не приемат , затова ако имаш възможност си запиши преглед при друг лекар извън ЖК , аз отидох при д-р Георгиев , прегледа струва 25лв. Естествено има и други , ако той не ти е от любимите лекари . Другия фактор е , че след като отменят ГЕ всички ще се юрнат да ходят на ЖК и много трудно ще се запазва час .Ти при кого си следиш бремеността ?

# 760
  • Мнения: 17
kapri_z ти къде ще си правиш ФМ и БХС ?
Аз имам записан час за ФМ в "Дева Мария" в събота при д-р. Хубчев, преди малко звънях да ги питам дали отлагат прегледите зареди грипната епидемия, казаха ми да си отивам спокойно ,нищо не са отменили. За БХС обаче незнам къде се прави и мислех да питам там като отида  newsm78

# 761
  • Мнения: 467
заповядайте в новата ни темичка  Laughing
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=443343.0

Общи условия

Активация на акаунт