В коя гестационна седмица се вижда плоден сак или извънматочна бр?

  • 33 521
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте! На 8-ми октомври направихме бебе. Вече правих два теста и са положителни. Не съм сигурна обаче в коя седмица съм. Според това, което съм чела според мен съм в 3-та или 4-та. Вие как мислите? Освен това имам боцкане долу вляво от два-три дена. Не е силно, но се усеща на моменти. Първите дни имах и тъмнокафяво зацапване, което беше в два поредни дни, но спря. Много съм обезпокоена за извънматочна бременност, но не знам кога да отида на преглед, за да се види? Ако отида сега дали толкова рано ще се види плоден сак или извънматочна? Моля кажете!

# 1
  • Мнения: 560
Еми от тогава са минали 20 дни. Мисля, че на вагинален ехограф ще се види.

# 2
  • София
  • Мнения: 388
Кога ти е бил последния цикъл?

# 3
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Началото на последен цикъл.

# 4
Последния цикъл ми беше на 26.09. Идва ми през 28 дена, т.е на 24 тряваше да ми дойде. Аз имах някакво усешане обаче и ден по-рано направих тест - беше положителен. Вчера направих още един - пак положителен. Междувременно малко преди предполагаемата дата на цикъла ми - на 21-22 този месец имах първо розовикаво зацапване, а след това и кафеникаво зацапване, което спря. Това беше за тези два дена. Дотук всичко добре и честно казано не бързах с преглед обаче това пробоцкване долу вляво ме притеснява и искам колкото се може по-скоро да разбера дали всичко е наред.

# 5
  • Мнения: X
страх, имаш ли някакви новини?
Вдигам темата защото и аз имам подобни притеснения
- последен цикъл - 20 септември, обикновено е 28 дни. Този път обаче не е толкова защото бебеправихме само на 7 и 8 октомви и беше успешно, явно овулацията ми е била закъсняла мин. 3-4 дни оттам сигурно и цикълът щеше да се удължи поне с толкова
- първи много слаб положителен тест 21 октомври
- на  24.10- кръвен чхг 149 след 48 часа (26.10.) 364; удвоява се на 1,6 дни
- след още 4 дни т.е. днес на 30.10 не се вижда ясно обособен плоден сак с вагинален ехограф; дебелината на лигавицата е добра и смятат че вероятно скоро ще се види, смятат че не е на повече от 6 дни ? (не знам откъде ги броят) смятат че след 4 дни трябва вече да е ясно.

Много се притеснявам да не е извънматочна бременност, нямам нито зацапване нито кървене, преди 2 дни имах тъпа болка вдясно, по-скоро мускулна и слаби болки в кръста и затова реших на отида на преглед, моля ви коментирайте  Hug

# 6
  • Мнения: 1 100
Страх, отиди на лекар, не е необходимо да чакаш, щом имаш притеснения.
Аз съм имала две извънматочни бременности и двата пъти ги засякоха в 5 г.с. Дали ще се види плоден сак зависи от качеството на ехографа и от специалиста. Но с кръвен тест и проследяване на ЧХГ, може да се каже за каква бременност става въпрос още сега. Всъщност ЧХГ е водещ. При мен сакчето се виждаше в тръбата, но щом ЧКГ падна достатъчно ниско, лекарите не се интересуваха, че сакчето си стои и казаха, че съм вън от опасност. С това не искам да ти навявам мисли, че и при теб нещо не е наред, отиди на лекар, за да се успокоиш.
Сесил, късмет и на теб! Резултатите ти са обнадеждаващи.
Боцкането и тъпата болка все още нищо не означава - има ги и при нормална, и при извънматочна бременност. При мен и при двете извънматочни болките бяха непоносими, но не винаги е така.
Стискам ви палци!

# 7
  • Мнения: 38
Момичета и при мен е подобна ситуация.Аз имам закъснение 10 дни,2 положителни теста,всички симптоми ,но доктора не вижда плоден сак.Съмнява се за извън маточна бременност.Аз допускам ,че може да съм с по-късна овулация,а правихме опити редовнп до 18-19 октоври.Може и тогава да се е получило при мен.Но незнам кога би трябвало да го видят.Плаша се много.Но усещам че съм бременна.Незнам какво да мисля.Във вторник пак съм на лекар и ако тогава нищо не види,мисля да чуя още мнения.Желая успех на всичкини!!!

# 8
  • Мнения: X
Благодаря ти за мнението Ванилия и късмет на всички момичета  Hug Аз по калкулатор излиза че при закъснение на овулацията с 4 дни съм била 5 г.с и 1 ден вчера, когато нищо не се видя, при теб тогава ли е се е видяло в тръбата ? Аз поисках да огледат тръбите и засега не се вижда нищо и там...
Какво лечение предприеха при тебе, понеже е било засечено на ранен етап, благодаря отново че писа по темата  Hug

# 9
  • Мнения: 38
Със какъв апарат ти гледаха дали има нещо в тръбите ?

# 10
  • Мнения: 2 865
Момичета, много рано ходите на прегледи изчакайте поне 2-3 седмици закъснение. На сестра ми докторите бяха 90% сигурни за извънматочна и в деня на операцията се видя сака в матката. Имала е по-късна овулация.
Късмет на всички.

# 11
  • Мнения: 38
До 2-3 седмица вече се притеснявам дали няма да е много късно.Не искам,ако наистина е извънманточна да стигна до операция.Ако я открия по навреме мога да мина много по-леко,с инжекции.

# 12
  • Мнения: 2 865
Откъде си чувала за тези инжекции, от проучванията покрай сестра ми установихме че в Бг не ги прилагат за извънматочна. Освен това ако говорим за един и същ медикамент е много токсичен, незнам кое е по-добре.....

# 13
  • Мнения: 456
При мен плодния сак се видя едва 6г.с., което ще рече 15 дни след закъснението на цикъла

# 14
  • Мнения: X
Моят преглед беше с вагинален ехограф мислех че с него може да се види и в тръбите или греша?
Надявам се, е сте прави че е било просто рано  Praynig ще пиша ако има новини следващата седмица

Общи условия

Активация на акаунт