Черен списък на хотелите в България!

  • 375 145
  • 1 807
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 61
Хотел "Бор" **** Велинград.
Стаите са с недомислен интериор. Спалнята е набутана в нишата, образуваща се между помещението на банята и прозореца (не успяхме да заспим цяла нощ). В оставащата  празнина на стаята има някакви мебелЦи за сядане и гардИробче. Останахме с впечатление, че е преди/след ремонт.
СПА центърът - с неучтив персонал, мънкащ нещо под носа си. Вътре е тъмно и тясно.
Вътрешният басейн ме втрещи буквално. Цамбурликайки се леко небрежно, с придържане по металният парапет, погледът ми попадна на една ивица, с ширина около четири пръста, от кир  Shocked.  Мръсотията явно се е наслоявала доста време, а коритото на басейна не е мито (коментар за мръсните стъкла и огромните паяжини е излишен в случая).
За петнадесет минути си събрахме багажът и се изнесохме.

Ресторантът е без забележки (впечатлението е единствено от закуската)

# 76
  • Мнения: 121
 #2gunfireХОТЕЛ АЙСБЕРГ-БОРОВЕЦ.С две ръце гласувам за черния списък.Персонала е неучтив,има само един барман на смяна и той си спи в работно време на барчето в ресторанта.Да,защото на лоби бара за три дни не видях някой да работи!Рекламата му е подвеждаща,няма никакви други ресторанти като обявения китайски например,джакузито на басейна е супер недомислено и водата му е студена, то не ползва, а на барчето на басейна раздават най-протритите кърпи,които съм виждала в хотел.Но върхът беше като ми отказаха да платя с карта престоя там.Рецепционистката ми заяви ,че предпочита да платя кеш, не че нямат такава услуга!

# 77
# 78
  • Мнения: X
Ще добавя към черния списък хотел "Камена" във Велинград. Бяхме там миналата година. Ужасна материална база, стари килими, мебели, завивки... сигурна са си там от построяването на хотела през 60те години на миналия век. Оплакахме се на рецепцията, показаха ни и другите стаи -все същата грозна и гнусна картинка. Ако не беше 8ч. вечрта и през ум нямаше да ни мине да останем да нощуваме. Закуската на сутринта се оказа също типичната соц. закуска -хляб, масълце, сладко, варено яйце и парче кашкавал. А, и кана с безцветен чай.
Имаше и закрит басеин -също с доста очукан и запуснат вид, и вътре щастливо си шляпаха няколко баби и дядовци... ами нищо против хората нямам, но това ми дойде в повече..

И аз бях там през 2008. Коипирам поста си от тогава:

"Бях там миналото лято. За 2 дни, защото си тръгнахме предварително.
ВлизаШ в хотела и попадаш в ......1980 година. Идилия.
Закуската: 2 резана кашкавал, салам, масло. Хватката е, че можеш да си избираш от меню със закуски, които са еднакво отвратителни.
Ресторанта: социдилия. Музиката вечер е от времето на моите родители, келнерите са като извадени от миналото, обстановката е потресаваща. За келнерите искам да кажа, че са добри и си вършат работата.
Стаите: бяхме в апартамент в "ремонтирата" част. Да не се излъжеш да отидеш в неремонтираната, че ако ти кажа #ремонтираната# в какво състояние беше.....
чистачките(или по скоро нашата чистачКа): арогантна. Тя да не е дошла на тия тъпи туристи да чисти, я?
Рецепция: общо взето добре, но далеч от професионализма.
Басейна: малък, без детска секция. Пълно с вилнеещи поотраснали дечурлига, които се прескачат над главата ти и всеки момент се очаква да ти я счупят при някой скок.
Хотелът е далеч от "центъра" на града. Без кола ще си умрете от скука.
Процедурите: така и не остана време да ги опитам, но честно казано, за тия пари, които искат в този хотел, бих отишла другаде(но не знаех )"

# 79
  • Мнения: 0
Ето това е сайта на въпросния "хотел" - http://www.hotelpliska.com/ За мен това беше по-скоро къща на ужасите и е по-правилно да се нарича по този начин. Отидохме със съпруга ми и родителите ми за една нощувка, наехме две двойни стаи с предварителна резервация по телефона 2-3 дни предварително. Първо нека ви обясня, че такова животно като двойна стая за 50 лв в този "хотел" няма - по телефона ще ви информират, че двойната стандартна стая струва 65 лв. Истината е, че търсехме възможно най-спестовния вариант, за да пренощуваме една вечер в столицата, тъй като на следващия ден бяхме на сватба и разходите ни и без това бяха ударили в тавана. Ето какво ни посрещна на влизане в хотела - осветление, типично за евтин бардак, но не и за "бизнес хотел", както крещи заглавието от сайта на въпросната дупка. Нелюбезни и неприветливи служители, неотзивчиви и не в настроение. Взехме си ключовете след като заплатихме сумата от 130 лв за две двойни стаи и паркинг (плаща се отделно, 10 лв за 24 часа), преминахме на следващото ниво в нашия кошмар. Стаите имаха големината на неголям килер. Матраците на леглата бяха поставени на нещо като дъска с колелца и в момента, в който седнеш или легнеш, имаше реална опасност да се озовеш на земята. Зад едното легло с ужас открих захвърлена счупена половин стъклена чаша! На единия матрак имаше ДУПКА и съвсем не се шегувам - беше просто невъзможно да се спи на него! Телевизор с 20 см диагонал, поставен на дървена табуретка. Баня с ЕДНА хавлия - ние сме двама души и не е ясно как трябва да се измием, окъпем и подсушим с една-единствена хавлия! В дистанционното на ТВ нямаше батерии. Родителите ми в съседната стая нямаха тоалетна хартия в банята! В стаите нямаше НИКАКВА климатизация нито вентилация. Студено, топло - бяхме оставени да се оправяме както намерим за добре. От прозорците духаше така, че запалка гасне ако я сложиш до стъклото - имам предвид, че прозорците бяха затворени, да не помислите, че съм ги държала отворени. И най-приятното - от НИТО ЕДИН прозорец на хотела нямаше възможност да се види какъвто и да е друг "пейзаж" освен опънатия от КРАЙ ДО КРАЙ на фасадата рекламен транспарант на известна марка телефони!!! С баща ми слязохме до рецепцията и съвсем основателно поискахме тоалетна хартия за тяхната стая, батерии за дистанционното за нашата и на оплакването ми, че в единия от матраците има дупка, изключително неприятната и високомерна служителка отговори "Ами те са си така"!!! Тоалетна хартия донесоха в стаята на нашите, но ние батерии така и не получихме. Не получихме и АБСОЛЮТНО никаква намеса от страна на служителите на хотела по въпроса с дупката в матрака и факта, че на него НЕ МОЖЕ да се спи. Прекарахме най-кошмарната нощ в живота си и на сутринта следваше закуската. Слязохме в "ресторанта" на хотела, който представлява един облицован с мрамор полумрачен и студен хамбар. Не си представяйте неща като шведска маса, прясно приготвена закуска и т.н., нямаше нищо такова. Посрещна ни един полузаспал сервитьор, който ни каза "Ей там има кафе и чай, вземете си прибори, аз след малко ще ви сервирам закуската." Аз си налях кафе (за което жестоко съжалявам), мъжът ми не посмя да си налее друго, освен вода, седнахме на една маса и зачакахме. След малко ни донесоха две чинии, като във всяка една имаше по две филии изсъхнал хляб, пакетче масло за едно намазване, пакетче мед за едно намазване, една хапка пастет, едно парченце сирене и две парченца домат. Ето това беше нашата ЗАКУСКА!!! Не коментирам качеството на храната, защото то беше под ВСЯКАКВА критика!!! А с това количество не може да се нахрани сутрин дори едно 5-годишно дете!!! Тръгнахме си по най-бързия начин и НИКОГА повече кракът ми няма да стъпи там, дори това да е последното място на планетата, където можем да нощуваме!!!
Призовавам ви да заобикаляте отдалеч това място, наречено хотел "Плиска" и да предупредите всичките си приятели и познати да направят същото! За нищо на света не си струва да преживявате кошмара, който преживяхме аз и моето семейство и ще бъда доволна ако съм успяла да го спестя на някой от вас!

# 80
  • Мнения: 3 315
В хотел Плиска спах преди години, защото бях в командировка и работодателят ми го нае. Всичко написано е вярно. При мен и сифона на банята не работеше и като се къпех водата течеше по коридора  Grinning, но виждах такива "рекички" и пред други стаи. Този хотел става единствено, ако търсиш нещо евтино, за едно пренощуване т.е. лягаш и заспиваш без да те интересува друго. Моите мъже /съпругът и синът/ го ползват , когато ходят на концерти или мачове.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 485
Тази година празнувахме НГ в Къща за гости Мария-Невена, с. Безмер. НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ ДА ХОДИТЕ ТАМ.
Накратко:
1. Хигиената в стаите беше под всякаква критика - паяжини, паяци, миришещи тоалетни, мръсни долни чаршафи и мръсотия на снопове по земята. Няма да обсъждам, че мебелите в стаите бяха събирани от тук от там.
Не беше чистено с години. На въпроса ни защо не са почистили, след като чакат гости (които дори си плащат за това) с деца, отговорът беше - ами така е в селските къщи. Както едната жена от компанията казва: "И баба ми има селска къща, ама не е толкова мръсна".
2. Нямаше топла вода в мивките, а изкъпването с душа си беше направо преживяване. Водата беше ту толкова гореща, че ще те ощави, ту ледено студена.
Като отправихме оплакване за това и споделихме, че дори няма как да измием зъбите на децата си (пък и своите собствени), отговорът на нахалната собственичка беше: "Мийте се на душа тогава!" #Crazy А да не говорим, че някой, най-вероятно собственичката, постоянно минаваше по стаите и изключваше отоплителните уреди, които не са съобразени с каквито и да е норми за пожарна безопасност.
3. Сметките за изхранването постоянно бяха надписвани - имам чувството, че тази жена с добруджанския си нрав - постоянно искаше да ни изцеди парите и ако мине номера...
4. Храната беше неприятна - първата закуска - нещо като мекици, но такива, че все едно пиеш олио, бобът беше по някаква екстравагантна рецепта в която имаше тиквички; сервираха едни шницели - разпадащи се и мазни. Съвсем очаквано част от компанията бе осенена от рядко щастие.
5. Отношението на собственичката беше гадно - не и прави чест. След като получи рекламация за услугите, които предоставя, трябва да си вземе бележка и да замълчи, а тя вървеше и постоянно се оплакваше поотделно на хора от НАШАТА компания, дори предложила да изгони жалващите се.
Е, ТАКА НЕ СЕ ПРАВИ ТУРИЗЪМ, Г-ЖО НЕВЕНА!

Още веднъж крайно не препоръчвам тази къща за гости. Мога да пиша още много неща, които не ни харесаха, но това е в общи линии.
Слава богу, че компанията ни е готина и дори и на Марс да отидем пак ще си перкараме чудесно. Ама такива селски номера могат да развалят настроението и на най-големия веселяк.

# 82
  • Мнения: 91
Браво за темата! Точно нещо такова търсех и аз, за да ви споделя за 2 много лоши места, на които попаднахме тази година.

Едното е класиката хотел "Рига" в Русе. На снимките всичко изглежда прекрасно, както можете да видите тук: http://www.hotel-riga.com/node/32, а и цените далеч не са от най-ниските! Когато ни настаниха обаче бях буквално ужасена!!! Всичко в стаята беше на поне 20 години, барабар с мокета! Мебелите, плочките в банята - всичко лъхаше на "бай-Тошово" време, все едно сме отишли в апартаментите на бабите си! Беше ме гнус да стъпвам по мокета, в който беше напластена няколко-десетилетната история на хотела! Тези стаи сякаш не бяха пипани от 20-30 години, буквално! Не съм си мислела, че е възможно такова нещо!

Другото е хотел "Бор" в Боровец. Най-неприятно от всичко беше това, че уж се намирал на 10 минути от пистите - нищо подобно! Хотелът се намира толкова извън Боровец, че не е истина! Освен това мебелите също бяха антични! Едното нощно шкафче си беше нощно шкафче, другото - някакво старо радио! Нямало стаи със спални - всички стаи били с отделно две легла. Най-лошото е, че случихме на някакво семейство простаци, които караха децата си да тичат от единя край на коридора до другия и това тяхно занимание продължи 2 дни! Надуха ни се главите от топуркането на децата и виковете им, а персоналът не си направиха труда да им направят забележка, макар че според мен е тяхно задължение да се грижат за спокойствието на почиващите в хотела. Накрая не издържахме и помолихме момичето на рецепция да им направи забележка, а тя ни отговори, че то било "рано"!!! Рано или не, 2 дни думкане и викане, накрая на всеки би му писнало! Единственото хубаво нещо като че ли беше храната, която не беше никак лоша. Но като преживяване, определено не беше никак приятно, а и цялото това 20-30 минутно ходене до пистите беше твърде далеч от очакванията ни... И отделно, че отново не става въпрос за 30 лева на нощувка, че да си каже човек "за тия пари - толкова". Цените не са ниски, а това, което получаваш насреща е ужасно! Close

# 83
  • Благоевград
  • Мнения: 79
Хайде и аз тук да напиша скорошните си впечатления.Мъжът ми ме изненада на Коледа с резервация в хотел Пирин Резиденс в Банско.    По-добре не ходете там, добре че беше Коледа и се опитвах да не разваля настроението и на двама ни.
Първо беше много студено и във фоайето и в ресторанта и в стаята, а пък преминаването през "топлата връзка" до стаята просто ад.  Най-голямата изненада беше, че трябваше да спим на разтегателен диван, супер паянтов, даже едната подпираща летва беше счупена. По криво спане не съм имала! Трябвало да наемем стая а не студио!? Това ни обясниха. Закуската беше на блок маса като имаше само кашкавал, сиренце, масло и кисело мляко.Няма да преяждаме,я!

# 84
  • Мнения: 158
http://bg-bg.facebook.com/Chorbadzhiykata  не правете грешката да ходите там.бяхме с компанията за 2 дни на нова година.добре че хората правят купона,не обстановката.нищо от сайта не е вярно.постарал се е някой да направи къщата,но такава мизерия....никакво гостоприемство.откраднаха ни дистанционното на климатика и беше кучи студ в механата докато си приготвяхме яденето.платихме 900лв,а какво получихме...уж са самостоятелни стаи,а всички легла са заедно в едно помещение.и представете си една тоалетна и баня за 15 човека и почти липсваща топла вода.

# 85
  • Мнения: 101
Хотел "Бор" **** Велинград.
Стаите са с недомислен интериор. Спалнята е набутана в нишата, образуваща се между помещението на банята и прозореца (не успяхме да заспим цяла нощ). В оставащата  празнина на стаята има някакви мебелЦи за сядане и гардИробче. Останахме с впечатление, че е преди/след ремонт.
СПА центърът - с неучтив персонал, мънкащ нещо под носа си. Вътре е тъмно и тясно.
Вътрешният басейн ме втрещи буквално. Цамбурликайки се леко небрежно, с придържане по металният парапет, погледът ми попадна на една ивица, с ширина около четири пръста, от кир  Shocked.  Мръсотията явно се е наслоявала доста време, а коритото на басейна не е мито (коментар за мръсните стъкла и огромните паяжини е излишен в случая).
За петнадесет минути си събрахме багажът и се изнесохме.

Ресторантът е без забележки (впечатлението е единствено от закуската)


За храната съм съгласна! Отлична е. Бяхме в хотела 2010 г. лятото и нямам големи оплаквания. Личното ми мнение е, че става, но звездите  му са много по отношение на стаите. Басейните бяха чисти, но външния беше с размер като за деца, а детския, като голямо корито. Настанихме се в апартамент, от който очаквах повече за тези звезди. Доста овехтяло, но пък чистеха и сменяха кърпите всеки ден! Освен ако нещо коренно не се е променило от тогава, не мисля, че е чак за тази тема.

# 86
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
За храната съм съгласна! Отлична е. Бяхме в хотела 2010 г. лятото и нямам големи оплаквания. Личното ми мнение е, че става, но звездите  му са много по отношение на стаите. Басейните бяха чисти, но външния беше с размер като за деца, а детския, като голямо корито. Настанихме се в апартамент, от който очаквах повече за тези звезди. Доста овехтяло, но пък чистеха и сменяха кърпите всеки ден! Освен ако нещо коренно не се е променило от тогава, не мисля, че е чак за тази тема.

И аз съм била там лятото на 2010 г. в апартамент, не беше овехтял, и останах доволна. Дори бих повторила пак.  Peace

# 87
  • Мнения: 101

Скубиду,
Може би има различни апартаменти Simple Smile Дори имаше дупка от прогорено с цигара на дивана в хола, но все пак нямаше нищо счупено или неудобно. Просто си личеше, че е доста използвано. Това обаче не е достатъчна причина да го сложа в черен списък. Може би novaVIVA е ходила преди или след нас, а тогава условията да са били други, та е останала така разочарована.

# 88
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Да, явно е ходила по различно време и е била в стая, но все пак хотелът има добри отзиви в туристическите сайтове, не казвам, че е супер и е перфектен, но не мисля, че е за този списък.

# 89
  • Мнения: 13 172
В хотел Плиска спах преди години, защото бях в командировка и работодателят ми го нае. Всичко написано е вярно. При мен и сифона на банята не работеше и като се къпех водата течеше по коридора  Grinning, но виждах такива "рекички" и пред други стаи. Този хотел става единствено, ако търсиш нещо евтино, за едно пренощуване т.е. лягаш и заспиваш без да те интересува друго. Моите мъже /съпругът и синът/ го ползват , когато ходят на концерти или мачове.
То не е и много евтино. Миналата година придружих група деца, отседнали там за състезание. Асансьорите не работеха и децата трябваше да се качат пеша до 13-я етаж, натоварени със саковете си.
В стаите е отвратително- старо и страшно шумно.
Чудя се защо не му направят ремонт, иначе местоположението му е чудесно.

Общи условия

Активация на акаунт