Черен списък на хотелите в България!

  • 376 856
  • 1 807
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 10 551
milmich, аз няма да използвам леко заядлив тон, като твоя и ще се опитам да дам още примери.

Явно, наистина за тези изминали 2 години много неща са се променили.

Няма и помен от собственото стадо овце и крави споменати, като екстра в сайта и присъстващи разни специалитети от агнешко в менюто. Бяхме там миналата седмица, точно сезона на агнешкото.

Ние бяхме настанени в последната построена сграда в комплекса, която не е отоплявана никога. Явно, до сега е работела само лятото и от тогава гостите са успели доста неща да изпочупят и те да не бъдат подменени. Направо е трагикомично от 6 лампи, тип лунички в банята да работи една-едничка, самичка.
Тази "къща" дори я няма на снимките в сайта.

Огледахме и другите къщи, като повечето от тях бяха затворени. Има една страхотна каменна къща, която беше направена на строителна площадка. Бунгалата също бяха за ремонт. Направена страхотна тераса,с изглед и барбекю-плочките изпочупени.

Изминалия зимен сезон комплексът е бил затворен, със спрян ток. Изводите мисля, няма смисъл, аз да ги пиша.

Всичко това, за мен не оправдава цената от 75лв за стая и най-вече защо за тази цена трябваше АЗ ДА СИ НОСЯ ПЕЧКА ОТ ВАРНА И ДА СИ ТОПЛЯ СТАЯТА С НЕЯ.

А, ако не носех печка?

Длъжен ли е всеки гост на някой хотел да пътува задължително с печка?

Това са риторични въпроси!

П.П. Не съм израсла във Версай, за мое съжаление, щеше да е страхотно детство, но студентските ми години са минали в общежитие и мога да направя сравнение поне с общежитие. С Версай не мога, защото не съм имала щастието да го посетя и разгледам.

Последна редакция: сб, 27 апр 2013, 10:34 от missNoir

# 241
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Олеле, мой приятели бяха много доволни от комплекса в Кръвеник преди няколко години и сега по празниците ще са там.

Напълно съм съгласна, че нещата дори за няколко месеца могат да се променят.

Нямаше да го пиша, но така и така съм започнала.През 2010 последно бях много доволна от престоя си в Рачев хотел и сега като чета коментара на предната страница ми настръхва косата.

# 242
  • Мнения: 4
http://riupravets.bg/
Имах нещастието да забравя две козметични чанти с козметика, моята и на мъжа ми. Разбрах за това още на път за в къщи, но от хотела твърдяха, че нищо не са намирали. Ужасена съм от това което се случи. За съжаление нищо не мога да направя освен да ви предупредя да внимавате. От цялата работа имахме моята дума срещу тази на персонала. Не бих го посетила никога повече. 

# 243
  • Мнения: 904
http://riupravets.bg/
Имах нещастието да забравя две козметични чанти с козметика, моята и на мъжа ми. Разбрах за това още на път за в къщи, но от хотела твърдяха, че нищо не са намирали. Ужасена съм от това което се случи. За съжаление нищо не мога да направя освен да ви предупредя да внимавате. От цялата работа имахме моята дума срещу тази на персонала. Не бих го посетила никога повече. 


Недопустимо е това за тоолкова реномиран хотел имащ претенции да бъде в топ листата на СПА хотелите.

# 244
  • Мнения: 13 187


Недопустимо е това за тоолкова реномиран хотел имащ претенции да бъде в топ листата на СПА хотелите.
Зависи от честността на чистачката главно.

# 245
  • Мнения: 904


Недопустимо е това за тоолкова реномиран хотел имащ претенции да бъде в топ листата на СПА хотелите.
Зависи от честността на чистачката главно.

Зависи от цялостното управление на хотела.

# 246
  • Мнения: 2 807
http://riupravets.bg/
Имах нещастието да забравя две козметични чанти с козметика, моята и на мъжа ми. Разбрах за това още на път за в къщи, но от хотела твърдяха, че нищо не са намирали. Ужасена съм от това което се случи. За съжаление нищо не мога да направя освен да ви предупредя да внимавате. От цялата работа имахме моята дума срещу тази на персонала. Не бих го посетила никога повече. 

D.Teneva, обадете се и кажете, че искате да говорите със управителя/шефа/ и настоявайте за това. Разкажете какво се е случило и искайте съдействие от него. Може пък да има резултат.

# 247
  • Мнения: 428
Добавям х-л Родина в Банско. Оставиха ни 3 дни без топла вода. Живеем в 21 век .... #2gunfire

# 248
  • Мнения: 11
Здравейте мами,

Искам да добавя хотел Гран Виа, Бургас в черния списък на хотелите за майки с деца. Не знам дали може да има по грубо отношение от тяхното. Вие преценете.

След отпуската ни в Бургас миналото лято бих желала да споделя с вас негативния си опит с хотел Гран Виа (Gran Via) в Бургас.

Това е 2 звезден хотел до морската градина на Бургас. Направихме резервацията там поне 10 дена предварително като заплатихме 1 нощувка 70 лв.
Пристигнахме след 5 часов път с бебо на 7 месеца, който беше уморен и гладен. А аз бях бременна. След опита ни да се настим разбрахме че трябва да заплатим предварително цялата сума за престоя ни от 685 лв, иначе няма да бъдем допуснати вътре. Споделихме че ще заплатим разбира се но след напускането на хотела, което е и световна практика. Получихме груба реплика от жената на рецепцията Ани Милова, че в такъв случай не сме желани в нейната къща...! и бяхме изгонени грубо от хотела с допълнителни викове от рода на "Писна ми от вас българите с вашите претенции" и т.н. Разбира се заради детето преглътнах гордостта си и помолих да ползваме поне нощувката за която сме заплатили, докато утре не намерим друг хотел, но и това не беше прието от Милова и отново бяхме изгонени. Отказана ни беше даже касова бележка за плащането, а парите от капарото ни бяха върнати много по късно едва след намесата на Комисията по Защита на Потребителите - Бургас на която благодарим искрено!

Е, озовахме се с малко изморено плачещо бебе, изпаднала в нервна криза от невижданото отношение на рецепцията бременна майка също плачеща, на 36 градуса навън.... не много приятно начало на дългоочакваната почивка след раждането на бебо.

Бих желала да ви информирам за този хотел - ако пътувате с малко дете, не го избирайте. Ако сте готови да изтърпите обиди от персонала и да си тръгнете разплакани - не го избирайте.

Най-наглото нещо е че към този момент от управата на хотела твърдят пред властите че са ни предложили стая, но ние не сме я харесалии сме били капризни!! Подобна наглост и лошо отношение като към животни не съм виждала никъде по света. Мъчно ми е и много много тъжно за държавата ни че съществуват такива места и че в нея живеят подобни хора, без никакво човешко отношение, да не говорим за отношение към клиента. Докато има такива хотелиери, туризмът ни ще е в криза и все по малко туристи ще посещават страната ни. Колко е тъжно че не го осъзнаваме.

а това е и страницата на хотела в социалната мрежа:

https://www.facebook.com/pages/Hotel-Gran-Via/127683777314912

Желая ви прекрасни летни почивки!

Силви

# 249
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 067
силви34 нямам никакви впечатления от хотела за който говориш, но като човек занимаващ се с туризъм искам да ти кажа, че е световна практика да се заплаща предварително. Не мога да резбера възмущението ти по този въпрос. Това, че в повечето държави извън БГ ти искат кредитната карта вместо кеш не означава, че не ти взимат парите предварително. Няма хотел на света, който д ате настани без предварително заплатена сума или дадена кредитна карта за гаранция. Да не говорим, че има хотели които искат и двете на куп.

# 250
  • Мнения: 47
силви34 нямам никакви впечатления от хотела за който говориш, но като човек занимаващ се с туризъм искам да ти кажа, че е световна практика да се заплаща предварително. Не мога да резбера възмущението ти по този въпрос. Това, че в повечето държави извън БГ ти искат кредитната карта вместо кеш не означава, че не ти взимат парите предварително. Няма хотел на света, който д ате настани без предварително заплатена сума или дадена кредитна карта за гаранция. Да не говорим, че има хотели които искат и двете на куп.

Скоро не бях чел по голяма смешка.

# 251
  • Мнения: 19 483
Кое точно Ви е смешно? Да, цялата сума я искат ведната и ако не представиш кредитна карта ти взимат 50 евро депозит, като ти ги връщат в края на престоя ако не си консумирал нищо от мини бара и не си използвал хотелския телефон. Това поне в Европа навсякъде са ми го искали.

# 252
  • Мнения: 0
Бих искала да изкажа своето огромно възмущение от т.нар. хотел "Друм" в Добринище.
На първо място най-ужасното нещо е отношението на персонал, който се състои от мъж и жена. Тоест може да се каже, че това е нещо като къща за гости. Въпросната жена си позволява да обижда гостите и клиентите си, когато разкрихме нейната лъжа относно цените на стаите. Тя беше пуснала ваучер в няколко от сайтовете за колективно пазаруване за уж 50 % намаление, но на място се оказва , че с ваучер излиза по-скъпо. Когато попитахме защо е така бяхме словесно нападнати и обидени от нея с думите " глупаци". КЪде се е чуло и видяло хотелиер да обижда своите клиенти. Във въпросния ваучер беше написано, че се позлват преференциални цени за басейна в Добринище- естествено такова нещо няма.
На второ място- хигиената- отвратителна. Кърпите бяха мръсни с петна по тях. Чаршафите -също. Пердетата са в отвратително състояние. Чиниите на тоалетните са счупени ( Госпожата от хотела каза, че такива като нас -тоест клиенти са виновни и тя не може да оправя след всеки?? ). Кърпите не се смениха 3 дни.
Трето- т.нар. механа е жалко подобие на заведение въобще , каквито бяха и закуските.
Четвърто - мястото около "хотела" и самият "хотел" са в ремонт - багери, прах и машини. Под хотела са "ромските " къщи на градчето.
И още много отвратителни неща могат да бъдат казани.
Не ходете там, защото тези хора са лъжци и мизерници !!!!
П.С. Добринище е едно чудесно място , много красиво и има достатъчно други хотели, където ще се отнесат подобащо с вас като клиенти и няма да ви развалят почивката .
Благодаря за отделеното време.
Веселина

# 253
  • София
  • Мнения: 10
Въпреки че това не е точно хотел искам и тук да изкажа възмущението си от некоректните български "хотелиери". Тази година почивахме във вила "Федя" в село Велика. Въпреки уверенията от страна на собственичката, че всичко е изрядно и ще бъдем посрещнати като царе, получихме коренно различно отношение. Лелката ламтеше единствено за нашите безценни левчета и нищо не беше в състояние да я отклони от тази следа. Условията са съвсем различни от оферираните, обслужването е грубо и арогантно.  В стаите не се диша поради лиса на климатици, мястото за отдих ( тъй нареченото барбекю) е смешно и крайно недостатъчно за капацитета от 14-16 човека за цялата вила. Вода почти не се качва до последния етаж. В непосредствена близост има още две вили, в които се събилрат шумни компании. В заключение мога  да кажа, че това са най- неудачно похарчените ни пари за почивка на родното ни Черно море. Вила Федя не струва.

# 254
  • София
  • Мнения: 1 340
 СПА Хотел Костенец....  Sick в пакета имахме включени по 4 СПА процедури на човек и ползване на басейн и паркинг. Да кажа на тези, които се надяват на някакви водни процедури, тангенторни вани и т.н. Четирите СПА процедури са : сауна, парна баня, джакузи и забележете : солариум....
На рецепция при опит да се запишат по 4 масажа на човек, бе зададен въпроса : Наведнъж може ли да се направят, че масажистите ни са много натоварени? Аз не си представям как би изглеждал човек след 4 масажа.. А и при положение, че сме там 5 дни... #Crazy И изобщо целия персонал не знае изобщо нищо. Едно изречение : питайте управителя. Е, това добре, но той в повечето случаи се весели с компании някъде по басените и ресторантите, та трудно човек може да разбере кой е той.
Иначе природата около хотела е ок, но самия хотел не е нещо особено. Но пък за тия пари - толкоз.

Последна редакция: сб, 20 юли 2013, 14:52 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт