кърмене и рентген?

  • 4 263
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Имали някой информация колко време след рентгенова снимка не е добре да се кърми?Става въпрос за снимка на зъб.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 168
Ами аз съм снимана на рентген като малкият беше на 2 месеца и после още 4 пъти през две седмици,става въпрос за ръката.Не са ми казвали докторите да има проблем от това,но той беше на смесено хранене,а не само на кърма.По брошурите за облъчване от рентген има отбелязано колко време се разсейва лъчението във всяка част на тялото.Знам,че  меките части поемат най-малко,после бяха крайници и зъби и т.н.,най-много таз,гръден кош и череп.

# 2
  • София, Смолян
  • Мнения: 106
Аз току що си направих снимка на зъб. За кърмещи и бременни се слага една предпазна престилка, за да се сведе до минимум облъчването. Така че няма проблем Peace

# 3
  • Мнения: 346
Не се притеснявай! Можеш да кърмиш спокойно след рентгенова снимка.
http://www.kellymom.com/health/illness/dentalwork.html

# 4
  • Мнения: 10 968
За зъбна снимка няма проблем - на мен са ми правили една като беше на 2-3 месеца и още една, панорамна, наскоро. Направо си дойдох от рентгена и кърмих и двата пъти, тя моята дъщеря дълги паузи не прави.

Кърми си спокойно.

# 5
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Правиха ми рентгенова снимка на коремната кухина на следващишя ден след раждането. Не съм спирала да кърмя, казаха, че няма проблем.

# 6
  • Мнения: 266
И аз мисля, че няма проблем! Peace

# 7
  • Мнения: 781
За кърмещи мами се изпозва предпазна престилка.
Докато кърмех ми правиха снимка на зъб, след като споменах че кърмя рентгенолога веднага ми я сложи Peace

Общи условия

Активация на акаунт