Всички ли искахте да знаете пола на бебето?

  • 3 768
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 567
Здравейте,
чудно ми е, дали между вас има мами като мен, които не са искали да знаят предварително пола на бебето и да се изненадат при раждането.... Grinning
Според мен тръпката така е по-голяма, отколкото например да си кръстиш детето с някакво име и да му говориш така още докато е в корема  Shocked
Споделете как беше или е при вас, моля!
6o6i
20та седмица :B-fly:

# 1
  • Мнения: 5 250
Аз исках да знам от самото начало,просто щях да умра от любопитство  Embarassed И не съжелявам че разбрах (въпреки че казват че 100% гаранция няма,но..) така накупих предварително дрешките,избрах си цвят на кошарата,количката и др. подходящи за момченце   Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 200
Ами аз искам да го знам, не че мисля име, името ще го мисля като се роди доколкото се познавам!? Confused
Вече два пъти ми казват различен пол, ама все си мисля, че последното е най-вярно  Simple Smile
Като се замисля искам да знам от любопитсво, имах и предчувстие за пола на всичко отгоре, ама то май ще излезе точно обратното.
Ти защо не искаш да го знаеш?
Ами ако трябва да се пазарува нещо предварително, все пак пола си има значение!?

# 3
  • Мнения: 2 567
Цитат на: evpraksia

Ти защо не искаш да го знаеш?
Ами ако трябва да се пазарува нещо предварително, все пак пола си има значение!?


И аз мисля да напазарувам някои неща предварително, но все пак ми се струва, че тръпката е по-голяма, ако в момента на раждането научиш пола  Laughing

А за предчувствие......и аз имам, а и с тоя остър корем май всичко е ясно  Laughing

Да е живо и здраво, а полът няма никакво значение за мен!

# 4
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Radina
Аз исках да знам от самото начало,просто щях да умра от любопитство  Embarassed И не съжелявам че разбрах (въпреки че казват че 100% гаранция няма,но..) така накупих предварително дрешките,избрах си цвят на кошарата,количката и др. подходящи за момченце   Simple Smile


И аз така Laughing Направо умирррах от любопитство. А и от както минах 6-ти месец няма нищо по-приятно за мен от това да обикалям магазините и да купувам разни бебешорски неща за момченцето ми;)Би ми било доста по-сложно и неориентирано ако не знаех пола. Въпреки, че ако докторите са ми скроили някой номер (в което се съмнявам, защото всички "атрибути" ясно се открояват Wink ) и вземе че се появи някоя девойка..............ще има да си ходи до годинка в синьо;) ама-няма лошо!

# 5
  • Мнения: 2 567
Цитат на: Petinka
Въпреки, че ако докторите са ми скроили някой номер (в което се съмнявам, защото всички "атрибути" ясно се открояват Wink ) и вземе че се появи някоя девойка..............ще има да си ходи до годинка в синьо;) ама-няма лошо!


Хехе, по-добре момиченце в синьо, отколко момченце- в розово  Embarassed
Без да искам да казвам нещо лошо, но и на сестра ми всички виждаха момче и по всички признаци пак беше момче и накрая...изненедка  Wink Лекарката уж му виждаше тестисите всеки път на прегледите  Grinning
Лека бременност на всички и здрави бебета Laughing
6o6i
20та седмица :B-fly:

# 6
  • Мнения: 1 512
Цитат на: 6o6i

А за предчувствие......и аз имам, а и с тоя остър корем май всичко е ясно  Laughing

Шоши, и на мен ми беше остър корема, и много "гадатели" предричаха момченце ...  Wink а то  си дойде момиченце Simple Smile , както видя доктора, когато бях в 27 г. с.

Иначе аз не настоявах ( поне в началото  Wink ) да знам пола на бебето, защото за мен нямаше значение - много желано беше и щях да си го обичам много, независимо от пола .

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 38
ние с мъжа ми искахме да бъде изненада  и за него си остана изненада до раждането, докато не мен ми казаха в 34 седмица, т.к. не предупредих докторката да не ми казва. С дрехите бяхме решили проблема и всичко беше в различни цветове-шарени или бели с апликации, така че да отиват и на двата пола.

# 8
  • Мнения: 466
Аз някакси вътрешно си усещах, че ще е момченце.Докторите всеки път ми казваха различно.Една седмица преди да родя вече бяха категорични , че ще е момче.
Аз бях много лябопитна, но ми се искаше да го науча с раждането. Stuck Out Tongue

# 9
  • Мнения: 1 793
и ние искахме да знаем пола предварително, но си бяхме казали, че няма да се хващаме за това, което ни кажат, за да няма накрая опулени от изненада очи. понеже мен ме гледаха на видеозон само един път в 20 г.с. и тогава ми казаха, че бебето е момче. дори лекарката ми показа пишлето и снимка ми извади даже Grinning ама аз като гледах тогава доста дълго ми се видя това за пишле.все си мислех,че е пъпна връв. но жената беше категорична и позна Grinning

# 10
  • Мнения: 3 042
И аз исках да зная пола. Sunglasses
Все се надявах на момиченце Laughing  ама на момченце

# 11
  • Мнения: 5 500
Аз изобщо не исках да знам. Може би на инат, защото всички около нас само това искаха да знаят  Close Тати имаше предчувствие за мъж /като повечето татковци Wink/, а аз ама изобщо никаква идея какво бебе ще е. Изрично предупреждавахме всички лекари, че и да видят да не ни казват пола. Искахме да е жестока изненада Laughing Макар, че всички около нас правеха предположения за момиче, той си дойде Цецо. То не беше корема ми какъв бил, колко петна съм имала по лицето, била съм се разхубавила, пък докторката: мъничко си погрозняла, а те момичетата вземали хубоста на майка си и дъра-дъра сто чадъра Imp Направо ми беше писнало от глупости и това още повече затвърди мнението ми никой, дори и ние да не знаем.
А по въпроса за цветовете, има толкова и разнообразни по магазините, че въобще не е никакъв проблем, дори да не се знае пола да се напазарят страхотни дрешки. Най ме дразни това, че като влезеш в бебешки магазин подавачките те емват с първия  Confused: за момче или момиче Rolling Eyes Бррррр, УЖАС. Като че ли, момиче в синьо не може или пък момче в оранж, пък защо не и розово. На Цецо съм му купила страхотно комплектче сини панталонки и потниче в синьо и розово, мммм много е сладко Laughing
А като се роди Цецо и първо ми го ложиха на корема, една такава малка, пухкава и мека топка, първо си го нацелувах, те го взеха да го почистят, и чак тогава ми дойде на ума да питам какво ми е бебето. И видях, че останаха изненадани, че не го знам. Явно с днешния напредък на техниката, малко майки остават в информационно затъмнение като мен Wink  Sign Exclamation      

# 12
  • София
  • Мнения: 2 184
За първото си детенце не знаех какъв ще е пола му до последно - наистина това нямаше особено значение за мен тогава. Родих момче.
     Сега - за втория път  - умирах от любопитство още отначало да разбера какво ще е бебето, защото много ми се искаше да е момиченце. Поради предишни проблеми  / два спонтанни аборта и възраст / ми правиха амниоцинтеза и - каква радост - казаха, че детето е здраво и ще е момиченце. Така живях около пет месеца с настройката, че чакаме девойка. Не щеш ли, миналата седмица, като ми дадоха всички документи за раждане, се зачетох в тях и открих, че пишат " женски пол ", а отдолу в полето за кариотип - XY,  което е мъжкият кариотип. Вдигнах кръвно от вълнение - кое е вярното. Тичам първо при моята гинеколожка да ме гледа на ехографа. Тя жената се постара, но като я шашнах с тези "заключения" , не можа да ми даде сто процента сигурен отговор. Каза ми само, че тестиси не вижда. Ама аз знам ли? Тичам до Майчин дом да проверят в регистрите какво е оригиналното изследване, защото те на ръка ти дават препис. Момиче било - докторката не преписала правилно кариотипа.
     Та вълненията ми бяха излишни. Съпругът ми още отначало ми викаше да не вярвам много какво ми казват, докато не видя бебето при раждането. Но нали сме в 21 век - защо да не се възползваме от напредъка на техниката?
     А между другото и на мен коремът ми е остър. Миналия ден ходих до пазара и де що циганка ме срещна искаше да я черпя за здравето на момченцето, което ще родя.
     Е, не остана много, до края на месеца / надявам се / ще разбера истината.
     Но може би наистина щеше да е по-добре да не се настройвам за нищо. Щеше да ми е по- спокойно. А що се отнася за дрехите за бебо - има такива хубави в жълто и зелено, в бяло и шаренки, че това е най малкият проблем...
     Желая на всички бъдещи майчета здрави и весели бебчовци, а пък полът - каквото дядо Господ реши!

# 13
  • Мнения: 596
55
На мен също ми е страшно любопитно да зная пола на бебчето, но каквото и да ми кажат няма да им повярвам 100% докато не се роди, точно заради това, че не познават особено много.

# 14
  • Мнения: 7 106
Цитат на: 6o6i

А за предчувствие......и аз имам, а и с тоя остър корем май всичко е ясно  Laughing



Да ама не е много ясно Wink .И моят корем стърчеше право напред и всички ловеха бас със мен че ще бъде момче,но ехографът и вътрешният ми глас познаха,че ще е момиче.
 Grinning Иначе за протокола : мноооого исках да знам предварително пола Stuck Out Tongue .

# 15
  • Мнения: 2 693
Ами не съм се замисляла дали искам да знам пола, нямах против да го знам, но чак да съм умирала от любопитство - не помня... Може би защото още щом разбрах, че съм бременна бях УВЕРЕНА че ще е момче. За разлика от всички останали, които "гледат на корем", по разни календари и дрън дрън. Опитвах да ги убедя, че са в голяяяяяяяма заблуда, ама не ми вярват на майчинското предчувствие хората... Като добавим, че и на ехограф не се виждаше нищо ясно, все бяхме обърнати /а ме гледаха всеки месец/, и лекарката всеки път казваше "Май е момиче/момче, но не е 100% сигурно, може и да е момче/момиче", та сещайте се колко ми помагаше това изречение в избора на име или дрешки или каквото и да било... Въпреки това бяхме измислили име само за момиче, а аз тайно си мислех име за момче. Мъжа ми беше на седмото небе, че ще има момиче  Shocked  /Все щяло да има кой да му направи салатата вечер Wink /, а аз го уверявах, че просто ще правя една салата повече... Та така, до последно всички викаха момиче, само аз - момче. И се роди момче, естествено. И аз взех, че го кръстих на татко му... и сега като му викам че искам и пикличка, той ми отговаря "Аааааа, що бе, още едно момченце си е супер!" Grinning

ПП: Поради гореописаните причини, докато ми беше в корема, Емо се подвизаваше с унисекс името Беболини.

# 16
  • Мнения: 2 567
Цитат на: AFRODDITA
Аз изобщо не исках да знам. Може би на инат, защото всички около нас само това искаха да знаят  Close


Същото е и при мен, може би точно непрекъснатите въпроси на хората около мен наклони окончателно везните да не искам да знам. Дразни си ме, като ме видят и веднага първия въпрос е: "Иииии, вижда се вече какво ще бъде?". Като че ли не е по-важно, дали е добре бебо  Sign Exclamation
А за дрешките сте аболютно прави-вече има такова разнообразие от цветове, а и в крайна сметка се купуват тези неща точно за 10 минути Wink

6o6i
20та седмица  :B-fly:

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз исках да зная пола на бебето и двата пъти. Е, първия път го разбрах дни, преди да родя, което не беше кой-знае каква драма за мен, още повече, че аз си знаех какво ще е бебето. Вторият път дори не попитах, но ми казаха пола още преди да се усетя на УЗ (аз отидох чак в 5-тия месец) и аз бях буквално шокирана. Винаги съм знаела, че не е сигурно уж това, което ти казват от УЗ, но съм усещала пола инстинктивно и съм си живеела с мисълта за бебе от определен пол. Но не съм говорила на корема си на име.  Sad  Това за мен е  Confused . Изобщо дори не съм си говорила с корема и не това ми е била идеята, когато съм искала да знам пола. И за дрешките ми е било все тази. Дрехи бол по магазините и унисекс достатъчно. Просто си беше любопитство. Пък и се настройваш някакси... А и мразя изненадите. Обичам да си подготвям и организирам нещата предварително.  Simple Smile

# 18
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз лично исках да зная за пола, но може по- скоро за потвърждение на вътрешното ми предчувствие.
И двата пъти безпогрешно си знаех какво ще е бебето.
Между другото, докторите също познаха 100 %.

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Някои от горните изявления само потрърждават подозренията ми, че съм майка с чувствителност на хипопотам Embarassed Нямам никакви, ама никакви предчувствия и усещания.Каквото ми кажат - все вярно ми се струва.Като твърдяхя, че е момиченце близо осем месеца - ок, име измислих, женски аксесоари и т.н. - голям купон, голяма радост.После като се отметна докторът - аз пак - ок, мъж-мъж, пак купон, пак радост Grinning  Grinning  Grinning Абе да си кажем истината - всеки се моли да му е живо и здраво детенцето, не знам някоя майка да си е върнала бебето, защото полът не я е устройвал Grinning

# 20
  • Мнения: 3 569
В такъв трепет сме и двамата, не е истина. Нямаме търпение да ни кажат пола. Не мога да повярвам как някои семейства не искат да знаят. Не мога да си дам отговор за себе си. Искат да е изненада ли, що ли ?

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: belinda
Абе да си кажем истината - всеки се моли да му е живо и здраво детенцето, не знам някоя майка да си е върнала бебето, защото полът не я е устройвал Grinning

Абсолютно си права! Grinning

# 22
  • Мнения: 343
И ние с таткото искахме да знаем предварително. Беше ни тръпка и като знаехме. Ми ако не са познали или ако наистина са познали. Те взеха, че познаха  Laughing

# 23
  • Мнения: 854
Аз честно казано нямам търпение да разбера какво ни е бебочето. При мен отначало шестото чувство казваше момче, ама от два месеца насам си мисля, че ще е момиче. Обаче няма никакво значение какво ще е, нали ще си е наше! Тия дни сме на лекар, да видим дали ще го видим какво е Simple Smile

# 24
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Ние съЩо от самото на4ало искахме да знаем пола макар 4е нямахме никакви претенции към него(след два спонтанни аборта и седем години о4акване).Просто искахме да знаем. На ехографиата в 21 седмица ми казаха, 4е е госпожица една седмица по късно полу4их резултата от амниоцентозата ХХ, нямаШе никакви съмнения  Grinning
До деня преди да родя се ровех по вси4ки възможни сайтове имена имахме няколко варианта Grinning .....
Накрая я кръстихме на името на светията покровител на деня в който се роди...
Не , 4е е много оригинално..., но понеже раждането беШе много тежко и продължително... след 36 4аса за да спасят беб4о направиха секцио по спеШност..
Затова реШението дойде спонтанно...

# 25
  • Мнения: 7 821
Цитат на: 6o6i
Цитат на: AFRODDITA
Аз изобщо не исках да знам. Може би на инат, защото всички около нас само това искаха да знаят  Close


Същото е и при мен, може би точно непрекъснатите въпроси на хората около мен наклони окончателно везните да не искам да знам. Дразни си ме, като ме видят и веднага първия въпрос е: "Иииии, вижда се вече какво ще бъде?". Като че ли не е по-важно, дали е добре бебо  Sign Exclamation


Точно това дразнеше и мен  Imp  Imp  и не исках да знам ( но си знаех, просто бях сигурна че ще са момчета, въпреки че исках момичета), купувах в жълто и зелено.
Накрая винаги се разбира  Grinning .

# 26
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Future pere
В такъв трепет сме и двамата, не е истина. Нямаме търпение да ни кажат пола. Не мога да повярвам как някои семейства не искат да знаят. Не мога да си дам отговор за себе си. Искат да е изненада ли, що ли ?


Ами мъжът ми не е Хенри VIII, не е от значение за никого (освен за свекър ми , които също не е Хенри VII), защо да знаеш, няма да го смениш, няма да му дадеш име преди да се е родило, за вещите е без значение, не купуваш нито бейзболна ръкавица нито балетни пантофи.
Да искахме да се изненадаме  Grinning .

# 27
  • София
  • Мнения: 366
И аз нямах никакви усещания за пола. Единствените приятели с малко дете, които имахме тогава, бяха с момченце и затова и аз се бях настроила за момченце. Всичко ме убеждаваха как щом не ми личи бременността, значи ще е момче. Правих амиоцентеза, но спрял тока. Така и не можаха да ми кажат резултатите. Лаборантът обаче каза, че от малкото изследвано ще е момиченце и позна. А малката така и не се обърна, така че до раждането така и не се потвърди.

# 28
  • Мнения: 3 927
и аз съм от тези, които не искаха да знаят предварително.

И защо??? Да вземе гинеколкога да "види" нещо като тестиси и аз да се настройвам предварително.......Както при повечето ми познати, таткото искаше момченце, за да си го прави геймърче  Wink (имам си у дома pc-маниак), а аз исках момиченце. Така и стана и съм много щастлива. А сега и таткото е доволен.....
На ехографа се виждаше само едно кръгло сладко дупе Simple Smile  Simple Smile , защото бебка беше много свита, и аг-то ми не се нае с прогноза и съм й благодарна за това.

И наистина най-досадното нещо беше всички около мен непрекъснато да ме питат "Какво е бебето?"  Close Винаги отговарях "каквото излезе"!

А за покупките си реших генерално проблема: пазарих основно в зелено резеда, жълто, синьо, червено, бяло, но НЕ И РОЗОВО, защото не го харесвам Close . Обаче получих куп розови подаръци Close

# 29
  • Мнения: 175
Аз през цялото време имах предчувствие, че ще е момченце. Ходих общо на 5 видеозона през цялата бременност и се надявах да потвърдят предчувствието ми, но бебо явно бе решил до края да ме държи в неведение и да се разкрие едва в родилна зала Simple Smile Е, интуицията ми не ме излъга! Wink

# 30
  • Мнения: 3 200
Цитат на: 6o6i
Цитат на: evpraksia


А за предчувствие......и аз имам, а и с тоя остър корем май всичко е ясно  Laughing

Да е живо и здраво, а полът няма никакво значение за мен!


И аз съм с остър корем и си имам предчувствие за момче, ама на видеозона казаха момиче  Grinning

Каквото и да е, да е живо и здраво  Grinning

# 31
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298
Здрасти, аз много исках да знам пола,защото така през цялото време се чудих какво да купя - за момче или момиче и взимах едно розово едно синьо и много неутрални,но така и не ми казаха до последно,защото когато дойдох в Англия в 6 мес.не се виждаше, а тук правят 2-3 видеозона за бременост, мен ме бяха гледали в БГ без да се види пола и съоветно повече не ме гледаха тук и така си останах до края без да знам.Все се надявах на момиченце,но пък се роди най -хубавато за мама момченце и мама подари всички розови дрешки ,които бях взела за момиче .Не че не съм щастлива ,напротив,но си мисля че е добре да знаеш.Всички в магазина все ме питаха " за момче или момиче" и това ме изнервяше,само от тази гледна точка е добре , иначе изненадата си струваше да се види,защото всички се обзалагаха и накрая все някой черпеше другия който е познал Stuck Out Tongue  Laughing

# 32
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: 6o6i
Здравейте,
чудно ми е, дали между вас има мами като мен, които не са искали да знаят предварително пола на бебето и да се изненадат при раждането.... Grinning
Според мен тръпката така е по-голяма, отколкото например да си кръстиш детето с някакво име и да му говориш така още докато е в корема  Shocked
Споделете как беше или е при вас, моля!
6o6i
20та седмица :B-fly:


Разбира се, че исках да знам Grinning ! Обичам да съм добре информирана! Grinning

# 33
Цитат на: belinda
... не знам някоя майка да си е върнала бебето, защото полът не я е устройвал Grinning

Белинда там е работа, че има и такива родители за съжаление Sad .Мисля, че някои от религиите (понеже не съм 100% сигурна не казвам коя) ги кара да правят това. Когато поисках да знам пола на бебето първо не искаха да ми кажат точно по тази причина, защото ТЕ ако нямат момче или правят аборт или го оставят после Sad . Като разбраха, че не сме от тоя тип и ми го казаха пола.
А за статистиката аз исках и двата пъти да знам. И без това бях с трудност при избиране на имената. Всяка вечер пишехме и зачерквахме с тати, докато си изберем Wink  Simple Smile

# 34
  • sofia
  • Мнения: 562
Цитат на: AFRODDITA
Явно с днешния напредък на техниката, малко майки остават в информационно затъмнение като мен Wink  Sign Exclamation      

не е с днешния напредък на техниката моя приятелка беше побесняла че не искала да знае пола на бебето а те веднага:момче!в крайна сметка защо не питат дали искат да знаеш!
а аз лично не исках да знам до 6 месец когато доктора каза цитирам "ааааааа какво си имаме тука това като го гледам може и да е вагина а може и да са ташаци"извинявам се за грозния израз!и от тогава все ми се искаше да знам!

# 35
  • Мнения: 2 567
Цитат на: Honda
Мисля, че някои от религиите (понеже не съм 100% сигурна не казвам коя) ги кара да правят това. Когато поисках да знам пола на бебето първо не искаха да ми кажат точно по тази причина, защото ТЕ ако нямат момче или правят аборт или го оставят после Sad . Като разбраха, че не сме от тоя тип и ми го казаха пола.


Има всякакви родители, макар че не мога да ги разбера. И мойта лекарка ме пита дали имаме "предпочитания" за пола. След като й казахме, че и за двамата ни няма значение ни разказа случка за нейни пациенти- бащата се обърнал към жената и й казал: "И да знаеш, ако е момиче, ще го хвълря на боклука!"  Shocked  Shocked  Shocked Ужас, такова нещо само като чуя и ми настръхват косите!!!

Лека вечер на всички  Grinning
6o6i
20та седмица :B-fly:

# 36
Здрасти Шоши.
Аз съм в 14 седмица и незнам какъв ще е бебока. Но истината е, че умирам да разбера. Много искам момиче. Страх ме е, че няма да се справя с мъж Embarassed ...Simple Smile. Но както и да е. Майките са прав- дрешки много. А пък за имената....лично аз си имам готови и мъжко, и женско....... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт