Въпрос към мамите в САЩ - cord blood collection?

  • 5 906
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 280
Поне в САЩ (и Канада) нещата стоят така:
- Ако искащ да запазиш клетките на твоето бебе и да си сигурен че са на твое разположение (и собственост на теб и детето ти след като навърши 18год) ползваш частна банка - те наистина са компании които правят пари от това, но ти си плащаш за согурността че ако на детето ти или на друг от семейството ти му трябват (недай си Боже) някога за трансплантация (и вече се правят много такива не само за експерименти, а за лечение на над 80 нелечими болести)- с частна банка поне си сигурен че имаш клетките и поне за бебето ти ще са 100% съвмстими.

- Ако решиш да ги дадеш като дарение рискуваш ако един ден ти потрябват да търсиш съвместими клетки на някои друг, защото тез на твоето бебе може да са използвани вече. Което според моя гинеколог не е голям проблем, защото само на чернокож засега е трудно да се намери донор.

Но аз все си мислия че медицината ще напредне много и колкото и да се спори по въпроса са тези клетки ще има много добри резултати в бъдеще с тях.

# 31
  • Мнения: 4 399
Мането, това ни е ясно на всиЧки! Навсякъде по света банките за подобни клетки са Частни. И тоЧно тях имам пред вид като казвам Че се правят страшни пари, а не се знае за какво. Въпроса не е в това дали банките са Частни, а какво за какво можеш да ползваш клетките. За момента, за нищо, защото както казах, единици са пациентите при които подобно леЧение е експериментирано. Дали ще имат изобщо някакво приложение, е въпрос на бъдеще. Но както и преди писах, ако имаш достатъЧно пари и сумата не те впеЧатлява особено, най-добре е да замразиш. И дано да си права за добрите резултати, но всиЧки които сме свързани с тази област на науката сме преживели веЧе няколко големи разоЧарования и сме се науЧили да не се ентусиазираме толкова лесно. Вярвай ми това не е първия балон който идва с обещанието Че е панацея и ще лекува всиЧко...

# 32
  • Мнения: 280
Вяра,
Не мисля че това ще лекува всичко. Той които знае лек за всичко е само Господ Бог засега. Надали някога медицината ще знае как да лекува всичко Simple Smile

За добрите резултати имах в предвид - успешните трансплантации правени досега тук (САЩ) и според лекаря на моя мъж това не е вече експериментално репение за неговата болест (Болест на Крон).

Вярно че частните банки правят много пари, но според мен това е допълнителна медицинска застраховка която копуваш и както всяка друга застраховка се молиш никога да не трябва да ползваш ...

# 33
  • Мнения: 1 017
добро утро на вси4ки и хубава седмица  Simple Smile

не ми се иска6е да отговарям, ама нали ми говори съвестта Wink...
много не6та са "балон", в медицината и в други области, не за6тото не ни се иска да станат, а за6тото все о6те не сме достатъ4но развити   Confused  според мен едни от добрите доктори са тези, които се опитват да вярват в бъде6тето, в науката, а съ6то и в 4удеса Grinning по тазипри4ина се занимавам и с наука  Grinning
не само Крон се лекува с тези клетки, а и няколко други, доста по 4ести от Крон болести (левкемия, не вси4ки видове, но няколко, особено сре6тани в детска възраст, паркинсон, във фаза на напреднали проу4вания; ракови заболявания, 6те ми е трудно да изброя вси4ки и особено кои са в напреднала експериментална фаза).
вярно е, 4е не6тата в много отно6ения са на фаза експеримент. истина е, 4 е необходимо време за да се докаже дали не6то работи или не. то4но поради тази при4ина, ако имам финансова възможност да си позволя да запазя такива клетки, 6те го направя, и 6те посъветвам приателките и близките си да направят съ6тото Grinning
да не дава Господ да ми се наложи да ги използвам, но ако се слу4и бих имала о6те една алтернатива...
и о6те не6то: много се радвам, 4е има хора, които вярват в науката (като цяло), в "докторите"... Grinning

# 34
  • Мнения: 280
:0)
Съгласна съм с теб! Благодаря ти за отговора!

# 35
  • Мнения: 964
Някои може ли да ми обясни защо това не се прави при многоплодна бременност.Моя лекар ми заяви че незнае.
Аз съм с близнаци какво да правя?

Последна редакция: чт, 13 окт 2005, 05:15 от Zhana

# 36
Чета тази тема 18 месеца след раждането на бебка и искам да добавя, че нейните стволови клетки ги пратихме в една канадска фирма, която е подчинена (така да се каже) на канадското правителство, и цялата манипулация ми излезе под 1000$!! А след това е около 110$ на година за съхранение. Тогава намерих, че има сериозна разлика в цените с повечето рекламирани фирми в Америка (нещото което супер ме дразни - комерсиалността). Ако някой се интересува коя е фирмата, да ми прати л.с.

п.с. раждах в Щатите, а не в БГ

Последна редакция: нд, 05 фев 2006, 20:41 от Dani34

# 37
  • Мнения: 884
На мен ми взеха такава кръв, но само за експерименти. Не съм чувала на Острова да предлагат съхраняване  Confused Жалко!
Да, съхранява се Мери. Аз използвах Cells4Life и съм много доволна от бързото обслужване и цените са добри,предлагат и разсрочено плащане за година. Комплекта е 50 GBP( като дават и 1 резервен).Когато  успешно получат кръвта и пробите показват,че всичко е наред се плащат още 1400 GBP за 25 год. съхранение ..и това е.Всяка год. ви прашат писмо ,че всичко е наред.
Доколкото знам има още 2 фирми в UK., и цените им са подобни.
Лично за мен това са най-добре изхарчените пари за бебо!

Последна редакция: нд, 05 фев 2006, 18:32 от macoball

# 38
  • Мнения: 467
И аз не мога да се сдържа и сте напиша малко по този въпрос. Много хора не знаят какво точно означават стволови клетки и за какво могат да се използват. Стволовите клетки са клетки с неограничени възможности за развитие, т.е от тях може да се развият всякакъв вид клетки,които са ви необходими. Сегашния проблем,пред който учените са поставени е как да накарат тези клетки да се развият в точно определен тип. Вече има дости изследователи постигнали успехи в определени направления и се прилагат успешно в болниците и клиниките тук в Germany. Много са близко до решване на проблема с Диабет-1 имено използваъки такива клетки. Радвам се наистина,че има хора вярващи в науката. Дано на никого не се налага да стига до там да ги използва,но повярвайте все повече изследователи и вложения се насочват в тази сфера. Изследванията и терапиите основани на стволовите клетки напредват макар и с малки стъпки! Аз също сам бременна и дори не се замислям дали да направя това или не единственото  нещо,което ме спира е дали сте мога да си го позволя точно в този момент.
Приятен ден и много усмивки за всички!  bouquet

# 39
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Да, съхранява се Мери.
Cry много късно го разбрах

# 40
pri nas v South Africa sashto se pravi stryva 3000USD za 35 god,no se saxraniavat v UK zashtoto tyk oshte niama kade.nie shte vzelem za vtoroto bebe.zaslyjava si.v BG sashto se pravi mislia che bolnicata e sv Lazar,reklamirat go na bg-mamma sashto.

Общи условия

Активация на акаунт