тахан в попарата?

  • 4 384
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте на всички мами.
Въпросът ми е такъв - синът ми е на година и четири месеца,мислите ли, че мога да му слагам в попарата тахан?Търсих подобна тема, но не открих.Ако дублирам тема-моля  да ме извините.
Благодаря за отговорите предварително.

# 1
  • Мнения: 2 521
Едва ли дублираш тема LaughingНе съм срещала такава за тахан в попара.
Това нещо като халва ли беше?Или може би е сусамово? newsm78А защо искаш да слагаш в попарата?Не съм чувала за такава комбинация.По-добре си я прави класическа попара с масло и сирене.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Какъв тахан и с каква идея ще слагаш в попарата? Да нямаш предвид таханова халва?

# 3
  • Мнения: 397
записвам се да следя темата, защото много обичам такава попара, а и след време ще ми трябва инфо за захранването с нея

# 4
  • Мнения: 781
Сусамов тахан и мед съм омешила едно към едно и давам да си хапне сутрин на гладно ако иска. Или ако аз хапвам нещо което не му е позволено пробутвам тахана, но не съм добавяла към яденето.
Подслаждам с мед вместо захар кремчетата или нещо друго ако се наложи. Имай предвид, че тахана леко нагарча и може да не се приеме в яденето.

# 5
  • Мнения: 27 524
Сусамовият тахан е много силен алерген. Аз не бих бързала да го предлагам  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 448
Според мен,няма проблем да даваш сусамов тахан смесен с мед по малко,а пък и щом е вкусно.Със сигурност обаче ми се вижда по-здравословен вариянт от попара със сирене и масло,което аз никога не давам на бебето си.Да ме извиняват почитателите и,но овсените ядки пасирани с плод винаги са ми се стрували по-удачния и здравословен вариант Mr. Green

# 7
  • Мнения: 529
И аз съм давала сусамов тахан с мед ,но в попара-не.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 216
Сусамовият тахан е много силен алерген. Аз не бих бързала да го предлагам  Simple Smile

 Peace

Не е от най-силните алергени, но все пак е такъв.
Ако твърдо решиш да даваш, започни с много малко количество, захрани постепенно и внимавай за реакция.

# 9
  • Мнения: 1 473
Тахан в попарата, извинявам се, ама звучи, като манджа с грозде...
Не виждам смисъла да се смесват така храни.

# 10
  • Мнения: 14
Здравейте, благодаря за отговорите.
Таханът е много полезен и е силна храна за организма.
Попарата става много вкусна, слага се хляб, тахан и мед. Ще го пробвам дали ще я хареса, както ме съветвате в началото съвсем малко.Благодаря за отговорите.

# 11
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Аз давам за закуска плодове намачкани със  сусамов тахан. Не се усеща горчивината му изобщо, и е доста полезен.
 Попара не давам, защото не я одобрявам.

# 12
  • Мнения: 122
Сигурно ще съм единствената, която е яла попара с тахан, като се има предвид, че попара изобщо не помирисвам, тази много ми хареса  Grinning. Но шегата настрана, сусамът съдържа много селен и освен това калций. При всички положения бих се посъветвала с педиатър, но мисля, че детенце на 1 годинка е малко за такава храна. 

# 13
  • Мнения: 5 940
Дадох тахан за първи път преди месец. Много вкусна комбинация е елда с тахан и мед, но смятам, че е хубаво да се поизчака малко.

# 14
  • Мнения: 27 524
Таханът е много полезен и е силна храна за организма.

Жълтъкът също. И също не е добре да се предлага преди определена възраст. Както и куп други храни.
Не е възпросът коя храна е силна и полезна, а кога е добре да се въведе за детето. Иначе и най-полезното може да бъде отрова за него!

Общи условия

Активация на акаунт