Въпрос за ортопед...

  • 4 781
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 176
Цитат на: belinda
Hands Clap Радвам се , че в крайна сметка се разбрахме!Точно това ме дразни в системата - не кой колко плаща, а това, че не ти се оказва съдействие да ползваш услуга, за която реално погледнато вече си платил.За незнанието на правата - уви, масов проблем на българина, във всички области на обществения му живот.Темата в крайна сметка за това и започна - много майки не знаят какво точно им се полага като пакет услуги.Ако лекарят обаче е свестен - ами той да обясни, какво толкова...

Аз знам какво ми се полага, но личната лекарка каза, че не се полага. Е аз да гадая ли Или верно да я гръмна.

# 16
  • Мнения: 1 289
Когато отидохме при нашата педиатърка на 1-вия месец за ваксинация веднага ни даде талон за ортопед. Каза ни че момиченцата са рискова група и затова е задължително. Моя приятелка има момченце и и дадоха талон на 3-тия месец. Ортопедът ни обясни, че трябва да отидем на втори преглед , когата бебка стане на 4 месеца. Така че тия дни пак сме на ортопед.

# 17
Сега се връщам от консултация. И ние сме "попаднали" на педиатър. Днес навършваме 4месеца и още не сме ходили на ортопед. Лекарката е отпуска и когато споменах на сестрата за ортопед беше изненадана, че не сме ходили и ни написа талон. Утре сме на преглед-безплатно.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
И аз знам, че е безплатно и задължително. Но понеже и нашата лекарка се дърпаше аз си заведох бебчо на 2 месеца при Драганов. Той естествено ми се скара  Sad  че съм закъсняла и момченцата се водели към 20 ия ден- особено ако са били със седалищно придлежение какъвто беше моят случай. Но всичко му е наред слава богу!

# 19
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Здравейте,
ето страницата на касата www.nhif.bg
Там има и телефони

# 20
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Профилактичният преглед при ортопед за луксация е задължителен, прави се през 2-3мес. По-рискова група са момиченцата. Не мога да си обясня тези педиатри защо не дават направления, след като ЗК им ги отпуска?!
Колкото до Горна баня, не си се минала, там за София са най-добрите специалисти. Нашата педиатърка ни даде направление, но и ние отидохме в Горна баня (там направленията не важат, трябвало да са няк`ви специални, явно за по-тежки случаи). Мисълта ми е, че си платихме, но пък съм доволна, защото докторът прегледа бебока не само за луксация, обърна ни внимание на доста неща, даже ми обясни как трябва да го нося (на хълбок, но все още не ми е особено удобно така  Grinning )

# 21
  • Мнения: 4 176
Такаааааааа
Преди малко говорих по алото с шефката на Здравната каса по въпросите "връзки с оществеността" или нещо подобно Simple Smile-София и тя каза,че прегледа е задължителен и личната лекарка няма право да отказва.
Посъветва ме да напиша жалба до Директора на ЗОК-София и да приложа копие от платежната бележка от Горна Баня дето съм си платила.
Ако някой иска да пише жалби ето адреса:
 РЗОК- София
Кв. Стрелбище
Ул" Енос" 12
Мариета Райкова ( жалбата се пише до нея " До Директора на РЗОК- София)

*РЗОК- районен здравно-осигурителен институт

Успех! дано съм била полезна.
Ама хич не обичам да си оставям магарето в калта Laughing

# 22
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Гери
Здравейте,
ето страницата на касата www.nhif.bg
Там има и телефони

 ша та черпа  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: Mamica
Такаааааааа
Преди малко говорих по алото с шефката на Здравната каса по въпросите "връзки с оществеността" или нещо подобно Simple Smile-София и тя каза,че прегледа е задължителен и личната лекарка няма право да отказва.
Посъветва ме да напиша жалба до Директора на ЗОК-София и да приложа копие от платежната бележка от Горна Баня дето съм си платила.
Ако някой иска да пише жалби ето адреса:
 РЗОК- София
Кв. Стрелбище
Ул" Енос" 12
Мариета Райкова ( жалбата се пише до нея " До Директора на РЗОК- София)

*РЗОК- районен здравно-осигурителен институт

Успех! дано съм била полезна.
Ама хич не обичам да си оставям магарето в калта Laughing
 202uu   Hands Clap   202uu
Само така!Ако повече хора бяха като тебе и мене, нямаше други да си разиграват коня както си искат!

# 24
Вчера бяхме на ортопед с направление и ми взеха 15лв. вероятно за ехограф, защото било хубаво да се погледне, въпреки, че не се плаща от Здравната каса. Останалата част от прегледа се състоеше от разтваряне на крачетата, докато се разплаче бебчо и повдигане за ръчичките до почти седнало положение и пускане. Чуствам се измамена.  Confused При вас как беше?

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Ечо
Вчера бяхме на ортопед с направление и ми взеха 15лв. вероятно за ехограф, защото било хубаво да се погледне, въпреки, че не се плаща от Здравната каса. Останалата част от прегледа се състоеше от разтваряне на крачетата, докато се разплаче бебчо и повдигане за ръчичките до почти седнало положение и пускане. Чуствам се измамена.  Confused При вас как беше?


Защо се чустваш измамена? При ехографията всичко се вижда много по-добре и повече от това което са направили като преглед не е необходимо. Виж ако не са ти дали никакви съвети какво да се прави, как да се носи бебето, кога да се пуска на пода, в какви дрехи  да се облича, обувки, прохпждане, за какво да следиш - тогава вече имаш основание Wink  - при нас обясненията бяха по-голямата и важна част от прегледа - другото беше проверка на разкрача и ехографски преглед ( за друго не се сещам, но все пак беше преди доста време).

# 26
  • Мнения: 4 176
Цитат на: mam4e
Цитат на: Ечо
Вчера бяхме на ортопед с направление и ми взеха 15лв. вероятно за ехограф, защото било хубаво да се погледне, въпреки, че не се плаща от Здравната каса. Останалата част от прегледа се състоеше от разтваряне на крачетата, докато се разплаче бебчо и повдигане за ръчичките до почти седнало положение и пускане. Чуствам се измамена.  Confused При вас как беше?


Защо се чустваш измамена? При ехографията всичко се вижда много по-добре и повече от това което са направили като преглед не е необходимо. Виж ако не са ти дали никакви съвети какво да се прави, как да се носи бебето, кога да се пуска на пода, в какви дрехи  да се облича, обувки, прохпждане, за какво да следиш - тогава вече имаш основание Wink  - при нас обясненията бяха по-голямата и важна част от прегледа - другото беше проверка на разкрача и ехографски преглед ( за друго не се сещам, но все пак беше преди доста време).

ХОРАААААААА НЕ СЕ ПЛАЩА нищо за бебето. Нито стотинка. Имаш ли направление- не се плаща. ТОЧКА!
Обадете се и питайте. Аз се обадих. Бяха любезни. телефона е по-горе във форума.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Mamica
Цитат на: mam4e
Цитат на: Ечо
Вчера бяхме на ортопед с направление и ми взеха 15лв. вероятно за ехограф, защото било хубаво да се погледне, въпреки, че не се плаща от Здравната каса. Останалата част от прегледа се състоеше от разтваряне на крачетата, докато се разплаче бебчо и повдигане за ръчичките до почти седнало положение и пускане. Чуствам се измамена.  Confused При вас как беше?


Защо се чустваш измамена? При ехографията всичко се вижда много по-добре и повече от това което са направили като преглед не е необходимо. Виж ако не са ти дали никакви съвети какво да се прави, как да се носи бебето, кога да се пуска на пода, в какви дрехи  да се облича, обувки, прохпждане, за какво да следиш - тогава вече имаш основание Wink  - при нас обясненията бяха по-голямата и важна част от прегледа - другото беше проверка на разкрача и ехографски преглед ( за друго не се сещам, но все пак беше преди доста време).

ХОРАААААААА НЕ СЕ ПЛАЩА нищо за бебето. Нито стотинка. Имаш ли направление- не се плаща. ТОЧКА!
Обадете се и питайте. Аз се обадих. Бяха любезни. телефона е по-горе във форума.


Аз не платих нищо - нито прегледа, нито ехографията - но останах с впечатление че не плащането, а прегледа е причината за огорчението Rolling Eyes

# 28
Първо ме смути плащането, но и самият преглед можеше да го направи педиатър (без ехографа), за обяснения и дума не става, но визитка ми връчиха.

# 29
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Ечо
Първо ме смути плащането, но и самият преглед можеше да го направи педиатър (без ехографа), за обяснения и дума не става, но визитка ми връчиха.

Аз така и не разбрах защо след като си била  снаправление са ти взели парички? Или пак нещо не схващам...? Shocked

Общи условия

Активация на акаунт