Изтъняване и падане на коса

  • 3 812
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте на 22 г. съм от София и от известно време забелязвам,че косата ми е започнала да оредява ,но мислех че е нормално.Вече разбрах,че не е защото от няколко седмици  изтъня страшно много и започна да пада  Sad .Много ,ще съм благодарен на всякакви съвети и мнения какво да правя или да ми препоръчате добър лекар ,който може да ми помогне   Cry

# 1
  • Мнения: 60
Започни от личния лекар.Той е затова.Успех!

# 2
  • Мнения: 800
Проблемът е за ендокринолог. Побързай!

# 3
  • Мнения: 2 898
Потвърждавам това, което е писал Пинки. Иди на ендокринолог. Провери щитовидната.Иначе добър е стимуланта на Икаров, също и една популярна маска от форума с тривитаминол.Потърси я в Гугъл, отзивите за нея са чудесни.

# 4
  • Мнения: 100
Малко да те успокоя - сега е сезона, когато е най-вероятно да се увеличи косопада. Това което можеш да направиш сама, е да си вземеш за пиене добри мулти витамини, задължително да съдържат А, Е и селен. Аз съм пробвала с успех и изплакване на измитата вече коса с отвара от листата на бръшлян (най-обикновен, от парка). Добър е и чаят от коприва.
Но ако положението е мн. сериозно, не подценявай ходенето на лекар. Успех!

# 5
  • Мнения: 1 495
Ами навремето аз имах страхотна гъста , лъскава коса . След като отслабнах (но не рязко и без драстични диети, а със здравословно хранене) косата ми оредя и изтъня . Въпреки , че както казах си се храня добре, но не ям боклуци , 10кг по надолу все пак си оказаха влиянието .

# 6
Мерси много на всички ,значи до края на седмицата отивам на ендокринолог.Сега остава въпроса при кой точно да ходя,препоръайте някой добър ,който си разбира от работата  Embarassed

# 7
  • Мнения: 100
Довери се на препоръката на личния ти лекар, той ще ти даде и направление. И не се тревожи, възможно е да си преживяла по-силен стрес или ако си приемала повече лекарства скоро или смяната на сезоните, авитаминоза да са причините, не е задължително да си болна. Успех!

# 8
  • Мнения: 96
При мен всяка есен започва драстично падане на косата без да променям каквото и да е в хранителните си навици или начина на живот. В същото време забелязвам , че ми расте много нова коса, може би сезона действително си оказва влияние за обновяване на косата. Проблем ще е ако започне да пада значително количество коса и рязко оредяване без да се наблюдава чувстителен растеж на нова. През есента полвам серията на "Ревалид" и мисля че помага да се овладее положението, но пак казвам ако положението е обезпокоително е по-добре да се потърси лекарска помощ.

Общи условия

Активация на акаунт