Мързеливите и мрънкащи колежки - как се справяте?

  • 2 995
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 296
Бясна съм, но си налагам да бъда спокойна. Колежката ми е адски мързелива и мрънкаща жена. Миналата седмица ни възложиха доста отговорна и спешна задача и нашата веднага започна да хленчи какъв обем от труд е това. Разбира се на следващият ден в 9,00 ми се обади, че е болна и не дойде цялата седмица. Няма проблеми - аз два поредни дни идвах час по-рано и си тръгвах час по-късно, но задачата беше свършена в срок.
От понеделник вече е на работа нашата "принцеска". Трябваше само да се преснимат досиетата и да се занесат на юристите, това само беше останало от цялата галимация. Тъй като го възложиха на нея, не може да си представите каква олелия настана #Crazy Е, кажете ми, момичета, какво толкова трудно има да снимаш 10-на досиета? То не беше тряскане на капака на принтера, на врати, цупондрене и мрънкане - ужас.
Вие имате ли такива мързеливи и хленчещи колежки и как се справяте с тях?

# 1
  • Мнения: 370
Изкушавам се да пиша по темата,но ще си замълча.Може би по-нататък. Mr. Green

# 2
  • Мнения: 6
Аз съм имала такива колежки и разбирам колко ти е неприятно. Следващият път ти си вземи болнични, когато има да се свърши важна работа, макар че ако си отговорен човек, ще ти е трудно да го направиш.
Иначе аз си казвам всичко по принцип и никога нищо не ме е спирало да си кажа каквото мисля. Коментирала съм и ситуации с шефа ми, защото на моменти ми е писвало да ги нося на гръб.
Колежката ти не ти е приятелка (в случая, иначе може и да ти е) и не очаквай да мисли за теб така, както мисли за себе си.

# 3
  • Varna
  • Мнения: 2 592
Колежката ти няма ли страх, че при тая криза и със тия лигавщини отива на улицата. Не знае ли колко жени чакат и търсят работа newsm78
Или  си има як гръб и не и пука на оная работа.......

# 4
  • Мнения: 940
ми аз имах подобни няколко на брой.., като ме нервираха много и се налагаше да свърша всичката работа, директно отивах при шефа, с който се разбирахме прекрасно и ми имаше пълно доверие, само че нищо не правеше... накрая направи де - повиши ме и каза "оправяй се"  Twisted Evil всички до една изхвърчаха в рамките на месец  Blush

# 5
  • Мнения: 52

Или  си има як гръб и не и пука на оная работа.......

 smile3521 Верен отговор.

Мнозинството от "колегите и колежките" в България са назначени с връзки. Ако  мъжа й ходи за риба с шефа ти, дреме й на оная работа, че ти се гърчиш заради нея. Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 296
Няма  силен гръб зад себе си в компанията, мъжа й е обикновен служител в едно звено към снабдяването при нас. Той пък какви възглавнички й носи ако можехте да видите......думи нямам /възглавничката стои в колата им и когато на принцеска й е зле, горкичкият тичка с нея под мишка Laughing
Dелта, аз също понякога си мисля какво би правила ако остане без работа в тази криза, и все пак колкото и да е - на топло и на закрито е. Ами ако продаваше на пазара?
Liana, не че не ми е минавала през главата идеята за болнични. мислила съм го стотици пъти. Но  съпругът ми е един от мениджърите на компанията, на ръководна позиция е, и ми е неудобно да правя такива плоски номера. Все се притеснявам да не го злепоставя или да не се правят погрешни изводи, че като съм жена на еди кой си мога да си кръшкам от работа по една или друга причина.

# 7
  • Мнения: 1 045
Мрънкаща колежка или колега е =на мрънкащ човек,това им е в кръвта и няма да се оправиш или да го промениш. Peace

# 8
  • Мнения: 1 897
Нямам.
Моите колежки всички са готини.  Hug

# 9
  • Мнения: 52
Щом мъжът ти е мениджър, не разбирам, защо стоиш тук и се оплакваш във форума? Аз ако съм на тебе, вече да я е изритал Naughty. Извинявам се за грубия тон, но като й е тежко да работи, да си стои вкъщи.

# 10
  • Varna
  • Мнения: 2 592
tzarina
Евала ти за това Душко! newsm10
Съзнателна си и го правиш.  Що на мене не ми се падне такава колежка като тебе, хем мъжо и да е шеф, хем да си бачка защото работата нас чака.
Имала съм много такива мързеливи колежки и работата им съм вършила,я защото  ще ме помолят, я ще се ядосвам, че и мене дърпат надолу заради това и гледам да свърша и това което не е мое. Обаче обикновенно аз изхвърчам от работата. Пада ми, се като и на тези години вдигам революция и не се примирявам smile3538
Затова сега нека, си стоя у дома и да ходя на Пилатес и танци bash

# 11
  • Мнения: 1 296
Щом мъжът ти е мениджър, не разбирам, защо стоиш тук и се оплакваш във форума? Аз ако съм на тебе, вече да я е изритал Naughty. Извинявам се за грубия тон, но като й е тежко да работи, да си стои вкъщи.

Ние сме в различни направления и сфери със съпруга ми, и да, може наистина да я изрита, но не би ли се изтълкувало още по-неправилно от всички това действие?  Наистина се нагърбвам и с нейната част от работата, когато трябва, но пък да изисквам от мъжа си да я уволнят - незнам дали въобще ще е правилна постъпка от моя страна.

# 12
  • Мнения: 1 942
Имах сърдеща се колежка - след като и изтече срока на изпитание сякаш с магическа пръчка от усмихнато момиче стана сърдито и мърморещо същество. Честно, бях се нагласила да напускам работа  ooooh! След нея НЕ СЕ СЪРДЯ повече от минута.

# 13
  • Мнения: 476
Изкушавам се да пиша по темата,но ще си замълча.

И аз се изкушавам, но няма да пиша, че ще вдигна кръвно сигурно.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 984
Ако прекият ви ръководител е разбран човек, говори с него. Нека той да ви разпределя задълженията - ти да напишеш еди кое си, тя другото и така. Това е проблем на оперативно ниво и трябва да се решава от човека, на чието директно подчинение се водите. Няма какво да занимаваш съпруга ти.

Общи условия

Активация на акаунт