Крият ли се тук мами от Драгалевци?

  • 2 490
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Хайде, чакам да излезете от нелегалност!  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 35
Привет от мен newsm51 казвам се Цвети и ще се радвам да се запозная с мама от драгалевци.от скоро съм в квартала  newsm03

# 2
  • Мнения: 58
Здравей и добре дошла в квартала!   bouquet
В кой район си? Аз съм до х-л Перла, но обикновено ходя на разходка с детето към площада. При нас има само ''хранителни'' дестинации  Laughing

# 3
  • Мнения: 35
 Simple Smileние живеем след площада в посока Бояна до сладкарница Росита,но се разхождаме по уличките между площада и Макса.Може да сме се вижда ли.Ние сме със синя количка

Последна редакция: пн, 22 мар 2010, 01:12 от AnMary

# 4
  • Мнения: 58
Ако минавате по ''Ябълкова градина" няма начин да не сме се разминали  hahaha
И ние сме със синя количка, но моето магаре вече е голямо и пада голямо тръшкане...След центъра по посока Макс има две площадки, където се събират майки, аз обикновено (ако имам късмета малкия да заспи) спирам понякога на долната (която е на ул. "Христина Морфова"), можем да си чукнем среща там докато не ни е хванала зимата, защото зимата в Драгалевци е нещо страшно и хич не виждам как ще стигна по-далеч от мостчето на "Перла"...  madnoel

# 5
  • Мнения: 35
Оставих си координатите в лични.Всеки ден минаваме по Ябълкова градина на д.площадка не се спираме често понеже предпочитам да се разхождам Simple SmileДнес ще Ядем в 12ч. и веднага излизаме,ако имате желание може да се разходим заедно  bouquet

# 6
  • Мнения: 58
Я да подбутна аз темата...събрахме се трички, ама приемаме и други  Grinning

# 7
  • Мнения: 5
Здравейте, мами! Ние си купихме апартамент в кв. Драгалевци, но още строят блокчето. Към средата или края на годината ще е готово. Дайте малко мнения за това, как е квартала, има ли къде да се събират майките и децата, площадки, тротоари за колички.  1stroller
Ще се радвам да разбера нещо повече за квартала  Hug

# 8
  • Мнения: 58
Здравей и добре дошла! Малко е болна темата за разходките, защото Драгалевци е стръмно и разпокъсано, разстоянията са големи, а улиците често имат нужда от ремонт. Аз живея около Макс, а дружките, с които се свързах чрез форума, са по-близо до центъра. Нашите места за разходка са улиците между Макс и центъра, т.е. Ябълкова градина, Христина Морфова и др. Из квартала има няколко сравнително малки детски площадки - в района, където ние ходим, са две, но са стари и се събират доста хора. Аз лично рядко съм успявала да седна там на спокойствие, когато детето спи, защото винаги има поне още 5-6 майки с колички, а и с по-големи деца, които играят и викат. Друг недостатък е, че кафенетата са малки, тип гараж, дори и тези около центъра. Едно от хубавите места е сладкарницата на Макс, защото има голяма външна градина с площадка за игра, но....до там се качваш по стълби и определено не е помислено за майките с колички.
С една дума, за мен Драгалевци е доста неудобно за хора с деца. Единственото предимство е, че въздухът е по-чист и във вътрешността на квартала има тихи улици за разходка (колкото могат да са тихи предвид постоянното строителство).
Но ти пак си добре дошла  Hug Кажи ми в кой район си, ако го познавам, ще ти пиша пак.

# 9
  • Мнения: 5
Привет!
Ние се намираме в началото на кв Драгалевци, от Околовръстен път по бул.Черни връх нагоре, след гробищата и спирката в ляво улицата, казва се ул. Родна стряха, но я няма на картата, защото е малка уличка. 
И аз също забелязах, че тротоарите не са много удобни за разходки. Предполагам, че колите профучават с 200. А как стои въпросът с уличните кучета? Драгалевци се води скъп и престижен квартал и тайно се надявам поне там да ги няма..  Praynig
Жалко, че няма детски площадки, надявам се по-натам да направят. Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 35
Привет и от нас   bouquet

За съжаление Драгалевци само по цени на имоти е престижен квартал.Ние живеем от спирката на гробищата в дясно покрай реката на улица Мащерка.След малко ще излизаме на разходка и пиша набързо.Кучета си има и даже веднъж ме нападнаха едни по пътя към "плажа".Точно под нашата къща има един изоставен имот и там в момента живее глутница ,която много ме притеснява.Обаждали сме се къде ли не ,но никой не се интересува.Иначе с удоволствие ще те разходим по нашите места стига до тогава да не съм вече на работа....

# 11
  • Мнения: 58
Цвети, Heart Eyes  Като нямам време за разходки, ето къде се виждаме Simple Smile
Кучета наистина има, за съжаление. Мен дори едно ме ухапа точно пред блока ни, и то като бях бременна. Единственото хубаво на Драгалевци според мен е по-чистия въздух и това, че заради височината често е по-слънчево, отколкото в града.
Но мястото, където ще живеете, може би ще е по-добре устроено, защото всичко в района е ново строителство, супермаркетът е наблизо, околовръстното - също. Дано да сте доволни от избора си!

Последна редакция: нд, 28 мар 2010, 18:20 от Malena Malena

# 12
  • Мнения: 5
Наистина дано не съжаляваме за избора си.  Rolling Eyes
Фантастико ще ни е наблизо, гледам 3 рейса минават и май че няколко маршрутки, казват че някой ден и метро ще пуснат до Фантастико, за което можем само да се молим да е в близките 10тина години, поне докато детето почне да ходи на училище, кино и т.н. Praynig За кучетата ще взема да си купя "кучегон",  вършело работа. Явно няма друг начин. Или да ги пукаме едно по едно ...  #2gunfire Само дето има едни защитници, които веднага ще скочат...
А далече ли е площадчето в Драгалевци при Чичовци? Сигурно трябва с рейс да се отиде до там. Иначе стигна ли до там, мисля че може да се разхождам с количката по алейките, май че имаше и кафета, ако не се лъжа..  Nature Sunny

# 13
  • Мнения: 58
Площадът не е много близо, с количка ще бъде трудничко, но не и невъзможно. Предполагам обаче, че ще трябват към 25- 30 мин ходене и се приготви за един голям баир на отиване. Иначе до там със сигурност ходи автобус, но дали беше 64 не помня. С номер 98 стигаш до разклона за центъра, но той продължава после към Симеоново и Бистрица. Има и няколко маршрутки, но понеже аз винаги съм с кола, не ги знам.
Според мен е хубаво да проучих квартала около Фантастико, там не съм ходила, но ми се струват все еднофамилни къщи и блокчета, може би има удобни и най-важното - равни- улици за разходка. А и докато се преместите, ще оправят пътния възел там и нещата може би ще се облагородят.

Общи условия

Активация на акаунт